Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltoztatást hogyan kell intézni, tudna valaki segíteni? fórum

Névváltoztatást hogyan kell intézni, tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2020. jún. 30. 16:49
ne hidd.a mérnök végzettségű azon röhögött,hogy azt hitték a gyerekéről,hogy "zabigyerek"mivel a felesége neve ugyanaz volt,mint az övé.
82. Guruljka (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2020. jún. 26. 22:33
A névváltoztatás óta még nem találkoztam "előző név" rubrikával. Igaz, útlevelet sem csináltattam.
81. Guruljka (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 21:45

Nem tudom, milyen rubrikában láttam az "előző név" meghatározást, és az is lehet, hogy én értettem félre. Talán útlevél?

Végül is igazolni (pl. amikor a nyelvvizsga-bizonyítványomat beadtam a tanulmányi osztályon) elég volt a névváltozási okirat másolata is. Igaz, abban szerepel az előző nevem.

80. Epresturmix (válaszként erre: 78. - Flóra76)
2020. jún. 26. 21:35
Ezt a nevet csak jó ízlésűek használják! ;)
79. Epresturmix (válaszként erre: 78. - Flóra76)
2020. jún. 26. 21:34
Szivi! Tudom! 🤣😘😘
78. Flóra76 (válaszként erre: 63. - Epresturmix)
2020. jún. 26. 21:33
Nincs gond az ízléseddel.😂
77. Epresturmix (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 21:26
Nem voltam még ebben a helyzetben. Tőlem soha nem kérdeztêk. Valószínűleg akkor lenne nyoma a változásnak, ha mondjuk elkövettem volna valami bűncselekményt és még a régi nevemmel, gondolom utánanêznênek. De nem tudok olyan hivatalos ügyet, iratot amikor a születési nevem és a mostani nevem ne ugyanaz lett volna, vagyis a régit kellett volna használnom. Még az bszna be csak igazán. :D
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2020. jún. 26. 21:13

'Némelyik komolyabb iratban kérdeznek előző nevet, akkor oda be kell írni az előzőt. De ezek nem nyilvános iratok.'


Na én erre hivatalos iratokra gondoltam, amelyeket te komolyabb iratoknak nevezel, hogy azokban kell, hogy nyoma legyen.

75. Guruljka (válaszként erre: 72. - Epresturmix)
2020. jún. 26. 21:09
Mintha azt feltételeznék, hogy az ember a saját iratait sem képes elolvasni. :D
74. Guruljka (válaszként erre: 71. - Epresturmix)
2020. jún. 26. 21:05

Ha akkor utánanéztem volna alaposabban, akkor lehet, hogy nem ezt a mostani nevet vettem volna fel, hanem felcseréltem volna a két keresztnevem, és a (második) házasságkötéskor a férjem vezetéknevét vettem volna fel. Jól hangzó név lett volna: Fábián Zsuzsa, és lehet, ma is azt használnám.

Viszont a mostani nevem mégis az igazi.

2020. jún. 26. 21:00

Bocs, pontatlan voltam.

Ezt írtam:

"Igaz, hogy mivel özvegyként élek, a férjem nevét előtte külön eljárásban le kellett tennem, szóval előbb Horváthné -mentesen csak Kiss Judit Noémi, aztán lettem Novák Mária Borbála."

Szóval ha férjhez megyek a Leóhoz, akkor Humberbunyák Mária Boglárka, született Novák Mária Boglárka leszek.

És a kutya sem emlékszik arra, hogy Kiss Judit Noéminek születtem, csak az anyakönyvi hivatal és a BM.

Némelyik komolyabb iratban kérdeznek előző nevet, akkor oda be kell írni az előzőt. De ezek nem nyilvános iratok.

72. Epresturmix (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2020. jún. 26. 20:59
Egyszer már ezt ismerősök között, de még a párommal is lemeccseltem. Ugyanilyen hitetlenek voltak. :D
71. Epresturmix (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 20:58

Nyugodtan kérdezd meg, ha neked az nem elég, hogy ketten is tudjuk, hisz átmentünk ezen, látjuk a papírjainkat. Miért gondolod, hogy bárki élhet két személyazonossâggal? Meg mikor melyiket használom? Szerinted ez így működik?

Ha nem így lenne, és lenne nyoma változtatta volna meg a franc, hiszen sose szabadultam volna meg a névtől. Nem kérvényeztem volna, mert titokban akartam volna tartani nyomós indok miatt. Gondolod, hogy ezt tudván ebbe belemegyek?

70. Guruljka (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 20:54

Bármit hiszel is, az anyakönyvi kivonatban az új születési nevem szerepel.

Ha férjhez megyek Humberbunyák Leóhoz és -né nélkül felveszem a vezetéknevét, arra kell a születési név feltüntetése. Ez nem igényel külön kérelmet, a házasságkötéssel járó jog.

Akkor leszek az iratokban Humberbunyák Mária Boglárka, született Horváth Mária Boglárka, hogy az előző példánál maradjak.

69. tumbo2 (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 20:49
de nem lehetsz például Széchenyi,vagy Kossuth-
68. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2020. jún. 26. 20:47
hármunknak az anyám neve háromféleképpen van írva.nem lacafacáztak bemondásra leírták.
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2020. jún. 26. 20:45

Ez evidens számomra is, hogy bárki felvehet bármilyen nevet.

A férj a felesége nevét, fordítva is működik, de még mindig magas, hogy a születési nevet hivatalosan ki lehet törölni az életünkből. Megértem azt a szituációt, amikor valakit védelem alá kell helyezni.

Úgy tudom, hogy lehet ha Mezei Virág a nevem, lehetek Kék Ibolya ezen fognak anyakönyvezni, de a születési nevem attól még Mezei Virág. Miért akkor a hivatalos iratokon , a születési neve és külön a neve feltüntetés? Férfiaknál is 2x Buga Jakab, és más neművé változtatott egyénnél is van egy születési név, valamint az új anyakönyvi neve.

66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2020. jún. 26. 20:36

Hétfőn rákérdezek, mert 1001 irat fordult meg a kezemben, de van a születési név férfiaknál is, azoknál is, akik nemet változtattak és van a nevük, amelyet használnak.

Attól még lehet igazatok, de kíváncsivá tett a kérdés, mert még nem hallottam erről.

65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2020. jún. 26. 20:29

És nem kell a régi nevet ismételgetni. Bárminek születtem is, az a név már nem az én nevem.


Az az érdekes, hogy talán 81-ben a két kiskorú lányom nevét változtattam meg, szóval már akkor is lehetett.

A lánynevemre vettem őket, mert a volt férjem csak kábított a névváltoztatással (fura hangzású neve volt, mindig betűzni kellett), de már az anyakönyvi hivatalban voltunk, amikor meggondolta.

A BM azért még telefonon megkérdezte, nem tartok-e attól, hogy csúfolni fogják őket, hogy nincs apjuk. De én tudtam az akkor helyes választ: a mai öntudatos Magyarországban már nem csúfolnak senkit a családi helyzete miatt, de úgy tudom, a törvény is lehetővé teszi, hogy a gyerekek az anyjuk nevét viseljék akár házasságban is.

Meg is kapták a lánynevemet. Az akkorit.

64. Epresturmix (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 19:47
Ketten is állítjuk az ellenkezőjét. Hidd el, a születési nevünk ugyanaz amire megvâltoztattuk. És annak is az lesz, aki levâgatja a pöcsêt, mert úgy dönt, hogy nő lesz eztán. :)
63. Epresturmix (válaszként erre: 39. - Flóra76)
2020. jún. 26. 19:45
Nem sokáig hezitâltam ám. Nagyon megtetszett. :)
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2020. jún. 26. 19:30
És nem nemváltoztatásról van szó, abban nem volt részem.
61. Guruljka (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 26. 19:29

A névváltoztatási okiratban, már akár hiszed, akár nem, nincs szó használt névről meg születési névről.

Itt egy ilyen okirat a netről:


[link]


A születési anyakönyvi kivonatot is úgy állítják ki, mintha ezt a nevet kapta volna születésekor.

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. jún. 26. 18:56

Nem gondolom, hogy úgy megváltoztathatja, hogy a születési neve ne szerepeljen soha többet, hiszen pont azért születési név, hogy azon anyakönyvezték anno, de ezt másra változtatja.

Tehát használhat más nevet, de a születési neve marad. Legalábbis én még nem találkoztam olyan okirattal, ahol ne az eredeti születése neve szerepelt volna valakinek.

Pl. születési neve: Kiss János, neve: Kiss

Julianna, még akkor is, ha nemet váltott.

59. Epresturmix (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2020. jún. 26. 18:13
Nekem is.
58. Guruljka (válaszként erre: 55. - Bozsu55)
2020. jún. 26. 17:58
Nem írtad, de egy másik anonim fórumnyitó dolgait kéred rajta számon.
57. bozsu55 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 26. 17:58
Valószínű más ehhez a témához hasonló fórumot olvastam. Bocsánat, tekintsd az első mondatom semminek.
2020. jún. 26. 17:58

[link]

Ez a hosszú link a Kormányhivatal linkje a születési név megválzotzatásáról.

55. bozsu55 (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2020. jún. 26. 17:56
Írtam én ilyet?
54. Guruljka (válaszként erre: 42. - VendrinerPiroska)
2020. jún. 26. 17:55
A névváltoztatási okiratra gondolsz. Meg az új névvel kiállított anyakönyvi kivonatra.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook