Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a jogosítvány meghosszabítását intézni? És kb. mennyibe kerül? fórum

Hogyan kell a jogosítvány meghosszabítását intézni? És kb. mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. emagdi (válaszként erre: 75. - Csipkebokor)
2015. jan. 3. 14:55

mondjuk azért ha 30 éve nem vezettél, akkor bár simán megkapod újra az érvényes jogosítványt, azért nem árt kicsit gyakorolni azelőtt, mielőtt bemész a nagy forgalomba:)

már csak a balesetek elkerülése végett :)

76. emagdi (válaszként erre: 75. - Csipkebokor)
2015. jan. 3. 14:53
igen, csak a háziorvos papírja kell, és a régi jogosítványod.
2015. jan. 3. 14:48

Bocsi! Nekem kb 30 éve lejárt a jogsim. Ha most a háziorvos elég egészségesnek talál, akkor meghosszabbítják? Az senkit sem érdekel, hogy azóta nincs gyakorlatom, változott a KRESZ, stb?

Újra vezethetek?

2013. aug. 11. 18:20
Sziasztok!Nagyon brutál....20 éve lejárt a jogsim orvosi érvényessége!Mehetek még högnek az alkalmasságira,elfogadnak még?Nem utasizanak el???Azt hallottam a rádióban,hogy nem évúl el a jogsi igaz ez?????Legföljebb kiröhögnek az alkalmasságinál.Na bumm!!!De megy a dolog?Köszi a válasz egy "hatvanas".Judit
73. emagdi (válaszként erre: 72. - Rencsi12)
2013. jan. 13. 15:26

ami lejárt, az már nem érvényes.


vagy hogy érted a kérdést??

2013. jan. 13. 15:10

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki,hogy a lejárt jogsi meddig érvényes,még nem tudom pótolni?

71. emagdi
2013. jan. 12. 16:37
ha van üzemorvosotok, hozzá is mehetsz akár
70. emagdi (válaszként erre: 69. - Paksimogyoro)
2013. jan. 12. 16:36
elvileg bárhol
2013. jan. 12. 15:47

Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a jogosítvány megújításához szükséges orvosi vizsgálatot meg lehet csináltatni bármely városban, vagy csak a háziorvosommal?Köszi

68. emagdi (válaszként erre: 67. - Liszka53)
2013. jan. 4. 08:38

hááát, reméljük nem...

már bocs, de te magad írtad, hogy veszélyesen vezet. szerintem nektek is jobb, ha nem ül a volán mögé, így neki, az utasainak és a többi közlekedőnek sem esik bántódása...

2013. jan. 4. 06:58

azt szeretném tudni hogy a fárjem 1 szemel lát

és igen veszélyesen vezet hogy ezzért meg hosszabitják e a jogositványát köszönöm

66. 63f169ae4d (válaszként erre: 65. - Kázmér58)
2012. nov. 23. 00:06
... hamarosan lejár ... elmentem ... adott ... kifizettem ... mentem ... befizettem ... lejárt ... bevonta ... kaptam ... kipostázzák ... Tényleg van még kérdésed??? :D
2012. nov. 22. 19:01
Az vólna a kérdésem hogy a jogsi hamarosan lejár. Nem a bejelentett címemen vagyok hanem a gyerekeimnél 560km.Elmentem az ottani orvoshoz hogy ne keljen haza jönnöm. Adott egy igazolást, kifizettem neki a pénzt. Onét az Okmány írodába mentem ahol befizettem 4000ft ot. Mivel már lejárt a jogsim . bevonta , kaptam egy á 4 e4s papírt amivel vezethetek a rendörök szerínt.Majd kipostázzák az új jogsit. Kérdésem hogy én más megyében megtehettem e ezt hogy jogsit csináltatok.?
2012. jún. 15. 10:59

Egy 2012. áprilisi infó. Nekem 7000 Ft volt az háziorvosi díj, ahol megmérték a vérnyomásomat és volt egy látás vizsgálat. Illetve előtte el kellett mennem egy labor vizsgálatra is, ahol vettek vért ill vizelet mintát.


Miután meglettek az eredmények, el kellett mennem a kiállított háziorvosi igazolással az önkormányzati ügyfélszolgálatra és ott készítettek fényképet ill kértek 4.000 Ft-ot illetékre. Vártam 3 órát, megcsinálták a regisztrációt, és rá 3 hétre kaptam meg az új jogsit. Zs

63. Gyöngybagoly (válaszként erre: 62. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 24. 08:11
ÁÁÁ, dehogy, csak nincsenek betegei. Szerintem így próbál produkálni valamit. Mi is mennénk tőle, de nem tudunk. Nem fogadnak. Már minden kollégájával összeveszett. :-((
62. bc8bec3b9b (válaszként erre: 61. - Gyöngybagoly)
2011. aug. 14. 15:05
Jézusom!-Akkor az a doki valami ügybuzgó....:-)
61. Gyöngybagoly (válaszként erre: 60. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 14. 07:50
Bocs! Kicsit félreérthető voltam. Talán kettővel lejjebb írtam, hogy a fiamnak járt le, neki kellett az a sok minden. (27 éves)
60. bc8bec3b9b (válaszként erre: 59. - Gyöngybagoly)
2011. aug. 13. 14:13
Biztosan nagyon régen jártál nála,és jót akart...:-)
2011. aug. 13. 13:57

Alakul a dolog. A doki egy halom vizsgálatot kért. Szemészet, és belgyógyászat mellé labort, ami természetes is lenne, na de annyi vizsgálatot kért, hogy csak pillogtam. Még koleszterinszintet is.

A leletek csak másnapra készültek el.

Lehet menni az Okmányirodába, már időpont is van, augusztus 25!! HURRÁ!! :-((

58. ficusbenjamicus (válaszként erre: 57. - Gyöngybagoly)
2011. aug. 8. 17:15
Igen, ez nagyon megtévesztő. Én is csak úgy tudtam meg, hogy le fog járni, hogy kaptam egy email-t (talán azért, mert van ügyfélkapum?) Mert én is azt a másik dátumot néztem, nem pedig a kategória érvényességét.
57. Gyöngybagoly (válaszként erre: 48. - Alliance)
2011. aug. 4. 17:10

Ugyanezért tegnap büntették meg 5 ezer forintra a fiamat.

A kérdésre, hogy miért van más dátum a kártya elején, mint a hátulján azt a választ kapta, hogy az előlapon levő dátum a kártya érvényességi ideje. A kártya hátlapját kell nézni, ott van feltüntetve jó apró számokkal a kategória lejárati dátuma.

Szuper!!

Okos volt, aki kitalálta, hogy egyem a kis szívét!!!!

2011. máj. 11. 10:55

Sziasztok! Nem tudom van-e ismeretetek róla, lehet közérdekű!

Kolozsvárra jöttem dolgozni. Lejárt a kategória dátuma. Érdeklődésemre a fickó a budapesti okmányirodában közölte, hogy: amennyiben 6 hónapot meghaladóan tartózkodom távol (márpedig munkaviszony esetén ez az életszerű), akkor ki kell kérni a nemzeti autófelügyelettől,-vagy hasonló- a vizsgaigazolásomat, elvinni a román hasonló szervhez és ők vidáman adnak a magyar helyett román papírokat!!! ... és mindezt kötelezőő jelleggel!

Na erre varrjatok gombot!!!

2011. ápr. 19. 13:05
Persze, elég a háziorvos. Látást és vérnyomást néztek nekem és ennyi, nem utal sehova. Ja még ott is 6.800Ft-ot kell fizetni. De ez kortól is függ.
54. ficusbenjamicus (válaszként erre: 53. - Ec2a8deb7c)
2011. ápr. 19. 12:57

Köszi! Azt hittem, hogy ha az érvényességen belül készíttetem el az újat, akkor annak nincs költsége (bár manapság mi az, amiért nem kell fizetni?)

A dokinál milyen vizsgálatok vannak? Elég csak a háziorvoshoz menni, ugye? Nem fog mindenféle szakrendelésre beutalni remélhetőleg.

2011. ápr. 19. 12:37
Igen kicserélik, és új képet is készítenek ott az oki-ban. 4.000ft csekket adnak és azt kell befizetni. Választhatsz hogy akarsz e addig vezetni amíg elkészül az új vagy nem. Ha igen akkor értesítenek e-mail-ban vagy sms-ben hogy elkészült az új és csak személyesen veheted át a régi leadásával.
2011. ápr. 19. 11:56
nekem, gondolom az egészet ki kell cserélni, mert még a régi fajta hajtogatós van, és még a régi nevem van rajta
51. c6766641b8 (válaszként erre: 50. - Ficusbenjamicus)
2011. ápr. 19. 11:53
Igen.
2011. ápr. 19. 11:44
A jogsimon a kategória érvényessége nemsokára lejár. Először a dokihoz kell menni, utána pedig az okmányirodába? Ki fogják cserélni az egész jogsit (új fénykép is lesz)?
2011. ápr. 19. 11:43
Jogosítvány - kategória érvényessége
2011. febr. 15. 18:53

Jaj, ne is mondjátok! Engem ezen az alapon büntettek meg:( Más szerepel a jogsi elején, más a hátán... Csak azt nem értem, ennek mi értelme, hiába működik személyiként tovább, ha vezetni akarsz, úgyis bevonják, és újat adnak. Ha nem akarok vezetni, akkor meg nincs jogsim, hanem személyim... Szóval, logikátlan az egész.

A rendőrök pedig a balekokra vadásznak - ezt ma tapasztaltam. Látták rajtam pedig, hogy ma született bárány vagyok úgy egyébként. Most ki fognak küldeni valamit, de azt nem közölték, mennyit. Úgy látom, vezetni sem fogok hetekig.:(

Tudja esetleg valaki, mennyi büntetést rónak ki, ha ilyesmiért jelentettek fel?

Köszi!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook