Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell fát ültetni? fórum

Hogyan kell fát ültetni? (tudásbázis kérdés)


8. dbc526ea53 (válaszként erre: 7. - Krisztikov)
2010. márc. 9. 08:36

A fa ültetés,talajelőkészítés,gondozás elég "bonyolult",munka,bármennyire is egyszerűnek tűnik. Tudásigényes dolog ezt is lehet művészi szinten végezni,akkor lessz igazán "gyümölcsöző" a fa.

Én leginkább a szakszerű földbehelyezésre figyeltem oda,szakszerű metszésre,vegyszereket,fertőtlenítőket nem használtam,elég jó arányban megmaradtak az elültetett fák. 2 CSERESZNYE,2 SÁRGABARACK,2 ALMA,1 KÖRTE,ÉS 3 FÉLE BARACKBÓL - CSAK 2 BARACKFA PUSZTULT KI,AZOK A LEGKÉNYESEBBEK. Következő évben pótoltam, az eggyik,a kettő közül,csak 3-szorra maradt meg.


Azt javasolnám ahol vásárlod a fát,vagy valaki jó ismerősnél aki tudod,hogy ért hozzá,kérj tanácsokat!

2010. márc. 9. 07:09

köszönöm.

A tavaly tavasszal hasonlóan csináltam, de a fele kipusztult. Valamit biztos elrontottam.

Idén kezdünk építeni, s a telek szántó volt. Be szeretném fásítani, legyen jó sok zöld.

2010. márc. 8. 21:00
azt nem kérdezed meg melyik kezedben fogd amikor a gödörbe teszed és imát mondani mert nem terem a fa.Gondolom cseresznyefát ültetnél mert még erre is kérdezni akarnál.
2010. márc. 8. 20:55
de hagyd arra ezt a munkát aki helyetted vállalná mert a tudást is másnál keresed,ami még inkább igaz az ,hogy unalomból kérdezel
2010. márc. 8. 20:16
nem árt előtte egy fát is keríteni!!:)
3. 8ee31e318f (válaszként erre: 2. - Winny)
2010. márc. 8. 19:06

na varj. es melyik felet kell a godorbe dugni?


:DDD

2010. márc. 8. 18:57

Szia

Áss egy méter mély gödröt jó széles legyen.Önts vagy engedj bele vizet.

A fa oldal gyökereit metszőollóval vágd le.

Tedd a gödörbe és hantold el:-)

2010. márc. 8. 18:52
Hogyan kell fát ültetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook