Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell ültetni az aranyesőt? fórum

Hogyan kell ültetni az aranyesőt? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 11. 13:45

Mi úgy csináltuk,hogy a bokorból egyszerűen kitéptünk egy gyökeres ágat és azt beültettük a földbe..Kiváncsi vagyok,hogy így megmarad -e?

Én is hallottam,hogy csak simán az ágakat kell a földbeszúrni,úgy viszont nem maradt meg..

11. Icus
2010. ápr. 10. 17:30

Aranyvesszőt szerettem volna ill. szeretnék én is szaporítani. A vízbe állítás nem jött össze, nekem beposhadt, hiába cseréltem rendszeresen a vizet alatta. Most a "ledugást" fogom kipróbálni:)


Aranyvessző-aranyeső témához még annyit tennék hozzá, hogy a minap hallottam, hogy az aranyeső, lecsüngő sárga virága bizony nagyon mérgező. Kisgyermekeseknek erre figyelni kell!

2009. ápr. 9. 07:42

Volt úgy, hogy minkét végét földbe szúrtam. Ezáltal fékörív alakot öltött.

Mindkét vége gyökeret eresztett.

2009. ápr. 8. 22:15

Van itthon egy hatalmas aranyeső bokrom, minden tavasszal levagdosom a kilogó ágakat, hajtásokat. Ezeket felhasználom, növényeket támasztok ki vele. Csak leszúrom. Általában legyökerezik.

Szerintem, csak egy hajtást le kell szúrni a földbe.

2009. ápr. 8. 22:11
Nekünk is aranyvessző van a kertben, alig pár virággal, de nyáron szép nagy zöld bokorforma, a madarak szeretik...:)
7. 223cf40dc0 (válaszként erre: 5. - Radica947)
2009. ápr. 8. 22:07
én nem tévedtem :) és én szeretem azt a növényt, bár a mimózát is, amikor már 15-20 m magas fa :)))
2009. ápr. 8. 22:06

Forsythia - aranyvessző szaporítása


A vendégkönv bejegyzése alapján, itt az idő, hogy eleg tegyek a kérésnek:


"...Kicsit bosszant, hogy többször utalsz arra, hogy az aranyvesszőt (Forsythia) milyen könnyű szaporítani, de nem találok róla leírást. Ha tényleg olyan jól gyökeresedik, akkor légyszíves egy pár szóban írd már le, hogy mikor, hogyan, és mit kell csinálnom, hogy sövényem legyen belőle. Meg a tűztövis is érdekelne..."


A Forsythia valóban könnyen és jól szaporítható. Ha egy nagyobb bokrot megnézünk, láthatjuk, hogy a földre lelógó ágak között jónéhány le is gyökeresedett. Vagyis, ha a talajjal érintkezik, akkor hajlamos arra, hogy gyökeret eresszen. Ahhoz, hogy nekünk is legyen aranyvessző bokrunk, csak hajtásra van szükségünk.


A dugványozás menete:


Tavasztól őszig, bármikor, ha találkozunk egy aranyvessző bokorral, és arról tudunk hajtásokat szerezni, 15-20cm-es darabokat vágjunk le. Akár egy teljes ágat is feldarabolhatunk erre a méretre, és duggasuk őket az előkészített cserepekbe, vagy a fóliába a földbe. A páratartalom biztosítására itt is figyeljünk, vagyis valamivel fedjük be, ami lehet egy fólia-kerettel együtt, vagy petpalackok. Kb. 4 hét elteltével, nézzük meg, hogy mekkora gyökérzetet növesztettek. A szép nagy gyökérzetűeket tegyük külön, és őket már "iskolában" neveljük tovább. A végleges helyükre ősszel kerülhetnek. A még kis gyökérzettel rendelkezőket hagyjuk a védett helyükön, és továbbra is biztosítsuk a párát.

2009. ápr. 8. 22:03
Bocsi, hogy okvetetlenkedem, de sokan nem tudják melyik az aranyeső. Nem azonos az aranyvesszővel, amelyik a most nyíló szép sárga virágú bokor, az aranyeső közel se olyan szép /szerintem/ 5-6 cm hosszú csüngő viszonylag jelentéktelen virágzata van és inkább fa mint bokor, ne tévedjetek!!!!! Jó kertészkedést.
2009. ápr. 8. 21:58
nekem nagymamám azt mondta, hogy csak le kell szúrni egy vesszőt a földbe és hogy majd ott gyökeret ereszt. Egyébként fogalmam sincs:) MI direkt gyökereztetett példányt vettünk, nem volt nagy összeg (580 ft), és már szépen virít (kb. 1,5 hete ültettük el)
2009. ápr. 8. 21:55
tudtommal töveztetni kell előtte vízben és amikor már szép hosszú gyökerei vannak, akkor szabad kiültetni, mint a barkát is :)
2009. ápr. 8. 21:50
Sziasztok?Kell az aranyeső vesszőt gyökereztetni,vagy csak simán be kell szúrni a földbe?Nem vagyok nagy szakértője a témának.
2009. ápr. 8. 21:49
Hogyan kell ültetni az aranyesőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook