Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » The fairy talajtakaró rózsát mikor kell ültetni? fórum

The fairy talajtakaró rózsát mikor kell ültetni? (tudásbázis kérdés)


15. malkata (válaszként erre: 14. - Bonifác)
2012. szept. 23. 02:37
Természetesen minden nem marad meg, de nem a felkupacolás hiánya miatt.
14. bonifác (válaszként erre: 13. - Malkata)
2012. szept. 23. 00:39
Nem kötözködésképpen, de amit elültettek, az mind meg is marad? Én édesanyámtól és nagymamámtól láttam mindig a rózsák felkupacolását. Igaz, tavasszal vigyázni kell a megnyitáskor, ne hogy megsérüljön a gyökér és a törzs.
2012. szept. 9. 19:28
Mi nem szoktuk (tájépítész vagyok). De ettől ha valakinek ez szokása, vagy így tartja jónak ártani nem árt vele. Ha fiatalon fagyérzékeny a facsemete, akkor tavaszi ültetés mellett télre náddal, szalmával körbe csomagoljuk. Rózsák fagyra ritkán érzékenyek, főleg a mai hibridek (nem az olasz és holland import). Kupacolás rózsáknál nem túl jó, mivel így a gyökérnyak fölé kerül a talaj, sarjképződésre serkenti a növényt, ez oltott növényeknél külön baj, hiszen a nemes részhez kevesebb tápanyag jut....
12. bonifác (válaszként erre: 9. - Malkata)
2012. szept. 9. 16:44
A rózsákat, egyéb kényes növényeket, új ültetésű facsemetéket bizony nem árt felkupacolni.
2012. szept. 9. 16:25
és M :)
10. malkata (válaszként erre: 9. - Malkata)
2012. szept. 9. 16:25
Mármint ha nagy fagy.
9. malkata (válaszként erre: 7. - Bowie)
2012. szept. 9. 16:24
Ha fagy van akkor a talaj átfagy 50-60 cm mélyen is, magyarországon 80 cm a fagyhatár, szerintem egy kis kupac nem sokat véd. Persze a papád bizti többet tud, lehet a téli naptól védi őket, vagy a kora tavaszi fagyoktól. Szerintem nem kell kupacolni, csak jól ültesd el, locsold be, van még ideje télig begyökeresedni, megerősödni és tavasszal ezerrel szépülni majd:)))
2012. szept. 9. 15:54

Az enyém szerencsére tönkrement. Nagyon nem szerettem apró tüskéje miatt, ami mindig a bokor mellett marasztalt, mindenbe beleakadt, végig karcolva a kezemet is.

Szerintem nyugodtan ültesd el most, de még ne kupacold fel, inkább locsold, hogy szépen meggyökeresedjen, felkészülhessen a télre.

7. bowie (válaszként erre: 5. - Malkata)
2012. szept. 9. 15:27

Hát azt olvastam, hogy azért kupacolják fel, fedik be, hogy télen ne fagyjon el.

A normál rózsáknál látom is, amikor a nagypapám megmetszi őket, olyan 10 cm szára marad és télre azt ilyen homokos földdel betakarja..tavasszal meg kiszabadítja. És mindig gyönyörű, erős rózsabokrai fejlődnek, dehát ez a fairy nem olyan fajta.

De én csak örülök, ha nem kell ilyesmit csinálni, félnék, hogy tönkreteszem.:))) Viszont annyira szép és annyira tetszik, hogy ha kell, bevállalom érte ezt is.:)

Köszönöm a segítséget!

2012. szept. 9. 15:19
ja ebben az időben öntözd gyakran és alaposan.
5. malkata (válaszként erre: 4. - Bowie)
2012. szept. 9. 15:18
miért kell felkupacolni? addig kerüljön a földbe a szára mint az edényben volt. az ülttőgödör legyen nagobb, hogy laza földbe kerüljn és jól gyökeresedjen, rakj a földbe érett trágyát vagy kompszot bőven, a földlabdát óvatosan lazítsd meg a érüt gyökereket vágd le... szóval mint minden növénykénél:)
4. bowie (válaszként erre: 3. - Malkata)
2012. szept. 9. 15:06

ÉS akkor ha most elültetem már föl is kell kupacolnom, hogy a téli készülődés meglegyen, vagy még nem?

Rengeteg helyen látom parkokban, parkolókban is ezt a rózsát, ott nincsen metszve, nincsen felkupacolva, mégis minden évben rengeteg virága van. Szóval, jövőre, ha már nagy bokros és elterült lesz, akkor nem kell vele semmit csinálnom?

2012. szept. 9. 15:00
Cserepes/konténeres/földlabdás növényt bármikor ültethetsz a fagyok kivételével. Évszaknak megfelelően öntözd alaposan.
2012. szept. 9. 14:57
Olvastam őszi és tavaszi ültetésről is, tapasztalatok szerint mikor jobb?
2012. szept. 9. 14:57
The fairy talajtakaró rózsát mikor kell ültetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook