Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell elkészíteni a spárgát köretnek? Meg kell pucolni? Főzni vagy sütni? fórum

Hogyan kell elkészíteni a spárgát köretnek? Meg kell pucolni? Főzni vagy sütni? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 25. 21:08
Párolt spárga alap, rá a francia saláta és a tetejére a kaszinótojás! De a majonézes spárga is nagyon finom akár köretnek is a sült/párolt/rántott húsok mellé.
2010. jún. 11. 21:59
Megcsináltam. Nagyon fini lett. Pici vajon pároltam pár percig, meg is sóztam. Köszönöm szépen!
2010. jún. 11. 14:55

Én már párszor megjártam vele, de imádom (sikerült fás sprágát beszereznem).

Megpucolva, enyhén sós vízben megpárolom, ezért kell minél zsengébbet beszerezni.

Utána sonkába és sajtba tekerve megsütöm. Pici vajjal meg lehet kenni. Isteni finom. Sprága köntösben...valami ilyesmi a neve.:)

2010. jún. 11. 13:20
Nagela ötlete volt, hogy a spárga fejét lágytojásba mártogatva együk. kipróbáltam és nagyon finom:)
6. Kavicsné (válaszként erre: 2. - FormáSan)
2010. jún. 11. 13:03

Én is így készítem elő, aztán:

felrakom sós-cukros-citromos-vajas vízbe főni pár percet. Arányokat ne kérdezz, kóstolom a levét :-)

2010. jún. 11. 13:02
Én pont tegnap csináltam meg a zöldspárgámat. Mégpedig úgy, hogy letörtem az alját ami tuti szálkás, utána még kicsit hámoztam az alul amíg gyanús volt. Odatettem a tűzhelyre vizet forrni, tettem bele sót és mikor rotyogott a víz beletettem a spárgát 3 percre és kész is lett. Nagyon fincsi ropogós lett így is.
2010. jún. 11. 12:54
szivesen
2010. jún. 11. 12:50
köszönöm szépen!
2010. jún. 11. 12:48

A spárgát a főzés előtt elő kell készíteni. Ez azt jelenti, hogy megmossuk, a fás alját levágjuk és zöldséghámozóval, vagy speciális spárgahámozóval meghámozzuk. A módszer a fehér és zöld spárgánál eltérő. A zöld spárga esetében elegendő, ha az alját levágjuk, és az alsó harmadát meghámozzuk. Sőt, ha nagyon vékony és zsenge zöld spárgával dolgozunk, elég csak az alját levágni, hámozni nem kell. Akik bizonytalanok: fogjuk egyik kezünkbe a spárgát (a fejére vigyázzunk!), és a másik kezünkkel törjük le az alsó részét ott, ahol a spárga megadja magát. Ezzel lehet, hogy nagyobb részt letörünk a spárgából, viszont főzni sem kell, így tehetjük serpenyőbe, pár perc alatt megpárolódik, de mégis kellemesen ropogós marad.


A fehér spárga száraz, fás alját vágjuk le, és az egész spárgát (különösen vastagabb példányok esetében rögtön a rügy alatt indítva) hámozzuk meg. A hámozás a fej környékén lehet vékonyabb, lejjebb szükség szerint.

2010. jún. 11. 12:45
Hogyan kell elkészíteni a spárgát köretnek? Meg kell pucolni? Főzni vagy sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook