Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell egy apasági pert elindítani? fórum

Hogyan kell egy apasági pert elindítani? (tudásbázis kérdés)


5. borbelya (válaszként erre: 4. - Eb7acf8291)
2008. aug. 22. 14:36
nagyon szívesen, bár neten találtam, de remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 21. 10:04

köszönöm

szépen pont erre van szükségem

2008. aug. 20. 14:54

Találtam neked a neten egy cikket, nem tudom pontosan mi az eset, de lehet hogy ez segít:

Októberben kisbabám születik, és az "édes"apa az utolsó pillanat után úgy döntött, hogy mégsem szeretne gyermeket. Mivel későn gondolta meg magát, a gyermeket már fel kellett vállalnom egyedül is, bár őszintén szólva lehetőségeim igen korlátozottak.


Az édesapa (minden alap nélkül bár, de mégis) azt hangoztatja, hogy lehetséges: nem is ő a gyermek apja. Első körben tehát a gyermeket nem fogja a nevére venni. Az apasági perhez szükséges teszteket azonban úgy hallottam, a gyermek 1 éves kora előtt nem végzik el - illetve csak rendkívüli esetben, félmillió forint ellenében. Ha igazak a híresztelések, ez számomra azt jelenti, hogy a gyermek első évében semmiféle gyerektartásra nem tudom kötelezni az apát - tehát amellett, hogy egy nem kívánt terhességet a kedvéért megtartottam, még az anyagi forrást is egyedül kell előteremtenem a gyermek neveléséhez.


Ezenfelül tisztában vagyok vele, hogy az apasági per megindításával még semmit nem érek el: a tesztek csak 96-98%-os megbízhatósággal mutatják ki az eredményt, tehát az apa ezeket gond nélkül megfellebezheti. Minden egyes fellebbezéssel időt nyer, átlag fél éveket. Ezzel évekig elhúzódhat az ügy - és nekem éveken át egyedül kell a gyermekről gondoskodnom.


Kérdésem: helytállóak-e fenti információim, vagy van esetleg valami lehetőségem, amellyel egyértelműen bizonyíthatom az apaságot, illetve a végső bizonyításig létezik-e számomra valamiféle anyagi támogatás, megelőlegezés, és ha igen: az milyen mértékű.


Amennyiben a gyermek édesapja nem ismeri el az apaságot, pert kell indítania az apa lakóhelye szerint illetékes bíróságon. A perben a bizonyítási eljárás során a bíróság orvosszakértői vizsgálatot fog elrendelni, amelyen kötelező megjelenni. A vizsgálat elvégzésének nincs határideje, a gyermek születése után bármikor elvégezhető, s a perben a felek jövedelmi és vagyoni viszonyainak függvényében költségmentesség kérhető, a költségmentes fél mentesül az eljárás során felmerülő összes költség viselése alól, többek között a szakértői vizsgálat díja alól is. Az apaság megállapítása iránti per összekapcsolható a gyermek tartására irányuló eljárással, azaz egy perben megállapítható a tartásdíj-fizetési kötelezettség is. Amennyiben a bíróság elsőfokú ítéletével megállapítja az apaságot és egyben gyermektartásdíj fizetésére kötelezi az apát, a tartásdíj fizetésére irányuló határozat fellebbezésre tekintet nékül végrehajtható, tehát a fellebezés nem halasztja el a fizetési kötelezettséget.

2008. aug. 20. 08:52
hogyan kell neki kezdeni mit kell tenni??
2008. aug. 20. 08:51
Valaki tudna e nekem segíteni apasági per elinditásában?,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook