Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítséget kérnék válásügyben! Hogyan kell elindítani? Milyen költségek lesznek? fórum

Segítséget kérnék válásügyben! Hogyan kell elindítani? Milyen költségek lesznek? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. K.né (válaszként erre: 32. - 656f03db60)
2009. márc. 28. 17:13
Azt mondta hogy egyszerűen csak megtörtént. A vére... Előttem sem volt a hűség mintaképe. Azt hittem velünk más lesz. Igazából akarna mindkettőnket, de én nem akarok édeshármast. Az udvarló csak udvarol!
32. 656f03db60 (válaszként erre: 31. - K.né)
2009. márc. 27. 14:28
De valami oka van, hogy megcsalt. Vagy csak a vére hajtotta?:O Gondolom ezt már megbeszéltétek, hogy miért tette. Talán csak távol kellene lennetek egymástól. Esetleg olyan dolgokat csinálni, amivel újra egymásra találhattok. Nem tudom melyik érne többet. Természetes, hogy jól esik, ha valaki kedveskedik neked. A picire vigyázzatok, ha mégis váltok, nehogy sérüljön. Hiába ilyen kicsi, azért szerintem biztos érzi valamennyire, hogy mi a helyzet.
31. K.né (válaszként erre: 30. - 656f03db60)
2009. márc. 25. 12:41

Sajnos itt már nincs mit megmenteni. Én nagyon akartam és szerettem volna. De igazából ő választott. És nem engem. De a válást se sürgeti. De így nem mehet, hogy 3-an vagyunk. Nagyon szerettem és most is szeretem. De lépnem kell. Igen van új férfi, de abszolút semmi sem volt még köztünk. És igazából nem is hiszem hogy egyelőre lesz. Mert nem léptem túl a páromon. De nagyon jól esik az udvarlás, érdeklődés, bókok. Őszinte vagyok vele, és tudja mi történik és mi zajlik bennem. Nem hitegetem, nem hazudok neki. Tudja, hogy lehet csak barátok maradunk. De ő komolyan gondolja, nagyon is. És jól esik, hogy igazából nem vagyok magányos.

Én a férjemet akartam. Nagyon. Képes lettem volna a tiszta lapra. DE akkor én, csakis ÉN. Úgy nem hogy ketten. És sajnos úgy látom igazából akarna mindkettőnket.

2009. márc. 25. 11:19
Mindenesetre elolvasom még egyszer az írásaidat, mert úgy látszik az "új férfi" dolgot félreértettem.
2009. márc. 25. 11:15

Szia! Rossz látni, hogy ez történik veled. Tudod, rendszeresen olvastam a naplódat egy ideig, majd eltűntél. Gondoltam utánad nézek a hozzászólásaidban. Ott csak annyit találtam, hogy "párod épp emészti azt, amit mondtál neki". Most láttam kiírt fórumtémáidat is. Új férfi a láthatáron? Másik fórumban azt olvastam megcsalt, hazudott a férjed. Mikor olvasgattam a naplódat, mindig arra gondoltam, hogy a sok probléma ellenére is szeretitek egymást, és csak ez számít. De mi történt? Tisztában vagyok vele, hogy rettentő nehéz lenne új helyre költözni, sok mindent újra kezdeni, de magatok és a kisfiatok érdekében meg kellene próbálni. Csak részleteket tudunk meg az írásaidból. Nem szeretnéd egyszer leírni a blogodba, hogy pontosan miért történt mindez? Biztos, hogy akkor több tanácsot adhatnának. Nem szabad feltétlen a válást választani, bár gondolom jól átrágtad már magad ezen. Jóban vagy párod szüleivel, anyósod nem tudna tanácsot adni? Engem érdekel, hogy mi van veled, így ismeretlenül is. :-)


Ui.: Bocsi, hogy ide írtam.

28. K.né (válaszként erre: 27. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 09:20
Válaszoltam :)
27. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - K.né)
2009. márc. 20. 09:14
privit irtam....
26. K.né (válaszként erre: 25. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 09:11
Itt csak 6hónapos a babánk. És hagyni sem tudnám senkire. :-( Anyós-após dolgozik, anyám meg egy külön történet.
25. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 23. - K.né)
2009. márc. 20. 09:10
hasonlók miatt mentem el dolgozni egy akármilyen munkahelyre igaz az én fiam már "nagy" volt,másfél éves:(
24. **Rita** (válaszként erre: 22. - **Rita**)
2009. márc. 20. 09:09

Ha a kérdése az lett volna hogy

"Elváljak-e, vagy meglehet-e menteni a kapcsolatom akkor a válaszok is másmilyenek lennének

23. K.né (válaszként erre: 18. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 09:08
Még nem fixáltuk le, de az a szándékom (mindkettőnknek), hogy ő fizeti a hitelt, és cserében nem kérek tartásdíjat. DE így csak GYED és CSP van.
22. **Rita** (válaszként erre: 17. - Csokilány)
2009. márc. 20. 09:07

????

A kérdésére válaszoltam.

Nem tippeket adunk, nem mondjuk hogy váljon el.

Fenőtt ember gondolom tudja mit akar, és mit miért csinál

21. K.né (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. márc. 20. 09:06
Igazából én teszem meg a lépést, mert ez így nem mehet tovább. De szívem szerint nem válnék, csak ne mindig az van amit szeretnénk. :-(
20. K.né (válaszként erre: 17. - Csokilány)
2009. márc. 20. 09:05
Tudod én akartam. Próbáltam. Minden felett szemet hunytam volna. De a helyrehozáshoz 2 ember kell, nem elég ha én adom bele magam maximálisan. Szeretem. Még mindig. NAGYON. De ennyi volt.
19. **Rita** (válaszként erre: 16. - K.né)
2009. márc. 20. 09:05

Ezekszerint nem Te akarsz válni

Mindent túl lehet élni.

Ha elég a GYED és a gyerektartás ahhoz hogy megéljetek, vagy esetleg van nagyszülői segítség akkor nem lesz kérdés a gyerekelhelyezés

18. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 16. - K.né)
2009. márc. 20. 09:03
Nem,nem gond...tartásdijat fogsz kapni?vagy annak fejében hagy ott mindent....mármint hogy csak a ruháit viszi....a lelkirészéröl priviben szivesen,nyiltan már sokat irtam róla régebben már nem akarok.
2009. márc. 20. 09:03

Olyan fura, hogy mindenki egyből adja a tippet, hogy hogyan "kell" elválni.

Megnéztem a képeidet, és egy boldog családot láttam.Érdemes elgondolkodni inkább azon, hogyan tudnád megmenteni a házasságodat, ami nem oly régen kötődött, ráadásul ott van a pici, akinek családbann kell felnőni.

Válni nem bonyulult, főleg, ha a másik fél nem nehéz eset, mindössze ügyvéd előtt egyezséget kötöttök, különös tekintettel a kiskorú gyermek tartása és a láthatás kérdésében és ezt az egyezséget bíróság jóváhagyja.Ez 2 évig nem változtatható, csak a kiskorú érdekében!!!! A köznyelvben említett ún. szegénységi válás esetén a helyi polgármesteri hivatal adóirodájában van erre nyomtatvány.

Válni könnyű, helyrehozni nehéz, de megéri.Gondold át.

16. K.né
2009. márc. 20. 09:02

Hogy lehet túlélni? :-(

Gondolom a kicsi egyértelműen nálam marad. De nem gond, hogy GYED-em van csak? Nem kötnek bele?

15. **Rita** (válaszként erre: 12. - K.né)
2009. márc. 20. 08:53
úgy tudom "csak" 12 000 ft illetékbélyeg kell
14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - K.né)
2009. márc. 20. 08:51
Nem tudom sajnos nekem sok éve volt és a férjem intézte...szerintem ha bementek a bíróságra ott segitenek és minimális költséggel megoldható,ott is van aki segit meg van helyileg városokban a "nép ügyvédje" aki szintén ingyenes...ha nem balhéztok és meg tudtok egyezni szerintem minimális összegböl és aránylag hamar letudható.
13. children (válaszként erre: 12. - K.né)
2009. márc. 20. 08:50
Ha nem fogadtsz ügyvédet és költségmentesítést kérsz,akkor nem kerül semmibe!
12. K.né (válaszként erre: 9. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 08:45

Nem is feltételeztem semmit :-)

Ááááá, nem is tudom. Muszáj, de a végére "belehalok".

Nem lesz semmiben vita, mindent hagy nekünk. Csak a ruháit viszi.Igazából nem állunk úgy, hogy ide-oda adogassunk 20-30ezreket, ahogy olvasom a másik fórumon. Milyen kötelező költségek vannak? Tényleg minden tárgyalás külön pénzbe kerül?

11. **Rita** (válaszként erre: 7. - K.né)
2009. márc. 20. 08:38

[link]

itt még mintát is találsz hogy kell kinéznie a keresetlevélnek

2009. márc. 20. 08:38
Szia!Ha anyagilag rosszul állsz,akkor kérhetsz költség mentesítést és akkor ingyenes. Nem muszály ügyvédet fogadnod. attól függ hogy mennyi ideig tart hogy meg tudtok -e a pároddal egyezni mindenben.
9. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 6. - K.né)
2009. márc. 20. 08:37
Csak azért irtam mert az a fórum napi szinten elölvan és többen vannak akik ép válnak ők biztosan tudnak segiteni,nem rosszindulatbol tettem be hogy miért nem kerestél rá:).
8. **Rita** (válaszként erre: 3. - K.né)
2009. márc. 20. 08:36

Be kell adni az illetékes bírósághoz(alperes lakhelye vagy az utolsó közös lakhely szerinti bírósághoz) egy bontókeresetet 12 ezer forintos illetékbélyeggel.


Ha közös megegyzéssel el tudtok válni akkor nincs szükség ügyvédre.

Mennyi idő? Attól is függ hollaktok.Bp-en jó pár hónappal tovább tart

7. K.né (válaszként erre: 4. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 20. 08:36
Megnézem. Köszi.
2009. márc. 20. 08:35
Tudom hogy van már ilyen fórum, de azt 2007-ben indították. Most 2009 van, biztos történt változás ez ügyben.
2009. márc. 20. 08:35
tudják irni,elnézést
2009. márc. 20. 08:35

[link]


itt sok minden van róla és vannak akik le tuudják rini részletesen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook