Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a jogosítvány meghosszabítását intézni? És kb. mennyibe kerül? fórum

Hogyan kell a jogosítvány meghosszabítását intézni? És kb. mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
17. szemanistvanne (válaszként erre: 2. - Loni)
2008. júl. 26. 21:09
Okmányirodai illetékhez már nehogy vásároljatok illetékbélyeget, mert nem fogják elfogadni. Az illetéket befizetéséhez egy csekket adnak amin az illetéket be kell fizetni és a feladóvevényt kell vinni az okmányirodába.
16. gpetra (válaszként erre: 13. - Zoárd)
2007. jún. 18. 13:09
Akkor mi a fenéért adják??? Mert ezek szerint nem jó semmire.
2007. jún. 8. 21:00
Nekem is hosszabbitanom kell hamarosan, de ha a nagykovetseg eszembe jut, mar kiver a hideg verejtek. Nem 2 het az ugyintezes, hanem 2 honap. :S
14. allonsy (válaszként erre: 13. - Zoárd)
2007. jún. 8. 20:33
Nekem is azt mondták az okmányirodában,hogy az ideiglenes nem érvényes a vezetéshez...nem csak Te nem voltál szimpi! :-)
13. zoárd
2007. jún. 8. 18:07
Mázlisták!Nekem szfváron Sajna be kellett csettegni érte,és elég hülyén néztek,mikor azt kérdeztem,postán miért nem lehet kiküldeni?A régit akkor kellett leadnom,mikor mentem az újért.Én is kaptam papírt,de azt mondták rá,nem helyettesíti a jogsit,ha elkapnak,megbüntetnek.2 hétig paráztam,nehogy megállítsanak.Ezek szerint vagy okmányirodája válogatja,vagy csak én nem voltam szimpi az ügyintézőnek:((
12. emagdi
2007. jún. 8. 15:13
nekem 1 hét alatt kiküldték az új jogsimat. meg is lepődtem, hogy ilyen gyorsak:)) (Bp., 14.ker.)
2007. jún. 8. 11:05

Szia!

Legelőször a háziorvosodhoz kell elballagni,ő megvizsgál ,megcsinálja a papírokat...ez 6000Ft.Aztán okmányiroda,kapsz egy 4000Ft-os csekket,amit befizetsz a postán,aztán ismét okmányiroda.Ott készítenek rólad fotót,aztán adategyeztetés...stb.Az enyém április 1-gyel járt le,úgyhogy elég friss az élmény,nekem kiküldték postán...kb 3 hét alatt készült el.

10. zoárd
2007. jún. 8. 10:28
Ja,és az újat nem küldik házhoz,hanem szépen be kell ballagni az okmányiroda ügyfélszolgálatára,(ami nálunk teljesen máshol van,mint az okm. iroda,)és erről nem küldenek értesítést,hogy megérkzett!Érdemes telefonon érdeklődni,kb. 2 hét után naponta,hátha előbb kész!
9. Lori
2007. jún. 8. 10:25

Szia!

Két hete járt le nekem is a jogsim. Elmentem a háziorvoshoz, ahol 6000 Ft-ot fizettem a papírért meg a vizsgálatért. Szerencsére a háziorvosnak volt csekkje, amit befizettem és úgy mentem az okmányirodába. 4000 ft az illeték. Személyi, lakcímkártya, régi jogsi orvosi kell hozzá.

Én két nappal a lejárat előtt voltam meghosszabbítatni, a régi jogsimat bentfogták és adtak egy papírt,amivel addig vezethettem, míg meg nem jött a kártya. És tuti elfogadják a rendőrök ezt a papírt, mert az ügyintézés után hazafelé mindjárt megállítottak. :)

2007. jún. 8. 10:05
Köszi mindenkinek! Akkor hétfőn nekiesem az ügyintézésnek, mert hónap végén lejár a jogsim... Elég költséges lesz, azt már látom :-((
2007. jún. 8. 09:54

Bele kell kalkulálni,hogy mire az újat megkapod,kb. 3 hét!Tehát mielőtt lejár a régi,előtte min. 1 hónappal kezdd el intézni,mert akkor lejárt jogsival kell addig vezetned,és az tudjuk,mivel jár!


Edina

6. Asra
2007. jún. 8. 09:42

Vezetői engedély hosszabbítás:


- érvényes személyi igazolvány

- Orvosi igazolás

- Vezetői engedély

- 4.000 Ft értékű illeték, melyhez a csekk az Okmányirodában kérhető


(az orvosi igazoláshoz is fizetni kell. a fizetés díja kor szerint más-más)

2007. jún. 8. 09:41

Vezetői engedély érvényességi idejének meghosszabbítása esetén szükséges személyazonosság igazolására alkalmas okmány, lakcímigazolvány, egészségügyi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény, megújítandó vezetői engedély.


ezt találtam még, az orvosi vizsg. árát nem láttam sehol

a helyi önkormányzat oldalán nézz körül, biztos van telefonszám, ahol kérdezhetsz, vagy akár még időpontot is kérhetsz

2007. jún. 8. 09:34
Az orvosi alkalmassági 40-év alatt 6000.- ha jól tudom, de ez általában ki van írva az orvosnál. Vagy neki kell fizetni, vagy ad csekket. +300 a vizitdíj.+az okmányiroda 4000.-
2007. jún. 8. 09:29

egészségügyi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény - háziorvos - 300 Ft

okmányiroda - illeték - 4000 Ft

2. Loni
2007. jún. 8. 09:22

Elmész dokihoz, csináltatsz egy ügészségügyi vizsgálatot. Ha mondod a dokinak, hogy mihez kell, tudni fogja. Valamiféle formanyomtatvány van hozzá. Asszem olyan 5000 Ft a vizsgálat.

Azután kérj időpontot az okmányirodában, ott azt is elmondják, hogy mi kell hozzá. Asszem a vizsgálati papír, a régi jogsiés a személyi. És biztosan kell fizetni a meghosszabbításért is - illetékbélyeg formájában.

De szerintem a www.magyarorszag.hu -n vagy az okmanyiroda.lap.hu-n pontos infókat találsz.

2007. jún. 8. 09:17
Hogyan kell a jogosítvány meghosszabítását intézni? És kb. mennyibe kerül?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook