Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hat a homoszexualitás a gyerekek fejlődésére, életfelfogására? fórum

Hogyan hat a homoszexualitás a gyerekek fejlődésére, életfelfogására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. aug. 6. 11:31
A kiskamaszok véleményét a szülő (is) formálja.
207. sasfioka (válaszként erre: 206. - Szenyó)
2007. aug. 5. 19:53

"Csak a kiskamaszok véleményét tudom tolmácsolni: "


Ez inkább a TE véleményed volt...


SF

206. szenyó (válaszként erre: 202. - Sasfioka)
2007. aug. 5. 19:19

Nem állítottam, hogy reprezentattív felmérés.


Kiszálltam.

2007. aug. 5. 18:28
Akkor sem értem! Az én legjob barátom homoszexuális, és mielőtt ezt közölte volna mindenkivel, azelőtt sem foglalkoztam a szexuális életével, és előtte is a barátom volt! Ezáltal milyen tulajdonsága veszett el? Mi az amiért már nem akarnám hogy a barátom legyen? Nem ez miatt lett a legjobb barátom!! De ha ezt valaki "utálj" hát tegye,ezt meg én NEM ÍTÉLEM EL!! :)
2007. aug. 5. 17:28

A médiának a szerepe a megrettentés és a meghökkentés. Ez a "legszórakoztatóbb" dolog. Így ezért nem igazán foglalkoznak a "jó dolgokkal." :)


SF

2007. aug. 5. 13:24
Szerintem nagyon sok embernek fogalma sincs arról, hogy miről is szól ez, és hogyan alakul ki! Miért akarja ezt mindenki pszichés próblémával, rossz élményekkel stb. magyarázni?! És amit a média meg a közvélemény elitél az rossz, érdekes mert a jóval nem is foglalkoznak.
2007. aug. 5. 10:30

szenyó!


Csak kicsit általánosítasz nem gondolod? Milyen reprezentatív felmérés alapján tettél ilyen kijelentést? Mert igencsak sántít a tényt közlő kijelentésed.

Az, hogy a te kiskamasz gyereked így reagál, az a te dolgod, az, hogy valaki másé nem így, az pedig az ő nevelésének a következménye.


De ismét beállítani egy alá nem támasztott hazugságot tényként...


SF

201. szenyó (válaszként erre: 200. - Suesue)
2007. aug. 5. 07:16

Csak a kiskamaszok véleményét tudom tolmácsolni:


"Pfúúúúúúúúj!"

200. Suesue
2007. aug. 4. 21:10

Sziasztok megint. :)


Engem tényleg az érdekelne, hogy a gyerekek hogyan reagálnak akkor amikor kiderül, hogy valaki mássá vált..., (szülő, barát s.t.b.)

A lelki behatások szerintem azért fontosak, mert sajna azokkal nőnek fel...

Nem mindegy, hogy milyen reakciót vált ki belőlük.


Üdv mindenkinek: Suesue

2007. aug. 3. 16:43
Hajjaj!:DDD
198. gyopár (válaszként erre: 196. - Mothertiger)
2007. aug. 3. 12:24
Igen, el tudom képzelni azt is, hogy lehet úgy élni, hogy a gyerekednek ne legyen hátránya belőle. Ezt te valószínűleg tudod, hogyan kell megoldani.
197. DODICA (válaszként erre: 196. - Mothertiger)
2007. aug. 3. 10:16
Jól teszed!
196. mothertiger (válaszként erre: 189. - 0b099f6590)
2007. aug. 3. 08:42

Én nem foglalkozom vele, hogy ki mit gondol. Úgy élek, hogy a gyereknek semmi hátránya nem lesz abból, ahogy érzek. Az tuti. A lényeg, hogy a családom és legtöbb ismerősöm tudja, mert elmondtam, hogy bi vagyok és elfogadták. Volt aki fújolt, de nem tagadott ki senki. Nehogy már egy (kettő-három....stb.) olyan ember ítélkezzen felettünk, aki nem is ismer, még látásból sem!?

És te se foglalkozz az előítéletekkel. Te tudod, hogy élsz, mások itt nem látnak bele az életedbe. Minden bizonnyal te is mindent megadsz a gyerekednek!!!

195. Icus
2007. aug. 3. 08:37

Ma kollégám, Bomba bevű enrgia italt ivott reggelire. Van ezen az energia ital üvegen egy kép. "Mi Magyarország elsőszámú export cikke?" ez a kép neve.

A képen az alábbiak láthatóak.

-Egy fiatal férfi egy sárga libát tarta nyakánál fogva

-egy idősnő téliszalámit

-egy törpe férfi fogalmam sincs mit tart a jezében

-két bikinis nő éppen csokolózik

-egy skót szoknyás fétfi egy malaccal a kezében.


Na, már most az energia italt imádják a fiatalok, főleg szórakozóhelyeken isszák. Szerintetek, mit közvetit nekik ez a kép?

2007. aug. 3. 07:16

Ill. a többiben.


Na most szép napot:-)

2007. aug. 3. 07:13

A többivel teljesen egyetértek veled.

...

Ja, nincs még gyerekem...

Üdv mindenkinek.

2007. aug. 3. 06:55

:-)

Üldözésről a biblia sem beszél, csak megállapítja, hogy helyes, vagy helytelen. A Górénak joga volt eldönteni:-)

A személyt/egyént én is elfogadom, amiben él, max azzal nem értek egyet, de hát az ő magánügye.

191. szenyó (válaszként erre: 185. - Szenyó)
2007. aug. 3. 06:38
Lányaim vannak.
190. szenyó
2007. aug. 3. 05:33

A reakcióim nem szélsőségesek.

Miért kellene valamit elfogadni, ami abnormális?

Elfogadó vagyok, azaz nem bántom őket, de ha nem raknák tele a médiát vele, akkor valószínűleg kevesebben lennének.


Hogyan hat a fiatalokra? Jó bulinak tartják, belemennek, aztán már maguk sem tudják, hova tartoznak. Ha egy lány valami megjegyzést tesz egy fiúra, az az érzékeny kis lelkét a fiúk felé sodorja. S már meg is van a mentsége: őt a nők sosem értették meg. De hogy annak a nőnek esetleg igaza volt, az fel sem merül benne.

Ez nem betegség, ez úgy hülyeség, ahogyan van, s államilag meg médiailag nem kellene támogatni.

Nem mondom, hogy üldözni kellene, ilyent CSAK a BIBLIA állít, én ennél jóval toleránsabb vagyok.

189. 0b099f6590 (válaszként erre: 188. - Mothertiger)
2007. aug. 2. 17:31
Sajnos!
2007. aug. 2. 17:01
Pedig ez olyan téma, amire csak szélsőséges reakciókat várhatsz!:)
187. Suesue
2007. aug. 2. 12:19

Üdv mindenkinek.


Sok mindenre számítottam, de ennyire szélsőséges reakciókra nem.

Köszönöm a hozzászólásokat elég érdekeseknek találom őket, sok tanulságot le lehet vonni belőlük.

'csak így tovább"

186. mothertiger (válaszként erre: 185. - Szenyó)
2007. aug. 1. 22:19
:)
185. szenyó (válaszként erre: 183. - Mothertiger)
2007. aug. 1. 19:50
Igazad van, nincs fiam.
184. ac1096844d (válaszként erre: 181. - Gyopár)
2007. aug. 1. 18:06

Dehogy bántasz:-)

De nem is egyházak dogmái alapján fogalmaztam meg az álláspontom, azok miatt sajnos sokan fújnak Istenre, hanem kizárólag az Írás szerint.

Szerintem is a józan ész elég, de van aki szembeszáll ezzel. Ezért vontam ide az Igét, azzal nehézkes vitázni.

183. mothertiger (válaszként erre: 178. - Szenyó)
2007. aug. 1. 17:50
És mi értelme kifaggatni arról, hogy miért nem tetszenek neki a nők? Attól még nem fog áttérni a heterotáborba, ha elmondja a véleményét. Attól se, ha te elmondod neki a tiédet. Ha már tudja, hogy a fiúkat szereti, akkor nem gyógyíthatod ki... Innen csak egyfelé mehet... Akár tetszene, akár nem.
182. szenyó (válaszként erre: 179. - Sasfioka)
2007. aug. 1. 14:28
Én nem ismerek olyant. aki kigyógyult volna, olyant viszont egyre többet, akik most álltak rá erre az útra.
181. gyopár (válaszként erre: 180. - Ac1096844d)
2007. aug. 1. 13:51
A következtetés teljesen logikus: a józan ész is azt diktálja, hogy károsan hat, vallásosság nélkül is (az utóbbival remélem nem bántalak meg, nem ez a szándékom).
180. ac1096844d (válaszként erre: 165. - Sasfioka)
2007. aug. 1. 06:41

Egyetértek, valóban mindenki abban hisz, amiben csak akar.

És attól függetlenül, hogy követek el bűnt, hisz nem vagyok, s leszek ebben a formában tökéletes, még nem változik meg Isten álláspontja pl. a lopással, vagy a paráznasággal kapcsolatban. A piros vonalat nem azért húzta meg, hogy önkényesen bizonygassa hatalmát, hanem, hogy az áldott oldalon tartsa az embert. Vagyis végső soron ha nem teszem, amit tilt, csak jól járhatok.

Mivel egyértelmű útmutatást adott a homosexualitással kapcsolatban, egyértelmű számomra (ismét egyéni, mert van aki hisz Neki, van aki nem) hogyan is hat a ...(topic kérdés)

Ezért kár a melegeket fejbe verni a törvény tiltásaival, hisz ugyan az a törvény mindenkit kárhoztat, és innentől kezdve valóban képmutatás lenne. Az az egy, aki pedig megtehetné, hogy kárhoztat, mert tökéletes volt, nem teszi, helyette szabadságot kínál a bűntől, és annak forrásától a sátántól.

De ez az Igébe vetett hit kérdése:-)

Szóval, még mindíg azt mondom, hogy károsan hat.

179. sasfioka (válaszként erre: 178. - Szenyó)
2007. júl. 31. 22:56

Még mindig nyitva az a bizonyos kérdés: Van lehetőség arra, hogy megismerjek olyan személyt, akit egy atyai, anyai nevelés, hit vagy bármi kigyógyított ebből?


SF

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook