Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan hat a homoszexualitás a gyerekek fejlődésére, életfelfogására? fórum

Hogyan hat a homoszexualitás a gyerekek fejlődésére, életfelfogására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
118. 8d784868d0 (válaszként erre: 116. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 19:53

ez elég soványka amit írtál.....

már bocs.

hidd el, a felvilágosodás nem mindenkinek jelenti azt hogy felvilágosodott életet él!

a nagy szellemi testi + egyéb szabadság érzésének ára van.

istent ide hívni tanácsért ez olyan kicsit nekem furcsa.

miért?

mert sem cáfolni, sem állást fogalani nem bír, csak felruházod bizonyos mi lett volna ha, és bizton így cselekedett volna, tip. szövegekkel.

ez eddig jó, mert hiszel benne.

de a homoszexualitást, istent, a génmanipulációkat, tanítható genom.ot, st, egy kalap alá venni?

ha igazán hívő vagy akkor szerintem ebből isten kihagyod.

ez nemneki való!!!

ez nem az ő asztala!

tén hogy sok utalás van a bibilában erre is! de az is tény, hogy bizonyos uralkodó egyszerűen átíratta a bibilát.

gondolok itt a nícsei zsinatra.

gondolom ismerős.

innentől kezdve ez nem hiteles dolog, mert nem tudjuk hogy mi volt benne előtte!

a homoszexualitást pedig minden jó érzésű ember elítéli.

ugyanúgy mint az állatoal való, vagy idősekkel, vagy gyerekekl való bármilyen nemi kontaktust.

pontossan egy kalap alatt vannak.

minhta az volna a biblia elején, hogy egymás örömére lett a két nem képviselője teremtve!

szóval érted ugye????

esetleg akkor nem érted ha pusztán cukkolási célzattal hozod ide istent!

ez bevvalom engem zavar! nem hiszek benne , de tisztelem azt aki hisz benne!!!!!

és ez egyszerűen árulás szerintem ha egy ilyen horderejű dologban gyakorlatilag zéró bizonyítékékokkal hozakods z elő!

117. e71af41436 (válaszként erre: 116. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 19:31

figyelmedbe ajánlom a 113-as hozzászólást is....

az válasz a hitetlenségemre.

2007. júl. 22. 17:38

:-):-) Ez még a génmesénél is jobb:-)

Nem azért lett, hanem azért...és én már csak tudom, hogy ő miért lett:-9

Yes yes:-)

Én sem a melegeket, sem a képmutató melegeket nem utálom:-)

Ezcsak egy különbség a hívő és a hitetlen között.

Egy hívő számára minden Istenre mutat, egy hitetlenn elől minden Istent takarja el.

Nem csodálom, hogy kénytelenek elméleteket gyártani saját lelkük megnyugtatására, hogy akkor most miért is nem hiszek:-)

Egyházak tanítanak ezt is, azt is, és maradok a biblia (persze a hamisított,szigorúan) tanításánál.

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

:-)

115. 8d784868d0 (válaszként erre: 114. - E71af41436)
2007. júl. 22. 17:26

:)

:)

:)

:)

:)

:)

114. e71af41436 (válaszként erre: 108. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 17:09

ez az év vicce komolyan!!!!

nem azért lett a homoszexuális hirtelen hetero,mert Isten meggyógyította,vagy esetleg a kereténység hatására!

Hanem azért,mert az adott ember egy közösséghez akart tartozni,ahol nem elofgadott a homoszexualitás!!!Ezt nevezik képmutatásnak!

Asszem a homoszexuálisoknál jobban utálom a képmutató homoszexuálisokat!!!!

113. e71af41436 (válaszként erre: 112. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 17:06

A tudomány egyidős az egyházzal.

Az egyház egyidős a tudománnyal.

Mindig a korhoz hű elméletek születtek az ember születéséről.Csak gondolj arra,mi lett volna,ha 2000 évvel ezelőtt valaki a génekről kezd beszélni...egyszerűbb volt az,hogy egy valaki földből gyúrt minket....

2007. júl. 22. 16:33

Valószínű, már Pál apostolt is befolyásolta a kommunista cenzúra:-9

Ha igen, akkor igazad van:-)

111. 8d784868d0 (válaszként erre: 110. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 16:31
pár ezer éve mindenki cenzúrázva kapja!
110. ac1096844d (válaszként erre: 109. - 8d784868d0)
2007. júl. 22. 16:22

Te lehet, hogy cenzúrázva kaptad, nem is csodálom akkor amit merítesz belőle:-)

Ha a bibliát olvasod(a cenzúrázottat?:-)) és szereted, akkor miért fixa idea, amit egyértelműen kijelent a teremtésről?

Mélyebbre a bibliai kijelentésekben majd akkor akarj ásni, mikor a biblia Istene lesz számodra az egyetlen. Addíg csak lufikat eregetsz, akármilyen mélyről is. Keresztények ezt fellegvárnak hívják:-)

De Isten szeret téged, így én is, az Ő szeretetével:-9

Ha ez frusztrál, magadban áss mélyebbre:-)


Miss lix:-)


(de legalább veled lehet böszélgetni:-) Talán mert jó fej vagy? :-))

109. 8d784868d0 (válaszként erre: 108. - Ac1096844d)
2007. júl. 22. 16:01

ez a na pá_:))))

ez enyhén frusztrál engem......:(

na mind -1.

a lényeg hogy a teremtés csak fixa idea.

sőtt!

az egész a különböző egyházak álltal támogatott teremtés elmélet enyhén sántít, elég csak arra gondolni hogy valósnak vesszük -e? a kommunista érában megcenzúrázott könyveket, filmeket, bármit ami átment bizonyos számú emberi tényező kezén, és csak az maradt bennt amit jónak ítéltek az átlag ember felfogásához!

a biblia hasonló!

nem vagyok ellne, nem tagadom istent, de nem egy meghatározott istenképem van, mint azt minden egyhátz elvárja!

a bibliát olvasom és forgatom és szeretem!!!!!

de!

ne gyere nekem olyan dolgokkal amit cenzúrázva kapunk kézhez! /* kaptunk.*/

és itt mélyebbre nem ásnék.

108. ac1096844d (válaszként erre: 103. - 8d784868d0)
2007. júl. 22. 15:41

Nem azonos oldalról közelítünk, , és magát a témát nem veszem poénnak, sőt.

Ha az evolúciós elméletben hinnék, elfogadnám a génelméletet.

Keresztényként nekem a teremtés a tény,illatve az igazság, teljesen függetlenül attól, hogy milyen tények mondanak ellent ennek látszólag.

Számtalan esetet hallottam, mikor homosexuálisok kigyógyultak látszólagos geteikai "problémájukból", és nolám, heterosexuálisokká váltak. Biztos Istennek van hatalma beleavatkozni génállományunkba:-)

Fölösleges erről vitázni, hisz nem akarom senkivel elfogadtatni a véleményem.

A téma még mindíg nem poén, részemről, és egyetértek az előttem szólókkal nagymértékben.

Na pá:-)

2007. júl. 21. 13:01
Egyetértek az előző két hozzászólással.
106. e71af41436 (válaszként erre: 105. - 8d784868d0)
2007. júl. 21. 11:59
talán annyival még kiegészíteném,hogy nemcsak a családmodell képe sérül,de a gyerekkori támadások,amit a szülei miatt kell elviselni(méghozzá hatványozottan!!!)is olyan sérüléseket okoz neki,amit még felnőttként sem képes feldoglozni. És nem szabad azt sem feledni,hogy a gyerekként ért nemi hatások,nagyban meghatározzák a szexualitás normál mederben való tartását,vagy esetleg aberráltságát.Lehet kutakodni nyugodtan olyan bűnügyi aktákban,ahol párhuzamot vonnak a felnőttkori szexuális szokások és a gyerekkorban ért hatások között.
105. 8d784868d0 (válaszként erre: 104. - Narina)
2007. júl. 21. 10:18

KIZÁRT hogy egy helytelen és természetellenes kapcsoltban felnövő gyermeknek, semmi kára ne származna belőle, ha két azonos nemű ember neveli fel!

akár nő, akár férfi.

az emberi szervezet, test, agyunk, mind-mind úgy vannak fel építve, hogy egyrészt a hozott, öröklött előre megirt viselkedésnormák szerint éljünk, illeszkedjünk be, dolgozzunk, stb.

a másik egy egészen kicsiny rész viszont a tanítható GENOM". ennek létezésére, bizonyíték nem sok van, viszont a léte tagadhatatlan!

legjobb példa erre, hogy ki mutatták, a szülő nők életkora, és a születendő gyermek értelmi képessége közötti párhuzamot!

ennek a lényege, hogy minnél öregebb volt a szülő nő, annál jobb képességei voltak a gyerekének!

a fiatalon szült nők gyermekei is kaptak a tanítható génekből, mindössze életkori, és tapasztalati hiányosságok miatt, megközelítőleg sem annyit, mint egy 30-évei felett szülő nőtöl, kaphattak volna!

ez mind azt bizonyítja, hogy a tanítható génállományunk hatása életünkre, és születendő gyeremekeink életére, igen nagy hatással van!

visszakanyarodva, ha nem jól idegződik be az apa, ill az anya szerepe a kisgyeremek életébe, ill egész lényébe, akkor akár identitászavaros is lehet, hisz nem tudja mi a helyes, és mi a helytelen! az elmondás az kevés.

a mindennapi életben tapasztalat hagyományos férfi, és női szerepek, teszik a kislányt kislánnyá, a kisfíút kisfiúvá!

kell az érzés hogy egy gyermek fel nézzen az apjára, vagy az anyjára!

ha ez nem lehettséges, mert azonos nemű partnerek nevelik a gyermeket, akkor zavarodott lesz a kicsi, nem tudja az ő helye hol van a családon"???? belül.

a tanítható génállománya is sérül, mert rossz parancsokat kapott. mert valljuk be semmiképpen sem jó, és helyes 2 azonos nemű ember kapcsolata.

a gyeremek felnő, és mivel továbbadja a sérült, rossz parancsokkal teli génállományát, így ha hajlam van rá egyébként is akkor nemileg elég kétséges végeredményű emberek is születhetnek akár!

a másságot efogadni és tolerálni, ez modern kori találmány.

értelme nem sok van.

sőtt vélemyényem szerint nem is szabad!

sokat tehetünk egy egészséges társadalomért, ha nem hangoztatjuk a másságot, és nem visszük ki a gyerekünket meleg felvonulást nézni, ad -hoc: csokolózó férfiakat, vagy egymást símogató nőket nem biztos hogy kell látni egy gyermeknek! sőtt!! egyáltalán nem kell!

el is jutunk oda hogy 2 azonos nemű ember kapcsolatába, teljességgel kizárt normális ésszel fel fogva, hogy kerülhet még csak feltevési úton is egy gyermek!

a gyermek nem játékszer!

nem egy kutya, vagy macska, és mert valakinek kedve szottyan nevelni egy gyeremeket, akkor kap is egyet!

a társadalomban, annak felépítésében és működésében enélkül is óriási problémák vannak.

nem szabad ezt még tetézni is!!!!!

104. narina (válaszként erre: 103. - 8d784868d0)
2007. júl. 21. 09:30
Én meglatásom szerint azért van manapság több olyan ember aki felvállalja másságát mert ez ma már nem "olyan"ciki mint régen.Gondoltatok már arra miért volt régen annyi vénlány és vénfiu?Szerintem ezek az emberek nagy része nem vonzódott a másik nemhez és kész.A gyerek pedig szerintem nem attól lesz "más" mert olyan családban nő fel mert ha igy lenne akor a hetero családba hogy kerül homo?Talán csak annyiban lessz más,hogy jobban el tudja fogadni,megérteni a "másságot".
103. 8d784868d0 (válaszként erre: 102. - Ac1096844d)
2007. júl. 21. 09:13

miért veszed azt poénnak?

a genom az ami meghatározza egész életünket, a születéstől, a halálunkig.

monhatnám egy forgatókönyv, ami nem téved soha.

ebben van kódolva minden ami mi magunk vagyunk.

vércsoport, hajszin, intellektus, hanyas lábunk van, és a nem hajlam is.

a heteroszxeualitás, és a homoszexualitás között, a különbség egyetlen gén..

ezt férfiak többé kevésbé az anyától öröklik.

ez nem betegség, ez tény.

az hogy napjainkban miért van több homoszexuális ez megint csak érdekes dolog.

a mélyenszántó eredet elméleteimet nem vonnám ide, pedig volna miről beszélni.

NAGYON VOLNA!

102. ac1096844d (válaszként erre: 100. - 8d784868d0)
2007. júl. 20. 19:04
Szerintem sem pén a dolog, sőt. Én a géntémán mosolygok, na az poén.
101. Suesue
2007. júl. 17. 11:14
A lélektani hatásokra vagyok kíváncsi!!!
100. 8d784868d0 (válaszként erre: 99. - Ac1096844d)
2007. júl. 15. 13:20
poénra veszed pedig ez nem az!
2007. júl. 14. 19:23

Ez az egész abból alakult ki, hogy Isten kihagyták bármiből is.

Nem véletlen ragadnak el az indulatok.

Méghogy gének:-)

2007. júl. 14. 19:08
Elhiszem. Én hiszek, a nejem is, bár a nevelés ezügyben semmilyen volt.
97. 754c7e07c3 (válaszként erre: 95. - Ac1096844d)
2007. júl. 14. 19:05
Nálunk a férjem nem hisz Istenben. Én igen. Attól még nem rossz ember. Így nevelte az anyukája.
96. minimano1979 (válaszként erre: 94. - 754c7e07c3)
2007. júl. 14. 19:03
Szerintem teljesen igazad van!
95. ac1096844d (válaszként erre: 94. - 754c7e07c3)
2007. júl. 14. 19:00
Hogyne lehetne attól még jó ember!
94. 754c7e07c3 (válaszként erre: 92. - 8d784868d0)
2007. júl. 14. 18:55
Melyik a hibás gén? Hanyadik? Mi köze van az általad hibásnak mondott génnek, a gyerekneveléshez és a gyermek életfelfogásához? Ha egy meleg párnak nem lehet egymástól gyermeke, akkor örökbefogadnak. Akkor hol a "hibás" gén? Mikor jön elő? Vírus? Elkapható? Ha azt látja, hogy apa és apa szeretik egymást, de ő hetero beállítottságú, akkor nem lesz meleg akkor sem, ha ezt látja. Attól, hogy az apám iszik, én még nem fogok. Attól, hogy megvertek, én még nem fogok verekedni. Azt elismerem, hogy a látott dolgok befolyásolhatnak, de ha egyszer nem vagyok meleg, nem leszek attól az, hogy a szüleim azok. Ez pont nem olyan dolog. Valaki vagy az, vagy nem. Szerintem a szülő feladata, hogy a gyereknek elmagyarázza, hogy milyen csúnya dolog csúfolkodni. Rajtunk is múlik, hogy az iskolában ne csúfolják ilyesmiért sem egymást a gyerekek. Más negatív hatást nem tudok elképzelni, ami kihathat a gyerek fejlődésére. Nem minden családban van apa is és anya is. Attól még felnő egy gyerek, nyugalomban, tisztességben. Nem mindenki Isten hívő. Attól még lehet jó ember, vagy nem?
93. ac1096844d (válaszként erre: 92. - 8d784868d0)
2007. júl. 14. 18:26
Szerintem sem valószínű, hogy át van írva, hisz már eredetinek is tökéletes volt:-)
92. 8d784868d0 (válaszként erre: 90. - Suesue)
2007. júl. 14. 18:13

a gyereknek kell az apa, és az anya fogalma.

ettől válik egész felnőtté.

az apától is más viselkedéskultúrát, tanul, és az anyától is.

mindkettő kell, a későbbiekben ahhoz, hogy maga is normális nemi szerepeket tudjon érvényesíteni a saját magánéletében.

ha két férfi, vagy két nő neveli a gyereket akkor hiányos lessz a fogalomtára, nem lessz előtte a hagyományos 2, nem szerepe a mindennapokban.

.

ha csak a filmekben látható, sok homoszexualitásra gondolunk, az szerintem pont úgy káros mint az előző.

az azonos neműek kapcsolata, nem nromális dolog, mégha nem iis tehetnek róla.

betegségnek nem nevezném, inkább hibás gének, vagy hajlandóságból kifejlődött viselkedésnek.

de hogy káros ahhoz nem férhet kétség.

ez a természet ellen való dolog!!!!!!!!!!!!

azért van nő, és azért férfi, hogy egymást segítsék, egymást kiegészítsék, egymásnak örömet okozzanak, együtt éljenek, együtt nemnzenek utódokat.

nem véletlen hogy nem hímnő-ből áll az egész társadalmunk, a nomális populáció kifejlődéséhez, kell a keveredés, kell a gének sokszínűségének szinte állandó találkozása.

nem véletlen hogy sem két férfinak, sem két nőnek nem lehet közös gyerekük. egyrész saját genetikai állományuk, , másrészt a tény miszerint felelőssen ellátni a családmodellt nem lehet két azonos neműnek.

a bibilia lehet hog át van írva, sőtt valószínű, de ezt a részt igen jól meghagyták benne!

nem idézem be mert hosszú, szerintem mindenki tudja hogy miről beszélek.

2007. júl. 14. 16:06
Szerintem megváltoztathatja, mert nem hiszem hogy genetikai deformáció következménye. Ez jól hangzik azoknak, akik letolnák a felelősséget.
90. Suesue (válaszként erre: 89. - 8d784868d0)
2007. júl. 14. 16:04

Általánosságban tettem fel a kérdést, hogy hogyan hat a gyermekek (gyermekeink) fejlődésére illetve életfelfogására, maga a homoszexualitás kérdése.

Mivel arra lennék kiváncsi, hogy nem változtatja meg őket maga az a tudat, hogy egyre többen bevállalják, és ezáltal nem-e lesznek fogékonyabbak az effajta életformára (viselkedésre)???

89. 8d784868d0 (válaszként erre: 85. - Suesue)
2007. júl. 14. 15:01

a homoszexualitás, génekben van. nem betegség, de öröklött dolog.

itt nem gondolok a vasutálomásokn 2000 ,- ért önmagukat prostituáló fiatal fíúkra, akik először pénkeresetnek tekintik, aztán úgymaradnak!

.

egyébként nem értem a kérdést, rájöttem.!!!

a kérdséből vagy kimaradat valami, vagy rosszul van feltéve!

"Hogyan hat a homoszexualitás a gyerekek fejlődésére, életfelfogására?)"

vajon a kérdés az volt hogy az álltalánosságban jelen lévő homoszexualitás milyen hatású a gyeremekekre, fiatalokra nézve, vagy az volt a kérdés hogy egy homoszexulás pár által nevelt gyeremek, hogy éli meg a homoszexualitást, vagy egyik sem, és egész más volt a kérdés???

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook