Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan használom minden nap a Rubint Réka alakreformját..... fórum

Hogyan használom minden nap a Rubint Réka alakreformját..... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
94. c3f39fd03b (válaszként erre: 92. - Nilena)
2011. szept. 16. 10:32

Jaj,szegénykém :-))Azt tényleg olyan szar látni,mikor gürcölsz,mint állat,aztán plusz 1 kiló..:-/


A futásba úgy jöttem bele,hogy egy délután arra gondoltam,kimegyek már futni egy kicsit (ez konkrétan idén augusztus kilencedikén volt).Az első futásom....pff....nem szépítem,katasztrofális volt.Az első kanyarban,ami talán még 100 méter sincs már majd kiköptem a tüdőmet,lihegve megálltam,meg dőlt rólam a víz.Mire megtettem a teljes távot,akkorra konkrétan átázott rajtam a felsőm az izzadságtól.ÉS nem is esett olyan jól a szervezetemnek.Viszont: nagyon jó érzés volt,hogy megcsináltam,még ha nem is úgy,mint egy triatlonista.Aztán elhatároztam,hogy minden héten 1x legalább menni fogok (ezt tartom azóta is).A másodiknál engem nagyon pozitív meglepetés ért.Nem tudom,hogy csináltam,de valahogy sikerült kikapcsolnom az agyamat (néztem a tájat közben,kacsákat,felhőket,stb),és megtaláltam a tempót.Ez szerintem nagyon fontos: én se bírnám úgy végigfutni,hogy rohanok,mint az őrült.Meg kell találni a magad tempóját,és ha az csak kocogás,akkor kocogás,de azt becsülettel csináld,ne blicceld el.Kicsit kell figyelni a légzésre is (orron be,szájon ki,nagyjából ritmusosan,mondjuk 4 számolásig beszívod,4-ig kifújod.de ha eltalálod a tempódat,akkor rá fogsz állni a légzésre is.) Szóval a második alkalommal már eljutottam simán a távom felének a feléig :-DDD Viccesen hangzik,de az elsőhöz képest ez tök nagy eredmény volt.Egyszer csak arra eszméltem,hogy hoppá,már itt vagyok?! :-))

Azóta mindig várom,hogy futhassak,mert hajt a kérdés,hogy vajon ma meddig fogok eljutni? :-)

Nekem sokat segített az is,hogy nem kell ám egyben azonnal lefutni az egészet...Nézz ki magadnak egy fát/bokrot/házat,és határozd el,hogy addig ha törik,ha szakadsz,de elfutsz.És tényleg fuss is el addig.Utána sétálva tegyél meg egy kb.ugyanekkora távot.Aztán tűzz ki magad elé egy célt ismét,addig fuss el becsülettel,utána ismét ekkora táv séta.Aztán ahogy jönnek majd a további alkalmak,úgy tűzz ki magadnak egyre távolibb célokat (még ha az csak 10 méterrel is van arrébb),és rövidítsd a sétákkal megtett távokat.Én most már arra szoktam rá,hogy futás közben próbálok nem arra koncentrálni,hogy itt fáj,így nem kapok levegőt,úgy izzadok...Gondolkodom közben más dolgokon (vagy a légzést számolom),és közben azt az utat nézem,amin futok.De nem úgy,hogy le van hajtva a fejem,hanem jó pár méterrel magam elé nézek.Azért csinálom így,mert sokszor volt olyan,hogy figyeltem a célt,amit kitűztem magamnak,és akkor egyszer csak elindult bennem egy olyan érzés,hogy az hú,de k*rva messze van,én addig nem fogok tudni elfutni.És sajnos így is lett,megálltam.:-/ De érdekes amúgy,hogy nem azért álltam meg,mert már nem bírta a lábam,beszúrt az oldalam,stb.hanem egyszerűen mentálisan jött egy olyan a szervezetemtől,hogy nem fogok tudni addig eljutni.

Mikor legutóbb voltam,futottam,futottam,néztem az utat,néha a tájat,és mikor felnéztem,egyszer csak azt láttam,hogy ott a híd pár méterre,ahol meg szoktam fordulni,és átmegyek a másik oldalra.:-))El se akartam hinni,hogy én,aki egy hónapja még majd' összeesett,eljutottam IDEÁIG.Úgy örültem,basszus :-))))Azért is jó a futás,mert tényleg teljesen másként mozgat meg,mint mondjuk egy 90 perces edzés Rékával a szoba 4 fala közt: itt tényleg érzed azt,mennyire dolgozik a tüdőd, a szíved,egészen más fajta energiát kell kifejtened ahhoz,hogy minden kis lépéssel előrébb juss.De mind közül a legjobb érzés a legvége,amikor már sétálsz hazafelé,szakad rólad a víz,a fejed és a bőröd totál kipirulva attól,hogy áramlik benned az oxigén ezerrel,és közben elmondhatod,hogy igen,MEGCSINÁLTAM.:-))

93. hcs2 (válaszként erre: 91. - C3f39fd03b)
2011. szept. 16. 10:06

Hát ez nem semmi! Nekem az egy óra Réka is elég (nem is lenne többre időm)

De mivel én fogyni nem akarok, remélem ez is elég lesz. Tegnap 40 perc kar-hát és 20perc-csípő volt a "menü". Mindenestre sok erőt ad, hogy már látszik valami :)))))) ŰA következő esemény 2 hónap múlva párom szülinapja, remélem még alakulok addig :DD

92. nilena
2011. szept. 16. 08:35

Kattancs, Te eszméletlenül jól csinálhatsz valamit!

Nekem a nagy zabálós trükköd se jött be... tegnap előtt vendégek voltak, én sütöttem a sütit, természetesen isteni lett, úgyhogy fogyasztottam rendesen. Megvolt aznap is a torna, másnap is, mégis +1 kg volt az eredmény. Mit ne mondjak, mennyei volt az öröm, amit éreztem :((

Tegnap gondoltam, hogy bevetem a bringázást, mert az mindig annyira megmozgat, hogy hulla fáradt leszek tőle. Na, megvolt a 25 km (2 óra pihenőkkel együtt), hát meg sem moccant a mérleg nyelve. Úgyhogy ma is bevetem Rékát. Pedig kalóriában számolva alig léptem át az 1500-at, nem értem!


Na, most jól kipanaszkodtam magam :DD


Kattancs, Te hogy jöttél bele a futásba? Én próbálkozom, de kb. 5 perc után már sípol a tüdőm, nem kapok levegőt stb. Pedig jó lenne futni. Van valami "titkod"? :D

2011. szept. 14. 09:56
Tegnap 6-7 km futás,utána egy kis kar,tricepsz,hasizom.Fél kilóval lettem kevesebb mára :-).Ma pihenőnap van,amit nem is bánok,mert valami kegyetlen izomláz van a sejhajomban és a belső combomban.
90. hcs2 (válaszként erre: 89. - Nilena)
2011. szept. 14. 09:04

hát én a combot nem is bírom, re kb 3 perc után annyira fájnak a térdeim, hogy nem bírom :((

ezért is szeretem a popsi gyakorlatait, mer azoknál annyira nm veszi igénybe a térdet, olyankor a csípőm ropog, de fáj is néha mikor kattan.


És közben is mintha a csontom fájna enm az izom, ez mitől lehet?

89. nilena
2011. szept. 14. 08:24

Nekem is eszembe jutott, hogy ha már most elkoptatok mindent, akkor vénasszony koromra kapkodhatok a protézis műtétek időpontjai után :)


Hogy közben kattognak-e a csontok? Hát hogyne, előtte, közben, utána stb. Már minden egyes leguggolásnál reccsen mindenem, csak úgy szörnyülködnek a rokonok :P


Éppen ezért nem tudom még, hogy mi legyen a mai torna, kihagyjam-e a combot, vagy sem :/

88. hcs2
2011. szept. 14. 08:14

nekem tegnap 40 perc popsi és 20 perc has :)

nektek is kattognak a csintjaitok közben?

87. kirci
2011. szept. 13. 22:42
sziasztok most értem haza a gyurásbol ma 35 perc futás volt és 2 gyuro gyakorlat
86. hcs2
2011. szept. 13. 13:23

én is kitartóan tornázok, nem adom fel a fájdalom miatt :))

csak hát milyen dolog, hogy már 20 évesen fályt, mi lesz 60 éves koromban???

85. nilena
2011. szept. 13. 13:00

Akkor nem egyedi a problémám :( Pedig reménykedtem benne, hogy ez nem általános és valami porcerősítővel megoldható. De akkor én is veszek majd valami térdvédőt, hátha megoldja a gondokat. Milyen hülyén vagyunk összerakva. Aki nem mozog, az elhízik és beteg lesz, aki mozog, annak meg elkopnak az alkatrészei :D


Pedig ma is meglesz a torna, akár fáj, akár nem :)

84. hcs2 (válaszként erre: 82. - Nilena)
2011. szept. 12. 15:48
én a combos gyakorlatokat nem is tudom sajnos csinálni, pár éve el van kopva a porckorong mind2 térdemben, és nagyon tud fájni. Ami a kar és popsi közben van (pedig az tényleg nem sok), attól is fáj a térdem:(( most kezdtem bele a 2. 3 hónapos Proenzis kúrába. Remélem kicsit jobb lesz...
83. c3f39fd03b (válaszként erre: 82. - Nilena)
2011. szept. 12. 15:11

Hát most mondd meg: mindenki koplal,alig eszik,aztán kiderül,hogy a folyamatos kajálás a megoldás :-DDDDD


Régebben nekem is fájtak a térdeim a guggolásoktól,kitörésektől.Én pár éve már tescós térdvédőt használok,biztonság kedvéért futáshoz is.Azóta nincs vele gondom.

82. nilena
2011. szept. 12. 15:04

Kattancs, irigylésre méltó a módszered :DD Megyek, megnézem mi van a hűtőben :)

Nekem pár napja nem volt dvd-s torna, csak tegnap 20 perc, de tegnap 3,5 órát túrázni voltam, ma meg 30 km-t bringázni, úgyhogy talán megvolt ugyanaz a mozgás, mint a dvd-vel lett volna.


A piros napok miatt én csak délelőtt vagyok képtelen megmozdulni, olyankor délutánra halogatom a dolgot :)


Hogy álltok az ízületekkel? Nekem néha fáj egy kicsit a térdem a kitörésektől! Másnak esetleg?

81. hcs2 (válaszként erre: 80. - C3f39fd03b)
2011. szept. 12. 09:53

:DD

én a mensi miatt csak az első nap nem tornázok, a többi nap ráveszem magam, és jól is esik

80. c3f39fd03b (válaszként erre: 77. - Nilena)
2011. szept. 12. 09:46
Én az újságja szerint szoktam (így akkor benne van a pihenőnap is), főleg azért,mert hajlamos vagyok csak azt csinálni,ami jól megy :-),a többit meg lecarom.Így viszont be van osztva,melyik nap melyik izomcsoport,ezt egészítem még ki hétfőnként a futással.A hét közepétől viszont elblicceltem a dolgot a piros napok miatt (nem tudom,ti hogy vagytok vele,de én az első 2-3 napon képtelen vagyok durvább tornára rávenni magam,meg a szervezetemnek se esik jól),és hősiesen bevallom,a hétvégén egy csomót kajáltam: barackok,pirítósok,norbis pudingok,rakott karfiol,máglyarakás,töltött káposzta..Félve álltam rá ma reggel a mérlegre...Eredmény: mínusz 2 kiló!! :-DDDDDD Azt hittem,rosszul látok,de lemértem még 1x,és tényleg annyi.:-DDDD A sikeres súlycsökkentés titka: ENNI KELL!!! :-DDDDD
79. hcs2
2011. szept. 12. 09:20

húú de régen írtam.

Nagyon sok melóm volt múlt héten :((

De a torna nem maradt ki:)) Úgy gondoltam valamit változtatok, és minden nap vmiből 40perc+ még egy valami (hát ez így lehet, h értelmetlen)

Szerdán 20 perc kar és 40 perc popsi volt, csütörtökön 20 perc kar és 40 perc has. Hétvégén sajnos nem tornáztam (bár szombaton 9től délig gyalogoltam). Ma pedig 40 perc kar és 20 perc popsi. Mivel nem jó minden nap ugyan azokat az izmokat fárasztani, így talán jobb lesz kicsit :)

Hát azt a DVD így mégjobban várom, lehet,h megveszem az eredetit :))

Amúgy én július közepén kezdtem apopsira és hasra és augusztus közepén karra, de már látszik mindenhol, na nem annyira, mint Rékának :))) de látszik, és érzem is, pl a lépcsőn, hogy könnyebben fel tudok menni :)) ez így erőt ad!

Amúgy mindig rövid távú célt tűzök mi, most a szülinapom következik :), utána novemberben a bárátomé :) akkor is jól kell kinézni, aztán előre rá kell gyúrni a kaácsonyra, aztán ott is a szilveszter, jan 20. van az évfordulónk, februrában Valentin-nap st. szóval egy- két hónapra tervezek előre, és így könnyebben kibírom :)))

78. kirci
2011. szept. 10. 21:59
nekem a mai edzés kimaradt,de holnap megyek
77. nilena
2011. szept. 10. 21:17
Egyébként milyen gyakran szoktatok tornázni? Én eddig minden nap csináltam, de most két nap is kimaradt és agyon stresszeltem magam, hogy most mi lesz. Azt hiszem, kezdek kicsit mániákus lenni :P
76. nilena
2011. szept. 10. 21:17

Na, erre a dvd-re én is kíváncsi leszek, érdekesen hangzik!

Mostanság nálunk nagyon csúszik esténként a sütőtök (sütve), mert hozzászoktam a nyáron, hogy vacsira csak egy könnyű dinnye van, így most a tökre váltottunk.

Egyébként más évszakokban nekem is valamilyen idénygyümölcs meg túró, saláta stb. szokott lenni a vacsi!

75. kirci
2011. szept. 9. 13:49
én vacsira turot,tojást,gyümölcsöt szoktam enni általában
2011. szept. 8. 10:38
Ti egyébként miket szoktatok vacsorázni? Én lassan kezdek kifogyni az ötletekből,a puffasztott rizst meg már unom...
2011. szept. 8. 10:37
NA,ma reggel láttam Réka által kiírva,hogy elkészült az új dvd,4x40 perc lesz rajta (2x20 perc has,2x20 perc comb,2x20 perc kar-váll,2x20 perc csípő-popsi) plusz valami meditáció,amihez a zenét Mága Zoltán fogja nyújtani (erre kíváncsi leszek,mert egyelőre el se tudom ezt képzelni :-) ).Október közepétől lehet majd kapni tán.
72. nilena
2011. szept. 8. 08:45

Nálam ma 30 km bicajozás ígérkezik, mert el kell intéznem pár dolgot a város különböző pontjain és nem volt kedvem buszra szállni. Majd meglátjuk, az eső mennyit hagy meg a terveimből :)

Jó lenne, ha sikerülne, mert az ízületeim kicsit megsínylették az állandó tornát és a bicajozás talán elég laza ahhoz, hogy pihenjenek egy kicsit :)


Sok sikert mindenkinek a mai mozgáshoz :)

71. kirci
2011. szept. 7. 22:38
bocsi csajok hogy nem voltam itt pár napja,de más dolgom volt és nagyon elfoglalt vagyok...most végeztem a gyurással nagyon jol esett.....most még eszem egy tonhalat hogy az izomzatom épüljön
70. c3f39fd03b (válaszként erre: 67. - Nilena)
2011. szept. 7. 08:56

Én már nem merek torna után enni semmit :-))).Olyankor mindig úgy érzem,hogy "elrontottam" az egészet,amit eldolgoztam,azt a torna utáni kajával vissza is szedem,így inkább maradok a folyadéknál.

Mindenkinek jó szívvel ajánlom a szintén hoxás cukornádkisasszony naplóját (főleg abból a szempontból,hogy minden csak elhatározás és kitartás kérdése).Nemsokára szerepelni fog a története egy hamarosan megjelenő könyvben is.Hatalmasat fogyott szülés után,42 kilót.Neki az volt a módszere többek között,hogy amellett,hogy kaja ügyileg visszább fogta magát,este 6 után már nem evett semmit.De a semmit úgy értsétek,hogy TÉNYLEG semmit.Max vizet ivott.Nála olvastam egy szakember véleményét,miszerint azért nem jó este 6 után enni,mert az emésztés délután 4-5 körül már visszaesik,és az ez utáni időben megevett táplálék tulajdonképpen csak pang a gyomorban,belekben,alig szívódik fel.Sokan úgy vannak vele,hogy este még isznak teát,stb,de szerinte ez se jó megoldás,mert azt a folyadékot,aminek "íze van",táplálékként fogja föl a szervezet,tehát úgy veszi,hogy kajáltál,így nem fogysz.Háát...Nem tudom.Nekem semmi bajom nem volt eddig azzal,hogy esténként megittam egy jó nagy bögre zöld teát,simán citromlével,édesítés nélkül.

69. c3f39fd03b (válaszként erre: 66. - Hcs2)
2011. szept. 7. 08:43

Érdemes neten nézelődni dvd ügyben,mert sok helyen adnak rá kedvezményt,ha náluk rendelsz (igaz,ott meg postaköltséget pakolnak rá).Elvileg októberben jelenik meg az új dvd,ha kibírod decemberig,akkor szerintem meg fogod tudni rendelni úgy,hogy (karácsony miatt) nem számítanak föl érte postaköltséget.Anno a pékségben érdeklődtem dvd ügyben,ott azt mondta a nő,hogy 3000 Ft környékén,de inkább kicsivel fölötte lesz,és nem tudta megmondani,mikor érkezik meg hozzájuk (azért ez nekem valahogy fura volt,hogy -pl.Réka újságja is- előbb kapható boltokban,mint a saját üzletükben...).Akkor néztem szét a neten,és hát örültem,mint majom a farkának,hogy 2800-ért meg tudom venni,aztán másnapra itt is van.Ha érdekel,majd megírom privátban,hol rendeltem (szerintem itt reklámnak minősülne,vagy nemtom'),érdemes náluk nézelődni december környékén is,mert időszakosan szoktak ingyenes szállítást rendezni

Jaj,dehogy nincsenek hullámvölgyeim :-)))).Néha katasztrófa,mennyire nincs kedvem elkezdeni a tornát.De eddig azért még nem adtam fel,plusz mellette futok.Nálam az vált be,hogy mindenképp este 7 előtt nyomjam le az aznapi adagot,mert 7 után képtelen vagyok már rávenni magamat lelkileg.

68. hcs2 (válaszként erre: 67. - Nilena)
2011. szept. 7. 08:36
na ezt lehet, hogy én is kipróbálom, jól hangzik :))
67. nilena
2011. szept. 7. 08:31

A madaras Tescoban tényleg olcsó most a lábsúly, Anyumnak a múlt héten vettük névnapjára, 2000 Ft környékén mozgott a másfél kilós (2 db volt benne), úgyhogy azzal nem volt gond :)


Biztos front van, mert én is alig bírtam a tegnapi tornát. Ugyan izomlázam nem lett, de rendesen kifulladtam.

Kíváncsi leszek a maira.


Képzeljétek, újítottam a fehérje bevitelen :) Eddig én is joghurtot meg túrót ettem torna után, de kicsit már uncsi volt. Úgyhogy most egy poharas natúr joghurtot szoktam összeturmixolni valamilyen gyümivel (ananásszal és meggyel a legjobb), ezt felöntöm vízzel, hogy hígabb legyen, tök fincsi! Ajánlom nektek is, ha kicsit unalmas az étrend :)

66. hcs2 (válaszként erre: 64. - C3f39fd03b)
2011. szept. 7. 07:56

Akkor utánanézek, és lehet, hogy megrendelem, azért az eredeti csak jobb kicsit:))

Hát tegnap kicsit nehezen ment a kar is, de "túléltem" az egy órát, és meglepő módon ma kicsit mintha izomlázam lenne:)) furcsa

Tegnap számolgattam, hogy ha minden nap megeszek egy pohár joghurtot, több mint 4000Ft megy el rá egy hónapban, ennyi pénzből már fehérjét is tudok venni :) na majd ezt is megnézem

Te hogy állsz a tornával? Neked nincsenek hullámvölgyeid?

65. c3f39fd03b (válaszként erre: 63. - Hcs2)
2011. szept. 6. 14:57
Anno én is madaras tescoban vettem lábsúlyt,felcsatolható,két kilós.Nekem mondjuk ez már baromi nehéz.Kézisúlyból (csatolhatós-Tesco) fél kilósom van,ha nehezíteni akarok a dolgon,akkor a kezembe veszek még egy-egy 0,5-ös vizet is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook