Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan győzzem meg az eladót, hogy nekem adja el álmaim lakását? fórum

Hogyan győzzem meg az eladót, hogy nekem adja el álmaim lakását? (beszélgetős fórum)


9. titati (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2011. nov. 18. 12:10

az se lehetett rossz :-))))


Nem kell semmit tenned, csak a háttérből figyelned, és közben nő a pénzed :-))

8. michelle.r (válaszként erre: 7. - Titati)
2011. nov. 18. 12:06
Mi autót adtunk el ugyanígy :). Az egyik vevő késett, a másik korábban érkezett és ott ugrottak egymás torkának, végül 900.000-rel drágábban kelt el az autó :DD
7. titati (válaszként erre: 1. - E6b1efa3e9)
2011. nov. 18. 12:03

készpénzessel szemben nem nagyon tudlak bíztatni :-(


Én az előző lakásomat úgy adtam el, hogy nem akartam én dönteni a 2 vevőjelölt között, és kértem, hogy jöjenek el egyidőben és beszéljék meg egymással...rálicitáltak a helyszínen...és 600ezer ft-tal drágábban ment el az irányárhoz képest...


A pénz nagy úr...a mai világban nem szimpátiára megy.


Mondjuk most divat a TITOK, ami azt mondja, hogy érezd magadénak, érezz úgy, mintha már a Tied lenne, ott laknál, és akkor majd úgy alakul a dolog, hogy a Tied lesz.

ebben vagy hiszel, vagy nem :-)


DRUKKOLOK NEked!

2011. nov. 18. 12:02
Nehéz elképzelni a mai időkben, hogy egy lakásért csőstül sorba állnának a vevők. De ha tényleg így van, szerintem nem fogja a készpénzes vevőket elszalasztani, hogy egy bizonytalan hitelesre várjon. Esetleg próbálj meg foglalót adni, de tudnod kell, ha mégsem jön össze a hitel azt elbukod, bár úgy tudom lehet úgy írni a szerződést, hogy mégse így legyen, de erről egy ügyvéd tud neked részletes felvilágosítást adni.
5. michelle.r (válaszként erre: 1. - E6b1efa3e9)
2011. nov. 18. 12:00

Megvan már a hitelminősítésed, tuti, hogy megkapod a hitelt?

Ha igen, van sanszod, hogy te kapd meg, ha nincs, biztosan nem fogja kockáztatni, hogy a készpénzes vevője elússzon. Ha nem szorítja őt a határidő, azt az egy hónapot biztosan hajlandó kivárni, amíg folyósítják a hiteledet.

Viszont ne hangoztasd, mert tényleg feltornászod az árat :)

2011. nov. 18. 11:59

Barátnőmék is így voltak pár évvel ezelőtt. Ők még azt is tudták, hogy az eladó építkezik, így felajánlották neki, hogy nem kell kiköltöznie, hanem arra az időre visszabérelheti tőlük a lakást, ha gondolja, nekik nem sürgős a költözés. Ez meg az eladónak jól jött, hogy nem kell albérletet keresni + költözni, úgyhogy persze nekik adta el a lakást. :)


Nem tudom, neked mennyire sürgős, de ha hasonló szituáció van, akkor ez egy jó érv tud lenni ;)


Sok sikert!!!

2011. nov. 18. 11:56
próbálj meg magasabb foglalót ajánlani.
2011. nov. 18. 11:55
Nehéz ilyen esetben megoldást találni, mert az eladónak gondolom az a jó, ha mielőbb pénzt lát, és sikerül eladnia a lakást. Sajnos, már én is lecsúsztam így egy házról. Ha szerencséd van, akkor lehet, hogy csak mondja, hogy van már komoly vevője éppen azért, hogy te legyél az.
2011. nov. 18. 11:50

Van egy lakás, amit kinéztem, és más érdeklődők is vannak rá, akik ráadásul készpénzesek. Jövő hétre dönti el az eladó, hogy kinek adja el. Azt mondta, hogy mi vagyunk a legszimpatikusabbak, de azt meg tudom, hogy a többi vevő ugyebár készpénzes.... Árban képtelen vagyok feljebb menni, mert azt meg már tényleg nem tudom, hogy miből fizetném ki.

Szerintetek mit tegyek? Mert nekem csak ez a lakás tetszik, semmi más. Nem hiszem ,hogy mostanában találok olyat, ami ehhez hasonló...:(

Köszi előre a segítségetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook