Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásfelújítás, lakásátalakítás fórum

Lakásfelújítás, lakásátalakítás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. globus
2017. júl. 5. 18:26
Tegnap nézegettem a jószaki oldalát, iparosok neve alatt vannak értékelések. Hát, kaptak hideget-meleget, érdemes erre rápillantani, mielőtt választanánk. Mi is felújítás előtt állunk, nagy gond!
2017. júl. 5. 18:20

Sziasztok! Nálunk Horváth Róbert dolgozott/tatott/. Felvállalta az ablakcserét, a kőművesmunkát, a burkolást, és a konyhaszekrény készítését. A víz-gáz szerelő ajánlotta őt, mert ők össze szoktak dolgozni. Örültünk neki, mert úgy gondoltuk /és ők is ezt mondták/, hogy akkor egymásnak adják a kilincset, gyorsan készen leszünk. 2016. júniusában kezdtük a munkákat. Már rosszul indult. Ablakos iparost nekünk kellett keresnünk, neki nem sikerült. Már e miatt is elcsúszhattunk volna a munkálatok kezdésével. No az ablakokkal, ajtókkal nem voltak nagy gondjaink. Ők időben jöttek, ahogy megígérték és minőségi munkát végeztek. Aztán jött a mindent felvállaló vállalkozónk, Horváth Róbert, hozta a kőművesét, aki az ő édesapja volt. A kb. 2-3 napos munka több, mint két hétig tartott. Igazából nem is lett készen, nem fejezte be rendesen. Aztán hozta a csodaburkolóit, akik katasztrófális munkát végeztek. Képtelenek voltak függőt, vízszintet tartani, a csempék sarkai sok helyütt nem találkoztak. A végén még ök voltak megsértve, hogy ők kőműves munkát nem vállaltak, ők csak burkolni jöttek. Aztán az is kiderült, hogy az egyik burkoló pék a másik cukrász, ami lehet, hogy alapból nem is baj, ha jól megcsinálják a vállalt feladatot. Azóta az épített zuhanykabinunk is átengedi a vizet az egyik sarokba, ami befolyik a mosdó és a wc elé. Ezután következett a várva várt konyhaszekrény.Hát nem akarok minden részletbe belemenni. Az a szekrény, amiben a beépített mikró és sütő van kicsit ferdére sikerült /a szuper burkolás miatt/. Ezt próbálta korrigálni, egy picit lejjebb fúrta a mikrót tartó polcot. Ennek az lett a következménye, hogy leszakadt a polc, a sütő tartotta meg. A hűtőszekrény feletti szekrényajtót rosszul rendelte meg. A mai napig nem jött vissza kijavítani a hibákat, nem hozza a szekrényajtót. Minden telefonbeszélgetésünk alkalmával valami katasztrófális eseményről számol be. Nem állíthatom, hogy hazudozik, lehet, hogy tényleg rájár a rúd, de azért persze új munkákat vállal, hiszen pénzt keresni kell.

Remélem nem jár mindenki ilyen rosszul...

96. Onespar (válaszként erre: 95. - Kirakri9)
2016. dec. 31. 10:45

Sziasztok!


Sajnos nálam is a tahitótfalusi Ambrus Gergely tevékenykedett. Egy 5 négyzetméteres fürdőszoba vakolását és burkolását, egy 4 négyzetméteres konyha 2 falának és padlójának burkolását, festését valamint a lakás külső hőszigetelését kellett volna elvégeznie. 2016. április hónapban a jószaki.hu honlapon találtam a "szakemberre". Nem ő volt a legolcsóbb, de a munkafolyamatok befejezését a kezdéstől számított 2 hétre ígérte májusi kezdéssel. 2016. május első hetében tényleg elkezdte a munkát, sőt egyszerre elég sok munkafolyamatot is. A vakolást még be sem fejezte, de már néhány csempe fel is került a falra... Ez történt 3 napig. Majd kifizettem neki a teljes munkadíjat. Aztán a munkavégzés napjai között eltelt néhány nap, hét vagy hónap, de a felforduláson és a szomszédaim panaszkodásán kívül előrehaladás nem történt a lakásfelújításon. 2016. szeptember hónapban jeleztem számára, hogy véget ért a türelmem, melynek az lett az eredménye, hogy ismét megígérte a munka befejezését. 2016. október elején láttam legutóbb, igaz akkor sem nagyon dolgozott. Megelégeltem a ténykedését, s egy másik burkolóval befejezettem a fürdőt és a konyhát. Ambrus "úrtól" pedig kértem az el nem végzett munkadíjak és anyagköltségek visszafizetését. Ambrus "úr" 2016. november elejére vállalta, hogy rendezi felém a tartozását. Minden héten megígérte a teljesítést, de természetesen fizetni nem fizetett. 2016. december elején már a telefonját is kikapcsolták, melynek köszönhetően nem érem el. Sajnos kellemes karácsonyi ünnepeket sem tudtam kívánni neki, pedig a telefonom szerint vele beszéltem a legtöbb alkalommal a családtagjaim után. Ha valaki tudja az új telefonos elérhetőségét, vagy a pontos címét Ambrus Gergelynek azt kérném legyen szíves és juttassa el hozzám.


Köszönöm szépen!

2016. dec. 20. 18:56
Ambrus Gergely felveszi a pénzt, majd dolgozik valamennyit, majd eltűnik. Rengeteg tartozása van, a te pénzed nem a lakásodra megy, hanem az ő rendezetlen ügyeire használja fel. MINDENRŐL ÍRJ PAPRÍRT VELE és ne hagyjd, hogy lelépjen a pénzzel! Remélem, elkapják és lecsukják sikkasztásért.
2016. nov. 11. 14:26
Szeretném szerencsétlen esetemet megosztani, hogy más ne járjon úgy ahogy én. Kis, 32 nm-es lakásom teljes felújítását több ajánlat mérlegelése után a tahitótfaluban élő Ambrus Gergelynek (Value Control 2000 Kft) adtam ki – szerződéssel, a szakember 3 év garanciát vállalva munkájára. 3 hétre igérte a befejezést, ami sok huza-vona után 2 hónap lett, úgy, hogy a végén el kellett elküldenem a lakásból a brigádot, mert elvesztettem a türelmemet, nem láttam a végét. 70%-ra csinálták meg a lakást, a többit mi, ahogy tudtuk. A legnagyobb probléma ez után jelentkezett: a teljesen felújított fürdőszobába csőtörések keletkeztek, eláztatva a szintén új nappali falát és az alattam lakót. Vízszerelőjük Veres Attila volt. Ambrus Gergely többszöri felszólításra sem vonult fel a munkaterületre, hogy a garanciát érvényesíthessem, más egyezkedési opcióban sem volt partner. Hanyag munkájuk, a nem megfelelő anyagok felhasználása több százezres kárt okoztak nekem, a fürdőt újra kellett csinálni. Jeleneg feljelentés zajlik ellene. Aki teheti, óvakodjon az együttműködéstől.
2016. jún. 21. 16:29

Sziasztok

Fürdőszoba felújítás elött állunk, ami mosdó-kád-wc cserét és újra csempézést jelentene a 17. kerületben. Erre keresnék szakembereket.

Segítségeteket és ajánlásokat előre is köszönöm!

2016. febr. 16. 12:51

Sziasztok, én ezt is cseréltem mindet a lakásfelújításkor! Muszáj volt, a régiek szinte életveszélyesek voltak.

A neten akadtam rájuk, kényelmesen otthonról intéztem! dugalj, konnektor, villanykapcsolók, váltókapcsoló.

Márkás termékek, Legrand kapcsoló,és schneider kapcsolók termékcsaládok.

www.kapcs.hu

91. mistvan2 (válaszként erre: 88. - 66112ea05a)
2014. márc. 8. 23:08

azta ennyi pénzért?

na várj összedobom a listát hogy te mire gondolhatsz


Nagy szóba:530/350cm, 5 szekrény 1 polcos 1 vitrin 1 üveges és 2 ruha akasztó szekrény, két fotel és 1 ágyas kanapé + ágy, ami ide kellhet az egy perzsa szőnyeg 300k ért és egy 300k kanapé a fűrészporos tapéta 5 éves kb, azt nem kell kicserélni se az ablakot, az is nemrég lett kicserélve.


Fürdőszoba: ha ennyi pénzem lesz biztos egy álló zuhanykabint vennék a szűk hely miatt vagy egy szabványos kádat buborékosan, ma láttam mindkettőből jót 100k körül a baumaxban, a csempe 100k talán ért? és egy új mosógép 150k


WC: csempe megfelelő fehér alap kék csíkokkal, fehér jó mert látni ha bepiszkolódik, könnyebb takarítani, a kagyló hát nem is tudom, talán egy luxus kagylót vennék ami melegíti a seggem :) vagy súlymérőset hogy lássam menyit produkáltam xD az már méltó lenne a sók pénzhez.


folyosó: kidobnám a házhoz adott gardróbot és vennék egy jobbat, és felszedném a műpadlót és felcsempézném, és új festés is lenne, bár a meglévő csak pár éves, 250k az egész anyag.


1m 100k


Ajtók: még van vagy 1.9m, ha ennyire sok maradt akkor veszek egy elektromos ajtót, amikor érzi van ott valaki, kinyílik az ajtó :) ennyi pénzből biztos találok olyat.

és ennyi, a lakás fullos csak neked :P

90. 66112ea05a (válaszként erre: 87. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 22:15
A fürdő alsóhangon 4-600eFt. De inkább a 600-hoz közelit, ha nem harmadosztályú cuccokat akarsz.
2014. márc. 8. 21:42
abszolút
88. 66112ea05a (válaszként erre: 87. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 21:42
Akkor bele se kezdj semmibe, inkább várj türelemmel.Annak semmi értelme, hogy össze mekkmesterkedj, egy abzolút felujításra szoruló lakást.40-ből a tapétád sem lenne meg, mert én a helyedben azt is cserélném, mennyezeti elválasztó szegélyt tennék, és a festéshez, tapétázáshoz,meg a lamináltpadlóhoz szakembert hívnék.A fürdőszobáról már ne is beszéljünk. Olyan 3MFt lesz a vége, jobb estben egy teljes panel felújításnak.Kb. így számolj.
87. mistvan2 (válaszként erre: 86. - 66112ea05a)
2014. márc. 8. 21:38
kösz de alig van 40 az egészre, abból max két ajtó jönne ki, ha tényleg felújítást szeretnék akkor inkább a fürdőben cserélném ki a csempét és a kádat.
2014. márc. 8. 21:00

őszinte


Már alapból a 40 éves beltéri ajtók cserések. Neki ne állj lemázolni.

85. 66112ea05a (válaszként erre: 74. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 20:57
Mennyi pénzed van rá? Mert hogy úszinte legyek, amit itt irtál, ez elég gáz.A szinek is és minden.
2014. márc. 8. 12:44
S ezek a laminált parketták nem drágák, a kék szín viszont nagyon szűkíti a lakást. :))
83. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 77. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 12:39
Ha lehet, inkább az Athena szőnyeg. Amit mutattál a TIPIKKUS régi, A SZŐNYEG. Én speciel ezeket nem szeretem. A másiknak a térhatása is jobb, mert nincs tele mintával. :))
2014. márc. 8. 12:00
Ha beírod a google-ba, hogy "parkettás panel lakások" és a képekre kattintasz rengeteg ötletet találsz.
81. d878fb6317 (válaszként erre: 80. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 11:45

Már miét ne lenne jó?

Rengeteg panelba van már szalagparketta, és még a padlószőnyeget sem kell feltétlenül felszedned. Sokkal tisztábban tartható, mint a szőnyeg. Néhány kisebb szőnyeggel változatossá tudod tenni bármikor.

80. mistvan2 (válaszként erre: 78. - D878fb6317)
2014. márc. 8. 11:35
értem amit mondasz, de parketta nem igazán lenne jó egy beton panelba, az családi házba nézne ki jól vagy tévedek?
2014. márc. 8. 10:37
Az ajtókat pedig, ha lecsiszolod, esetleg lazúrral kend, ne lakkal, akkor csak az a lényeg, hogy sima legyen, ha a színe nem is túl szép a lazúr eltakarja.
78. d878fb6317 (válaszként erre: 77. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 10:35
Háát, ha ezt rakod egy kék padlószőnyegre, az nem lesz túl szép. Én, ha már költenék rá, mindenképpen parkettáznék. Bár mondom, én szőnyeg ellenes vagyok.
77. mistvan2 (válaszként erre: 75. - D878fb6317)
2014. márc. 8. 09:08

erről a szőnyegről beszélek

[link]


zsuzsa76xx:értem akkor az egyik ajtón amit ritkán nyitok ki, megnézem hogy nézne ki, mind ugyan olyan.

76. 91d4989ab9 (válaszként erre: 74. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 08:40

mennyit szánsz rá? ugyse lesz jobb, ha felszeded, parketta kell ami drága



az ajtókat én nem csiszolnám le kitudja szépek e alatta az enyémek rondák alatta, az új fehér zománcfesték meg 2 év alatt besárgult


ha a sok kék zavar inkább az előteret fesd át, fehéren tágasabb

75. d878fb6317 (válaszként erre: 74. - Mistvan2)
2014. márc. 8. 08:11

Én kiszedném a padlószőnyeget. Mondjuk én alapból utálom a padlószőnyeget. Ha jól értem, amit rá raknál nem padlószőnyeg, hanem középszőnyeg, az meg úgy szerintem még csúnya is.

A folyosóra legfeljebb csak kisebb, akár gépben is mosható szőnyeget raknék, ha mindenképp ragaszkodsz a szőnyeghez.

Az ajtók lecsiszolása biztosan nem lesz kis munka, de tuti szebben mutatna, mint a régi fehérre festett, még ha fehér is.

2014. márc. 7. 18:10

Remélem van itt valaki aki tanácsot tud adni :)


Panelban lakom

Nagyszoba: fűrészporos tapéta és fehére festve, a plafon is fehér, jelenleg Málta kék padlószőnyeg van és 5 szekrény


Folyosó:szintén fűrészporos tapéta de kékre festve és a plafon is


Konyha: na ez teljesen tökéletes, változtatás kizárva.

Ajtók: 2 szóba ajtó üveggel, 2 sima ajtó "WC és fürdőszoba" és 4 szerkényajtó a folyosón, mindegyik fehér és mindet több mint 40 éve festették, és még fehérek, meglepő.



Voltam tegnap a Diegoban és találtam egy klasszikus 3/2 szőnyeget, piros alapszínű szőnyeg színes mintákkal, a kérdésem, levegyem a padlószőnyeget vagy rárakhatom? mármint kicsit foltos és biztos nem tisztítottam ki belőle minden piszkot.


A folyosón nincs szőnyeg, rakjak szőnyeget?


Ajtó: ara gondoltam hogy lecsiszolom a festéket és simára a fát, és csak lakot rakok rá, de ha van jobb ötleted meggyőzhető vagyok.


Nagyon várom a kreatív ötleteket hogy dobhatnám fel a lakás kinézetét.

73. kristo_f (válaszként erre: 72. - D878fb6317)
2013. febr. 21. 13:17

OSB parketta helyett, festve?

Aha!

2012. dec. 2. 09:08
Érdemes kiszámolni, hogy pl. OSB-vel burkolni mennyibe kerül, nyilván át kell csiszolni és lakkozni vagy festeni, nem tudom, hogy megéri-e, de érdemes ennek is utána számolni.
71. d878fb6317 (válaszként erre: 70. - CrystalPhoenix)
2012. dec. 2. 08:44

Értem, érdemes körülnézni apróhírdetéses oldalakon is, de mi kb. 3-4 éve újítottunk, akárhogy osztottam szoroztam inkább az újat vettem, az alacsonyabb árfekvésűt.

Padlószőnyeget én soha többet az életben nem rakok, örültem, hogy végre megszabadultam tőle.

Abban tudsz esetleg spórolni, hogy elég vékonyabb pl.lamináltparkettát venni, mert az előzőt nem kell felszedni, az már jó alap és szigetel is.

70. CrystalPhoenix (válaszként erre: 69. - D878fb6317)
2012. dec. 2. 08:27

Elsősorban a padló cserénél gondoltam bontott dologra.. mert a legolcsóbb padlószőnyeggel is 28 ezer körül lenne csak a nagyszobai padló.. a tapétázást, vagy festést, illetve a többi munkát apósom és munkatársa szépen meg tudják csinálni :) a WCben elsősorban szintén a padló és a fal rendbe tétele a fontos.. maga a "trón" jó állapotban van :)

szóval mindenhol a fal és a padló problémás.. egyéb felszereltsége a lakásnak elviselhető. nem szükség szerű a csere..

69. d878fb6317 (válaszként erre: 68. - CrystalPhoenix)
2012. dec. 2. 08:13

Hát amiket leírtál nemigen lehet megoldani bontott dolgokkal.

Inkább megkeresni az olcsó, de ízléses darabokat.

A festést, tapétázást nyilván megtudod oldani, de mondjuk a wc csere az már szerintem szakembert kíván.

A padló csere is megoldható házilag, ha ügyes vagy.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook