Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan és mikor kezdjem a hozzátáplálást? fórum

Hogyan és mikor kezdjem a hozzátáplálást? (beszélgetős fórum)


15. Lencsy
2012. ápr. 2. 16:23

A vita elkerülése érdekében utána néztem ..hozzáértő emberek tollából :)

Zárójelben megjegyzem ..a mi gyermekorvosunk és védőnőnk is azt vallja ,hogy tápszeres babánál el lehet kezdeni óvatosan 4 hónapos kor felett + anyukám is ezen a véleményen van aki nem mellesleg 20 éves csecsemőgondozói múlttal bír . Mindenki akkor kezdje mikor jónak látja , nem kell ezért sarat dobálni ;)


4 hónapos kortól: El lehet kezdeni óvatosan kanállal megkínálni a babát, főleg kevésbé intenzív ízű zöldségekkel, később almával. Állagában mindenképp közel legyen az eddig megszokotthoz, érdemes átfőzni/párolni a zöldségeket és így teljesen összeturmixolni pépesre. Ne legyen egyszerre sok összetevő egy ételben, egy maximum két összetevővel próbálkozzunk először. Mindenképp törekedjünk a természetes alapanyagokra, ha magunknak állítjuk elő. Inkább vásárljunk piacon friss zöldséget, gyümölcsöt, mint nagyobb bevásároló központokban. Ez az időszak az, amikor a babát hozzá lehet szoktatni a kanállal történő evéshez.

---------------------------------

Az új ételek bevezetése a folyékony-pépestől a szilárd ételekig folyamatosan történik, mind típus, mind állag szempontjából. Általában bevezetésükre 6 hónapos kor körül kerül sor, de az anyatejes táplálás hiánya esetén 4 hónapos korban állíthatók be legkorábban.

-----------------------------------

Nem a baba korától függ, hogy mikor áll készen egy baba a hozzátáplálás megkezdésére. A következö testi és fejlödési jelektöl függ, hogy a baba készen áll-e arra, hogy szilárd táplálékot kapjon. Valószinüleg el lehet kezdeni a hozzátáplálást, ha:

- a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után

Ezek alapján a hozzátáplálás kb. 4-6 hónapos korra esik.

----------------------------------


A kisbabák hozzátáplálása egyéni fejlődéstől függően 4-6 hónapos kor környékén kezdődhet el. A hozzátáplálás azt jelenti, hogy az anyatej mellett már más táplálékot is adunk a babának, vagyis ebben a korban kezdjük el a szilárd ételek fokozatos bevezetését a kisbaba étrendjébe.

14. RockyRoad (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. ápr. 2. 15:38

Szia,

En parolt almaval kezdtem anno, aztan edes burgonya, parolt repa, barack, korte, sutotok. Kb 7 honaposan adtam eloszor hust a lanyomnak.

Banant egyszer adtam neki kb 6.5 honaposan, az elegge megfogta a hasat, legkozelebb csak 7.5-8 honaposan probaltam, akkor mar nem volt gond.

8-9 honap korul adtam eloszor lencset, jol fogadta azt is.

Most meg mar szinte mindent eszik :)

13. RockyRoad (válaszként erre: 9. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 2. 15:34

Nemtudom miert porgod tul ezt a kerdest. Az ami ma majdhogynem szentiras, par ev mulva elevultnek szamit majd.


Egyebkent en is a 6 honappal ertek egyet, de lehet ezt nyugodt vermerseklettel is irni. Plusz ha valaki nem ert vele egyet, lelke rajta, mindenki ugy csinalja ahogy akarja.

12. Cippora (válaszként erre: 10. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 2. 14:58
Nyugalom! :D
11. Cippora (válaszként erre: 9. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 2. 14:57
Nem kell felháborodni :) ez azért fórum,mert véleményt lehet nyílvánítani.A szakemberek 10 éve a glutén bevezetését is 1 éves korra tették,aztán mi lett belőle...Azóta "kissé" szkeptikus vagyok,és hajlamos inkább tapasztalt anyukák,nagymamák tanácsára hallgatni.Érdekes mód,senkinek semmi baja a környezetemben,pedig senkit nem tartottak búra alatt :)
2012. ápr. 2. 14:55

Pont azért van ennyi allergia, mert a szülők nem féltik túl a gyereket...és mit számít, ha 5-6-8 hónaposan megetetjük, egy kis DANone vagy Túrórudival..meert úgy szereti a gyerek!!!


Elárulom a nagy titkot: ha kutyaszart adnátok a gyerek szájába azt is bekapná...mert a csecsemők "orális" központúak...

9. f7b0203e3a (válaszként erre: 8. - Cippora)
2012. ápr. 2. 14:53

óóóóóóóóóóóó

te akkor biztos szakember vagy...????

Csak azért kérdezem, mertnekem van némi közöm a témához... az vok....és soha nem mondanék olyat még egy tápszeres babának sem, hogy 4 hónaposan hozzá kell táplálni!!!!

8. Cippora (válaszként erre: 4. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 2. 13:46
Nekem az orvosom,és a védőnőm együttesen tanácsolta a 4.hónapot,mivel tápszeres volt a gyerekem!Nem szabad ennyire túlfélteni a gyerekeket,mert sajnos pont ezekből van az allergia!
7. gkreka (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. ápr. 2. 12:59
Én hat hónaposan kezdtem almapürével, majd hamarosan felkerült a repertoárba a körte, sütőtök, répa, banán, cékla. De nekem szerencsém volt a szoptatással, mert rengeteg tejem volt és a fiaim szerettek szopni. Ha kevés a tejed vagy tápszereztek, akkor szerintem már négy hónapos kortól el lehet kezdeni a hozzátáplálást.
2012. ápr. 2. 12:58
Nincs védőnőd?? Ezt nem értem! Csak nekem van/volt akkora szerencsém, hogy a védőnőmben maximálisan meg tudok bízni, és még Ő az, aki noszogat, hogy nyugodtan hívjam, hétvégén is akár, ha elbizonytalanodtam valamiben??? Elméletileg ők a legtájékozottabbak minden kérdésben, így ebben is.
5. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. ápr. 2. 12:27
2012. ápr. 2. 12:26

6 hónapos korban szabad elkezdeni a hozzátáplálást!! 4 hónapos korban még korai, mivel a csecsemők emésztőszervrendszere 6 hónapos korukra érik meg annyira, hogy az AT-en kívűl más tápanyagot is le tudjon bontani!!!!

Tudom, ez a legnagyobb dilemma mindenki életében...mert régen már 3 hónaposan ezt+azt adtam a gyereknek....az én gyerekem már ilyen idősen evett...stb véleményket tanácsokat kapnak a kismamák ismerősöktől...szomszédoktól...

1, a gyermek fejlődése nem verseny....

2, az idő előtti hozzátáplálással több kárt okozunk, mint hasznot...

3, Kérj tanácsot a védőnődtől... Ők azok akik korrekt tanácsokat tudnak adni...

2012. ápr. 2. 12:15

Ugyanazt tudnám elmondani, mint Cippora !

Mennyi idős a gyermeked ?

2012. ápr. 2. 11:59
Mi 4 hónaposan,először almalevet adtam neki 2-3 kanállal,másnap 5-6-al,harmadik nap kapott két kanál pürét belőle,majd utána már amennyit szeretett volna.Ez után jött a barack,banán,krumpli,répa...a védőnő adott egy táblázatot,aszerint haladtam milyen hónapokban mit lehet!
2012. ápr. 2. 11:53

Sziasztok!

Kérlek adjatok tanácsot, hogy Ti hogyan csináljátok/ csináltátok? Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook