Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel, hogyan kezdtétek a hozzátáplálást? fórum

Mivel, hogyan kezdtétek a hozzátáplálást? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Pyrha0
2011. aug. 25. 10:08
Még annyit hogy a tejcsim én utrect utilis ch-val(asszem igykell irni) Lactoherb teával illetve 45perc-60percenként mellre tevéssel hozztam vissza.
30. Pyrha0
2011. aug. 25. 10:06

szia. Mi 2.5hósan kezdtük a gyümi levet,orvosi javallatra. Sok idegeskedés miatt tejcsim csökkent, irdatlan hasfájások mellett.TÁpis kiegészítést nem fogadta el, vagy ha keveset igen (tök mindegy mien márkát) akkor a 20ora helyett 24et üvöltött a cseppem. 2 nap lé után pürét kapott,mert mindig éhes volt,és stagnált a suly,söt csökkent. elfogadta, nagyon imádja azota is. 2-3 hét után sikerült visszább hozzni a tejem...de a kanál és a püré maradt, 3hós korától alma-barack-répa...most 4 hós és szilva,meggy,körte lassan... Szépen hizik, tápi azota sem...tejcsi és a pürék,mellé kamilla tea. Baba válogatja mit szeret,mikor és mennyit kér.


Én mindent magam csinálok, itt a kert sok gyümi,zöldség ami garantáltan bio, fagyasztok is rendesen neki télire.


Nálunk ö provokálta ki a korai hozzátáplálást, azota is élénken érdkelödik minden után amit mi eszünk.


Orvosi felügyelet mellett adtunk neki mindent...

29. youlcsi (válaszként erre: 22. - Laziandi)
2011. aug. 8. 21:04

szia!

én 2 egymás utáni étkezést váltanék ki, ha már ez a terved... 10órai gyümi és ebéd főzi, vagy ebéd főzi és uzsi gyümölcs később tejtermék (nálunk nagyon nyerő a joghurt akár gyümölccsel, akár natúr).

kezdetben felesben tápival, illetve sok kaját lehet azzal keverni (krumplit, gesztenyét, barackot, stb)

28. lliinnddaa (válaszként erre: 27. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 8. 19:44

Ne forog, nem is próbálgatja, lusti baba. Fogzás sincs szerintem, mert nem nyáladzik.

Első gyereknél is kb ilyenkor kezdtük a hozzátáplálást védőnői meg orvosi javaslatra. Azt mondták, inkább kaja, mint táp, ha nem muszáj, azt hagyjuk ki. Ha nem érett még a kajára, nem fogadja el, akkor kiegészíthetem a tejet táppal.

27. fd8e423e9e (válaszként erre: 25. - Lliinnddaa)
2011. aug. 8. 18:06

A kislányom is felkel újból éjszaka, ez ilyen idős babáknál normális: fogzás, mozgásfejlődési bumm.


Nem gyakorolja pl. a forgást? lehet, azért nyugtalan.

26. lliinnddaa (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2011. aug. 8. 08:27
A gesztenyét mi is szerettük! :) Banánnal is finom!
25. lliinnddaa (válaszként erre: 24. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 8. 08:26
2 óránként eszik... Éjjel már aludt 8-9 órát, most meg 3 óránként felkel újra enni.
24. fd8e423e9e (válaszként erre: 20. - Lliinnddaa)
2011. aug. 8. 07:27
mit jelent, hogy nem elég tartalmas? miből gondolod? nem gyarapodott legalább fél kilót a babád?
2011. aug. 8. 07:25

Nem okoskodni szeretnék, de minél kevesebbszer van egy gyerek cicire téve, annál kevesebb tej termelődik, úgyhogy a legrosszabb stratégia kiváltani az étkezéseket.


Szerencsére a szakemberek, védőnők, gyermekorvosok is belátják mára (legalábbis nekem szerencsém van), ha legalább egy, esetleg kétéves korukig is szeretnénk szoptatni a gyermekeinket, akkor nem kell őket szilárd ételekkel teletömni, csak az ízek megismerése, a hozzászokás miatt egyenek ezekből, és mindig minden egyes étkezés előtt, vagy után (nem közvetlenül!!!) szoptassunk rá.

22. laziandi (válaszként erre: 17. - 5239d91094)
2011. aug. 7. 22:17
Nem siettetem egyáltalán. De szerintem nem árt, ha már megismerkedik egy-egy ízzel. Épp azért kezdtem el, mert nincs elég tejem, nem véletlenül kell neki tápszert adnom. Igazából a tápszert szeretném kiiktatni, és azokat szeretném szilárd kajával kiváltani. Terveim szerint a reggeli, ebéd, vacsora maradna tejcsi, és a tízórai pl gyümölcs, az uzsonna meg zöldség. Többnyire én is saját főztöt szeretnék adni neki, csak vannak olyan kaják, amiket én nem csinálok meg, pl. sütőtök, spenót, ilyenek.
21. youlcsi (válaszként erre: 19. - Lliinnddaa)
2011. aug. 7. 21:19
a fiam imádja a gesztenyét! kezdetben (talán 5 hósan evett először) lefejt tejjel adtam neki... később lusta voltam ezért fejni (az éhségtől visító gyereknek amúgy is nehéz lett volna elmagyarázni, hogy csitt! anya még termeli a belevalót! :)), így almával...
20. lliinnddaa (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2011. aug. 7. 21:09

ha van tejed lefagyasztva, vagy tudsz még fejni, azzal sűrítheted a krumplit vagy akármit. ha már túl van pár zöldségen és gyümölcsön, azokat keverve adhatod. (krumpli-répa, krumpli-borsó püré, alma-krumpli, banán-barack, ilyesmi) Almával tulajdonképpen minden finom. Kicsit édesíti a zöldséget.

Mi első babával 4-5 hónaposan kezdtünk el enni, de 10 hónapos koráig szopizott is mellette.

2011. aug. 7. 21:05

mi egy hete kezdtük őszibarackkal. Első nap csak pár kanál lé, aztán pár nap után már a sűrűje is. 7-10 napig ezt, aztán alma, krumpli, stb.

4,5 hónapos, van tejem, de nem elég tartalmas neki.

18. 5239d91094 (válaszként erre: 16. - Bujuli)
2011. aug. 7. 20:58
Pedig a narancs nagyon allergizáló.
17. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2011. aug. 7. 20:55

Egy hozzászólást jegyezz meg, mégpedig negyediket, Csibebébi ha jól emlékszem.


Én meghallgattam egy WHO-s elöadást és nagyjából aszerint etetem a nyolc és fél hónapos fiamat.

Öt hónaposan még ne siess, föleg, ha van még tejed.

Én répával és sütötökkel kezdtem hat hónaposan, majd szép lassan jött a többi. Gyümölcsöt kb. hét hónaposan kapott elöször, hogy elötte szeresse meg a zöldségeket.

16. bujuli (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2011. aug. 7. 20:44
Szia, 3 gyereket neveltem, én a banánnal még várnék. Mindig almával és frissen csavart narancslével kezdtem. Ez pár napig, után jött a burgonya,sárgarépa s banán csak kb. 7. hónaptól. Majd jött a variálás: alam répával, burgonyával, stb. Nézd meg, milyen bébikaják vannak.
15. youlcsi (válaszként erre: 7. - Ddorina)
2011. aug. 7. 20:37
a cékla is a legelsők között adható... mi nem ettünk még, mert amúgy sem esszük.
2011. aug. 7. 20:36

szia!

kisfiam 8 hós lesz a héten. 3 hós kora óta eszik... szinte mindent. kezdtük: alma, répa, krumpli, sütőtök (nagy favorit!), zöldborsó, paradicsomos krumpli (szintén kedvenc), fejessaláta, spenót... most meg már szinte bmit megeszik... gyakran ugyanazt, mint mi: húslevesből a zöldségek meg a husi, csirkepörkölt, krumplipaprikás, paradicsomos húsgombóc, halászlé, bolognai... ma finomfőzelék volt a menü...


kb 5 hónapos volt, amikor először fordult elő, hogy ebéd után nem tartott a cicire igényt... most már 4 étkezés (10órai, ebéd, uzsi és vacsi) cici nélkül megy, csak a reggeli és a fürdés után van étkezésként cici.

igaz, emellett még azért kb 2-3x szopizik a nap folyamán, random módon, mert inni meg nem nagyon akar...

13. Reno77
2011. aug. 7. 20:22
5 hónaposan, barack és sütőtök lével, mert az almát nem bírta a sav miatt. Kb. 2 hétig csak kortyolgatta, aztán kapott pürét is, cékla, barack és sütőtök volt az első. Ezeket azóta is imádja. :)
12. sysy66
2011. aug. 7. 20:19
sziasztok csajok van vmi amit nem értek,, szoval fél éves kora elott kell ennie gabonát mert allergiás lesz-??vhol meg azt irják hogy nem szabad tul korán adni neki mert akkor meg azért lesz allergiás rá mert a bélbolyhok még nincsenek felkészulve rá és még nagyon ki vannak nyilva
2011. aug. 7. 20:14
Alma, krumpli, banán, sütőtök, főtt baromfihús, csirkeműj, sárgarépa...
2011. aug. 7. 20:09
Ja, ha picit megpárolod az almát, nem fogja annyira (ha esetleg fogja a hasát), és még a leve is nagyon fini:)
2011. aug. 7. 20:06
Én a gyümölcsöt kombináltam általában krumplival, vagy répával, vagy bármilyen zöldséggel amit már ehet, sütőtökkel, céklával. Ha valami nagyon hajtotta, akkor olyan gyümit raktam hozzá, ami fogja, pl. sütőtök-banán, vagy sütőtök-alma, vagy cékla-banán, de lehet 3 összetevőből is. Azért előbb próbáld ki, hogy mire hogy reagál.6 hónaposan pedig ehhez rakhatod a husit is.
2011. aug. 7. 19:43

Ja, babakekszet már mi is eszünk. Az őszibarackot csak úgy eszi meg, ha az van benne, amúgy fintorog rá. Egy fél őszibarackhoz kap egy Hipp-es babakekszet.

Ma vettem neki sütőtökpürét meg paradicsomos burgonyapürét, majd valamelyik nap azokat is megkóstoltatom vele.

7. ddorina (válaszként erre: 1. - Laziandi)
2011. aug. 7. 19:41
Az én fiaim nem gyümölcsöt kaptak először, hanem krumplit. Mondjuk nem ették meg magába, úgyhogy raktam hozzá sárgarépát. Úgy tudom ez az a két zöldség, amit először ehetnek. 1-2 napig kell szoktatni a babát, olyankor csak néhány kanállal kóstoltasd vele, aztán mikor már szívesen elfogadja, kiválthat egy étkezést. Recepteket én mindig a netről néztem, de legtöbbször variáltam rajta, kísérletezgettem.
2011. aug. 7. 19:41
a kislányom a burgonyát nem ette. Fájt a hasa is tőle, és kiütéses lett. 1 éves elmúlt és mostmár nincs semmi baja a burgonyától, de az elején öklendezett tőle. Rizst adtam neki burgonya helyett turmixolva, azt nagyon szerette főleg gyümölcsel együtt turmixolva.
2011. aug. 7. 19:39
részemről a hippes gyümölcsöket adtam,mindig annak megfelelőt aháy hónapos volt! Almával óvatosan,mert csak a birsalma nem savas! abból van a pép is. A doki tanácsára háztartási kekszport is tettem bele,hogy találkozzon gabonával fél éves kora előtt,állítólag akkor nem lesz allergiás rá. Most 10 hós és imád enni,minden simán ment,2 szer szopizik még.
2011. aug. 7. 19:37

6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


7 hónapos kortól adható

banán, körte, narancs, citrom

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma


8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák

2011. aug. 7. 19:36

akkor jól haladtok, a kislányom hat és fél hónapos, másfél hónapos munka után végre eszik egy kis adag barackot és almát minden nap, egyenlőre semmi mást nem hajlandó elfogadni, ma pl. burgonya-cukkini párossal próbálkoztam, de elutasította, úgy mint három napja a sárgarépa-burgonya párost


sütőtököt elfogadja, de az nagyon meghajtja


egyébként csak szopizik

2011. aug. 7. 19:33
alma barack
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook