Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jól szopizó babánál elkezdjem a hozzátáplálást? fórum

Jól szopizó babánál elkezdjem a hozzátáplálást? (tudásbázis kérdés)


23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 22. - Wanita77)
2012. júl. 29. 11:30

Így van, a gyerekek választ adnak mindenre.

Egyik gyereknél hamarabb eljön az ideje a hozzátáplálásnak, a másiknál később. Nincs ezzel semmi gond.

2012. júl. 28. 19:32

Én is azt javaslom, hogy a babádat figyeld, ő jelzi majd, ha érett rá. A lányomnak 5 hósan adtam almalevet, barackot, fintorgott, kiköpte. Hanyagoltam, most 6 hósan már mindent kivesz a kezemből, újra megpróbáltam és már ízlik neki, tátja a száját, és ha elveszem tőle, balhézik. :) Nála most jött el az ideje, pedig még foga sincsen. De ma adtam neki egy kiflit és lelkesen majszolta. :)

Minden babánál eljön az idő, amikor kér már "rendes" kaját is, úgyhogy ne aggódj, figyeld a jelzéseit!

21. wanita77 (válaszként erre: 5. - Dr.no)
2012. júl. 28. 19:25
Én úgy tudom, hogy a glutént kell bevezetni 7 hónapos koráig, akkor nem lesz később baja tőle.
2012. júl. 28. 19:21
Mármint annak, hogy két óránként eszik :)
2012. júl. 28. 19:20

Az a lényeg, hogy ne hallgass senkire, csak a megérzéseidre és a Picurra. Bár én is ezt tettem volna!

Annyiszor adj Neki enni, amennyiszer kér, hidd el megvan az oka annak is :)

2012. júl. 27. 12:56
Köszönöm mindenkinek a véleményét! Megerősítettetek abban, hogy még ráérünk... Nem akarom, hogy a "kaja" miatt majd egyre kevesebb legyen a tejem.Néhány alkalommal amikor kapott pár kanál almát(ami nem ízlett) Vagy a levét vagy barackokét cici között akkor is ugyanúgy 2óránként cicizik ugyhogy így sem lehet nála ezt kitolni.Mert ugye az a szemlélet, hogy 3 óránként eszik a gyerek.Nah nálunk ez nem megy de nem is baj:-) Valaki kérdezte hogy hogy állunk a fogakkal.Még egy sincs...Azt hiszem maradunk a tejcsinél amíg lehet.Kislányom mostmár 8 éves csak 3 hónapig szopott és nagyon sokat beteg ősztől tavaszig...Nem tudom ez összefügg-e de ha lehet akkor a fiamat ez kerűlje el.... Köszönöm mégegyszer a sok sok véleményt!
17. Pen80 (válaszként erre: 14. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 27. 12:54
Amúgy mindennel így vagyok. Nem ültettem a lányt sem, a fiút sem fogom, majd ül, amikor tud. Nem állítgattam, nem sétáltattam, csak mert szerintem már kell, én ilyen türelmes típus vagyok :).
16. Pen80 (válaszként erre: 14. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 27. 12:53

Egyetértünk. :)

A fiam jövő héten tölti az 5 hónapot (ő tápszeres) és akkor kapja az első őszibaracklevet, azzal kezdünk, mert annak van szezonja.

2012. júl. 27. 12:38
Hűh:-) Jó sokan hozzászóltatok...Visszaolvasok:-)
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 13. - Pen80)
2012. júl. 27. 12:33

Én úgy vagyok vele, hogy bőven ráér még ezeket a kajákat enni, így sose adtam olyat, amit még nem szabadott. Jobb félni, mint megijedni:))

Amit viszont lehetett adni, azt adtam.

5 hónapos korától kapott almalevet és répapürét, de csak azért, mert láttam, hogy már megérett erre. Ha nem igényelte volna, akkor halasztottam volna.

13. Pen80 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 27. 11:07
Nekem most is ezt mondta a védőnő.
12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 7. - Kicsinikol)
2012. júl. 27. 10:48
Tényleg sokat változhatott a világ, és ráadásul a közelmúltban, mert az én Kisfiam 1 éves, és még a "régebbi" módszer szerint végeztem a hozzátáplálást. Mostanra fejeztük be, már elvileg mindent ehet. De a védőnő nekünk még két hete is azt mondta, hogy pl. tojásfehérjét majd csak ha betöltötte az 1 évet.
11. Dézsa (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. júl. 27. 10:37

Én azt hittem ez a régimódi szemlélet, a legújabb -amit még szok gyerekorvos és védőnő nem vett át-hogy 6 hónapig csak anyatej.


Az én jól szopó lányom (az első négy hónapban havi 1 kg-ot hízott) kilenc hónapos koráig nem fogadott el semmi mást csak az anyatejet. Így megúsztam a turmixolós időszakot.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Kicsinikol)
2012. júl. 27. 08:40
Kóstoltass nyugodtan mindent, amit csak gondolsz, meg ő is kéri, de ne ess kétségbe, ha 3 falat után már nem lesz érdekes. :)
2012. júl. 27. 08:16

Egyébként a többiekkel értek egyet: ne a könyvet kövesd, meg másokra hallgass, hanem a megérzéseidre és a babádra, Ő pont jelezni fogja, mi és mennyi kell neki.

Ha csak pár kanál/falat "emberi" ételt kér, adj neki annyit, aztán ha még kéri, szoptasd meg. Ha hozzászokik az ízekhez, úgyis többet fog kérni. :)

8. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Dr.no)
2012. júl. 27. 08:14

Bocsi, nem olvasom végig az összes hozzászólást...

Igen, ez a legújabb trend a hozzátáplálásban: MINDENT, tehát a tojásfehérjét is mihamarabb bevezetni. Merthogy most épp azt vallják, hogy akkor nem lesz allegriás rá a gyerek, ha minél korábban találkozik vele.

2012. júl. 27. 08:12
Mi is későn kezdtük a hozzátáplálást, örültem hogy szopizik, nehezen jöttünk bele:) De kis darab gyümit szerintem nyugodtan megnyalogathat már, kajaidőn kívül. Én nem is pépesítettem, adtam neki egy pucolt répát, had ízlelgesse, vagy egy keményebb alma szeletet. Nem tudom fogakkal hogy álltok. Elvileg ez is jelez érettséget a hozzátáplálásra.
2012. júl. 27. 08:03
Ha meg akar kóstolni valamit, akkor jelezni fogja. Meglátja, hogy ti esztek, és már tátja a kis száját,megkívánja.Addig is meg lehet kínálni, ismerkedhet az ízekkel, de ha elutasítja, akkor inkább ne eröltesd. Én még nem láttam olyan felnőttet, aki csak tejen élt:)Tehát egyszer mindenki elkezd szilárd ételeket enni:)
2012. júl. 27. 07:56
Szia!Az én kislányom kb.2hónapja nem szopizik.Már több mint 2,5éves.8hónapos korába kezdtem hozzátáplálni.
2012. júl. 27. 07:53
Teljesen felesleges. Nekem csak 8-11 hónapos koruk között kezdetek el "rendes kaját" kapni. Addig csak szopiztak, még vizet sem ittak.És egyiknek sem volt később probléma az étkezésével, semmire sem allergiásak, sose voltak betegesek.
3. andi6020 (válaszként erre: 4. - Kicsinikol)
2012. júl. 27. 07:47
Ráérsz. Szerintem ne kezd. Szopizzon csak. Mindenkinek egyszerűbb és jobb.
2. Anne33 (válaszként erre: 3. - Kicsinikol)
2012. júl. 27. 07:16
Elég 6hónaposan elkezdeni, ha van elég anyatej. Majd akkor szépen sorra jöhet minden.
2012. júl. 27. 07:05

Én sajnos engedtem a "nyomásnak" és elkezdtem hozzátáplálni 4 hónapos korában. Hozzáteszem, hogy első Baba és féltem, hogy éhen hal a Cseppem...

Aztán beindult az ördögi kör. Egyre többet evett, egyre kevesebbet szopizott. Aztán 1 hónapig nappal egyáltalán nem cicizett Kicsikém, csak egyszer éjszaka. Aztán egyszercsak vége lett a "sztrájknak" és a mai napig ( lassan 1 éves ) napi 3x 4x szopizik + 5X eszik szilárd ételt.

Rá kellett volna hallgatnom ....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook