Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? fórum

Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
66. Enough (válaszként erre: 61. - Kmeli)
2017. márc. 22. 15:01
Gratulálok! Jól tetted hogy nem hagytad annyiban a dolgot!
65. Kmeli (válaszként erre: 62. - Bichter1)
2017. márc. 6. 09:25
Igen volt,és ezt kellene tennie mindenkinek akit ilyen vagy ehhez hasonló dolog ér.Persze alap,hogy mindenekelőtt győződjünk meg alaposan a saját igazunkról,és csak akkor vágjunk bele bármiféle követelésbe,ha tökéletesen utánajártunk annak,hogy nem alaptalan a reklamációnk.
64. Kmeli (válaszként erre: 63. - Massalhangzo)
2017. márc. 6. 09:21

Igen,ez a baj hogy sokan nem merik felvállalni az igazukat,és inkább hallgatnak és tűrnek,mert félnek. Kiderült,hogy ezzel a takarítási dologgal nem is maga az iskola ,hanem egy külön gazdasági szervezet,az ún. GAMESZ foglalkozik. Ettől függetlenül a bejelentést,szerződést,stb akkor is meg kellett volna csinálnia annak, akinek ez feladata lett volna,de a dolog miatt a közvetlen főnökasszonyom volt a felelős,aki nem jelentett le még a GAMESZ-nak sem!

Nem véletlen,hogy amikor múlt héten bementem a titkárságra aláírni az utólagos szerzősést,amint beléptem az irodába,a kedves főnökasszony azon nyomban kiviharzott onnan,úgy,hogy még rám sem nézett!!!! :))))))))))

63. massalhangzo (válaszként erre: 61. - Kmeli)
2017. márc. 4. 19:52
ugyes vagy, jol tetted. es jo pelda is, mert sajnos sokan azert nem csinalnak semmit, mert nem tudjak, mit tehetnenek, nem vallalnak fel kellemetlenseget esetleg. es ezert vannak, akik megengedik maguknak, hogy igy banjanak barkivel. azert en csodalkozom rajta, hogy egy suliban ezt meg merik tenni
62. Bichter1 (válaszként erre: 61. - Kmeli)
2017. márc. 4. 15:58
Tehát volt eredménye a levelednek! Úgy látszik ez kellene nagyon sok munkáltatónak is....
61. Kmeli
2017. febr. 27. 12:58
Fejlemény: ma felhívtak az iskolából,hogy holnap menjek be, megírunk egy megbízási szerződést,és kifizetnek. Úgy látszik,az igazgatóhoz intézett levelem egy kicsit elgondolkodtatta a kollektívát. :)
60. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 59. - Kmeli)
2017. febr. 23. 14:59
jó akkor nem az, hanem aki ezt csinálta gondolom nem te vagy az első akivel ezt eljátssza és gondolom nem is az utolsó. ingyen munka, neki megéri.
59. Kmeli (válaszként erre: 58. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 23. 09:48
Ő nem igazgatónő....
58. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 56. - 9c485f67e8)
2017. febr. 22. 20:02
ja erről még az jutott eszembe, vajon hány emberrel csinálja ezt meg évente az igazgatónő.
57. Kmeli (válaszként erre: 56. - 9c485f67e8)
2017. febr. 22. 09:52
Pontosan erről van szó.
2017. febr. 22. 09:04

Megértem a dühödet. Nem is mindig a pénzrôl van szó, hanem a bánásmódról.

Ahogy az embereket semmibe veszik, megalázzák a munkáltatók, miközben ôk a sárosak.

55. Kmeli (válaszként erre: 51. - 9c485f67e8)
2017. febr. 22. 09:00

Igen,azután használtam a "sunnyogás" kifejezést,miután többszöri UDVARIAS KÉRÉSEM ellenére sem reagált semmit a főnökasszony,sőt mi több,a végén már le is tiltott az ismerősei közül,hát mi ez,ha nem sunnyogás,más szót erre nem nagyon lehet használni.

Ez a fenyegetés kategóriáját nem meríti ki,de ha ő fenyegetve érezné magát,akkor talán van rá némi oka.

54. Kmeli (válaszként erre: 52. - Enough)
2017. febr. 22. 08:44

Írtam az igazgatónak is egy levelet,amiben részletesen felvázoltam a történteket. Most várok még egy kicsit hogy mit reagál,vagy reagál-e egyáltalán. Aztán majd kiderül.

Tulajdonképpen nem is bosszantana annyira a dolog,ha a történtek mellé még ráadásul nem abban a flegma, "kihaénnem" stílusban és vállrándítással intézte el volna az ügyet a kedves felettes. De mivel ő még azzal is tetézte a hiányosságait hogy fellengzősködött,na ez volt az,amiért elszakadt nálam a cérna.

53. Kmeli (válaszként erre: 50. - 12d083b51b)
2017. febr. 22. 08:36
Én nem győzködök senkit,ugyan miért kéne,nem tudom miért érzed ezt..... :))))) Egyébként itt nem a lelki békémről van szó,a lelki békéje annak legyen áldott,aki ilyen aljas módon hülyének nézi és átveri a másikat,mint a volt főnökasszonyom. Itt nemes egyszerűséggel arról van szó,hogy sok emberrel ellentétben,aki nem tud,vagy nem MER kiállni az ilyen és ehhez hasonló ügyekben a saját maga igazáért,én kiállok! Pontosan azért történnek és történhetnek meg ilyen ügyek,mert az emberek többsége inkább megalkuszik a sorsával meg azzal hogy hülyének nézzék őket,mintsemhogy vállalva némi konfrontációt,szembemenjenek a dolgokkal! Én rohadtul utálom a sunyi és kétszínű embereket és dolgokat,és ennek hangot is szoktam adni,sajnálom de ez van! Neked nem is kell hogy ez bármit adjon vagy elvegyen,nem azért irtam ki a kérdésemet.
52. Enough
2017. febr. 21. 17:14

Már elnézést kérek mindenkitől, de ez a hölgy ledolgozott 3 napot nem egy eldugott kis Bt. hátsó raktárában, hanem egy gimnáziumban, ami egy államilag fenntartott cég! Soha senki, nem jelentene fel alaptalanul egy gimnáziumot 3 (három) "szaros" napi bérért, hacsak nem valóban megtörtént a dolog. Én dolgoztam önkormányzatnál, munkaügy hozzám tartozott, a mi rendszerünk is olyan volt, hogy a munkaszerződés konkrétan lehet pár nap múlva, de a bejelentést aznap el kell küldeni (kb. 5 perc munka)! Ilyen nincs, hogy nem fizetik ki, hogy úgy tesznek mintha nem dolgozott volna ott. Menni kell a NAV-hoz!!! Azt meg hogy még ő lenne fekete munkás, ennél nagyobb baromságot szintén régen hallottam! Igen, ennek valóban nagy valószínűsége van, ezért megy bejelentést tenni! Atyám!!!!

Szóval kedves kérdést kiíró, azonnal menj és tegyél bejelentést. Felháborító ami veled történt, ne hagyd annyiban!!! Sok sikert kívánok!

51. 9c485f67e8 (válaszként erre: 47. - Kmeli)
2017. febr. 21. 15:21

Amennyiben használtad a "sunnyogás" kifejezést, magyarul megfenyegetted, nincs kizárva, hogy ráfázol.

Tudod, sírni is tudni kell!

Az udvarias stílust jobban preferálják.

50. 12d083b51b (válaszként erre: 46. - Kmeli)
2017. febr. 21. 13:40

Engem nem kell győzködnöd. Felnőtt ember vagy, azt teszel amit akarsz, amit jónak látsz. Nem vagyunk egyformák. Én biztosan nem fektetnék egy ilyen ügybe ennyi energiát, inkább azon igyekeznék, hogy mielőbb legyen egy másik munkahelyem, ahol örülnek nekem, megbecsülnek, és ahol én magam is jól érzem magamat.

Ha neked az adja meg a teljes lelki békét, hogy végigviszed ezt az egész hercehurcát, feljelentést, bizonyítást, stb. stb. tedd. Attól nekem még nem lesz se több, se kevesebb az életem.

49. Kmeli
2017. febr. 21. 12:45
Már megy is a levél!
48. Kmeli
2017. febr. 21. 12:44
Hoppá! most bukkantam rá az igazgató privát email-címére egy pályázatban! :))))
47. Kmeli (válaszként erre: 44. - Rolle)
2017. febr. 21. 12:42
Megírtam neki hogy ne sunnyogjon,mert bizonyíatani tudom hogy ott dolgoztam,és ha nem lesz a pénz a számlámon,megyek a NAV-hoz..... teljesen semmibe vesz,inkább gyorsan letörölt az ismerősei közül.Az igazgatónak irtam már,de neki is csak FB-üzenetben tudtam,mert az email cim amit tudok,azt pont a titkárság kezeli. Az igazgatónak nem tudok más elérhetőségét.
46. Kmeli (válaszként erre: 42. - 12d083b51b)
2017. febr. 21. 12:39
De ilyen nincs,hogy "elfelejtette",könyörgöm.....ez a dolga! És szinte minden nap találkoztunk,lett volna alkalma hogy eszébe jusson! De itt nem elfelejtésről volt szó szerintem.
45. Kmeli (válaszként erre: 40. - 9c485f67e8)
2017. febr. 21. 12:37
Igy ahogy mondod,sok munkáltató nem szereti azt a dolgozót,aki tisztában van a jogaival. Mi sem biztonyítja ezt jobban,minthogy a drágalátos volt főnökasszonyom tegnap le is tiltott a FB-ismerősei közül,amint megírtam neki,hogy amennyiben 2 napon belül nem lesz a számlámon a pénzem,jelenteni fogom az esetet a NAV-nál.
44. rolle (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. febr. 21. 10:47
Ha bejelented a NAV-nál, nekik hivatalból ki kell vizsgálniuk. Ha bizonyítható a be nem jelentett foglalkoztatás, a munkáltatóra kiszabható bírság minimum 500.000 Ft, és még a költségvetési csalás is szóba jöhet, aminek büntetőjogi következménye lehet. Nyugodtan fenyegesd meg ezzel a főnöknőt. Valamint jelezd az igazgatónak, az iskola honlapján biztosan van egy e-mail cím, ahova küldheted a levelet, vagy küldd el írásban. Még jelentheted az iskola üzemeltetőjének, vagy a MÁK, vagy a Klik, vagy valamelyik szakképzési centrum.
43. rolle (válaszként erre: 36. - 12d083b51b)
2017. febr. 21. 10:40
Nem a dolgozót büntetik meg, hanem a munkáltatót, a minimum mulasztási bírság 500.000 Ft.
42. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - 9c485f67e8)
2017. febr. 21. 08:56
Szerintem a gimi nem szándékosan foglalkoztatta feketén a dolgozót. Egyszerűen elfelejtette a gazdaságis időben megcsinálni a munkaszerződést + a NAV-hoz a bejelentést. És mivel tudják, hogy ennek kemény bírság is lehet a vége, hát inkább "sündisznó-állásba" helyezkednek.
41. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 40. - 9c485f67e8)
2017. febr. 21. 08:49
Ez nagy gond. Ha munkavallalokent tisztan akarsz jatszani, nem kellesz, inkabb felvesz olyat aki hajlithatobb.
2017. febr. 21. 08:46

Több munkáltató nem szereti a szabályokat ismerô dolgozót. Akkor inkább nem is kell.

Ha ezt megteszi egy "állami cég", a magánszektorban pedig mindennapos ez a jelenség, mit várhatunk?

39. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 37. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 21. 08:39

Jol mondja hopihe, ebben az esetben a jogszabaly az iranyado, ami mint tudjuk, sokszor nem eletszeru es nem is a hazai gyakorlathoz igazodik.

Egyet meg kell erteni, ha (akarmilyen okbol is) de a munkavallalo munkaszerzodes, bejelentes nelkul dolgozik, ot is megbirsagoljak, mint a munkaadojat!

Ezert mindenki gondolja meg, felnyomja-e a ceget ahol feketen dolgozott.

Ismetlem, a rendszer nagyon szar es igazsagtalan, de resen kell lenni, mert csunyan meg lehet jarni.

En mondjuk reszemrol utalom az uitolagos feljelentgetest meg bosszuhadjaratot. Ott es akkor kell tokosnek lenni, nem utolag kezdorzsolve a hatosagoknal vamzerkedni.

38. 12d083b51b (válaszként erre: 37. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 21. 08:27

Igazad van! De a törvényben éppen azért van benne, hogy a dolgozó nem veheti fel a munkát, amíg nincs a kezében a szerződés, és azért rakták bele, hogy a dolgozót is bírságolják, mert így akarták "fehéríteni" a fekete foglalkoztatást.

(No + hát az állambácsinak is jól jön minden Ft, amit a kisemberektől be tud szedni!)

37. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 36. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 19:33
ez igaz, de ebben az esetben ő nem egy feketén dolgozó munkavállaló hanem egy munkavállaló akit állatira átvertek azzal, hogy kezd el a munkát és mi megcsináljuk a papírokat még ma vagy ma nem lett kész de holnap stb. szerintem nyugodtan menjen be és mondja el. viszont az érem másik oldala, hogy mire ezt utánajárásban és idegileg végigcsinálja szerintem többet fog vele veszíteni mint ha hagyja a fenébe. nagyon gusztustalan dolog amit vele tettek, de mérlegelni kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook