Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? fórum

Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2017. febr. 20. 14:17

Egyébként ha már a te felelősségedről beszélünk, mert erről is kell, nemcsak a jogaidról!

Ha a NAV megtudja, hogy az iskola elmulasztotta a bejelentésedet = fekete foglalkoztatottság.


Fekete foglalkoztatásra szóló törvény alapján:

1. Ez esetben az iskolát (munkáltató) bírságolja kapásból 100-150 ezer forintra!

2. A feketén dolgozó munkavállalót pedig 50 ezer Ft bírsággal sújtja!!!


A helyedben azért elgondolkodnék egy kicsit, hogy mit is teszel, hogyan vered a balhét az iskolánál, NAV-nál és egyéb helyeken!

35. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Kmeli)
2017. febr. 20. 14:01

1. Az igazgatót nem tudod felelősségre vonni, csupán tájékoztatni a beosztottja bődületes hibájára, és kéred, hogy intézkedjen a munkaviszonyod elrendezésében és a ledolgozott napjaid bérének kifizetésében.

2. Az igazgató szakmai felettese az önkormányzat Művelődési Osztálya, de ez nem szakmai = oktatás, stb. stb. dolog, ez gazdasági téma.

3. A NAV-nak írhatsz ugyan egy levelet, konkrét személyi adatokkal, az iskola nevének,címének megjelölésével... kérdem én: mi értelme lenne! Bizonyítani csak akkor tudnád, ha lenne 1-2 személy, akik tanúskodnának melletted, de saját munkahelyük védelmében ezt nem hiszem, hogy bárki vállalná.


Ha az igazgatóval nem boldogulsz, akkor bizony ez volt nálad a tanulópénz, és majd legközelebb jobban odafigyelsz: addig nem állsz munkába, amíg a munkaszerződést az orrod alá nem dugják, hogy írd alá.

Mert azért ennyiből te is hibáztál, hogy nem figyeltél oda!!!

34. 9c485f67e8 (válaszként erre: 33. - Kmeli)
2017. febr. 20. 13:43
Be is sétálhatsz az irodájukba.
33. Kmeli
2017. febr. 20. 11:44
Hogyan kell feljelentést tenni a NAV-nál?
32. Kmeli (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 11:37
Én ezt értem,azt nem tudom,kit vonjak akkor felelősségre,az igazgatót vagy a nőt! Már irtam az igazgatónak.....de nem látok sok esélyt arra hogy majd mellém áll. Most beszéltem egy ismerősömmel aki ismeri,és állítólag elég részrehajló ember,aki nem nagyon szól bele az ügyekbe,csak hogy ne kelljen állást foglalnia. Érdekes egy igazgató lehet.......
31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Kmeli)
2017. febr. 20. 11:31
Iskolákban egy fő, a gazdasági irodában, valóban ő a titkárnő, az irodista, a gazdasági vezető, valóban minden egyszemélyben. Az ő dolga lett volna a NAV-hoz elküldeni a bejelentést, ezzel együtt kitölteni a munkaszerződés-nyomtatványt, amit pedig az isk. igazgató írt volna alá. És ezt kellett volna a te személyes adataidataiddal együtt beküldeni a MÁK-hoz, hogy majd a béred számfejtése központilag megtörténjen. Az ő közvetlen főnöke az iskola-igazgató.
30. Kmeli
2017. febr. 20. 10:22
Csak azt nem tudom hogy tulajdonképpen ki ezért a közvetlen felelős? Mert a közvetlen felettesem ilyen ide-oda mitugrász volt,elég nagyra is volt ettől magára....... szóval ő a takarítónőknek a főnöke,ő ül benn a gazdasági irodában,vagy titkárságon,azt mondta magáról hogy ilyen " mindenes". Sajnos nekem nem volt alkalmam arra hogy kitapasztaljam,igazából ki ő ott mert 2 nap alatt nem látja úgy át az ember a dolgokat. Most őt cseszegessem,vagy az igazgatót? Ha feljelentést tennék,kit kéne feljelenteni? Őt vagy az igazgatót? vagy valamiféle gazdasági vezetőt?
29. Kmeli (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2017. febr. 20. 10:18
Megtettem a lépéseket,most várom hogy mi lesz :)
28. Kmeli (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 20. 10:17
Nem mobilon beszéltünk hanem facebook-ra irt. Azóta irtam neki de nem válaszol. Nem baj,mert tovább mentem,az iskolaigazgatóig.
27. Kmeli (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 10:16
Biztos hogy nem :)
26. Kmeli (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. febr. 20. 10:15

Hát ha nem is az első napon azonnal ( bár teljesen csak úgy törvényes) de akkor maximum 1-2 napon belül meg kell hogy kapja az ember a szerződését. Lejelenteni meg plána le kell a NAV-nál,az első naptól.

Én most irtam az iskola igazgatójának egy üzenetet,kiváncsi leszek,mi lesz belőle. Bár nem tudom mikor olvassa el mert a FB-on irtam...mivel sajnos más elérhetőségét nem tudok.

25. Kmeli (válaszként erre: 10. - Bichter1)
2017. febr. 20. 10:12
Nem, a facebookon osztotta meg egy ismerősöm ismerőse,konkrétan az ott dolgozó egyik takarítónő ezt az állást,és igy jelentkeztem rá.
24. 9c485f67e8 (válaszként erre: 21. - Kmeli)
2017. febr. 20. 10:11
Ezt én tudom! Ezért kérdeztem.
23. Kmeli (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. febr. 20. 10:10

A többi takarítónő olyan barátságtalan volt,meg olyan klikkesedés volt ott ( anya-lánya,ráadásul kisebbség,nem szeretnék senkit megbántani de na) hogy esélyem nincs arra hogy pont ők tanúskodnának mellettem.

Viszont nekem fényképes bizonyitékom van arra hogy a suliban dolgoztam ;)

22. Kmeli
2017. febr. 20. 10:08
Mpost írtam az igazgatónak egy üzenetet,amiben leirtam a történteket!
21. Kmeli (válaszként erre: 5. - 9c485f67e8)
2017. febr. 20. 10:07
Óóóó,ilyenekről szó sem esett hogy munkavédelem,vegyszerkezelés....! Semmi oktatás semmi betanulás...... Még megmutatni sem nagyon mutattak meg semmit csak ímmel-ámmal,elég fura egy banda volt.Oké hogy " takarítani mindenki tud" -mert ezt mondták - bár szerintem azt sem mindenki tud na mindegy,ma már OKJ-s takarítói képzések vannak- de azért az egy alap dolog lenne szerintem,hogy egy új dolgozónak TISZTESSÉGESEN megmutatnak a régiek mindent-és ez is a felettes felelősége- LENNE!
20. 9c485f67e8 (válaszként erre: 19. - Kmeli)
2017. febr. 20. 10:05

Ezt megszívtad (Bocs!).

Levontad a tanulságokat?

19. Kmeli (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. febr. 20. 10:03
Még azt sem kaptam! 2. napon megkérdeztem,hogy mégis hol lesz ennek nyoma hogy én dolgoztam,nem kell ezt valahova rögzíteni? Erre is azt a választ kaptam,hogy deee-deee, MAJD kapok egy jelenléti ívet.
2017. febr. 19. 20:01
A mobil beszélgetéseket le lehet kérni a szolgáltatónál igazolással másolatban indokolt esetben. mondd meg a főnöknőnek, bizonyítva van a vele való betegállományos telefonbeszélgetésetekkel hogy te ott dolgoztál, ha nem adja a kezedbe a pénzt bemész a NAV-hoz bejelented hogy nem fizetett ki illetve kezdeményezed a szolgáltatónál (voda vagy bármelyik) hogy hívják elő az ekkor és akkor lefolytatott telefonbeszélgetést a NAV részére. nem fogja ezt végigjátszani a főnöknőd, hanem ki fog fizetni.
17. Bichter1 (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2017. febr. 19. 16:02
...meg a bírságot is a nő fizeti, mert nem jelentette be az első napon (100-500 e. között/fő)
16. Kmeli
2017. febr. 19. 15:55
Köszönöm a hozzászólásokat,nem tűntem el,hamarosan válaszolni fogok! :)
15. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. febr. 18. 22:26

en siman megmondanam a nonek, hogy vagy kifizeti a 3 munkanapomat, vagy feljelentem a nav-nal. ha gimi, akkor nem ugralhat o csak ugy lazan


ird meg, hogy X napon bemesz a penzedert, ha nem kapod meg, feljelented, neked megeri a faradtsagot par levelke, te veszithetsz par ezer forintot, o meg az allasat

14. kisj (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. febr. 18. 17:11

Ezt így mondd el a NAV-nak is.

Undorítóak az ilyen munkáltatók.

Természetesen az első naptól be kellett volna jelenteniük.

2017. febr. 18. 16:04
..szóval, ha a Munkaügyi Központ közvetített ki a sulihoz, abból talán ki lehet indulni a NAV és a MÜK felé is!
12. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - 9c485f67e8)
2017. febr. 18. 15:46

Persze! De látod, ő munkába állt, és már 3 napig dolgozott, amikor követelni kezdte a saját munkaszerződését... kedves főnökasszony elfelejtette bejelenteni és most szemétkedik!

(Kötve hiszem, hogy bármelyik munkatárs is odaállna bizonyítani a kérdező igazát a főnökkel szemben!)

2017. febr. 18. 15:44

A szerződést nem biztos, hogy megkapjuk az első napon. Nekem emailen küldtek egy tervezetet és a 2. munkanapomon kaptam meg a szerződést, de be voltam jelentve rendesen.


Én amit tennék:

Bemennék, leülnék a főnökasszony irodájába és addig nem mennék el onnan, amíg meg nem kapom a fizetésemet. Egyszer tuti, hogy megunják, hogy ott ücsörgök. És ha rendőrt hívnak? Hát elmondanám neki, hogy miért is ülök ott.


Voltam már hasonló helyzetben. A cég nem fizetett időben sosem, ebből elegem lett és felmondtam, ők meg közölték, hogy majd elutalják a munkabéremet, én meg mondtam, hogy nem majd, hanem most ide a kezembe. Az sem érdekel, hogy nincs itt olyan ember, aki intézkedhet, az sem, hogy nincs a házi kasszában ennyi. Dobják össze, ha máshogy nem megy.

Valahogy megoldották:D

2017. febr. 18. 15:42
...a Munkaügyi Központ közvetített ki?
9. 9c485f67e8 (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2017. febr. 18. 15:28
Addig nincs munkavégzés, amíg nincs a szerzôdés aláírva!
2017. febr. 18. 15:19

Egyébként valóban bejelentést tehetsz a NAV-nál, ill. a területileg illetékes Munkaügyi Bíróságon, de mindkét esetben valami módon igazolnod, bizonyítanod kell, hogy amit leírtál, az valóban megtörtént.

Ha még mindez sikerül is, gondolkozz el azon, hogy utána szívesen bemennél egy ilyen munkahelyre dolgozni???

Én biztosan nem! Akkor pedig meglehet, hogy el sem kezdeném ezt az egész cirkuszt.


Persze 3 nap munkabére is pénz, de neked is már az első napon kellett volna a munkaszerződést határozottan követelned, már akkor a sarkadra kellett volna állnod...

2017. febr. 18. 15:10
Még a próbanapra is jár munkabér!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook