Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Átázik a zsindelyünk, ami kb 10-12 éves. A garancia 25 évre szól. Hogyan tudom érvényesíteni a garanciát, ha második tulajdonos vagyok? fórum

Átázik a zsindelyünk, ami kb 10-12 éves. A garancia 25 évre szól. Hogyan tudom érvényesíteni a garanciát, ha második tulajdonos vagyok? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 12. 10:36

Teljesen mindegy, hogy úgy adta-e el vagy sem. Ez nem egy 3 ft-os elektromos fogkefe, hanem egy ingatlan. Márpedig a feltett zsindelynek 25 évig hibamentesnek kell lennie,legalábbis az anyagát tekintve mindenképp, hiszen ezt garantálja a gyártó. Tök mindegy, hogy Kis Piroska lakik benne vagy én.

Gondolom értitek a problémámat. Papír ide vagy oda, ezt ők gyártották, és szar. Pont. Ha bizonyíthatóan anyaghiba miatt kár keletkezik mondjuk egy középületben, hol hallottatok olyat, hogy csak akkor vállaljuk a felelősséget, ha megvan a számla? Mondjuk az is marha korrekt, hogy ha fizetnek is, ugye az újrarakást nem fizetik ki, ami legalább a fele költség. És ha ugye ők nem gyártanak szart, akkor nekem nem kellene kifizetnem félmillát.


Persze, azokra fizetett, amit levitt a szél. Max 50.000 ft-ot. De mégsem téphetek le egy vihar után 240 nm tetőfelületet, arra várva, hogy a biztosító egyszer csak fizessen.

9. gne2
2010. aug. 11. 21:04

A régi tulajdonos úgy adta el nektek a házat, hogy garancia van a zsindelyre? Akkor meg is kellett őriznie a számlát, hiszen ha ő maradt volna a házban, akkor is szüksége lenne rá. Ezt át kellett volna adnia még az adásvételkor szerintem. Szóval kérdezzetek rá, mert különben fizethetitek az egészet. :s

Esetleg biztosító? Viharkárként bejelentve a tetőt?

2010. aug. 11. 21:01
hát ha esetleg az előző tulaj megtartota a számlát akkor van esélyed ha nem akkor sajna lehet jobb ha a biztosítóhoz fordulsz vagy spórolsz....
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Scara.bosco)
2010. aug. 11. 20:55
Ebben az esetben sehol nem tudod érvényesíteni. :-(
6. scara.bosco (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. aug. 11. 20:42
A ház még nem ázik be, csak a tetőszerkezet. Illetve egy alig használt helyiség lehet, hogy beázik, mert időnként penészes a mennyezet, de leginkább hőhídra tippeltünk, mert eszünkbe sem jutott, hogy egy új építésű házon beázik a tető. Egyedül a fólia tartja vissza a vizet. Tök hullámos az egész tető, mert az OSB szívja el a vizet
2010. aug. 11. 20:37

Biztos a zsindely.A zsindely gyártója nem a házra vállal garanciát, csak a termékére.

2000-ben vettünk egy szerkezetkész házat tulajdonostól. Értsd: nem építési vállalkozó, hanem a házaspártól, aki itt szeretett volna lakni.

Most derült ki, hogy a teljes zsindely átázik. Eddig is évente fújta le bizonyos darabjait a szél az északi oldalon, de azt gondoltuk rosszul tették fel.

Végre találtunk egy megbízható ácsot, aki felszereli az ereszcsatornát. Erre kiderült, hogy az egész zsindely átázik, fel van hullámosodva az egész tető. Úgy szar az egész, ahogy van. Amikor megpróbálták leszedni a zsindelyt, hogy alá rögzítsék a tartóvasakat, az 2-3 cm-es darabokban tört le. Anyaghiba. Elvben ezzel nincs is baj, 25 év garancia van a zsindelyre. De mivel nem én vettem, nincs számlám. Az előző tulaj meg miért őrizgetné a 10 éve eladott házának a számláit?

Megkerestem a céget, ahol vásárolták. Zatik Faáruház. Finoman szólva is elküldtek a francba. A gyártó persze amerikai. A legszebb az egészben, hogy már sehol nem is lehet kapni ezt a méretet, így a szélfútta darabokat sem tudom pótolni. Abba már belenyugodtam, ha más színű. De így technikailag nem lehet megjavítani.

Le kell cserélni, különben egy nagyobb szél leviszi az egészet, ugyanis alatta folyamatosan párásodik, így elállnak a lemezek, simán alá tud kapni. Nem beszélve arról, hogy a ereszcsatorna mellé folyik a víz, mert össze-vissza csorog le a tetőről több ponton is.

A teljes cseréje súrolná az 1 millió forintot.

4. Tücke (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. aug. 11. 20:28
ez eszembe se jutott.... de szeretem hogy sok esetben kiegészítesz:DDDD de ne legyél nekem nyűgös :D
2010. aug. 11. 20:23
Biztos a zsindellyel van a probléma? Nem a szigeteléssel?
2010. aug. 11. 20:22
hmmm sztem ugyan úgy mintha első lennél elvégre az a házhoz tartozik és ők arra vállaltak garit nem a tulajdonosokra
2010. aug. 11. 20:21
Átázik a zsindelyünk, ami kb 10-12 éves. A garancia 25 évre szól. Hogyan tudom érvényesíteni a garanciát, ha második tulajdonos vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook