Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? fórum

Hogyan érvényesíthetem ebben az esetben a jogaimat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2017. febr. 18. 14:24

1. Keress tanúkat, a többi takarítónő, akik látták hogy te is velük együtt ott dolgoztál.

- Nem hiszem, hogy egy gimnáziumban csak egyedül te voltál ott ilyen beosztásban az egész épületben, hogy az összes osztálytermet, folyosókat, WC-ket, és még a tanárit, az igazgató irodáját, stb. stb. mind-mind egyedül te.

- Az sem szokás, hogy egy teljesen új dolgozónak oda-adják az ilyen ingatlan összes kulcsát, teljesen magára hagyják, hogy majd ha végzett, akkor zárjon be, és menjen haza.

- Egész biztos, hogy voltak ott rajtad kívül mások is, akik tanúsítani tudják, hogy ott dolgoztál napokon keresztül.


A főnöknőd egyszerűen elfelejtette jelenteni a MÁK-hoz, hogy téged felvett, így nem lettél bejelentve a NAV-hoz sem, és most azt hiszi, hogy ezáltal megúszhatja.


Az egész feljelentés, stb. csak akkor mégy vele valamire, ha mások (tanúk) hajlandók lesznek melléd állni.

5. 9c485f67e8 (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. febr. 18. 12:48
Munkavédelmi oktatás? vegyszerkezelés? védôeszközök alkalmazása? használata? ún. bejárás, stb.? munkaidô -tól-ig? esetleges kulcsok kezelése, tárolása, elzárása?
2017. febr. 18. 12:40

[link]

Ha majd szükséges mellékeld, nyomtasd ki az elküldött emiledet is

2017. febr. 18. 12:37
Jelenléti ív?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kmeli)
2017. febr. 18. 11:54
Semmit.
2017. febr. 18. 11:40

A hozzáértők tanácsát szeretném kérni a következő ügyben:

Február 13-án,hétfőn munkába álltam egy gimnáziumban,mint 8 órás takarítónő. Előtte való hét pénteken bekérték az előző munkahelyi papírjaimat,számlaszámomat stb,annak rendje-módja szerint. Hétfőn elkezdtem dolgozni,de mindenféle irásbeli megegyezés nélkül.Szerdai napon rákérdeztem,mikor kapok szerződést....mert eddig bárhol dolgoztam,az első az volt,hogy a szerződést a kezembe nyomták,és miután aláirtam,attól a perctől voltam munkaviszonyban és dolgozhattam ( ezt máshogy nem is lehet,ugyebár! ) Azt a választ kaptam a főnökasszonytól,hogy óóóó neki még erre nem volt ideje,MAJD kapok szerződést. Csütörtöki napon beszóltam munkába,hogy sajnos nem tudok bemenni mert hasmenésem van,már előző napon a munkában is az volt. Erre kaptam tőle egy elég flegma hangvételű üzenetet,hogy van fél órám hogy bemenjek,és végeztünk,ez nem szociális intézmény hanem munkahely. Elnézést kértem,de tényleg rosszul voltam,nem lógni akartam a munkahelyről. Kötötte az ebet a karóhoz,hogy márpedig itt végeztünk,stb,menjek be másnap a pairjaimért. Hát rendben,gondoltam-könyörögni nem fogok,főleg nem 3 nap után,és főleg nem annyi fizetésért,amit ezért a munkáért kaptam volna.Bementem a titkárságra pénteken,visszakaptam a papirjaimat amit az előző munkahelyeimről bevittem,és a főnökasszony már köszönt is el tőlem. Kérdezem tőle,hogy a 3 napi béremet mikor kapom meg. Rámnézett tágra nyilt szemekkel,hogy milyen béremet???? Hát,azt a 3X8 órát,amit dolgoztam-feleltem én. Erre a válasz az volt,hogy ez nem lesz kifizetve mert még be sem jelentettek,fel sem voltam víve a gépre,meg különben is,a többi takarítónő UTÁNAM TAKARITOTT,stb stb !!!! Na itt szakadt el a cérnám. Arra a kérdésemre hogy ugyan mondja már el hogy mit takarítottak utánam ( tehát sz@@ul végeztem a munkám állitólag de tudom hogy ez nem volt igaz),nem tudott válaszolni :)))) és arra a kérdésemre sem,hogy miért nem kaptam még mindig szerződést. Amikor pedig rákérdeztem hogy "akkor ezek szerint ingyen pucoltam itt a wct 3 napig? " széttárta a karjait,és azt válaszolta: " Hááát,ezek szerint igen!"

Nem első sorban azért a kemény kb.10.000 ft-ért,hanem a JOGAIMÉRT harcolva kérdezem én: Ez törvényszerű???? Mert szerintem nem. Eleve,szerződés nélkül munkába sem állhatnék. Mint kiderült,be sem voltam jelentve. És még a 3 napi béremet sem akarják kifizetni,mindezt arra hivatkozva,hogy én 3 nap után egyből "problémás voltam",meg a sok maszlag. Nem végeztem jogi egyetemet,de azért hülye sem vagyok,és az alapvető jogaimmal tisztában vagyok,valamit azzal is,hogy ugyanúgy,ahogyan a munkavállalónak,ugyanúgy a munkáltatónak is vannak KÖTELESSÉGEI.

Irtam a hölgynek egy üzenetet ezzel kapcsolatban,amit el is olvasott de nem reagált rá semmit,tehát teljesen figyelmen kivül hagy,szerintem még ki is röhög. Hangsúlyozom,nem a pénz ( bár az sem mellékes nyilván ) hanem az eljárás,ami dühít.

Mit tehetek az igazamért ebben az ügyben?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook