Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom érvényesíteni a windows XP-et? fórum

Hogyan tudom érvényesíteni a windows XP-et? (tudásbázis kérdés)


16. mazoli
2010. márc. 18. 21:14

"Kicsit" késve szólok hozzá, de két dologra felhívnám a figyelmet.

Az első : a számítástechnikus által elvégzett telepítés csak akkor jó dolog , ha a szakértelem mellé egy legális corporate oprendszert adunk. A második : Ha apa vagy anya tanár megkérhetik munkahelyükön a tisztaszoftver program keretében 3000-. forint ellenében az WINXP-t, office 2007 és a Win 7 32 bites verzióját. Ugyanez vonatkozik a felsőoktatásban tanuló diákokra is.

Ha viszont senki sincs a rokonságban, akkor tényleg marad a bolt!

Amúgy a boltokban dolgozó alkalmazottak csak saját szakállukra telepíthetik fel, s ez mindig illegális tevékenység(!) a winopr-rt, mert amennyiben a microsoft nem járult licensszel az adott gép forgalmazásához, akkor csak utólag megvásárolt win-t lehet rátelepíteni. Az előbbi esetben a gép árában benne foglaltatik az op. ára is. Az ilyen néhány ezer forintért elvégzett baráti telepítések mindig illegálisak. Csak a bolti eladó zsebét tömöd vele. Ugyanakkor mindig a tulajdonos, felhasználó viszi el a balhét.

Bocsi, ha túl hosszú voltam...

2009. jún. 17. 21:06
Egyekent egy uj sp3-as win 22-23 ezer forint. Szerintem annyira nem sok... es maradando.
14. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 12. - Lexi018)
2009. jún. 17. 21:03
Tudom ajanlani ezt az operacios rendszert, ha nincs mas: [link]
13. 8ebbbd5ab5 (válaszként erre: 8. - Dindin19)
2009. jún. 17. 21:01
hat akkor teged komolyan atvagtak. Azert koltesz komyol tizezrekkel tobbet, ha winnel veszed a gepet, mert VAN RAJTA WIN.
12. lexi018 (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2009. jún. 16. 09:51
jó lehiggadtam,de biztos mindenki megveszi ugy.Amugy meg mindig számitástechnikus telapitette,én sosem szedtem le semmit sem.
2009. jún. 16. 09:49
Nem tudom hoxa miért töröl ki mindent.
10. Hoxa
2009. jún. 16. 09:49

Az illegális szoftverek letöltése és használata tényleg lopás. Ezért sem szeretem, ha ilyen ajánlatok, linkcserélgetés folyik a portálomon, hiszen ez teljesen illegális tevékenység.


Lexi, javaslom, hogy még most higgadj le, különben kénytelen leszek lépéseket tenni.

2009. jún. 16. 09:47

Kedves Lexi!


Én sem akartalak bántani, csak azt mondtam, hogy a netről letölteni pl. Windows-t, illegális. Lopás. Nem azért dolgozik a sok programozó Redmondban, hogy ne vedd meg a terméküket.

Én pl. ezért nem használok Windows-t, próbálok a legalitás mellett maradni...

2009. jún. 16. 09:39

az otthoni gépek nagyon nagy százalékában nem "vásárolt" windows van. amikor megveszed a gépet, és rajta van, akkor sem az eredeti, mert nem fizetsz rá, több tízezret, csak a porgiért. Én is így jártam, a frissen vásárolt gépemmel, egyszer csak kiírta, hogy nem eredeti, aztán jött olyan üzi is, hogy jelentsem fel magam a szoftverrendőrségen


amikor szóltama boltba, csak röhögtek rajtam, s közölték, hogy el ne várja már a vevő, hogy eredeti win-t teszünk fel, vagy pedig perkáljon több tízwzret. mondta, hogy biztos van ismerős, akinek vannak progijai telepítsem vele újra, vagy ha sok pénzem van, akkor velük

2009. jún. 16. 09:22

Persze. Lopni jobb...


Akkor cseréld le ingyenesre, van belőlük rengeteg...

2009. jún. 16. 09:18

- Elmész a boltba és veszel;

- Lecseréled a Windows-t.


Más megoldás nincs.

A netről való letöltést a törvény bünteti; Hoxa sem szereti az illegális fájlcseréről szóló fórumokat...

2009. jún. 7. 15:06
Most kérdeztem tőle, és mondta, h ez a legrosszabb, és nemtudsz mit tenni, telepítsd újra a windows:)
4. 9d89084b16 (válaszként erre: 3. - Marcsykaa)
2009. jún. 7. 15:03
és akkor most mit tegyek???
2009. jún. 7. 15:01
szia! A pasim informatikus, és ő szokta mondtani nekem, hogy ha nem eredeti a windows-od akkor nem szabad arra rányomni, mert akkor rakhatsz új rendszert a gépedre!
2009. jún. 7. 14:56
kiirja,hogy nem érvényes(gondolom nem eredeti :) ),és tök fekete képernyxő,meg amikor bekapcsolom,kijön egyx ilyen megoldás most,megoldás később.Hogy tudom vagy tudom e egyektalán érvényesíteni a nem eredeti XP-t???vagy mit tegyedk,hogy lehessen normális hátteret betenni???aki tud,kérem segítsen!köszi!
2009. jún. 7. 14:54
Hogyan tudom érvényesíteni a windows XP-et?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook