Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Másfél évet kint dolgoztam, van e card-om. Itthoni TB-t, hogyan tudom érvényesíteni? fórum

Másfél évet kint dolgoztam, van e card-om. Itthoni TB-t, hogyan tudom érvényesíteni? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 20. 22:57
Azért írtam ki, hátha valaki járt már így, hogy hazajott és intezett már ilyesmit.
13. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2016. dec. 18. 21:24

"Mit kell tennem, hogy ne kerüljön több százezerbe a műtét? "


Muttesd magad ott, ahol biztositva vagy. Francnak ennyit bonyolitani :)

12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2016. dec. 18. 20:32
Most már NAV-os tartozásként van nyilvántartva a TB befizetés. Esetleg a helyi irodájukba besétálsz és megkérdezed.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Evawitch)
2016. dec. 18. 20:06

Ez igaz, csak feltettél egy kérdést. Mindazok rákeresnek, akik nem TB ügyintézők, csak simán jobb érzésű, segítőkész emberek... Szerinted nem? :D


(Nem probléma, önként kerestem rá, csak nem értem, miért nem egyszerűbb rákeresni, mint egy topikot nyitni a kérdéssel. És ezt nem csak erre az esetre mondom, csodálkozva.)

2016. dec. 18. 19:55
nem kértem meg senkit, hogy keressen bármit...
9. Evawitch (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. dec. 18. 19:54
Holnap megyek.
2016. dec. 18. 19:27
...és akkor megkérsz bennünket, hogy keressük ki. Rendben van, de nem mindegy, melyik országban voltál. Ha nem akarod közölni, akkor tényleg vedd saját kezedbe az ügyedet és holnap hívd fel az OEP-et, végül is ők tudják, mit és hogyan fogadnak el.
7. Evawitch (válaszként erre: 6. - NomNom)
2016. dec. 18. 19:10
Héten jön eredmény a vizsgálatról, akkor hívom az orvost, hogy időpontot adjon a műtétre. Ezért aggódok ezen, mert nem tudom, mikorra gondolja majd.
2016. dec. 18. 19:07

Hmm hát igen, én meg pont fordítva vagyok, hogy az otthonit kell majd lemondanom amint a kintit megkapom.

Műtét előtt azt csak el kell intézni, mert az EU-s kártya a műtétet nem hinném, hogy fedezi.

2016. dec. 18. 19:03
Arra már rájöttem, hogy a kinti biztosítástól ki kell jelentkezni, de nem tudom, hogyan. E-mailt írtam nekik, remélem megértik a kevés tudásommal, mit szeretnék.
2016. dec. 18. 18:54
E-card? Mmint EU-s egészségkártya? Kinti TB-d van? Most már Mo-n élsz?
2016. dec. 18. 18:50

Szintén ezekben a percekben kérdezi valaki ugyanezt egy kérdezős weboldalon. Ott már érkezett több válasz is.


Ezt simán a neten találtam, magyar nyelvű osztrák tájékoztatás.


[link]


Ha itt nincs válasz, akkor jobb lenne felhívnod az illetékeseket, ott biztosan jó tanácsot adnak.

[link]

2. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2016. dec. 18. 18:48
Az OEP-et, korhazat, orvost nem kerdezted?
2016. dec. 18. 18:30

Műteni fognak jövőre és nincs TB-m. E card-om van. Mit kell tennem, hogy ne kerüljön több százezerbe a műtét?

Állítólag egyszerre két országban nem lehet biztosításom, mert büntetnek. Ki meg nem tudom, mikor tudok menni és itthon műtenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook