Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktathatnám le a 10 hónapos babámat a pakolásról? fórum

Hogy szoktathatnám le a 10 hónapos babámat a pakolásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. febr. 5. 09:48

Sajnos nálunk is fennállt ez a dolog,és semmi okos ötletem nem volt azon kívül,hogy átrendeztem én a dolgokat,és csak azokat hagytam elérhetô helyen,amit nyugodtan pakolhatott.

Tudom nem könnyû,fôleg kicsi lakásban nem,ahol amúgy is alig férnek a dolgok-nálunk legalábbis ez a helyzet.:SSSSSSSSSSSS

Még most is szívesen kirámol mindent,vagy a játékaival rakja tele a lakást,és biza sokszor elegem van már belôle,de fogalmam sincs mit tehetnék.


Na,ezzel azt hiszem nem sokat segítettem!De legalább tudod,hogy nem vagy egyedül!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

8. dus (válaszként erre: 5. - Ada12)
2008. febr. 5. 09:48

A virágföldezés nálunk is sláger volt, de aztán abba maradt! Volt, hogy ette magát a szobanövényt is, de az is elmaradt! Mondtuk neki, hoyg fújj, nem finom, aztán elhagyta a cserepeket és rákattant a porcelánra!

A ruhásszekrényéről nem is beszélve! Napjában 5-6-szor pakolom vissza, mert őnagysága kirámol mindent és bemászik a szekrénybe! Már összekötöztem a szekrényajtókat, de rájött, hogy lehet kioldani! Nagyon kis rafinált csemete!

Az elpakolásnak én sem látom értelmét, mert akkor valóban soha nem tanulja meg, mit szabad és mit nem! De már nem bírom, hogy a lakás állandóan kész csatatér!

2008. febr. 5. 09:47

Az én babám is ennyi idős és pakol. Ez a dolga ebben a korban. Próbáld úgy rendezni a lakást, hogy legyen olyan dolog, hely, ahol és amit pakolhat. Az egy ideig leköti.

A virágföldet az enyém is szórta, már ritkán csinálja, tudja, hogy nem szabad. Odamászik , nyúl felé, rám néz és várja, hogy szóljak érte, és már nem nyúl bele.

Oda terelem, ahol azok a holmik vannak, amiket pakolászhat.

6. dus (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. febr. 5. 09:44

Szia Ada!

Vannak neki műanyag és kisebb fm (zománcmentes) tálkái, ami csak az övé, azokat is pakolja, de ezzel együtt minden mást!

Anyukám szerint azért, mert hoyg van neki is játéka, akkor a mienket is ki szeretné próbálni!

Anyu szerint rá kellene csapnom a kezére, de szerintem ő azt még nem érti, hogy miért "kap ki". Egyébként sem vagyok híve a gyerek verésnek, nem látom semmi értelmét! Mindig elmondom neki, hogy azt nem szabad, de akkor is csinálja!

Remélem hamar le szokik róla, mert a porcelánokat már megritkította és pár zománcos edényem is bánta az ő pakolását!!

2008. febr. 5. 09:42

Nálunk a virágföld volt a favorit, sokszor, mit sokszor állandóan rá kellett szólni, de aztán egy idő után már nem csinálta.


Ha elpakolsz előle sohasem fogja megtanulni, hogy vannak dolgok, amikhez Ő nem nyúlhat. Tanítsd meg!!

4. dus
2008. febr. 5. 09:40

Sziasztok!


Az én drága pici babám amióta fel tud állni és körbe megy a lakásban, nincs előtte olyan dolog, ami ott maradna,a hova én teszem!

Terítők, nippek, hanglemezek, edények, ruhák stb.! Mindent kipakol és lerámol, ami csak a keze ügyébe akad! A nagyobbik fiam baba korában semmihez sem nyúlt hozzá, így tanácstalan vagyok, hogyan szoktathatnám le a "lakás átrendezéséről" a törpét!

Bármilyen segítséget és tanácsot elfogadok!

2008. febr. 5. 09:39
Arra értettem, h nem kell leszoktatni, h nálunk pl la műanyag dolgokat hagyom hadd pakolja stb
2008. febr. 5. 09:38
Szerintem ugyan nem kell leszoktatni, csak azt kell megtanítani Neki, hogy mi az amit szabad, mi az amit nem. Rengetegszer kb 1000x el kell mondani, ha olyanhoz nyúl, amit nem szaabad, hidd el egy idő után megtanulja.
1. dus
2008. febr. 5. 09:37
Hogy szoktathatnám le a 10 hónapos babámat a pakolásról?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook