Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves kislányom mindent a szájába vesz. Hogyan szoktathatnám le róla? fórum

Másfél éves kislányom mindent a szájába vesz. Hogyan szoktathatnám le róla? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 23. 13:10

sziasztok

szerintem figyelni kell,kivenni a szajabol es elmondani neki hogy nem szabad a szajba tenni

ezt ismetelheted heteken keresztul amig meg nem tanulja

turelem turelem es sok sok turelem

21. vála asszony (válaszként erre: 19. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 23. 22:42

Bocsánat, de most tudtam a gép közelébe jutni!

A korai fejlesztő 0-6 éves korú sérült gyermekek fejlesztésével, terápiájával foglalkozik. A hiányos lépcsőfokokat próbáljuk feltérképezni és fejleszteni- dióhéjban talán ennyi!

Na és hogyan alakulnak dolgok? Van-e változás?

Üdvözlettel:

Vála asszony

20. nagyi1
2008. máj. 15. 20:56
Ha figyelmesen olvasod a játékok papírjait, a kisebb darabokra szedhető, vagy egyáltalán, lenyelhető játékokra rá van írva, hogy 3 éves kor alatt nem ajánlott. Ebből következik, hogy kb. ez az a kor, amikor már nem szeretné a szájával is megtapasztalni a dogokat. Különben nem baj, ha néha eszik egy kis homokot, vagy földet. Nem szabad őket fertőtlenítő reklámnak használni. Az immunrendszere meghálálja. Mivel a nem az nem mond nekik semmit, egyszerűbb valamivel elterelni a figyelmét. Akár azzal a dologgal, amit éppen megakart kóstólni. Csak egy kis kreativitás. Tudo miről beszélek, 3 gyerkőcöt felneveltem.
19. Hisztikirálynő (válaszként erre: 18. - Vála asszony)
2008. máj. 15. 10:01

Szia!

Köszi a választ.

Azt tudom jól, hogy ebben a korban a gyerekek a szájukat tapintószervként használják, csak nekem az volt a furcsa, hogy az összes ismerősöm gyerkőce (akik kb. azonos korúak a kislányommal) már mind elhagyták ezt a "szokásukat", Anna viszont még a mai napig nem.

Próbálok majd játékokat kitalálni, amivel próbálkozhat nyugodtan.

Korai fejlesztőként mi a feladatod?

2008. máj. 14. 23:01

Kedves Hisztikirálynő!

Nálunk ez a kor inkább 1 éves kora előtt volt intenzívebb, de igazából mi hagytuk a dolgot- persze nem nyelhette le! De sokat hagytuk, hogy a szájával érintsen meg dolgokat és ez mára 16 hónapos a kisfiam rendeződött. A száj ugyanis mint tapintó szerv működik ebben az életkorban és bizony nagyon fontos, hogy ebben a gyerek kiélje magát. Barátnőm nem engedte ezt a kisfiának és a mai napig (6 éves) is elő-elő fordul, hogy a szájába vesz dolgokat. Szerintem a cumi nem oldja meg a problémát, leginkább arra lesz jó, hogy a tünetet lefedeje. Találni kell olyan helyzeteket amelyben a gyerek kiélvezheti ezt a dolgot, mert erre van szüksége!! Pl-ul én tejszínhabbal rajzolnék a tükörre ekkor nem lesz semmi baja a tejszínhabtól, de a tapintó érzékelése fejlődik.

Eközben játszik és fejlődik is kiélvezi magát.

Remélem nem voltam kioktató, de korai fejlesztő révén ezt "kötelességem" volt leírni.

Jó játékot!

17. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2008. máj. 12. 15:40
nekem a fiam a zsírkrétát zabálta fel legutóbb, kb 2 évesen. én is a kakában találtam rá
16. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 12. 15:08
Az én leleményes lánykám is tavaly még ebben a cipőben járt-s én is azt gondoltam mindent látok hisz végig a fenekében vagyok,mégis a kakijában megvillant egy 1 forintos.Még csak pénzt sem hagytunk előtte.
15. 14775640c4 (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 12. 14:39

nekem bölcsis a fiam , igy tapasztalat is van :))

jó tényleg nem mindegyik de most mondok két példát. okuljon belőle ki ahogy akar:


1:

adott egy gyerek az oviban

(tehát ez most ovis sztori.)csúszdázik, mint a többi.egyszer csak felhív az anyja a csúzdázó gyereknek hogy képzeljem mi történt a fiával.

be kellett mennie az oviba mert a gyereknek felrepedt az álla.kérdem miért?állitolag csúzdázott és kavics pattant az állába

de nem tudják nem voltak ott.

nos:

hol voltak?pletykáltak a padon, miért nem figyeltek?passz...jobb volt pletykálni

végül kiderült a gyerek hason fekve fejjel előre csúszott, közben meg két vásott társa kaviccsal dobálta a gyerek fejét.

na ennyit a felelős gondozásról. hol vannak akkor amikor el kell mondani hogy nem cvcsúszunk hason?vagy megmondani hogy hé te hülye nem dobálod kaviccsal kővel mikor valaki csúszik?


2:

3 gyerek kiszökött az oviból és elment csavarogni.

kimentek az udvarról a kapun, kinyitották, csak tudnám hogy,és szépen kisétáltak délelőtt 10 kor, és délig nem is keresték(!)


szóval

és ez a város legnépszerűbb ovija...........

2008. máj. 12. 14:30

A második gyerekemmel már biztos nem leszek ennyire majrés, de így az elsőnél bizony néha a frászt kapom, hogy már megint a szájában van pl. egy eldobott cigicsikk. Olyan gyorsan kiköpi a cumit, hogy észre sem veszem, aztán már a szájába is vette a kezében tartott dolgot.

Az az egy szerencsém van, hogy ha kérem, akkor szépen kiköpi a tenyerembe, még egyszer sem fordult elő, hogy lenyelt volna valamit (vagy csak én nem vettem észre).

Bölcsi: a bölcsis néniknek biztos jobb dolguk is van, mint a gyerekek után rohangálni, pl. dumálhatnak csoportosan az udvar egyik sarkában, és onnan nézhetik, ahogy a gyerekek tesznek-vesznek. Biztos vannak azért kivételek, de ha én elmegyek a bölcsi mellett, mindig ezt látom.

13. k.tünde78 (válaszként erre: 12. - 14775640c4)
2008. máj. 12. 14:20
Bizony ám!!Számomra érthetetlen ez a bölcsis dolog.
12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - K.tünde78)
2008. máj. 12. 14:19

igy van. habár én egyszerűbben irtam le, de egy ekkora gyerek ezt csinálja.

a bölcsisek meg azért vannak ott. ezért fizetjük őket

vagy nem ?

2008. máj. 12. 14:16

Sehogyan nem tudjátok leszoktatni őket,hisz korukból fakad ez a cselekedet.Ők így ismerkednek meg az új dolgokkal íz-forma-állag stb..Semmi képp ne szidalmazzátok őket ezért,mert ez a tevékenység nem rossz,sőt hasznos.Végképp nem értem a bölcsis esetet,hiszen ott szakemberek vannak,ők ismerik legjobban az életkori sajátosságból fakadó gyermeki szokásokat,épp csak azt nem kérték,hogy foszd meg gyermeked a világ megismerésétől.Ők azért vannak ott,hogy figyeljenek minden gyermekre-ezek szerint akár ha a kertben vannak 2 óra hosszat is rajta van a kakis pelus,mert ők nem tudnak rá figyelni.?

Nyugi,hamarosan elhagyják.A saját környezetükben felfedezett dolgokat egyre ritkábban fogják bekapni hisz emlékezni fognak rá,hogy azzal a bizonyos dologgal már nem egyszer találkoztak.

2008. máj. 12. 14:15

Másfél éves kislányom mindent a szájába vesz. Hogyan szoktathatnám le róla?



sehogy. ez a dolga :)))

2008. máj. 12. 14:14
Bocsi, az előzőt az 5. hozzászólásra akartam írni.
8. pmjudit (válaszként erre: 7. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 12. 14:13
Gondolom azt nem tudták megmondani, hogy hogyan.
2008. máj. 12. 14:12

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem az én lánykámmal van csak ilyen probléma.

Igaz, hogy most fedezi fel a környezetét, meg mondják, hogy egy év alatt egy kiló koszt meg kell ennie, de akkor is kicsit idegesítő, hogy ha egy pillanatra is elfordulok, máris valami "fincsit" rágcsál.

Várom, hogy elmúljon. :)

2008. máj. 12. 14:03
Az én fiam 15 hónapos, és azt mondták a bölcsiben, hogy próbáljam leszoktatni mert ha kertbe viszik akkor nem tudnak rá figyelni. Szóval nagyon nehéz.. szerintem sem fog menni. Majd csak kinövik egyszer:)
2008. máj. 12. 13:53
Sehogy. Az enyém épp most hagyta el.Kitartás, igen!:DD
2008. máj. 12. 13:28

Szia!


Szerintem életkori sajátosság,hogy mindent a szájába vesz,a lányom ugyanezt csinálta.Ezért örültem én is a cuminak,hogy van.:))

Nálunk sem használt semmi,ha neki olyan kedve volt,képes volt bármit a szájába tömni,magyarázhattam én neki,hogy nem szabad.Legtöbbször annyit értem el vele,hogy csakazértis csinálta.Aztán egyszercsak magától leszokott a dologról,sôt a cumit is elhagyta. Mindez kb.januártól van így,szóval szerintem hamarosan a te lányod is leszokik arról,hogy mindent a szájába vegyen.Addig meg szerintem hagyd nyugodtan,hogy cumizzon,mert az mindenképpen megoldás arra,hogy kint ne vegyen minden piszkos dolgot a szájába.Kitartást!!:)))

3. pmjudit (válaszként erre: 2. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 12. 13:16
14 hós a fiam és ugyanezt csinálja. Mi is cumival védekezünk.
2008. máj. 12. 13:06

Sziasztok!

Másfél éves Anna, és még mindig a szájában köt ki minden újdonság, amivel találkozik. Ha kint vagyunk, akkor szinte mindent meg akar kóstolni, legyen az virág, kavics, homok, bármi, amit a földről felvesz.

Mindenki arról szövegel, hogy már el kellene hagynunk a cumit, de ha kint vagyunk és nincs a cumi a szájában, akkor mindent a szájába vesz. Megőrülök, hogy nem bírom leszoktatni róla. Szépen magyarázom neki, hogy nem szabad megkóstolni mindent, de hiába. Párszor már a kezére is csaptam, de csak vigyorgott rám és újból megpróbálta a szájába venni.

Más gyerekkel is előfordul ez, vagy csak az én lánykám szeret kóstolgatni mindent?

2008. máj. 12. 13:03
Másfél éves kislányom mindent a szájába vesz. Hogyan szoktathatnám le róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook