Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak, ha a kutyám séta közben felkap "dolgokat" a földről és megeszi? Hogyan szoktathatnám le róla? fórum

Mit csináljak, ha a kutyám séta közben felkap "dolgokat" a földről és megeszi? Hogyan szoktathatnám le róla? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 20. 11:22

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat! Sokáig tartott de a "fúj, nem szabad" és határozott pórázvisszahúzás bevált, mostanra már kevésbé csinál ilyet, ha mégis talál vmit csak annyit mondok h Maaaaya (ez a neve) már tudja h esze ágába se jusson :D Néha azért nem bír ellenállni a kísértésnek, ilyenkor a földhöz lapul és néz rám.... cuki, de haragszom rá, mert féltem nehogy vmit mérgezőt egyen meg, nyomba megyünk is haza.


Egyébként nagyon sunyi: ha finom falat mellett jövünk el, v akár macskát lát az ablakban, de tudja h nem szabad, akkor megvárja míg befordulunk a sarkon és ő visszaszalad... rafkós egy jószág! De nagyon okos és szófogadó, már jó ideje nem vittem pórázon, ez a jutalma ha jól viselkedik :D

23. pemete
2009. ápr. 29. 10:27
Nálunk a pofon, és fúj kombináció vált be, de az sem volt tökéletes, így a kutyaiskolában ráraktuk az elektromos nyakörvet, és két, vagy 3 esetből megtanulta. Lehet, hogy ez néhányótoknak durván hangzik, de a kutya, az csak egy kutya. Ebből tanul! Imádom a kutyámat, az ágyunkban alszik, visszük magunkkal mindenhová, ahová csak lehet. DE! Ő akkor is csak egy kutya. Meg kell tanulnia engedelmeskedni, különben a kutyatartás nem öröm lesz, hanem nyűg. Azt pedig nem szeretném.
2009. ápr. 21. 06:10

Az én kutyusom is ezt csinálta,kiszedtem a szájából,erőteljesen rászóltam,és azon nyomban hazavittem.

Kellett jó néhány alkalom,de megtanulta,hogy ezt nem szabad.

Megütni egy kutyát-nos azt hiszem aki ezt teszi a saját ebével,az ne tartson állatot.

A gyermekét is verni fogja,ha pld. szopja az ujját??????

Bocsi-de ez felháborító!!!Nevelés kérdése.

2009. ápr. 20. 09:10
Tegyél rá szájkosarat.
20. monizsofi1982 (válaszként erre: 19. - Dancingqueen)
2009. ápr. 19. 21:05
Én is ezt csináltam. Néha azért még most is elkések, mert ha kaját talál van úgy, hogy megeszi...
2008. dec. 11. 15:05
nem,verni semmiképp,de a fenekére suhintástól nem lesz baja. ki kell venni a szájából,és eréjesen megmagyarázni,hogy "fúj,nem szabad"!egy szót válassz ki: nálunk a fúj-volt az,és elhúztam onnan.ha már felvette,szájából kikaptam,és akkor is ezt mondtam
18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Ce8b002a07)
2008. dec. 11. 14:55
Verni a kutyát? Nagyon buta dolog.
17. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 15. - Judit71)
2008. dec. 11. 14:52
Tudod ez a kutyának ősi ösztöne, a természetben való élésből származik van amelyikben erősebben megmaradt. Ezért van hogy ha nem éhes elássa a kaját az inségesebb időkre. A szájkosár a legjobb erre.
16. Me1inda (válaszként erre: 15. - Judit71)
2008. okt. 21. 19:11

mindegy neki h pórázon vagy elengedve :( én is folyton nézem

ma már azt sem engedtem neki h szaglásszon, nagyon felbosszantott, két kakievés után egy sajthoz húzott, de közben sunyin figyelte h látom-e mit csinál

15. judit71 (válaszként erre: 14. - Me1inda)
2008. okt. 21. 19:07
Elengedve sétál a kutyu? Mi lenne ha egy darabig szájkosár nélkül de pórázon sétálnál vele! Én állandóan a kutyát nézem séta közben és még így is szedeget! Én is megőrülök ettől!!!
14. Me1inda (válaszként erre: 12. - Judit71)
2008. okt. 21. 18:50

a torkába még nem nyúltam, de amit kiszedtem a szájából azt eldobtam, erre azt hitte h játszok vele és utána eredt, rászóltam, visszaszaladt, s mikor nem figyeltem ismét utánaeredt és megette :(


ilyenkor olyan idegrohamot kapok...

13. judit71 (válaszként erre: 11. - Me1inda)
2008. okt. 21. 18:47
Igen, én is ettől félek leginkább!!!! Nálunk is vannak "jóindulatú" emberek!!!!
12. judit71 (válaszként erre: 10. - Me1inda)
2008. okt. 21. 18:46
Nyúlj le a torkába!!!!! Csak próbáld ki!!!! Ha kell akkor sétánként minden egyes alkalommal!!!!!
11. Me1inda (válaszként erre: 9. - Judit71)
2008. okt. 21. 18:41

ezt jó h mondod, tuti így járnék :P a bot az jó csali, biztos bevenném...


igazából attól félek h valami mérgező dolgot is megeszik, erre fele sajnos gyakori az ilyen :(

2008. okt. 21. 18:38

Köszönöm a válaszokat :)


A főnök én vagyok, nagyon engedelmes, okos kutya, ez az egyetlen ami nem megy nekünk :( pontosan tudja h nem szabad, a hasa hajtja és akkor is...

nincs az az fenyítés vagy fojtópóráz ami megakadályozná abban h amit akar azt megegye...

már sok praktikát kipróbáltam

9. judit71 (válaszként erre: 3. - Me1inda)
2008. okt. 21. 18:37
Szia! nem akarlak elkeseríteni, de az én kutyám ugyanezt csinálja! Már 12 éves és nem sikerült leszoktatnom erről! Egy időben szájkosárral sétáltunk, de akkor is "imitálta" hogy egy botot szeretne, és ahogy levettem a szájkosarat, a botot egy-kétszer megforgatta a aszájában aztán ment kajáért! :((( Legutóbb már szétfeszítettem a száját és csuklóig voltam benne, hogy a torkából ki tudjam kotorni a szalonnabőrt! Ez hatékony módszer, ugyanis öklendezik utána! Ha még fiatal a kutyus, talán ezzel a módszerrel le tudod szoktatni!
2008. okt. 21. 18:35
Ne vidd sétálni.:)
2008. okt. 21. 18:34
Hangosan rá kell szólni: Nem szabad! Fuj! és ha nagyon értetlen, muszály a fenekére legyinteni. Alapvető, hogy a kutya hallgasson a gazdájára, Neked kell lenned a főnöknek.
6. Me1inda (válaszként erre: 4. - C4f059c04b)
2008. okt. 21. 18:30
ez is megvolt, innen tudja h nem szabadna csinálni, mégis megteszi :(
5. Me1inda (válaszként erre: 2. - Gyémántkő)
2008. okt. 21. 18:29

Már erre is gondoltam, de mivel egyátalán nem veszélyes állat :) talán ez az egyetlen megoldás?

Nem értem, miért ilyen falánk, hisz bőven kap enni, nasit is néha, de a szemetet is kitúrta ha számára finom dolog volt benne. Ezért kikapott, már nem csinálja, megszaglássza, de utána otthagyja. Ezt szeretném elérni az utcán is. Ha más nem, marad a szájkosár...

2008. okt. 21. 18:26

A legegyszerűbb ha szájkosárral sétáltatod.

Ha nem adsz rá szájkosarat, akkor vedd ki a szájából amit felvett és hangosan mondd azt hogy fujj.

2008. okt. 21. 18:26

Kutyusom séta közben keresi az eldobott kajamaradékot, fáról lehullt gyümölcsöt...mindent és megeszi. Én leginkább a más kutyák által hátrahagyott dolgok miatt aggódom, mivel azt is megeszi :( Bár mindig megszidom érte, s tudja, hogy nem szabad, mert ilyenkor elbújik, lapít...

Mit tegyek h abbahagyja? :(

2008. okt. 21. 18:24
Tegyél szájkosarat:DDD
2008. okt. 21. 18:23
Mit csináljak, ha a kutyám séta közben felkap "dolgokat" a földről és megeszi? Hogyan szoktathatnám le róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook