Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus szobatisztaságra hogy szoktatható (5 hónapos yorkshire)? fórum

Kutyus szobatisztaságra hogy szoktatható (5 hónapos yorkshire)? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 12. 19:54
Holnap elsétálunk Sarti Beach-re, hátha megtaláljuk szegényt. Beszokatnám valahogy a faluba, igy itt el tudnám látni. Neki is jut abból, amit Beninek adok, nem ettől fogok becsődölni, meg az oltásokat is megvenném Neki. Legalább egyen segithetek. De amúgy a Relax Pizzériában is állatszeretők vannak. 5 kölyökkutyust mentettek meg, mert az anyukájukat megmérgezték. Ők pedig a kicsiket elvitték Nikitibe egy német nő által működtetett állatmenhelyre. Na és az Emanuell Pizzériában Christos is eteti a kóborkutyikat. De ez csak két család Sartin. A többiekről inkább nem irok :((.
2011. okt. 12. 19:26
még nem jutottam le a nagy szupiba, a kicsikben meg nincs semmi használható száraz kutyikaja. Talán holnap végre bemegyek a nagyba, megnézem ott mi van, és megirom Neked. Mindjárt megnézem, amit találtál, de az az érzésem, hogy nekem is fájni fog. Bár én itt személyesen látom mi van :(.
28. Ata06
2011. okt. 10. 23:57

Nagyon szívesen segítek!:)

Rákerestem a helyre,ahol laksz. Ezt találtam:


[link]


Nagyon fájt a lelkem érte!:(

27. angica0901 (válaszként erre: 24. - Ata06)
2011. okt. 10. 22:45
Egy szupermarketben veszem. Ez egy kicsi üdülőfalu Görögországban (Sarti), és sajnos nincs nagy választék. De holnap ráfekszek a netes megoldásra, hátha találok Neki valami jobbat. Ezt az utcai kajáról leszoktatós módszert én is kipróbálom. A németjuhászunkat olyan piciként meg lehetett tanitani dolgokra, de ehhez a kis yorkihoz tényleg lényegesebb türelem kell. Ha tehettem volna, németjuhászt vettem volna, de kicsi a lakásunk. Imádom ezt a kis pisisemet, csak még van mit tanulnunk. Nekem is természetesen, sőt elsősorban nekem Róla, mert csak úgy tudom Őt tanitani. Holnap szétnézek neten, és elküldöm Neked, ha találok valami normálisabb oldalt, ahonnan rendelhetek. Köszönöm szépen az eddigi segitségedet is, és a táppal kapcsolatosat is.
26. Ata06 (válaszként erre: 25. - Mandulacska2)
2011. okt. 10. 22:14

Megpróbálhatod a "rrrossz" kutyust is, de talán nagyobb sikert érnél el, ha kicsit az orrára csapnál, ha valamit meg akar enni.

Én úgy csinálnám, hogy: hirtelen visszarántanám a pórázt-persze ez csak akkor kellemetlen neki, ha nyakörve van. Ha hámja, akkor nem sokat fog belőle érezni. És azt mondanám, hogy- FÚJ!, hangosan- és rácsapnék az orrhátra. Nem annyira, hogy fájjon, de annyira igen, hogy kellemetlen legyen neki. Nem húznám el, hanem ott maradnék vele, a számára érdekes "kaja" felett.

Ha újból próbálkozik, újból mondanám a FÚJ-t és rácsapnék újból a nózijára. Ezt addig csinálnám, amíg ő magától ott nem hagyja a "finomságot".

Ha ezt minden alkalommal kitartóan és türelmesen csinálod, akkor ennek egy idő után, látható eredményének kell lennie.

25. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - Ata06)
2011. okt. 10. 22:02
Most decemberben lesz 2 éves. Van beagle-s könyvünk, meg neten is sokat olvasok. Kutyasuliban nem voltunk, mert drága, ill. időhiány. Elég sokmindenre megtanítottuk, de a kajafelszedés nem megy. Itthon csak akkor nyúl a kajához, ha mi mondjuk, hogy ehet, de lent nem működik.
24. Ata06 (válaszként erre: 23. - Angica0901)
2011. okt. 10. 21:57

Hol szoktál rendelni? Neten? Vagy üzletben veszed?

Ha neten, akkor add meg a címet, megnézem miket árulnak és abból ami ott kapható segítek választani.

Ha üzletben veszed, akkor meg nézd meg milyen tápok vannak, amire az eladó azt mondja, hogy jó minőségű. Akkor abból segítek választani! Azért gondoltam így, mert nem biztos, hogy amit én mondok, az ott is kapható.

23. angica0901 (válaszként erre: 21. - Ata06)
2011. okt. 10. 21:26
Melyiket? Te mit ajánlanál? Nekem Ő első kutyi. Otthon volt egy németjuhászunk, de Ő nem kapott ilyeneket, amikor kicsi volt.
2011. okt. 10. 21:18
Görögországban élek. Itt a gyerekek már magzati korban szivják magukba az állatok iránti gyűlöletet. Persze itt is van kivétel, csak én még kevés kivétellel találkoztam :(.
21. Ata06 (válaszként erre: 20. - Angica0901)
2011. okt. 10. 21:09

Tudod, hogy nem valami jó minőségű ez a táp?

Ilyen pici fejlődésben lévő kutyusnak,-ha megteheted-jobb lenne ha jobb minőségű tápot vennél!

2011. okt. 10. 21:04
Friskies Life Plus Nutrition Junior. Nemsoká elfogy, de szerintem ilyet veszek Neki utána is.
19. Ata06 (válaszként erre: 16. - Angica0901)
2011. okt. 10. 20:53
Hol élsz? Én úgy tudtam, mindenhol nagyobb a kutya tartás kultúrája, mint nálunk.:(
18. Ata06 (válaszként erre: 15. - Mandulacska2)
2011. okt. 10. 20:51

Igen, működik/működhet. Bár a beagle az egy nagyon makacs fajta.Sok beagle gazditól hallottam, hogy mindent megennének, amit találnak, még a kakit is! Mennyi idős?

Léteznek fajta könyvek, abban talál tudnak adni jó tanácsot.

Jártatok kutya suliba? A suliba szokták azt csinálni, hogy eldugnak valami finomságot-mindig más helyre és mindig mást- és belevezetnek egy kis áramot. De csak annyit, amennyi épp megcsípi a kutyust, tehát hogy kellemetlen élménye legyen. A harmadik kaja találás után, már nem fog többé torkoskodni!:)

17. Ata06 (válaszként erre: 13. - Angica0901)
2011. okt. 10. 20:33

Hát igen...elvileg vissza kéne mennie. Ha elcsíped pisilés közben, akkor emeld fel és tedd oda, ahová szeretnéd, hogy járjon.

Milyen száraz tápot adsz neki?

16. angica0901 (válaszként erre: 15. - Mandulacska2)
2011. okt. 10. 20:04
Na ettől a méreg dologtól én is félek, mert itt direktre dobálják el a mérget, hogy a tengerparton ne legyenek kóbor kutyusok, ne zavarják a turistákat. Mert nem lenne ám emberibb menhelyre vinni őket. Úgy sétáltatom, hogy a szemeim előre pásztázzák az utat.
15. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - Ata06)
2011. okt. 10. 19:37
Ez a rrrrossz kutya akkor is működik, ha felkap mindig valamit az utcán? Mert a miénk folyton ezt teszi. Elvesszük tőle, rácsapunk a fenekére vagy orrára, és leszídjuk "fúj" jelzővel, de következő lépésnél megint. mintha direkt csinálná. Igaz, a beagle makacs fajta, de tényleg mindig ezt csinálja. Félek, hgoy egyszer majd mérget eszik fel.
14. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Ata06)
2011. okt. 10. 19:35

Hát ezt nem tudtam. Akkor elnézést. Bár egy friss kis beagle-s meg azt mondja, neki azt mondták, hogy a beagle-knek tovább tart. Én nem ezt tapasztaltam.


A konzervek tényleg több vizet tartalmaznak, mi többnyire száraz táppal etetjük.

2011. okt. 10. 19:12
Az állatorvos azt mondta, hogy adjak Neki száraz tápot, igy hol abból kap, amit mi eszünk (persze csak, ha olyat csinálok, amiből adhatok), hol száraz tápot. Kipróbálom, amit irtál, megpróbálkozunk a "rrrrrossz kutya"-val (majd valahogy görögösitem :) ) és a nyakbőröcskés rázással. Azt nem értem, ha a szőnyegen érzi az előző pisi szagát, ezért visszamegy oda, akkor a kutyapelus, amivel felitattam a pisit, miért nem vonzza oda? Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Remélem sikerül valamit előre lépnünk!
12. Ata06 (válaszként erre: 8. - Angica0901)
2011. okt. 10. 18:47
Ja és szerintem hagyd a szőnyegeket, míg szobatiszta nem lesz, mert csak saját magadnak adsz vele plusz munkát.
11. Ata06 (válaszként erre: 8. - Angica0901)
2011. okt. 10. 18:46

Az ajtó elé pisilés nem büntetés, hanem a stressz következménye. Nem tudja hova lettél. Neki most Te vagy a "mamája". Ha bepisil vagy valami rosszat csinál utólag már úgy sem tudja miért szidod le így inkább csak csendben takarítsd fel, mert ha mindig le van szidva félni fog Tőled, aminek az eredménye egy úgynevezett alázatos bepisilés.:)

Az meg nem lenne jó, ha idegbeteg lenne, mire felnő!

10. Ata06
2011. okt. 10. 18:38

Ne nyomd bele az orrát a pisibe! Én ismertem olyan vizslát, aki ha meglátta a gazdit már magától nyomta bele a pisibe az orrát, de ettől függetlenül bepisilt, mert a fejében nem állt össze , az ok-okozati összefüggés. Ugyanis a kutyák erre képtelenek. Ha pl. fullad a nyakörvtől, nem fog olyan pozitúrát felvenni, hogy ne fulladjon, hanem továbbra is menekülne, holott ennek esetleg már ájulás lenne a következménye.

Tehát csak akkor büntess, ha 1-2 másodperc alatt észreveszed a hibát. Olyankor fogd meg a nyakbőrét és finoman rázd meg, közben pedig mond neki, hogy :-rrrrrrossssz kutya- ez olyan mintha a mamája morogna és ő rázná meg a nyakbőrét rosszalkodáskor. Ezt érteni fogja. Ha véletlenül jót csinál, úgy tudod a cselekvést rögzíteni, hogy kicsit eltúlozva dicséred meg. Nem baj, ha az utcán furán néznek, lényeg, hogy a kutyi megértse mit is akarsz tőle. Dicséretkor mehet a jutalom falat, de ne táp legyen, hanem valami olyasmi, amiért érdemes dolgozni. Pl.: virsli karika vagy sajt. Ha úgy látod, hogy valami sikerül gyakrabban, akkor kezd el csökkenteni a jutalom falatot. Ne adj minden alkalommal, csak minden másodiknál, viszont váltsd ki másfajta jutalommal pl.: játékkal. Így szép lassan le tudod szoktatni a juti falatról. De eleinte fontos a dicséret és a jutalom falat is.

2011. okt. 10. 18:24

A beaglet nem lehet a yorkival összehasonlítani.

A yorki bármennyit fejlődik, mindene pici. A hólyagja is. Fizikailag képtelen hosszú ideig még a vizelet visszatartására. Ezenkívül agyilag egy éves korára éri el azt a szintet, amikor megérti mit is akarsz tőle. Persze vannak olyan kutyák akinek hamarabb sikerül-mint ahogy az embereknél is-vannak akinek később.

Az én kutyám nyolc hónapos volt, mire végre szobatiszta lett.

Tudta, hogy helytelen ,amit csinált, de fizikailag képtelen volt olyan mennyiségű pisi visszatartására. Különben mikor látom, mennyit pisil, most már érthető a számomra!:)

A szőnyeget ,amire rápisilt ecettel súrold át. Az elveszi a szagokat, így a kutyus nem fog vissza térni oda. Azért pisil rá, mert érzi rajta az előző pisit így azt hiszi, hogy oda kell mennie!

Lehet, hogy furcsállod most, amit írok, de megkérdezném mivel eteted. A főtt kaja sokkal több vizet tartalmaz, mint a száraz táp.

A száraz táp vizet tart vissza, így kisebb az esélye, hogy bepisil-talán jobban tud uralkodni a hólyagja felett. Folyt.köv.

2011. okt. 10. 18:16
Nagyjából 1,5 hónapja próbálkozunk. Leviszem, dicsérem, itt fent, amikor látom, volt nózi belenyomás, volt szidás, volt terasz, volt 5 órás lent tartózkodás, és semmi. Amikor itthon hagyom, hogy lemenjek bevásárolni, akkor az ajtó elé pisil. Azt vágom, hogy "büntetésnek" szánja, amiért itthon maradt. De a többivel nem tudom mit kezdjek. Eddig 35 fokok voltak, nem tettem le a szőnyegeket, de ma kénytelen voltam, mert itt kint is bejött a hideg. A szőnyegeket meg utána kitisztitani... 3 órával ezelőtt voltunk lent, most mindjárt megint leviszem. Kiváncsi vagyok. Itteni idő szerint 20.30 és 21.00 között szokott kakilni. Erre olyan szépen beállt, de a pisit megtartja fentre :(.
7. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - 41fdab80c1)
2011. okt. 10. 17:58
Igen, és a szidás csak akkor használ, ha rajtakapod. Ha pl. hazamész, és látod a tócsát/kakit, hiába szidod, már nem tudja, mi az.
6. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Angica0901)
2011. okt. 10. 17:57
Szerintem nem felesleges. A mi beagle-ünk (lány) 2,5 hónaposan került hozzánk. Kb. 5 hónaposan lett szobatiszta. Addigra már kialakul a hólyagjuk megfelelő ereje , vagy mi . Utána is párszor előfordult, hogy izgalmában bepisilt. Szerintem óriási türelem kell hozzá. Igazából szerintem nicns semmi más mód, amit írtak: Minél gyakrabban levinni, ha látod, hogy odapisil, kakil, rákoppintani, és utána rögtön levinni, és ha végzi a dolgát,nagyon megdícsérni. Nekünk is volt pelenkák, sőt, szoktató cseppünk is. Egyszer rápisilt, volt, hogy félig rá, volt, hogy pont mellé, és sokszor a szobába is, mindig ugyanarra a helyre. Hiába mosod fel pl a szőnyeget, bennemarad az illata. Erős vegyszert meg elvileg nem lehet használni, amíg ki nem alakul a szimata (pl. Domestos). Ezek a dolgok vannak, amit tényleg következetesen kell vinni, türelmesen. és még utána is izgalmában 1-2* bepisilhat. 7-8 hónaposan már tuti szobatiszta. találkoztam már olyannal, aki 1 évesen sem, de az szerintem már valami nevelési hiba.
2011. okt. 10. 17:42

Szerintem Simple javaslata az igazi.5 hónapos kutyinál ez javasolt, mert már elkésett dolog.

Mint az embernél is dícsérettel többre mész, mint szidással,tettlegességgel.

2011. okt. 10. 17:38
Naponta legalább háromszor leviszem. Volt, hogy lent voltam vele 5 órán keresztül, és semmi. Ahogy feljöttünk, akkorát oda csurizott a folyosóra, hogy csuda. Amikor lent pisil mindig megdicsérgetem, megszeretgetem. A nóziját is belenyomtam, bár a szivem szakadt meg érte, utána kitettem a teraszra, hátha tudatosul benne, hogy kint kellene pisilni. Ez sem működött. Igaz az, hogy 7-8 hónapos koráig fölöslegesen próbálkozok? Fiú kutyusról van szó.
3. simple (válaszként erre: 1. - Angica0901)
2011. okt. 10. 17:27
Gyakran le kell vinni, főleg evés ivás után. Addig lent lenni vele, amíg nem produkál. Ha sikerült neki, nagyon megdícsérni. Nálam ez vált be. Egy hét alatt mindkét kutyám megtanulta.
2011. okt. 10. 17:26
Szia! Kutyusos könyvben olvastam, hogy ahová pisilt a kutyus (mikor látod) szépen odamégy, és belenyomod az orrát, a hangsúlyoddal pedig tudtára is adod "nem szabad!". Nálunk bevált, eleinte bepisilt a kutyus mikor bent volt, mostmár 3-4 óra után megy az ajtóhoz, és "kikéretzkedik".
2011. okt. 10. 17:23
5 hónapos yorkim van, a kutyapelus nem vált be, spray nem vált be, egyelőre semmi nem vált be. Hiába viszem le sétálni, lent nem pisil, de ahogy kinyitom az ajtót már fut is pisilni. Kakival rendben vagyunk. A reggeli és az esti is megy az utcán, ha mégis később jönne rá, szépen megy egy, már erre a célra letett kicsi szőnyeg szerűre. Tudja, hogy rosszat csinál, mert utána elbújik az ágy alá (persze ez annak az eredménye, hogy jó párszor összeakasztottuk a bajszunkat). Hiába a jutalomfalat amikor sikerül lent pisilni. Egyelőre kifogytam az ötletekből.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook