Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Hogyan lehet egy 6 éves gyereket rávenni, hogy összeszedettebb legyen, gyorsabb, figyelmesebb? fórum

Segítsetek! Hogyan lehet egy 6 éves gyereket rávenni, hogy összeszedettebb legyen, gyorsabb, figyelmesebb? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. ac808a6b30 (válaszként erre: 54. - Ac808a6b30)
2011. jún. 2. 14:24
bocs, javasolta, nem felírta...
2011. jún. 2. 14:24
Nekünk pszichiáter megnézte, és írt fel halolajkapszulát.
2009. márc. 8. 13:46
.
52. fa72c95d08 (válaszként erre: 51. - Kiniand)
2008. ápr. 18. 22:24

Nem biztos, hogy figyelemhiányos, ha ilyen jó dolgokat írsz rólla. Lehet, hogy csak egyszerüen az új nap eseményein jár a feje. Ne izgulj a suli miatt, ők hamar hozzászoknak, csak mi aggódunk értük. Egyébként az Én lánykám is most indul suliba :) és ugyan azt csinálja, mint a tied reggelente! Ez normális! Nem kell emiatt semmit adni neki! Kelsd korábban és csak halkan figyelmeztesd idönként a feladatára, de ne segíts neki. Nem könnyű én is ezt csinálom és vannak napok, mikor már szolnom sem kell. :)

Ja! és nem mindig voltam ilyen életvidám, csak az utóbbi 2 évben átalakult bennem és körülöttem sok minden, nem volt fenékig tejfel az életem! :))))

51. Kiniand (válaszként erre: 50. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 18. 09:53
Köszi a biztatást. Te tényleg életvidám emberke lehetsz!:)) A helyzet az, hogy a képességével nincs baj, mert mindent meg tud csinálni. Még mosogat is, meg tereget. Sőt van, hogy a kisboltba egyedül megy be 1-2 dologért míg én kint várok a kistesóval. Bepakolja a mosógépet, kitereget. Ha épp olyan napja van. De minden reggel külön kell figyelmeztetni, hogy megfésülködjön, megmossa a fogát, vagy éppen vegyen fel nadrágot, mert magától valahogy nem jut eszébe. Felvették a kiemelt, kéttannyelvű iskolába (3szoros túl jelentkezés mellett) mert esze, képessége van, csak attól félek, hogy nem fogja bírni, mert szétszórt, figyelmetlen és-szó mi szó-lusta. Most elkezdtük szedni amit ajánlottak, a Vegepát, remélem javulás lesz majd. Most még az derült ki, hogy nagyon nyugtalanul alszik, lehet, hogy ez az oka a figyelemhiánynak?
2008. ápr. 17. 17:35

Figyelem, öszpontosítás, gyorsaság? Mit jelent?

Mihez? Kihez képest?

Neki lehet hogy nagyon nehéz! biz rá kisebb dolgokat amiről tudod képes rá! és dicsérd mert ez nagyon fontos! játsz vele memóriás játékokat Pl:

1. memóriakártya

2. tégy az asztalra 2 tárgyat takard el mozitsd el és rakja vissza a helyére

3. fokozatosan növeld a mennyiséget amig sikerélménye van de egy nap csak eggyel,

4. amikor már három van tüntesd el az egyiket és találja ki melyik az, ha kitalálta tegye oda ahonnan te elvetted.

5. közlekedésnél neki keljen figyelni, de azért légy résen.

6. kirakós nagyon jól összeszedi. fokozatosan növeld a darabszámot 6-8db-os is elég elsőre. Tudom most sokan gondolják, hogy az könnyű, (de nehogy azt higgyétek nagyon nehéz feladat) képeslapokat is vághatsz össze, nem kell a drága boltit megvenni, rakd bele félbehajtott összeragasztottirólapba vagy borítékba. Kedvére válogathat. Bármelyik elővehető minden nap és közös játék is lehet!

7. Te tudod hol a telefonom?... és ehhez hasonló kérdések, felesd el benne a "nem" szócskát!

megkérhetlek...; segítesz nekem...Csodát művel!

Csak kitartás

49. bb52f751dd (válaszként erre: 38. - 8063d44440)
2008. márc. 11. 10:41

Ez már nekem is rengetegszer eszembe jutott!

Lehet,hogy sokszor tényleg nekik a jó,hogy ilyenek,és teljesen igazad van abban,hogy a határidős dolgokat meg fogja tanulni!Ezért is írtam én is,hogy egyre jobb lesz nekünk is,a korával már lehet érezni a változást és most már ő is próbál tudatosabban változni.Néha engem is nagyon elkeserítettek ezek a dolgok,nagyon sok türelem kell hozzá.

48. Kiniand (válaszként erre: 47. - Gabima)
2008. márc. 10. 12:13
Még én is rákeresek google-ban, de bizakodom. Köszi
47. gabima (válaszként erre: 46. - Kiniand)
2008. márc. 10. 11:27
A Vegepa 4 éves kortól ajánlott, Angliában kísérletezték ki, kifejezetten olyan gyerekeknek, akiknek volt valami problémájuk.(HIperaktivitás, figyelemzavar, sőt autizmus). Rájöttek, hogy ha a halolajból az egyik alkotórészt kivonják, ami gátolja az EPA hatásfokát, a másikból, az EPA nevüből pedig többet tesznek bele, nagyon jó hatással van az agy fejlődésére. Természetesen egészséges gyerekeknél is nagyon jól alkalmazható. Különleges összetétele miatt kell ez a fajta halolaj, és ezért nem jó bármilyen másik.
46. Kiniand (válaszként erre: 45. - Gabima)
2008. márc. 10. 11:15
Nem baj, inkább kétszer, mint egyszer sem. Látom Te maximálisan bele tudod élni magad az én félelmeimbe. A Vegepát már mondtam is a férjemnek amikor írtad, ma be fogjuk szerezni. Igazság szerint már tavaly vettünk halolaj kapszulát, pont ilyen céllal, de rá volt írva, hogy gyereknek nem adható. Így aztán a férjem szedte be. Amit Te írsz, gondolom dirrekt gyereknek való?!
45. gabima
2008. márc. 10. 10:37
Bocs, kétszer ment el.
44. gabima
2008. márc. 10. 10:37
Már a fórum elején írtam a VegEpa halolaj kapszuláról. Nem kell elhinned, hogy használ, próbáld ki. Az én fiam 12 éves, és ugyanez a problémánk vele. Az idegeimet teljesen kikészítette a lassúságával. Persze csak akkor lassú, ha valamit muszály megcsinálni, egyébként nem. Pl. elküldtem fogat mosni, és 20 perc múlva is csak a csapból folyó vizet nézte, el is felejtette, hogy miért ment oda. Nagyon kreatív, mindig tervez valamit gondolatban, ezért nem ér rá a hétköznapi tevékenységekre. Természetesen jártunk a Nevelési tanácsadóba, amit nagyon szeretett, mert csak vele foglalkoztak, de eredménye nem volt. A baj csak az, hogy az iskolában is ilyen, elábrándozik, lassan dolgozik. Alsó tagozatban a tanító néni a dolgozatoknál mellé állt, és sürgette, így mindig elkészült és jó jegyeket szerzett. Most, hogy ötödikes, ezzel már nem foglalkoznak, ezért lerontott több tantárgyból hármasra úgy, hogy a dolgozatait soha nem tudja befejezni, mert elvacakolja az időt. Ameddig eljut, az általában hibátlan, mert jó feje van és rendesen készül, de ez így csak hármasra elég. Senki nem tudott segíteni, ezért az interneten keresgéltem, így akadtam rá erre a készítményre. Decem ber eleje óta szedi a kisfiam, és kb. 1 hónap után elkezdődtek a pozitív változások. Ti is így fogtok járni, mondhatnak itt a fórumon akármit, hogy így jó, ahogy van. Ez nem igaz, és ezt csak az tudhatja, akinek ilyen gyereke van. Sajnos a mai iskolarendszerben az ábrándozást, a lassúságot és sajnos a kreativitást sem tolerálják. Csak az olyan gyerek nekik a megfelelő, aki azonnal mindent időre megcsinál. Az olyan gyerekeknek, mint a tiéd és az enyém, sokkal gazdagabb a képzelőereje, mint a többinek, és ez miatt lassabbak a hétköznapi dolgokban. Az én kisfiam napi szinten "talál fel" és készít el új tárgyakat, dolgokat, és én ebben őt maximálisan támogatom, és mondom is neki, hogy ő még nagy ember lesz valamikor , de az iskolákat, akkor is el kell végezni, hogy jusson valamire. Most, hogy szedi a VegEpát, végre hozza az ötösöket, mert jobban tud koncentrálni, és be tudja fejezni a dolgozatokat. Nagyon tanácsolom, hogy keress rá a Googléban, és kezdd el adni a gyermekednek, hogy nálatok is beálljon valami változás. Ne haragudj, hogy ilyen hosszú voltam, de hidd el, hogy én is mindent megpróbáltam az évek alatt, és már a végső elkeseredés határán voltam, mikor rátaláltam erre a szerre.
43. gabima
2008. márc. 10. 10:37
Már a fórum elején írtam a VegEpa halolaj kapszuláról. Nem kell elhinned, hogy használ, próbáld ki. Az én fiam 12 éves, és ugyanez a problémánk vele. Az idegeimet teljesen kikészítette a lassúságával. Persze csak akkor lassú, ha valamit muszály megcsinálni, egyébként nem. Pl. elküldtem fogat mosni, és 20 perc múlva is csak a csapból folyó vizet nézte, el is felejtette, hogy miért ment oda. Nagyon kreatív, mindig tervez valamit gondolatban, ezért nem ér rá a hétköznapi tevékenységekre. Természetesen jártunk a Nevelési tanácsadóba, amit nagyon szeretett, mert csak vele foglalkoztak, de eredménye nem volt. A baj csak az, hogy az iskolában is ilyen, elábrándozik, lassan dolgozik. Alsó tagozatban a tanító néni a dolgozatoknál mellé állt, és sürgette, így mindig elkészült és jó jegyeket szerzett. Most, hogy ötödikes, ezzel már nem foglalkoznak, ezért lerontott több tantárgyból hármasra úgy, hogy a dolgozatait soha nem tudja befejezni, mert elvacakolja az időt. Ameddig eljut, az általában hibátlan, mert jó feje van és rendesen készül, de ez így csak hármasra elég. Senki nem tudott segíteni, ezért az interneten keresgéltem, így akadtam rá erre a készítményre. Decem ber eleje óta szedi a kisfiam, és kb. 1 hónap után elkezdődtek a pozitív változások. Ti is így fogtok járni, mondhatnak itt a fórumon akármit, hogy így jó, ahogy van. Ez nem igaz, és ezt csak az tudhatja, akinek ilyen gyereke van. Sajnos a mai iskolarendszerben az ábrándozást, a lassúságot és sajnos a kreativitást sem tolerálják. Csak az olyan gyerek nekik a megfelelő, aki azonnal mindent időre megcsinál. Az olyan gyerekeknek, mint a tiéd és az enyém, sokkal gazdagabb a képzelőereje, mint a többinek, és ez miatt lassabbak a hétköznapi dolgokban. Az én kisfiam napi szinten "talál fel" és készít el új tárgyakat, dolgokat, és én ebben őt maximálisan támogatom, és mondom is neki, hogy ő még nagy ember lesz valamikor , de az iskolákat, akkor is el kell végezni, hogy jusson valamire. Most, hogy szedi a VegEpát, végre hozza az ötösöket, mert jobban tud koncentrálni, és be tudja fejezni a dolgozatokat. Nagyon tanácsolom, hogy keress rá a Googléban, és kezdd el adni a gyermekednek, hogy nálatok is beálljon valami változás. Ne haragudj, hogy ilyen hosszú voltam, de hidd el, hogy én is mindent megpróbáltam az évek alatt, és már a végső elkeseredés határán voltam, mikor rátaláltam erre a szerre.
42. Kiniand (válaszként erre: 41. - 8063d44440)
2008. márc. 10. 09:38

Köszi, köszi. köszi...

Igyekszem túllépni, ha már ennyien mondjátok, hogy ez így normális. Már legalább nem vagyok annyira elkeseredve, mint 3 napja. Köszi!

41. 8063d44440 (válaszként erre: 40. - Kiniand)
2008. márc. 10. 09:32

könyörgöm ezt tovább ne feszegesd, ezzel a lánnyal nincs semmi gond, csak önmaga akar lenni- haggyad, végül te rontod el, ha magad erőszakolod rá- ezt teljesen jóindulatból mondom

a sogornőhöz ne hasonlitsd- ott lehet a mama hibázott,hogy kiszolgálja a mai napig,(mikor nem lesz aki kiszolgálja akkor megfog mozdulni, de addig minek ) de te ezt nem követetd el-ha egy kicsit lazább csaj lesz is az csak neki lesz a jó, ebbe a hülye rohanó világba mindenkinek nem kell futni

Szerintem itt az Ég adta világon semmi gond nincs-csak egy öntudatos lányról van szó, aki nem haggya magát befolyásolni :)

40. Kiniand (válaszként erre: 38. - 8063d44440)
2008. márc. 10. 09:08

Sajnos a rossz példa, túl közeli rokon, így van esély, hogy ha nem is a gének, de a sűrű talákozás miatt ez a viselkedés ragad a lányomra.

Na, jó ködösítés helyett: a sógornőm 40 éves, anyukával él még mindig, főzni, mosni, vásárolni...szóval semmit nem tud. 75 éves mama ötször körbefutja, mire megmozdul. Mirre megeszi a levest,mi már a desszertnél tartunk, nincs munkája,mert annyira tejbetök, hogy sehol nem kell. A férjem is kiborul töle, pedig a saját testvére. Mivel a lányom elég sokat van a mamánál így a sógornő is sokat van a gyerekkel és mostanában többször véltem felfedezni hasonló gesztust, mint a csajé. Mivel látom mi lehet egy ilyen szétszórt, lassú emberből, ezért szeretném, ha az én gyerekem nem ezt az utat járná. Lehet, ha tök normális család lennénk, fel sem merülne, hogy változtassak a gyerek tempóján.

2008. márc. 10. 08:47
régebb az mozgékony, csintalan gyermeket elevennek nevezték- ma meg hiperaktivnak- amit kezelni kell- hát a szakik is megkell éljenek vmiből :))
38. 8063d44440 (válaszként erre: 36. - Kiniand)
2008. márc. 10. 08:45

Te ne aggódj, hagyd a gyereket élni a saját tempójában, inkább egy félórávál korábban hivd fel a

figyelmét egy egy határidős dologra, még van ideje tanulni és változni. Amikor meg magának kell kikaparnia a gesztenyét akkor kénytelen lesz tempót váltani- most még gyerek, és irigylem a természetét.

Az a nagyon rossz pálda is lehet jó, én is tudok olyant és néha irigylem,hogy miért nem vok énis olyan akkor nem depisednék be néha

2008. márc. 9. 22:30
Anyukám elmondása szerint én pont ilyen voltam, sőt, a mai napig ilyen vagyok, mégis diplomát szereztem, férjhez mentem, háztartást vezetek, és nevelem a saját igencsak temperamentumos kislányomat. Asszem, ilyen is maradok. Persze a férjem a plafonon van, amikor készülődünk, de még soha semmi fontosról nem maradtam le az életben.
36. Kiniand (válaszként erre: 34. - 8063d44440)
2008. márc. 9. 17:40
Köszönöm, lehet, hogy csak megnyugtatásra van szükségem!? Igazság szerint az apja sem egy kapkodós típus. Pl. az újság szétválogatás neki több nap, mert mindet át is olvassa, ha már kézben van. Mégis ő van jobban kiakadva a gyerek lassúságától. Én valóban pörgös vagyok, de máshogy nem lenne elég 36 óra sem egy napra. Olyan helyen dolgozom, ahol percre pontosnak kell lenni. Koordinátorként, ha én nem vagyok elég gyors 30 ember csúszik a munkával. Félek, ha gyerekkorában nem szokja a tempót, felnőttként nem fogja megállni a helyét. Sajnos van a családban egy nagyon rossz példa is, ez riaszt a legjobban.
35. gyöngyi (válaszként erre: 30. - Gyöngyi)
2008. márc. 9. 17:10
Vannak rá módszerek, de egy jó szándékú szülő is többet árthat, ha nem jól csinálja...Én nem vágok hajat, mert nem vagyok fodrász...Jobb az ilyet szakemberre bízni.Vannak erre kidolgozott terápiák, játékok,melyek segítségével nagyon sokat fejlődhet.(kb.egy év alattt)
34. 8063d44440 (válaszként erre: 31. - Kiniand)
2008. márc. 9. 13:09

Én azt gondolom, hogy ha egy gyerek nem úgy viselekedik mint a többi az teljesen rendbe van, ha volna testvére akkor sem szabadna hozza hasonlitanod, mert két emberről van szó, és kihez vagy mihez viszonyitva legyen pörgősebb, magadhoz képest?

Ismertem olyan gyereket, hogy az iskolától 500m re lakott, 12 órakor hazaengedték az iskolából és ő még délután 4,30ig fele utat sem tette meg hazafele, kettőt lépett és leült az árokpartra, minden keritést végig simogatott, minden virágot fűszálat agyon analizált-egyszerűen fedezte fel a körülötte levő világot- na ő nem volt pörgős, éjfél is eljött mire vhogy elkészült a házifeladata- ez a gyerek mostanra föiskolát végzett, mérnöknek tanult, de emmellett még a tanárit is elvégezte. Most külföldön tanit, és nemsokkal pörgősebb, aztmondom az ilyen csak úgy nem rohan el a dolgok mellett, időt szán mindenre, ő teszi jól. Neki szép a világ mi nem látjuk, mert mi vagyunk rohanásba, szerintem nekünk kellene szakemberi segitség- tudnék errők bővebben is irni, mivel iskolában dolgozom, és ismerem a szülők efféle problémáit, de most ennyi időm volt , majd következőben

2008. márc. 9. 12:04
Én beirattam karatézni, meg úszni. Talán a sport rendbeszedi, velem is így tett az anyukám. Mire megy ősszel suliba, remélem ő is összeszedettebb, gyorsabb, figyelmesebb lesz. Ez csak tipp.
32. fb3d790ac9 (válaszként erre: 29. - Kiniand)
2008. márc. 9. 09:21
A nevelési tanácsadóban biztosan tudnak tanásot adni!!!
31. Kiniand (válaszként erre: 30. - Gyöngyi)
2008. márc. 8. 20:04
Ilyen mélyen még nem jártunk utána. Reméltük, hogy házilag is megoldható a probléma. Csak praktikákra lettem volna kíváncsi.
2008. márc. 8. 19:23
Fejlesztő pedagógusok foglalkoznak ezzel, szerintem a nevelési tanácsadóban tudnak ilyet mondani. A suliban nincs ilyen?
29. Kiniand (válaszként erre: 28. - Gyöngyi)
2008. márc. 8. 19:22
Milyen szakemberre gondolsz konkrétan? Nevelési tanácsadó tud segíteni vagy keressünk pszichiátert?
2008. márc. 8. 19:15
Én- mint tanító néni mondom: vannak erre szakemberek, akik fejlesztő foglalkozással, terápiával meg tudják ezt oldani.Figyelem, koncentrációkészség, feladattudat fejlesztésére van szükség.
27. fb3d790ac9 (válaszként erre: 4. - Ivett 1)
2008. márc. 8. 19:07
Nálunk is problémák voltak,az oviban hiába szóltam semmit nem mondtak és csináltak,igy önszántamból elvittem a nevelési tanácsadóba.Pozitiv változások vannak. itthon is foglalkozunk vele(festünk,olvasunk,rajzolunk,stb)Nem feltétlen a szülö hibája,nálunk a nagymama alkoholista élete billentette ki Brigit az egyensulyból,pedig nem találkoztak gyakran.Talán lelkileg kell rendbetenni a gyerekeket,mert nekik is vannak elfojtott érzéseik,amit csak szakember tud feltárni.Nem felületesen kell kezelni a problémát,hanem a gyökereket megtalálni,mert késöbb nagyobb baj lehet belöle.
2008. márc. 8. 18:54

Nem olvastam át a hozzászólásokat, de csak ajánlani tudom a "Gyógyító mesék" című könyvet. Nálunk is voltak problémák -időhúzás, szófogadás, evés, pakolás...-, nem tudom a könyv, vagy a folyamatos fejlődés, változás, de javulunk.

Egy próbát megér, de a mesék mindenképp...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook