Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet egy két éves gyereket rávenni a barátkozásra? fórum

Hogy lehet egy két éves gyereket rávenni a barátkozásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Vikianya (válaszként erre: 32. - Marc§ika)
2010. márc. 30. 20:43

elég biztonságos közegbe van, lehet az a baj.

Egyébként mi is imádjuk az állatkertet

32. marc§ika (válaszként erre: 29. - Vikianya)
2010. márc. 30. 12:10

Milán is ilyen ő sem megy oda a kutyákhoz,fél tőlük...messziről viszont mondja hogy ott a kutya de ennyi.ez a helyzet a többi állattal is...

Állatkertben viszont szeret lenni,szereti az állatokat nézegetni,de talán pont ezért,mert ott csak nézni lehet!:-)

31. marc§ika (válaszként erre: 23. - Vikianya)
2010. márc. 30. 12:05
nagyon jó ötlet!:-)
2010. márc. 30. 12:00
Úgy látom nem egyedi a problémánk
29. Vikianya (válaszként erre: 26. - Danama)
2010. márc. 30. 11:58
mesziről szereti őket, meg a könyvben, de n em menne oda hozzájuk
2010. márc. 30. 11:33
Az én fiam fél éve ovis, ő is nagyon félénk , de azért elmegy oviba, azt mondja, hogy jó ott lenni( lehet hogy csak az én kedvemért mondja), de amikor kérdezem, hogy kivel játszott,és mit, akkor a válasz : egyedül, óvónénivel, daduskával.Gyerekekkel még most se nagyon barátkozik, bár az óvónők szerint nem reménytelen eset. :-)Remélem, hogy lassan kialakul majd.Szerintem soha nem lesz a társaság középpontja, én se , az apja se volt az soha.
2010. márc. 30. 11:16

Sziasztok!

Az én kisfiam 9 hónapos és sírva fakad, ha más gyerek hozzá ér. Engem is kicsit aggaszt a dolog.Vannak kisgyerekes barátnőim, szoktunk találkozni velük, de mindig sírás a vége. Ő persze szereti megfogni a másik gyereket, esetleg a játékát is elveszi, de hozzá ne érjenek. Nem tudom mi az oka.

Nekünk egyébként van kutyusunk, imádja, gondolom megszokta. A felnőttekkel i.. a nagyobb gyerekekkel sincs nagy gondja.

26. danama (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. márc. 30. 08:27

szia!

a kutyusokkal milyen a kapcsolata?

25. Ekka
2010. márc. 29. 19:45

Vidd társaságba, játszóház, játszi.. Majd ott megszokja a társaságot!

Mi pl. ma 3 órán keresztül voltunk lenn a játszótéren. A végére egész jó belejött:)

2010. márc. 29. 19:40
igen ezt sugallom en is :)
23. Vikianya (válaszként erre: 21. - Marc§ika)
2010. márc. 29. 19:38
és mi a helyzet azzal, ha meghívunk egy gyereket hozzánk?
2010. márc. 29. 19:32
Figyelj én ahol dolgozok két gyerek van. Az egyik állandóan a barátainál van alszik mindig úton. A másik meg érzékeny nem nagyon barátkozik inkább olvas vagy egyszerüen jól elvan egyedül .Az anyukája úgy próbál segíteni hogy a legmókásabb szülinapi partykat meg ottalvós bulikat szervezi a kisfiúnak hogy a többi gyerek menjen hozzá ha már ő nem kezdeményez. Még nem tudom hogy sül el de én mindenképp imàdom a kisrácot egyedi figura :). A gyerekek persze ezt másképp látják.
21. marc§ika (válaszként erre: 20. - Vikianya)
2010. márc. 29. 19:15

avval nem erőlteted hogy közösségbe viszed.

Majd ő eldönti hogy oda megy e a gyerekekhez vagy sem,és hogy milyen tempóban barátkozik.Te csak meg adod neki a lehetőséget.

Hidd el én látom a kisfiamon a változást a közösségnek köszönhetően.rengeteget változott,nyitottabb lett a gyerekek felé,barátkozóbb,és a gondozónőnk szerint napról napra javul a helyzet.

Tehát a közösséggel ártani biztos nem ártasz,csak segítesz.(tapasztalat)

2010. márc. 29. 18:58

Két szemlélet között örlődök. Az egyik, hogy hagyjam békén, majd megváltozik, a másik, hogy minél többet vigyem közösségbe (ezzel tulajdonképpen eröltetve a dolgot), és bíztassam

Lehet, hogy kiírok egy szavazást :)))

19. marc§ika (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. márc. 29. 18:53
Szia,ne aggódj az én kisfiam is távolság tartó a gyerekekkel fél tőlök,nem tudom hogy miért.Februártól jár bölcsibe és sokáig még a közelükbe se ment a többieknek,ha valaki oda ment hozzá már ott is hagyta :-)...most tartunk ott hogy már el van köztük de játszani még nem nagyon akar.szépen lassan haladunk.Szerintem abban tudsz segíteni neki hogy minél többször viszed közösségbe gyerekek közé,nekünk ez látszik jó módszernek(a bölcsi)
18. Vikianya (válaszként erre: 17. - Ekka)
2010. márc. 29. 18:41
nálunk is a kisebb gyerekekkel van gond. Szerencsére mi ráérünk jövőre beiratni
17. Ekka (válaszként erre: 13. - Vikianya)
2010. márc. 29. 14:33

Tudom, hogy nehéz.. a lányom is kis betoji:)

A nagyobb gyerekkel jobban elvan, tőlük nem fél, de a vele azonos korúakat mumusnak tekinti..


Pl. az oviba beiratkozáskor, bevitték őket egy csoportba, hogy játszanak egy kicsit. (persze én is mentem) Hát... szegény majdnem elsírta magát! (gyerekek elég hangosak voltak)

Erre meg az óvónők előadást tartottak, hogy hááááát anyuka, ez így nem lesz jó!!! Ahogy elnézzük, elég nehéz lesz az elszakadás!!

Most erre mit mondjak???? Túléljük valahogy:)


Egyébként meg inkább ilyen legyen, mint olyan aki bárhonnan/bárkivel elmegy!


Szeptemberig még sok minden változhat, nem vagyok megijedve. Majd sokat járunk játszira, gyerekek közé, szokja a kis drágám:)

16. sajert
2010. márc. 29. 14:10

A fiam ilyen szempontból változó.


A felnőttekkel kimondottan "szót ért". A buszon is mindig mondogatja: szia bácsi, szia néni. Felszáll, leszáll a néni/bácsi,. Leül a néni/bácsi.- Szerintem kommentár lesz ha nagy lesz :-DD. Volt, akinek elmondta hogy hova megyünk, mit csinált aznap :-D.


A gyerekekkel kapcsolatban:

ha jó kedve, akkor is három lépés távolság. Nem közeledik, de nem is fut el előlük. Ha rossz kedve van, naaa akkor egy agresszív kismalac - ilyenkor csak max. a kertbe megyek ki vele. Akkor lökdösődik, a sorba előremegy (úgy hogy az elsőnek lenyom a taslit, és félrelöki azon nyomban). Otthon nem lát erőszakot. Vele se erőszakoskodunk. Mondhatok én olyankor bármit, elmagyarázhatom neki, beleRÖHÖG az arcomba, és fut az újabb áldozata után... Ilyenkor azonnal távozunk (zeng a környék).

Szombaton egy 6,5 éves alulmaradt vele szemben, 2 éves 2 hónapos a fiam - alig bírtuk az apjával ketten leszedni róla (a nagyfiú elvette tőle az autóját)!!!


Inkább legyen félős, mint ilyen agresszív. A szűkebb-tágabb családban nincs agresszív ember, erre fel, a fiam üt-vág-rúg ha rossz kedve van. Neki (nekünk) még ezt meg kell tanulni kezelni. Példa van előtte, de nem hatja meg...

2010. márc. 29. 13:48
Ne mondogasd neki, hogy menjen oda a gyerekekhez, hanem vidd közéjük és legyél vele. Játszótérre, játszóházba, hogy szokja őket. Ha van a környezetedben gyerek, akár fiatalabb, akár idősebb csináljatok közös programokat.
14. Vikianya (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2010. márc. 29. 13:45
ismerős a helyzet :)
13. Vikianya (válaszként erre: 10. - Ekka)
2010. márc. 29. 13:42

Lehet, hogy igazad van, és hagyni, hogy a saját tempójában fejlődjön.

Csak lassan itt az ovi, és szeretném oldani a feszültségét

12. b2076ec79b (válaszként erre: 9. - Vikianya)
2010. márc. 29. 12:56

Az én gyerekem is nagyon félős volt, még most is az.

2-3-4 évesen konkrétan lejött inkább a csúszdáról, ha egy másik gyerek ment mögötte a létrán :S nem tudtam vele mit tenni, mindig bátorítottam, de fogni kellett a kezét.

Azért most már 7,5 éves elsős, van sok barátja, de idegen gyerekek között nem érzi jól magát, nehezn oldódik....ilyen típus :)

Bezzeg a testvére... 2 éves, az erkélyről kiabál le az utcán menő embereknek, szia néni, szia bácsi :D

Nem vagyunk egyformák..

2010. márc. 29. 12:51

Menj vele minél többet kisgyerekes társaságba és természetesn legyél mellette.

Pár hónap és igényelni fogja a pajtásokat!

Eddig valószínűleg csak felnőtek között mozgott,teljesen természetes hogy tart a társaitól!

Sok sikert!

10. Ekka (válaszként erre: 9. - Vikianya)
2010. márc. 29. 11:27

Csak ki tudod várni.. minnél többet erről beszélsz, vagy érezteted vele ezt a témát ,annál jobban úgy fogja érezni, hogy rá kell görcsölni a témára!!!


Ez csak neked rossz, nem neki..

2010. márc. 29. 10:55

eszem ágában nincs eröltetni, és azt is tudom, hogy ilyenkor még csak egymás mellett játszanak.

De normális az, hogy fél a gyerekektől? Tudok neki olyat mondani, amivel oldom a szorongását? Vagy csak várkam ki a dolgot?

2010. márc. 29. 08:24

Ezt nem kell erőltetni. Van aki hamarabb, van aki később kezdi. Abban a családban, ahol sokan vannak, szerintem könnyebben ismerkedik a gyerek is. De ebben a korban még nem tudja hogyan kell. Egyszer csak el kezdenek együtt játszani.

Türelem, még kicsi hozzá!

7. Ekka
2010. márc. 29. 08:12

Másrészt pedig mi is olyan lükék tudunk lenni...

"Elvárjuk", hogy a gyerekünk barátkozzon mindenkivel, holott mi felnőttek sem ugrunk egy vadidegen nyakába, mi is távolságot tartunk.

Szóval ne várjuk el az ellenkezőjét a kicsiktől;)

6. Berenik (válaszként erre: 2. - Vikianya)
2010. márc. 29. 08:06
Sehogy nem tudod rávenni. A kiscsoportos óvodás is még a felnőtt társaságát keresi. Egyébként a kiscsoportos gyerekek sem együtt játszanak, hanem csak egymás mellett. Majd szépen fejlődni fog a szociális kapcsolata, és ugyanúgy fog játszani társaival mint más gyermek.
2010. márc. 29. 08:05
Én úgy tudom, hogy egy 2 éves gyerek még nem nagyon barátkozik, játszani is inkább egyedül játszik. Idő kell neki, főleg ha hirtelen kerül be egy gyerekkel teli környezetbe. Én nem erőltetném, majd jön neki a kíváncsiság magától is.
2010. márc. 29. 07:58
ha példát mutatsz!légy mellette,és mutasd meg neki,hogyan kell másokkal játszani,együtt lenni!De rávenni nem tudod!Ez egy bizalmi dolog,ami folyamatosan alakul majd ki!Sok sikert hozzá! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook