Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy juthat a gyerek örökséghez? fórum

Hogy juthat a gyerek örökséghez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
67. Titkoskert (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 19:33

A gyermeked mondjuk Kiss István, van belőle tízezer, de a születési helye ideje, anyja neve, nem valószínű, hogy többnek is ugyanaz.

Menj be az illetékes anyakönyvi hivatalba és kérdezd meg, hogyan működik, úk adnak a leghitelesebb választ.

ápr. 9. 19:24
Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat is.
65. Bichi (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 19:17

Ha már felnőtt, akkor miért nem a fiad járja ki, ami jár neki?

Egyébként a lakhelye szerinti jegyzőnél gondolom jelezheted, de ez elég furán veszi ki magát egy jelenleg még élő ember esetében...

64. Channa* (válaszként erre: 63. - Semleges)
ápr. 9. 19:13
Pontosan!
63. semleges (válaszként erre: 62. - Channa*)
ápr. 9. 19:11
Arról nem beszélve, hogy egy anya harcolja is ki a gyerekének amit tud és főleg, hogy jogosan jár. Elég szomorú, hogy így kell utána járni és nem természetes ez minden családban.
62. Channa* (válaszként erre: 52. - Bichi)
ápr. 9. 19:08

Ez egy jogos "követelés" a gyerek részéről.


Én se hagynám, hogy a gyerekem lemondjon hasonló helyzetben, csak abban az esetben, ha az apa nem is tudna róla.

61. semleges (válaszként erre: 58. - Channa*)
ápr. 9. 19:03
Én is így tudom.
ápr. 9. 19:03
Arról nem beszélve, hogy ha bevalljuk ha nem, lehet szemérmeskedni meg nem kérni az örökségből, de igenis a mai világban sokat tud lendíteni egy fiatalon vagy középkorún vagy bárkin egy kis plusz pénz.
59. Channa* (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 19:02

Nem, nem fogják értesíteni a fiadat, pusztán azért, mert a neve ugyan az.

Csak akkor értesítik, ha valaki szól, hogy ő is örökös.

58. Channa* (válaszként erre: 45. - Semleges)
ápr. 9. 19:01

Tudomásom szerint, öröklésben nincs elévülési idő, így ha nem is derül ki azonnal az apa halála, akkor később is benyújthatja az igényét.


A mi esetünkben is közel 5 évvel később tudtuk meg, hogy meghalt a nénikém férje.

57. Channa* (válaszként erre: 43. - Kacsahercegno)
ápr. 9. 18:59
Minket kb. 1 hónapja ért meglepetés. Elhunyt ismerősünk örökösét értesítették, hogy az elhunyt hozzátartozójának van ingatlanja, ami egy részét ő örökölte. Innen gondolom, hogy annyit megtesznek, hogy lekérdezik van e ingatlan az elhunyt nevén.
56. semleges (válaszként erre: 52. - Bichi)
ápr. 9. 18:59
Én meg azt gondolom, hogy a gyerekétől venné el ha nem járná ki az örökség rá jutó részét. Ha jól értem apuka eltűnt mint szürke szamár a ködben és nem vagy alig vagy rövid ideig fizette a gyerektartást. Ha majd egyszer meghal legalább akkor jusson valami a gyerekének. Mindegy mi miatt váltak el, ami jár a gyereknek azt kapja meg.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Andi6020)
ápr. 9. 18:58
Én is így vagyok ezzel. ha már a nevelés derogált neki, legalább annyit adjon amiről megemlékezhet róla a fia. Még ha halála után is. Hogy nem fogjuk őt sajnálni, az biztos. Bár, ki tudja. Mikor megláttam a fotóját nem csak elborzadtam, kicsit meg is sajnáltam. Majd kinövöm. :))
54. andi6020 (válaszként erre: 52. - Bichi)
ápr. 9. 18:54
Hát, ha neki nem is, de a gyereknek igenis járjon ami jár.
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Bichi)
ápr. 9. 18:30

Bár nem tartozik az ügyhöz, de ha ennyire kíváncsi vagy, elárulok kicsi volt a fiam mikor elváltunk. Sok év elételt, majd 17 éves korában megjelent, kíváncsi volt fizetni kell-e még a gyerektartást - azt a szánalmasan kicsi összeget - nem-e elfelejtettem leállítani a bíróságon. Hát ezért jött. Hagytam hogy összebarátkozzanak, 3-4 évig tartották a kapcsolatot aztán kiderült hogy kutyából mégsem lett szalonna. Annak idején engem bántott meg nagyon, aztán a fiamat is.

Nem várom a halálát, ahogy kinéz, anélkül is be fog hamarosan következni. Én azt kívánom éljen sokáig. Szenvedjen!

52. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:22

Áruld már el azt az apró szösszenetet, hogy lehet, hogy a felesége voltál, de a fiát felnőtt korában látta először?

Ezek szerint csak név szerint voltál a felesége?

Mondjuk ebben az esetben, bár láthatóan egy fényképről ítélve már várod is a halálát, én biztos nem várnám az örökséget.

Bár tudom, vannak emberek, akik úgy vannak vele, hogy ami jár, az jár, kerüljön bármibe...

51. gyöngy:) (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:22
Azt írod van facebookja, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy elhalálozása esetén lesz ott legalább egy komment valakitől a halálával kapcsolatban.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Semleges)
ápr. 9. 18:22
Én tudom hogy simán kihagynak. Ezért tettem fel a kérdést.
49. globus (válaszként erre: 43. - Kacsahercegno)
ápr. 9. 18:21

Ugyanebben a cipőben járunk. Több mint egy éve húzódik a mi hagyatékink, mert előtte egy másikat kell lefolytatni, és előkerült 6 ismeretlen személy. Raadásul Bp-en lesz, oda nem megyek.

Azt csinálnak, amit akarnak, fújódjanak fel.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Semleges)
ápr. 9. 18:21

Bizonyítanám is ha tudomást szereznék a halálesetről.

Nem jelentkezhetek be nála a facén. Nem reagálna, csak röhögne egy nagyot magában. Annak idején jól keresztbe tett nekem, esze ágába nincs hogy újra kapcsolatba lépjünk.

Ez valószínű veszett fejsze nyele. Igen.

47. semleges (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:21
Látod mennyi mindent leírtunk, szerintem te legyél résen és a fiad. Egyébként simán eltudom képzelni, hogy kihagynak minden jóból. De ne legyen igazam.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Ghost👻)
ápr. 9. 18:18
lehet hogy mindenkit értesítenek a halálesetről akit úgy hívnak mint a fiamat? Ő volt az első gyereke, ragaszkodott hogy az ő nevét viselje a gyerek. Így aztán van belőle egy nagy rakás ilyen nevű. Ezért nem tudom, minek alapján keresik ha egyáltalán keresik.
45. semleges (válaszként erre: 41. - Channa*)
ápr. 9. 18:18

Egyetértek. Ugyanezt írtam le.


Szerintem itt senki nem fog óriási erőfeszítéseket tenni, hogy megtalálják az "elszórt" gyerekeket. De ne legyen igazam. Remélem van erre hivatalos személy, csapat mit tudom én, hogy felkutassanak mindenkit. De ha nincs és a családnak ez nyilván nem érdeke, akkor szerintem veszett fejsze nyele.

A FI-nak kell bizonyítani mindent.

44. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Amaunet)
ápr. 9. 18:17
A jegyző hatásköre csak a hagyatéki eljárás megindítása és a hagyatéki leltár felvétele, utána az illetékes közjegyző bonyolítja le az eljárást.
43. Kacsahercegno (válaszként erre: 41. - Channa*)
ápr. 9. 18:16
Sőt, olyan is lehet, hogy nem derül ki hogy volt pl. ingatlanja az elhunytnak, így nem veszik be a hagyatékiba. Én 20+ éve elhunyt illető tulajdonrészére kértem így póthagyatékit (és ott egyébként valahogy megtalálták a számomra ismeretlen örököst maguktól).
42. semleges (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:13
Ha ennyire tartasz attól, hogy kihagyják a fiadat az örökségből (elhiszem mindenki tartana tőle, szerintem jogos is a félelmed) akkor vedd fel a kapcsolatot a fészen apukával. Jelentkezzen be a gyerek, hogy "hello apu, itt vagyok". Aztán majd alakul vagy nem alakul a helyzet. De ott is nyomon tudod követni, hogy meghalt-e. Gondolom ha eljön az idő, tesz ki a család gyászjelentést. Hirtelen nincs jobb ötletem.
ápr. 9. 18:10

Nem keresik meg az örökösöket. Ez nem Amerika;)


Tehát, ha meghal a gyereked apja és a többi örökös nem említi meg a fiadat, akkor nem örököl, de! Ha meg tudjátok valahogy, hogy meghalt a gyerek apja, akkor el kell menni a jegyzőhöz és majd ő intézkedik.


Nálunk a családban volt egy ilyen úgy 10 éve.


Az új gyerek nem értesítette a két testvérét. Apjuk volt közös. Véletlenül derült ki, hogy x ideje meghalt az apa, ekkor bementek a jegyzőhöz (ahol az apa lakott) és elmondták neki, hogy ki lettek hagyva az örökségből. A jegyző ha jól tudom pót hagyatékit indított, ami alapján ki kellett fizetnie a másik 2 testvérét. Mivel nem tudta kifizetni őket, el kellett adnia az ingatlant és harmadolni kellett a befolyt összeget.


Mivel náluk is élettárs volt a harmadik gyerek anyja, ő semmit nem örökölt, ahogy a volt feleség sem, csak a gyerekek.


Hogyan tudod meg, hogy ha meghal? Nézegesd az FB-t, hátha ott értesülsz róla. Ha attól tartasz, hogy az új gyerekek nem értesítik a te gyerekedet, akkor mindenképp neked kell valahogy megtudni a halálát a volt férjednek. Látod az FB-n, elszólja valaki magát, stb.


Annyit tesznek meg max. egy hagyatéki tárgyaláson, hogy lekérik, hogy az elhunyt nem tulajdonosa e olyan ingatlannak, amit nem jeleztek a hagyatéki leltárba, de örökös felkutatás nincs.

40. semleges (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:04
Ha tudnak róla szólniuk kell. Ha később kiderül, hogy elhallgatták, új hagyatéki tárgyalást tűznek ki és büntethetők ha jól tudom mert ez szándékos félrevezetés.
39. semleges (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:02
Az örökösöknek akik a hagyatéki tárgyaláson részt vesznek nyilatkozni kell, hogy tudnak-e további gyerekről, örökösről.
38. Ghost👻 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 18:02
Teljesen mindegy,hogy hogyan,de megtalálják.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook