Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy juthat a gyerek örökséghez? fórum

Hogy juthat a gyerek örökséghez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
127. bozsu55 (válaszként erre: 126. - Semleges)
ápr. 15. 12:06
Valószínű várakozó állásponton vannak...
ápr. 15. 11:43

Kedves FI!


Mi újság?

125. Titkoskert (válaszként erre: 123. - Asztanaviszta)
ápr. 10. 18:07

Nagy kár volt vesződni az olvasással, mit érsz el vele, ha értelmezni nem tudod?

Igazad van, valószínű nincs, de akár lehetne is....viszont a gyereküknek van, szerencsére az olvasottak alapján, nem ridegtartásban neveli a gyermekét, ügyel a fia jogainak érvényesítésére. Így helyes.

"„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.” [Antoine de Saint-Exupéry "


Talán te is megtapasztalod majd, hogy valaki megszelídít téged, vagy talán te szelídítesz meg valakit. Ez a kapcsolat mély és különleges, és mindig emlékezetes marad. Ilyen az anya, gyermek kapcsolat.

ápr. 10. 17:59

Otthon beengednek szájkosár nélkül?

Hogy nálunk kinek mihez van köze, azt mi is el tudjuk dönteni.

123. asztanaviszta (válaszként erre: 119. - Titkoskert)
ápr. 10. 17:52
Fórumindítónak semmi köze nincs az ex férje leendő örökségéhez.
122. asztanaviszta (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 10. 17:51

Ok. Akkor pontosítok.

Semmi közöd ahhoz, hogy a nagykorú fiad hogyan intézi majd a leendő örökségét. Ha lesz egyáltalán.

121. tumbo2 (válaszként erre: 115. - Birebora)
ápr. 10. 15:25
mivel együtt laktak,ő látta el.igaz a fél ház fejében.de egy percig nem irigyeltem érte.
120. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 119. - Titkoskert)
ápr. 10. 14:57
👍
119. Titkoskert (válaszként erre: 117. - Channa*)
ápr. 10. 13:55

Nézd, én Nem hülyítem a Fórumindítót.

Nem én ítélem el, hogy már idejében próbál felkészülni arra, ami egyszer majd bekövetkezik.

Nem írtam egy szóval sem, hogy üljön és várja a "jószerencsét"

Leírtam 2 valós esetet. Ja, hogy még ilyenről te még az életedben nem hallottál, akkor tuti nem is lehet szerinted, erre én nem tudok mit mondani. A sas nem fogdos legyeket.

Szerintem FI. fogja tudni mit tegyen az a lényeg.

118. semleges (válaszként erre: 100. - Bichi)
ápr. 10. 13:30

"Szóval ez a nem találják meg, mert Kiss/Kovács, vagy akárki az ilyen szokványos nevekből egy marhaság..."


Én ezt egy szóval nem mondtam, mert ezt én is így gondolom.

117. Channa* (válaszként erre: 113. - Titkoskert)
ápr. 10. 13:26

Nem, nem történhet máshogy!

Jogszabály! Ezért mondtam, hogy olvass utána!


Nem, nem vagyok szemellenzős, te viszont félre vezeted a kérdezőt úgy, hogy tulajdonképpen nem akarod ezt tenni, de a téves információkkal még is így teszel



És, ha már úgy gondolod, akkor írja ide mindenki, hogy Mo-n felkutatták e őt úgy örökösnek, hogy más nem említette meg a létezését.


Én nem olvastam itt olyat, hogy bárkit is felkutattak volna, félre tették volna az örökségét arra az esetre, ha jelentkezik.

Akik hasonlót írtak, mind azt írták, hogy szerintük, de semmi konkrétumot nem említettek.


Én viszont igen;)

116. semleges (válaszként erre: 91. - Asztanaviszta)
ápr. 10. 13:25
Ez így igaz.
115. birebora (válaszként erre: 93. - Tumbo2)
ápr. 10. 12:58
Nyilván van olyan élethelyzet amikor valaki lemond a másik javára. Mindig is volt és mindig is lesz ilyen.
ápr. 10. 12:53

Miért mondjátok, hogy számitó és gusztustalan? Nem most kell neki, nem ő tartja a markát már most, nem kiherélni akarja, nem eltenni láb alól, nem az életére tör. Egyszerűen érzi, hogy vékony jég és, hogy ha ő és a fia nincsenek képben, nem járnak majd utána ugorhat az örökség amit jogosan szeretne a fiának. Persze ha van. Mert nyilván azt lehet örökölni ami van.


Miért jobb az nektek ha a fiú nem kap semmit mert esetlegesen nem forditanak figyelmet a lehetőségekre és nem lesznek ott a kellő helyen, kellő időben.


Tök komolyan mondom számomra a FI ezzel az előrelátásával és gondoskodásával, ahogy a gyerekének akit egyedül nevelt mert az apja le se sz.rta most "kiharcolja" vagy legalábbis megpróbálja a jogos részt nem szélnek ereszteni, szimpatikus.


Én nem látok ebben semmi kivetnivalót. Az okos előrelát és előre gondolkodik. Én is segitenék a gyerekemnek minden téren és mindenkor. Ha esetleg a fiának nem kell az apai rész, akkor viszont gondolom jelzi az anyjának, hogy álljon le.

113. Titkoskert (válaszként erre: 112. - Channa*)
ápr. 10. 12:49

"Olvass utána légy szíves."


Miért olvasnék utána?

Nálunk, másnál meg másként működik, fogadd el, az nem mindenkire vonatkozik, ami nálad működik.

Miért gondolod, hogy csakis te lehetsz itt hiteles?

Az a gond veled, csakis a saját tapasztalatodat tartod mérvadónak, szemellenzős vagy.

112. Channa* (válaszként erre: 111. - Titkoskert)
ápr. 10. 12:09

Nálunk a legfrissebb haláleset 2024. 01. 16-án történt.


Egy szem örökös van, aki kitöltötte a hagyatéki leltárt a tudott "vagyonról".


Majd, a jegyző értesítette, hogy az örökhagyó nevén van 2 ingatlan, amit szintén megörökölt. Lekérték a nevén lévő ingatlanokat.


A másik esetben, ahol az örökösök később tudták meg, hogy az apjuk elhunyt. Simán lefolytatták az örökösödési eljárást. Mivel senki nem szólt, hogy van még 2 örökös, nem is nézték meg, hogy valóban így van e. Ha véletlenül nem derül ki, hogy az apjuk meghalt, akkor semmit nem örökölnek. A két gyereknek kellett jelentkezni ahhoz, hogy örököljenek, mert hivatalból senki nem nézte meg, hogy az elhunytnak hány gyereke van, van e egyéb örökös, stb.


Tehát, az, hogy Magyarországon felkutatják az örökösöket, az mese. Nem helyeznek semmit letétbe. Nem göngyölítenek fel semmit, akár mekkora az örökség.

Ha nincs örökös, akkor az állam örököl és kész. Pont ezért nem tesznek egy lépést sem azért, hogy felkutassák a lehetséges örökösöket.


Annyit tesznek ma, hogy kitesznek egy hirdetményt bizonyos helyre, de semmi mást.


Olvass utána légy szíves.

111. Titkoskert (válaszként erre: 105. - Channa*)
ápr. 10. 11:39

Nem vitatom, hogy nálatok így történt, de családon belül, minden örököst értesítettek.

Kolléganőmnek 4,5 éve folyik a hagyatéki eljárás, amelyben ő is érintett, mert HAT olyan személyt találtak még, akiről az életben nem is hallott a családja, ebből egy hajléktalan, akit nem találnak helyileg.

Természetesen majd az ő részét letétbe helyezhetik, de csak lesnek az új örökösök lévén, mint a lőtt vad.

Tehát bizony van, amikor felgöngyölítik az örökösöket. Ebben az esetben nagy örökségről van szó.

110. plavalaguna (válaszként erre: 41. - Channa*)
ápr. 10. 11:36

akkor ha van végrendelet, az gyanúgy eltűnik itthon, mint akár egy örökkös?


remek a hazai endszer.... több esélye van sokaknak a távoli lüéföldi rokontol örökölni mint a saját szüleiktől :D


,omdjuk szzerintem az is bolond, aki az örökségen agyal

109. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Tumbo2)
ápr. 10. 11:31
aztán mikor meghalt az apjuk,megkapta a rá eső részt.
108. tumbo2 (válaszként erre: 98. - Horex)
ápr. 10. 11:29
jól tudod,a lányomat az én nevemre anyakönyvezték.aztán mikor óvódás lett volna,hívott a gyámhivatal,hogy a gyerek adatait tán kéne rendezni.vacilláltam egy kicsit,mert amit mondtam,arra a névre nem lehet anyakönyvezni,pedig,hát jócskán eltért a gróf családtól.aztán elmondtam,az apja elismerte,a féltestvéreivel jóban van.
107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Channa*)
ápr. 10. 11:25
Gyanítom hogy én is így járok, de legalább lelkiismeretfurdalásom nem lesz, hogy nem tettem meg minden tőlem telhetőt. Aztán ki tudja még mi lesz mire az öreg feladja a harcot. Addig még kitalálhatok valamit.
106. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 104. - Titkoskert)
ápr. 10. 11:24

Hogy te milyen aranyos vagy! Köszönöm, neked van igazad.


Az érem másik oldala úgy néz ki (nem érdekel ki hiszi el ki enm), hogy a gyerek még ovis sem volt váláskor. Nagyon kevés gyerektartást fizetett az apa, azért is harcolni kellett. Egyetlen egyszer sem jött láthatásra, de fenyegetőzött hogy el fogja vetetni tőlem a gyereket mert alkalmatlan vagyok a nevelésére. Ez is csak az én bosszantásomra, megfélemlítésemre volt. 17 éves koráig nem kereste, akkor is azért, mert érdekelte meddig kell még gyerektartást fizetnie. Nem voltam vele ellenséges, hagytam hogy megismerkedjenek, fiamat biztattam is erre. Mégis az apja, akár milyen is. Veszélyes nem volt. 3-4 év után egyre lazult a kapcsolatuk, aztán meg is szakadt.


Igen, próbálom kiharcolni ami jár fiamnak. Kiharcoltam a gyerektartást is. Amit kapott, 1 pár cipőre nem volt elég, de mégis valami volt. És ha az ilyen Bozsu és Bichi féléknek nem tetszik hogy halálomig olyan leszek mint egy anyatigris, akkor foglalkozzanak olyasmivel ami örömöt szerez nekik, és ne velem! Senki nem erőltette hogy itt véleményezzenek. Igen unalmas lenne az élet ha mind egyformák lennénk.

105. Channa* (válaszként erre: 100. - Bichi)
ápr. 10. 11:22

Magyarországon nem kutatják fel az örökösöket. Erre írtam, hogy ez nem Amerika.


Itt jelentkezni kell az örökösnek. Ha valaki nem tud arról, hogy elhunyt valaki aki után örököl, akkor így járt.

104. Titkoskert (válaszként erre: 100. - Bichi)
ápr. 10. 11:08

Nem értem miért bánt az téged, hogy egy Édesanya, szeretné a legtöbbet, a legjobbat nyújtani?

Nem tudhatod, nem tudhatjuk mennyit adott az apa a gyermekének, aki házasságba született bele, majd elváltak.

Egy szülő kutyakötelessége a gyermekének, a körülményeihez viszonyított, lelki és anyagi legjobbat nyújtani, mert nem a gyerek kéri sosem az életet.

Ha idáig ezt az anyától kapta csak meg, legalább az apa halála után jusson már valamihez a gyermek is.

Inkább segítsük egymást, mint lehúzzuk. Nem megölni akarja az apát, egyszerűen már előre szeretne felkészülni arra, hogy a gyermek majd egyszer hozzájusson a jogos örökségéhez.

Természetesen egyik oldalát látjuk az éremnek, így most erre tudunk, tudok reagálni.

103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 102. - Bozsu55)
ápr. 10. 10:49
Azzal a lendülettel ahogyan beírtad a véleményedet, válaszolhattál volna érdemben a feltett kérdésre is. Utóbbi érdekel, az előbbi nem.
102. bozsu55 (válaszként erre: 100. - Bichi)
ápr. 10. 10:46

Ez az én véleményem is.


Különben, pöttyögős helyzetekben az "illetékes" igyekszik semmit nem a nevén tartani. Mehet a köteles részért akárhová a vélt örökös.

101. elbb
ápr. 10. 10:23

Valahol biztos vannak ezek a családi, vérségi kapcsolatok vezetve, logikusan a népességnyilvántartónál szerintem. Ott pl mostanság kezdik rendbetenni, összefésülni az adatokat, ezért van egyre több olyan eset, hogy Kiss Piroska néni kap egy levelet, hogy akkor mivel a felmenő akárkid még Kis volt, mától te is Kis Piroska lettél. Az, hogy Kiss Piroska volt 99 évig, senkit nem érdekel, rendnek kell lenni és kész.


Azt meg, hogy él-e vagy hal-e, azt szerintem adatszolgáltatás kérésével lehet kideríteni, a kormányhivataloknál. Ott van ilyen: [link]


Remélem sikerrel jársz!

100. Bichi (válaszként erre: 68. - Semleges)
ápr. 10. 10:22

Nekem ez nem az "anya segíteni akar" kategória...

Én felnőttként nem akarnám, hogy az anyám azon pörögjön, hogy a még meg sem halt apám után hogy fogok majd örökölni.

Engedtessék meg, hogy ezt én döntsem el, hogy akarok-e tőle valamit, bár azt sem tudnám, hogy van-e valamije.

Ráadásul legyünk őszinték, ilyen esetben nem egy név alapján keresik meg az örököst, hanem egyéb adatok alapján. Amikor megszületik egy gyerek, annak van nyoma, ami a rendszerben az apához kapcsolódik. Értelemszerűen, ha valaki meghal, az egyéb adatai alapján (nem a neve alapján) keresik meg a hozzátartozót. Ahogy tudják, hogy ki a gyerek apja, ugyanúgy tudják, hogy az apához hány gyerek tartozik, és meg fogják találni, nem olyan ördöglakat ez egy ekkora országban.

Vegyünk csak egy személyi számot /TAJ számot / adószámot, ami minden embernek van születésétől, hát seperc alatt megtalálható azok alapján bárki.

Szóval ez a nem találják meg, mert Kiss/Kovács, vagy akárki az ilyen szokványos nevekből egy marhaság...

99. horex
ápr. 10. 10:15

Olvasnivaló :)

[link]

98. horex (válaszként erre: 97. - Tumbo2)
ápr. 10. 10:13

Ha születéskor nem mondja meg ki az apa, akkor, ha jól tudom, az anyja vagy a nagyanyja vezetéknevét kapja, de nem automatikusan hanem valami gyámügyi eljárás van


Születéskor megkapta az apja vezetéknevét és nyilván rögzítik akkor hogy a házasság fennállt-e, akkori lakcímeket, helyileg melyik kórházban született, már ha... stb.

Talán a személyin is ott van, vagy volt, hogy születési hely Budapest 14. Ez az Uzsoki kórházat jelöli

Ténylegesen mindent tud az állam a polgárairól.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook