Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy juthat a gyerek örökséghez? fórum

Hogy juthat a gyerek örökséghez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Ghost👻)
ápr. 9. 18:00
Bát továbbra is logikusnak tartom, de nem jövök rá, hogy találják meg a sok ugyanolyan nevű ember között az én fiamat, és főleg a lakhelyét, mert az apjával az sosem volt összekötve. Albérletből albérletbe vándoroltunk, mert összeveszett minden tulajjal apuka.
36. Ghost👻 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:58

Egy Horváth nevezetű fèrfi meghalt a lányát mègis felkereste a közjegyző pedig mèg kislány volt mikor elváltak a szülők. Azóta nem is látta,pedig 40-es a lány azóta.

Szóval,tudni fogják,hogy van gyereke.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Ghost👻)
ápr. 9. 17:55
Persze hogy rajta van. Százával van ilyen nevű férfi az országban.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Ghost👻)
ápr. 9. 17:54
Logikusnak tűnik, de kételkedek abban hogy ez működik.
33. Ghost👻 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:53
A gyerek anyakönyvi kivonatán rajta kelle lennie mind a kèt szülőnek.
ápr. 9. 17:53

Továbbra is az a kérdés, hogy juthat a gyerek az örökségéhez, ha nem szerez tudomást az apja haláláról.

Minek alapján keresik a férfiak gyerekeit akár házasságból való, akár itt-ott szétszórt gyerekről van szó?

31. Ghost👻 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:52
A bìróság a válási határozatot eljuttatta az anyakönyvvezetőhöz,hiszen azt a házasságira rávezetik,hogy elváltatok. Abban szerepel a gyerek. Ha meghal az anyakönyvvezető jelzi a közjegyzőnek aki èrtesìti a fiad.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bozsu55)
ápr. 9. 17:49

Milyen iratra gondolsz? Nálunk a születési anyakönyvi kivonattól kezdve minden hivatalos papírunk megvan.

Fiam azt tudja igazolni ki az anyja, de hogy ki az apja azt mi hiába tudjuk ha az apa halála után nem tudunk az örökséghez hozzájutni. Az apák nem tárolják hivatalos formában hogy kik a gyerekeik.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Amaunet)
ápr. 9. 17:47
Nem erről van szó. Az eredeti nevén van mindenki.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Bozsu55)
ápr. 9. 17:46
Minek alapján?
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Amaunet)
ápr. 9. 17:46

Ha meg tudnék győződni a haláláról, nem tettem volna fel a kérdést, mert akkor tudnék intézkedni.


A kérdés az, hogyan örökölhet a gyerek, ha nem szerzünk tudomást az apa haláláról? Mi alapján értesítik a gyereket hogy meghalt az apja?

ápr. 9. 17:46
Kikeresik,ne izgulj.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Bozsu55)
ápr. 9. 17:44
Az apjáét. Házasságban született a fiam. csak hogy az ő vezetéknevük elég gyakori. Rengeteg ilyen van.
ápr. 9. 17:42
Csak az a helyzet, nincs honnan értesülni a haláláról. Az élettársával nem tartunk kapcsolatot, és nagyon messze is laknak. Az a kérdésem, honnan tudhatjuk meg hogy meghalt, mert csak ezen a módon élhetünk követeléssel. Hogy juthat a gyerek örökséghez.
23. bozsu55 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
ápr. 9. 17:38

Visszakereshető az is, szerintem.


Nem árt rendben tartani a hivatalos iratokat.(Tanulság)

22. Amaunet (válaszként erre: 20. - Bozsu55)
ápr. 9. 17:28
Elvileg felnőttként megváltoztathatja a nevét és viselhet bármilyen nevet.
ápr. 9. 17:27

Az apa lakhelye szerinti önkormányzat hagyatéki osztályán érdeklődnék. Oda be kell jelenteni a halálesetet és az ott illetékes jegyző bonyolítja a hagyatéki eljárást.

Persze, abban az esetben, ha 99% meg vagyok győződve a haláláról.


Elvileg a válás mellett a gyermek elhelyezésről is dönt a bíróság.

20. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:26
Kinek a nevét viseli a gyerek?
ápr. 9. 17:16
Ha utólag szerez tudomást a haláláról, vagyis nem értesítik ki az erdeti hagyatékiról, tudtommal bármikor kérhet póthagyatékit.
18. Ghost👻 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:15
Válási papìron akkor szerepelnie kell,hogy van közös gyereketek.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Ghost👻)
ápr. 9. 17:13
Nincsen. Ő a férjem volt.
16. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:12
Van anyakönyvezető előtt ìrt apasági nyilatkozat?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Andi6020)
ápr. 9. 17:09
Ha felvehetném, meg tudnám oldani a helyzetet, és nem kérdezősködnék itt.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
ápr. 9. 17:09
Apa leszármazottját minek alapján találják meg? Egy apánál milyen adatok szerepelnek a gyerekeiről?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Amaunet)
ápr. 9. 17:08

Az anyukája vagyok. Még nem halt meg. Sok év óta mostanában először ránéztem a face oldalára, és tavaly őszi képet láttam róla. Döbbenet ahogy kinéz, agyon van zabálva, el van torzulva. Csoda hogy ilyen állapotban megélt ennyi évet. 70-en felül van. Jómódú.

Tehát ezért foglalkoztat, hogyan örökölhetne az én fiam is a többi szétszórt gyerekkel együtt.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ghost👻)
ápr. 9. 17:05

A közvetlen hozzátartozó a legújabb élettársa. Azért tettem fel a kérdést, mert tudom hogy nem fogják az én fiamat megemlíteni ha az apa meghal. Majdnem felnőtt volt a fiam mikor az apja legelőször ránézett, pár évig tartották a kapcsolatot, aztán nem.

Gondoltam, hátha itt valaki tud valamit ez ügyben.

11. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 17:04
De felveheted a kapcsolatot apukáddal, még amíg él.
10. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 16:58
Halálozás után anyakönyvi hivatalban kikeresik a leszármazottakat. Közjegyzőtől várj hivatalos levelet.
9. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 16:49
Te kije vagy a gyermeknek? Honnan értesültél az apa haláláról?
8. Ghost👻 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 9. 16:44

Közjegyző. Nem ügyvèd.

A közvetlen hozzátartozótól megkèrdezik,hogy van-e tudomása törvényes örökösről. Akkor illene bemondani.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook