Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy is vagyunk a témával? fórum

Hogy is vagyunk a témával? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy is vagyunk a témával?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
516. Bözsi néni (válaszként erre: 514. - Mezei Virág)
2019. júl. 20. 11:30

Hiába csökkentették a nitrogén-oxid kibocsátást, az nem elég. A városok levegője iszonyatosan szennyezett abrengeteg gépjármű miatt. A légszennyezés több légzőszervi megbetegedést okoz, mint a dohányzás!!


Sajnos nálunk nagyon sok a régi, tizenéves autó, szennyeznek is rendesen. Meg anrengeteg por a levegőben, mert nem takarítják az utakat, mint régen. A télen szétszórt útszóró sót is beszívjuk :-((


[link]

515. syria (válaszként erre: 514. - Mezei Virág)
2019. júl. 20. 11:20

Pont ott ne betonoznának? :(

Nem mernék mérget venni rá. Amíg nem volt vízóra és átalányt fizettek, akkor folyatták a vizet, ha kellett, ha nem; mondván: így is úgy is annyit fizetek. Nem hiszem, hogy a rossz hozzáálláson változtatott a vízóra. Nem egyszer hallottam: „Többet fizetek pár száz forinttal, na bumm, és akkor mi van?” Meggyőződésem: rengetegen vannak, akiktől ha megkérdezik, mennyit fizetnek vízre, villanyra, kapásból nagyságrendet se tudnak mondani. (Talán a gázt figyelik, mert a fűtés miatt az a leghúzósabb.) Az ilyenek a munkahelyükön a melegítőkonyhában is pacsálnak, nem zárják el rendesen a zuhanyt maguk után, mert nem ők fizetik a vízdíjat.

A konszernek nem önként és dalolva csökkentették az autóiknál a károsanyag kibocsátást, hanem mert rákényszerítették őket.

A gazdaságnak, a levegőnek az tenne jót, ha nem ott gáncsolnák a napelemek, szélkerekek létesítését, ahol tudják.

514. Mezei Virág (válaszként erre: 513. - Syria)
2019. júl. 19. 11:53

Budapest Belvárosát betonozzák... :((

Panelban igyekszik az ember a vízzel takarékoskodni, mivel pörög a vízóra! ;)


"A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) is arra hívta fel a figyelmet, hogy az autók környezetszennyezése mennyire is elenyésző az erőművekéhez, a lakás – és házfűtési rendszerekhet, vagy éppen a repülőgépekéhez és hajókhoz képest. Ezek ellenére a nagy autókonszernek elérték autóiknál: a szálló por kibocsátása ötvenedrészre, a nitrogén-oxidét harmadára csökkentették le. Az MGE kiemeli azt, hogy a magyar gépjárműpar átlagéletkora sajnos már meghaladja a 14 esztendőt, ezért a szennyezésük nagyobb. Úgy véli az MGE, hogy ideje lenne motiválni a használtimportot, hogy fiatalítson. Ez a gazdaságnak és a levegőnek is jót tenne."

513. syria (válaszként erre: 511. - Mezei Virág)
2019. júl. 19. 07:54

A nem panellakók többsége nem él az adott lehetőséggel, mert az macerás. A panelban is lehet(ne) takarékosan bánni az ivóvízzel. De hát elterjedt az a szemlélet, hogy az egyes ember hiába erőlködik.

A levegőszennyezéssel is lehetne kezdeni valamit: kivonni a diesel üzemű járműveket a forgalomból, javítani a közösségi közlekedésen, hogy kevesebben autózzanak, nem kellene kivágni annyi fát és betont rakni a helyükre, stb.

2019. júl. 18. 19:02

[link]

Jövőre már nem szórhatják a fejünkre a kémiai szúnyogirtó szereket


Legalább a méheket nem pusztítják tovább.

511. Mezei Virág (válaszként erre: 510. - Syria)
2019. júl. 18. 18:50

Panelban ez nem igazán megoldható, de azért sok más dologban igyekszünk környezet tudatosan élni.

Az embereknek legtöbbet a légszennyezés árt. Ezzel nem tudunk mit kezdeni. Egyre több az allergiás... :(

510. syria (válaszként erre: 509. - Mezei Virág)
2019. júl. 18. 18:16

Láttam én is a híradást; bicskanyitogató. Ennek ellenére,

ha belegebedek, akkor se engedem, hogy a háztartásomban a WC ivóvízzel legyen öblítve. Immár kb. 10. éve.

2019. júl. 18. 15:09

Nem is tudom, mi értelme ezek után, hogy a kisember megtegyen amit tud, mikor importálják a büdös hulladékot...

[link]

Fél Horvátország szennyvíziszapját tüntették el Magyarországon



De Szlovéniából is idehozzák. :(((


A mi kárunkra valakik biztosan degeszre keresték magukat.

Elég felháborító! :((

2019. júl. 12. 14:46

Ez jó lenne...

[link]

Feltalálták a bolygót megmentő üzemanyagot, Japánban már tankolják.

Az újdonság a gyárban szolgálatot teljesítő abszolút zöld, melléktermékként tiszta vizet kibocsátó Toyota targoncák számára biztosít helyben előállított üzemanyagot. A berendezés egyelőre annyi hidrogént tud termelni, ami napi hét-nyolc targonca üzemeltetéséhez elegendő.

2019. júl. 12. 10:42

Csak így tovább...

Az emberek kártékonyak. :((


[link]

Több száz fecske fészkét verték le Szolnokon egy építkezésnél

Egy ingatlanfelújítás során 300 fecskecsaládot tettek földönfutóvá, miután leverték és elpusztították a fészküket,

506. syria (válaszként erre: 505. - Globus)
2019. jún. 27. 08:47
Csak szólj, mikor, hány csavaros tetejű üveget dobozoljak be! Intézze a posta azt a 280 km-t! :)
505. globus (válaszként erre: 504. - Syria)
2019. jún. 26. 17:48
Ha azt mondom, hogy 280 km-re hazacipeltem buszon, kiröhögnének... mivel itt senki nem ismer, nem számít :DD
504. syria (válaszként erre: 500. - Globus)
2019. jún. 26. 14:49

A bajok ott kezdődnek, amiket leírtál.

Kár, hogy messze laksz tőlem; nálam irdatlan mennyiségű csavaros tetejű üveg gyűlik időnként össze. Nincs pofám a szelektívbe dobálni.

A tojástartóknak a piacon szoktak örülni. Nagyon jól ég, de annyi más eltüzelni való akad; nyáron meg...

503. Mezei Virág (válaszként erre: 501. - Bözsi néni)
2019. jún. 25. 16:19

Az ablakból láttam, de lent sem szóltam neki, kisebbségi...

Sokakkal nem érdemes ez ügyben szóba állni. Azt még el sem mondtam, egy ugyanilyen nőszemély a szelektív gyűjtőnket használja szemetesnek, rendszeresen. A sötétséggel nem egyszerű megküzdeni, főleg, ha 20 kilóval erősebb! ;)

(Vannak itt nagyon rendes kisebbségiek is ám!)

502. Mezei Virág (válaszként erre: 500. - Globus)
2019. jún. 25. 16:15

Ilyen emberekkel nincs mit kezdeni... :((

Van még mit tanulni sokaknak. :((

Sokakat még egyáltalán nem érdekel a fenntartható környezet. Erre is tanítani kell az embereket. De itt a hittan/etika sokkal fontosabb! :(((

501. Bözsi néni (válaszként erre: 492. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 14:38
Én az ilyen anyukának szóltam, hogy elejtett valamit, vegye fel. Mondta, hogy szemét. Kérdeztem, lát ott szemetest? Na, vigye csak el addig. Szerencsére nem mert visszapofázni:-)
500. globus (válaszként erre: 494. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 14:22

Teljesen elfogadható, ahol rossz minőségű az ivóvíz, és tényleg lehetnek ilyen helyek.

De nem ettől értetlenkedünk. Hanem ha a mi városunkban, ahol igenis finom a víz, akkora ásványvíz halmokat tolnak a bevásárlókocsiban, mintha pamplonai bikaviadalon lennének. Olyanok, akikről konkrétan tudom, hogy hol laknak, utca, házszám. MIÉRT nem tudja meginni a csapvizet? Ja, mert az nem buborékos... Nem tudom felmenteni, bocs.

Más. Fodrásznál ülve mesélte XY, hogy milyen drága a befőtt, a savanyúság. Kértem, hogy ne dobja ki az üveget, szívesen megtöltöm és töltve adok vissza belőle, de kevés a göngyölegem. Még azt sem adta vissza, amiben vittem neki kóstolót! Tojástartókat is újra tudnám használni, rojtosra beszélhetem a számat, hiába. Ááááhhh.. csak felhúzom magam.

499. syria (válaszként erre: 497. - Ab61752c45)
2019. jún. 25. 13:54
Nekem reflux miatt tanácsolták, hogy mondjak le a szénsavas vízről. Azt hittem, nem tudom megcsinálni, de könnyebben ment, mint gondoltam; már egyáltalán nem hiányzik.
498. Mezei Virág (válaszként erre: 495. - Ab61752c45)
2019. jún. 25. 10:22
Tudatlan, és c@rik a környezetére...
497. ab61752c45 (válaszként erre: 493. - Syria)
2019. jún. 25. 10:18
igyon a nyavalya,szénsavmenteset kéne innom,az meg olyan,mint a csapvíz.marad a szóda.
496. ab61752c45 (válaszként erre: 494. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 10:17
én szódavizet iszom.talán megszokás.régen nagyanyámnak egy üvegje volt,egy szuszra megittuk.fordulhattunk vissza.a kút vize nem volt iható,mert szegény már mindent belevert,a pörkölttől kezdve a levesig.
495. ab61752c45 (válaszként erre: 492. - Mezei Virág)
2019. jún. 25. 10:14
nem is értem.van nála tatyó,otthon meg kuka.jobban esik a lelkének?
494. Mezei Virág (válaszként erre: 493. - Syria)
2019. jún. 25. 10:12

Mert ugye haver a palackos víz gyártó...

Az emberek meg tájékozatlanok. És van, ahol tényleg nem jó ízű a csapvíz.

Nem környezetbarátok odafent! :((

493. syria (válaszként erre: 491. - Mezei Virág)
2019. jún. 24. 20:01
A királyi reklámokból meg az folyik, hogy igyunk palackos vizet. :(
492. Mezei Virág (válaszként erre: 488. - Ab61752c45)
2019. jún. 24. 14:11
Nem régen láttam, kisgyereknek az utcán anyuka kibontotta a nasit, és helyben elejtette a csomagolást. Neveli a jövő nemzedéket... :(((
2019. jún. 24. 14:10

:((

[link]

Úgy isszuk a palackos vizet, mintha a csapból legalábbis méreg folyna


A magyarok isszák fejenként a legtöbb ásványvizet az Európai Unióban. A Világgazdaság beszámolója szerint a legfrissebb statisztikák alapján a magyarok évi átlag 126,3 liter ásványvizet fogyasztanak.


A gigantikus ásványvízpiac ötven év alatt a semmiből lett, 1972-ben a magyarok még csak évi két liter palackozott vizet fogyasztottak.


A piac gyakorlatilag kizárólag a marketingnek köszönheti a létét. A víz minősége nem romlott - sőt, sok szempontból még javult is - az elmúlt évtizedekben, Európa nagy részén jó minőségű ivóvíz folyik a csapokból.

490. syria (válaszként erre: 488. - Ab61752c45)
2019. jún. 21. 07:55
Az ilyenekkel 1 hónapig utcát takaríttatnék INGYEN.
489. Mezei Virág (válaszként erre: 488. - Ab61752c45)
2019. jún. 20. 10:45

Kultúrlények... :((

Felénk is vannak ilyenek.

+

Rendszeresen a ház előtti kukába teszik a szemetet, pedig vannak pár méternyire szemeteskosarak.

488. ab61752c45 (válaszként erre: 485. - Syria)
2019. jún. 20. 10:39
nem tudom,mikor a nő a buszon megette a csokit,megvárta míg kinyílik az ajtó,aztán kihajította.nem fért volna el a tatyójában,míg hazaér?
487. ab61752c45 (válaszként erre: 482. - Globus)
2019. jún. 20. 10:35
a lányom már lassan negyven lesz,de lebaxerol,ha olyat teszek a kukába,ami nem oda való.de nálam is van a mély árokban sörösüveg,pici üveg,én nem tudok lemászni.vagy,ha lemásznék,hogy jönnék föl.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook