Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hobbi művész, saját készítésű hobbi kellékei fórum

Hobbi művész, saját készítésű hobbi kellékei (beszélgetős fórum)


2010. dec. 16. 07:03

Emberi hajból láttam ecsetet, egy filmben. Vékony és hosszú kb 3 cm es ecsettel díszítette az agyag és egyebet..

( m1 dec 15 délután. " A Bank utcától Ecuadorig " 1986 87 ben készült ).

10. HajduM (válaszként erre: 9. - 1eb84e4bad)
2010. dec. 14. 17:36
És hogyan mivel?
9. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - HajduM)
2010. dec. 14. 15:44
öööö a szőrt nem csak befogják az ecsetbe, hanem kezelik, nem is kicsit...
8. Ncilány (válaszként erre: 6. - HajduM)
2010. dec. 9. 10:20

Íróka amit tojásfestésnél használnak.

Meg a fazekas, porcelán festő amit használnak. ( pedig illene legalább a nevét tudnom, a családba van egy fazekas )

Varrásnál. Pl nem kidobálni a " tamponos, betétes, gyógyszeres " dobozokat. Sablonnak kíváló.

A nagyobb üvegek amibe szintén gyógyszerféleség volt, gyöngyöket tárolni. Vagy a kikevert maradék festéket beleönteni.

Ez is kellék... szerintem. Persze nem szerszám.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - HajduM)
2010. dec. 9. 08:28

Hát ok, nekem aztán tök mindegy.. De ha te tojásból és túróból csinálsz olyan festéket, ami nagy pigmentáltságú, rendesen fed, elég krémes ahhoz, hogy hormálisan kenni lehessen, akkor megemelem a kalapom.

Majd számolj be, mert baromi kíváncsian várom! Mondjuk nyilván, nem mindegy, mit akarsz festeni.. mert, ha a hátsó helyiséget, arra ott a mész, a lóból levágsz néhány szálat, damillal összekötöd, oszt festesz. De ha pl festményt szeretnél, ahhoz icipicit több kell. :D

De sok sikert! Hidd el, megemelem a kalapom előtted, ha sikerül otthon megcsinálni, én elismerem a tehetségeket!

6. HajduM (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2010. dec. 9. 08:21

Hát egy nem túl nagy márkájú kontúr ecsetke 500Ft ami áll mondjuk 20 szál szőrből, és egy hurkapálcányi fa szárból.

Szerintem nincs benne 15 Ft-nál több értékű anyag. Munkadíjjal együtt sem érheti el az 50 Ft-t, mivel gépek hánnyák ki magukból tonnaszám.


Nincs az ár és az érték arányban. Miért fizessem a tízszeresét?

És ez csak egyetlen ecset ami ugye még semmi ahhoz a felszereléshez, amire szükség van.


Nem beszélve a festékekről, amiket tudok előállítani tojásból, túróból, szemben a tubusonkénti 3-400 forintos árakkal.

Apósoméknál 80 FT körül veszik át a rendes tehén tejet, kb 7 literből lesz egy kiló túró, abból annyi festéket tudok csinálni, hogy hónapokra elég lenne, töredék áron. Pigmenteket lehet venni olcsón festékboltba.


Összehasonlíthatatlanul olcsóbb.


Az ecsethez állati szőröket tudok szerezni ingyen, csak a kötés technikáját kellene megtudnom.


Kb csak ezért kértem olyanokat tanácsra akik tudnak ilyen technikákról.


Károgó varjakat találok a mezőn is ahhoz nem ide írtam volna :))

5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - HajduM)
2010. dec. 9. 08:06

Kb kizártnak tartom, hogy tudsz olyan ecsetet gyártani, ami tök vékony kontúrokhoz kell, legalábbis, ami nekem vékonynak számit!

azt csak nagyon jó minőségű, tű hegyes ecsettel lehet késziteni.

A festék a másik sarkallatos pont! Ha nem jó minőségű, nem lehet vele normálisan festeni.

Amúgy miért akarod magad megcsinálni, sztem kizárt, hogy olcsóbban jönne ki, mintha megvennéd őket.

2010. dec. 9. 08:02

Én kifejezetten festéshez szeretnék kellékeket, festékeket ecseteket előállítani.


Olyan ecsetet amivel lehet egyenletes vékony vonalakat húzni, a szivacs persze jó nagyobb felületek hátterének kialakításához, de a figurális elemekhez ecset kellene gondolom. Legalább is a kontúrokhoz.

2010. dec. 9. 07:44
Virágokat, mezei növényeket szintén lehet otthon szárítani...
2010. dec. 9. 07:44

Szia!


Hát én hirtelen annyit tudok neked mondani, hogy én sógornőmmel most rendeltem egy ilyen oldalról és az ő hibáit kiküszöbölve javaslom: szivacsecsetet nem kell venni, hanem egy mosogatószivacs tökéletes rá, vagy fogkefével is lehet jókat festeni, fahéjat nem kell drágán venni, van az élelmiszer boltban a fűszerek közt kis csomagban, szárított gyümölcsöket drága pénz helyett lehet otthon szárítani vékonyra szeletelve, alufólián radiátorra téve. Drága fa óralapot is lehet otthon készíteni.

2010. dec. 9. 07:22

Tudna-e valaki abban segíteni, hogy elmondja, vagy forrásokkal segít azt illetően, hogy miként lehetne a baromi drága művész-kellékeket házilag előállítani.

Gondolok itt főleg festékekre és ecsetekre is, de minden másra is ami szükséges lehet egy magamfajta hobbi művész számára!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook