Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hízásom története - avagy - ami kimarad a sikersztoriból… fórum

Hízásom története - avagy - ami kimarad a sikersztoriból… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hízásom története - avagy - ami kimarad a sikersztoriból…

1 2 3 4 5 6
176. Macha
2010. dec. 18. 23:25
Nincs időm végigolvasni a fórumot:( Csak egy dolgot köszönnék meg a cikk írójának: hogy megfogalmazta és kimondta, amit én nem tudtam: a saját testem hagy cserben. Most sírok, mert fáj a felismerés, de remélem, egyszer sikerül legyőznöm önmagam, a testem. De nem a felettem pálcát törők kedvéért - magamért! Mert tudom, hogy kell, hogy megéri... (Csak valaki mondaná meg, hogy lépjek ki a testemből?!)
175. spinneli (válaszként erre: 146. - B47c18c942)
2010. okt. 18. 17:18

Amit manul írt, nem tudományos hablaty, aki egy nagyon kicsit elmélyedt a témában, tudja, hogy a fehér kenyér, minden csak nem tápláló és egészséges, fogyókúrába nem túl kívánatos fogyasztani.

Sokkal egészségesebbek, és táplálóbbak is, a teljes kiőrlésű péksütemények, kenyerek, vagy rozsos, korpás cuccok.


Ettől független persze bárki ehet bármennyi fehér kenyeret.

174. manul (válaszként erre: 173. - Vakondka)
2010. okt. 18. 15:31
Szia!:DDDDDD
173. vakondka (válaszként erre: 170. - Manul)
2010. okt. 18. 12:20

A javaslatodra nem vagyok kiváncsi, még erre reagálok, azután nem leszel téma, angolosan távozok. Te bizony tipikus halak vagy, hajtod a magadét, le sem lehet lőni, naná, hogy a halaknak mindig igaza van. A naplómat nem kötelező olvasnod, a te témád nem ez, hanem a hogyan hizzunk meg....

Egyébként nem nekem szóltál be, hanem másoknak, olyanoknak, akikre Te irígy vagy, mert neked nem sikerült. Csak rád kell nézni. Számomra Te sem létezel, egyszerűn nem vagyok kíváncsi a süket szövegedre. Pá!

172. manul (válaszként erre: 171. - 116212323c)
2010. okt. 16. 08:10

:DDDDD

Nem halak,de nem vagyok tipikus.

171. 116212323c (válaszként erre: 170. - Manul)
2010. okt. 15. 23:16

:D hasonlóan kitudok kelni magamból :D

véletlen nem szűz a csillagjegyed?

170. manul (válaszként erre: 169. - Vakondka)
2010. okt. 15. 14:45

Éppen Te reagálsz agresszív módon ha valakinek más a véleménye!Lásd a saját naplód!

Én azt gondolom,hogy van egy kialakult véleményem és ha valaki másképp látja,nem kötelességem megváltoztatni azt.Tehát megpróbálom másik szemszögből megközelíteni a problémát.


Ha unalmas a szövegem akkor azt tudnám tanácsolni,hogy ne olvasd el amit írok!

Ha felfogtad volna az általam leírtakat akkor világosan látnád,hogy igen is van arról fogalmam,hogy mit beszélek és az még véletlenül sem lila!

A Te véleményeddel eddig sem foglalkoztam és ezek után sem fogok megpróbálkozni vele!


Ja...és nem hiszem,hogy bármikor is alkalmam lett volna Neked beszólni,mivel egyrészt nem szokásom,másrészt amíg be nem "robbantál" a fórumra azt sem tudtam,hogy a világon vagy.

Azt javaslom,hogy ez ezek után is maradjunk ennyiben!

169. vakondka (válaszként erre: 166. - Manul)
2010. okt. 15. 07:36
Te viszont felrakhatnál már új lemezt, unalmas a szöveged. Ha valaki nem ért veled egyet, annak rögtön beszólsz. Halvány lila fogalmad sincs az egészről. Ne foglalkozz senkivel, hízz tovább! Egészségedre!
168. Tücke (válaszként erre: 166. - Manul)
2010. okt. 14. 17:07
felületesség manapság jellemző a társadalomra és mindenki csak 1-1 mondatot ragadki
167. manul
2010. okt. 14. 16:07
a nélkül=anélkül
166. manul (válaszként erre: 164. - Vakondka)
2010. okt. 14. 16:05
Úgy imádom mikor az emberek a nélkül alkotnak véleményt,hogy rendesen elolvasnák és értelmeznék a szöveget!!!!!
2010. okt. 14. 15:37
Szerintem jó cikk,vicces és őszinte.Nekem tetszett,bár én nem vagyok túlsúlyos!
164. vakondka (válaszként erre: 129. - Manul)
2010. okt. 14. 14:41

"Nem vagyok boldogtalan és szeretem önmagam bár egy két párnácskát és úszógumit szívesen átadnék másnak."

Egy kulcsmondatot kiragadtam a hozzászólásodból, amire írnék egy pár sort.

Szerintem aki boldog és szereti, elfogadja önmagát, a külalakját, az nem akar párnácskákat és úszógumit átadni senkinek, az ott jó helyen van, hiszen elfogadta önmagát!!!

A másik érdekes mondat amit nem értek. Miért nem vagy magaddal elégedett? Hiszen elfogadtad magad.Vagy tévednék?

Én valóban ismerek olyan hölgyet, aki 90 kiló, bűbájos, aranyos, kedves szeret enni, jókat nevetni, remek a házassága, rendkívül szemrevaló és elfogadta önmagát. És képzeld egy árva kilócskától sem akar megszabadulni, vagy átadni másnak.


Szerintem kár volt neked

163. 116212323c (válaszként erre: 144. - B47c18c942)
2010. okt. 7. 00:26
ja és legutoljára 4napja nasiztam a tuc-ennél jobbatból :D szóval nem nasizok! és igen ritkán ha mégis
162. 116212323c (válaszként erre: 144. - B47c18c942)
2010. okt. 7. 00:24

Nem tudom mit értéttel meg a mondandómból!

szerintem már amióta elkezdtem 2-3hónapja már az "életmód" változást lefogytam 6kilót, de megálltam! Nem eszek sokat sőt, szerintem a vékonyabb társaim többet esznek! egyetlen problémám van, képtelen vagyok reggelizni! öklendezek undorodok reggel az ételtől, van hogy délután 2-3kor már szinte az éhen halás kerülget mire eszek, nem is eszek sokat, az életmód változás elött 3tányér simán csúszott de most kevesebbet szedek, és ha eszek is második tányérral szintén kis adagot terítek szét az egyéves kislányom kistányérjába szóval az az a 2tányér talán kitesz egyet felnőttébe!

Aztán este 9kor rájövök mennyire éhes vagyok na most betoltam egy szelet kenyeret, jól is esett! de holnaptól max csak zsemle!

Az mellett mint említettem van egy egy éves kislányom az 1órás séta minden nap is kevés, ennek többszörösét tesszük meg...szóval---ennyi!

a lényeg hogy egyenlőre nem megy fel, jelenleg a kapcsolatomba is problémák adódtak szóval nem a fogyásom lebeg elsősorban a szemeim előtt!

Isten bizony csak az időpontokat helyre tudnám tudnám, amit jelzem megpróbáltam, de nem megy, nos akkor talán még 6kiló lemenne és a többi ha elkezdhetnék úszni.

De mikor az én párom mikor nem dolgozik akkor maszekol....Anyósom gyászol, (jelzem én is) és nem tudom kirobbantani a falújából hogy bejöjjön hozzánk! Anyuék angliába, barátnőm terhes a másik most kapott munkát, és a harmadik az ország másik végébe babázik, egyetlen egy valaki van akire számíthatok, de Ő is dolgozik és van magánélete szóval nem mindig tud jönni!

kire hagyjam a gyerekemet?

161. buschne (válaszként erre: 147. - Manul)
2010. okt. 6. 19:58

Szia!

Érdekes a cikked, engem is folyton foglalkoztat a fogyás, egészséges életmód, sport stb.

Az érdekelne, hogy mi az ,amit mások büntetlenül esznek és kik azok, akik büntetlenül esznek?

Mert én a környezetemben azt látom, hogy senki sem ehet büntetlenül. Aki odafigyel és sportol, az vékony, csinos, aki sokat eszik és nem sportol, az túlsúlyos.

Én sem akarok mindent megvonni, de azért sportolok, ezért nem leszek soha vékony, ámbár azért kövér sem vagyok, de még túlsúlyos sem.

Szóval, nagyjából mindenki az, amit eszik vagy mi:)

Nagyon-nagyon ritka aki valóban büntetlenül eszik...(Még a gyerekekről sem mondható el.)

160. buschne (válaszként erre: 50. - 156a5eb9fd)
2010. okt. 6. 19:43

Ez nem semmi!!! Gratulálok!

Mennyit és mit sportoltál?

159. manul (válaszként erre: 157. - Dudika14)
2010. okt. 6. 14:45
Igen köszönöm!:D
158. Nashuaa (válaszként erre: 100. - E974230abd)
2010. okt. 6. 13:51
Ugy gondolom, hogy normális, kulturált módon fejeztem ki az ellen véleményem, nem itálve el senkit.Ennek ellenére engem itélnek el mások,akik pont azt teszik, ami ellen háborognak. A magabiztosságom eddig sem és ezután sem lesz töretlen, azt viszont, hogy "más dolgod is lesz mint önmagad" mellőzhetnénk. Nem ismerjük egymást, és nem is áll szándákomban leirni itt a gondjaim, és az életem,de attól, hogy valaki még nem töltötte be a negyvenet lehet épp olyan sok gondja mint másnak, és nem a lekopott hajfestész szintűekre gondolok ezzel. Ugyhogy ilyen elhamarkodott mondatokat talán nem kéne leirni.Köszönöm.
157. Dudika14 (válaszként erre: 154. - Manul)
2010. okt. 6. 13:20

nekem úgy rémlik meg van:)

Kéred?

156. b47c18c942 (válaszként erre: 155. - Buschne)
2010. okt. 6. 10:04
164 cm.
155. buschne (válaszként erre: 148. - B47c18c942)
2010. okt. 6. 08:59

Az 56 az tuti...:)

Megkérdezhetem, hány cm vagy hozzá?

Köszi

154. manul (válaszként erre: 153. - Zs.zsa)
2010. okt. 5. 15:18

Köszönöm szépen!

Megnézem!

153. Zs.zsa
2010. okt. 5. 08:12

Kedves Manul!

Ha még nem ismernéd, olvasd el Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás című könyvét, és választ fogsz kapni a kérdéseidre. Megtudod belőle, mi az oka a hízékonyságodnak, és esélyt is ad rá a könyv, hogy áttérj egy olyan étrendre, amely mellett le tudsz fogyni, és életfogytiglan képes leszel fitt lenni!

Ezt tapasztalatból írom!

Üdvözlettel: Zsuzsa

152. manul (válaszként erre: 151. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 11:29
Köszönöm szépen viszont kívánom!A bátyádnak is!
151. b47c18c942 (válaszként erre: 149. - Manul)
2010. okt. 4. 11:18
A cikkedből az sugárzik, hogy nem így vagy boldog vagy legalább is kételyeid vannak. De ha nem így van akkor élj így, de bárhogy is lesz sok boldogságot kívánok!
150. manul (válaszként erre: 148. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 11:16

Persze,hogy senki sem lesz csak úgy kövér!Ezt nem is mondta senki!:DDDD

Én azért vagyok kövér mert többet eszem mint amire a szervezetemnek szüksége van,de ezt már szerintem kiveséztük.

Mivel csapom be magam?

Azzal,hogy az életem melyik szakaszában voltam boldokabb? Mert ugye erről szól a cikk!De ezt Te honnan tudod megítélni?Miből gondolod,hogy korábban voltam boldogabb és nem most? Nem is ismerjük egymást!Én még csak azt sem tudom,hogy milyen arcot társítsak Hozzád!:DDDD

Amúgy nem minde betegségen lehet segíteni például van két nagyon kedves ismerősöm akiknek pajzsmirigy problémájuk van és nagyon nehéz helyzetben vannak.

Szerencsére nekem nincs ilyen problémám,bár nem mernék megesküdni rá,hogy a hormonrendszeremmel minden rendben van,de ez egy másik téma.

149. manul (válaszként erre: 146. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 10:59

És hidd el,hogy nagyon sok mindenben egyetértek Veled!(kivéve a fehérkenyeret:DDDDD)De én nem akarok így élni,nem tesz boldoggá!

Akit viszont az nem tesz boldoggá,hogy elhízott az mielőbb változtasson az életmódján amihez sok sikert kívánok.

148. b47c18c942 (válaszként erre: 147. - Manul)
2010. okt. 4. 10:59
Én azt gondolom, hogy nem egymás nézeteinek elfogadásáról van szó. Lehet az a nézeted ami, szerintem tejesen mindegy, hogy én elfogadom vagy sem. Mondjuk úgy, hogy más a véleményem és szerintem becsapod kicsit önmagad. Én úgy látom, hogy nem kell megvonnod magadtól azokat a falatokat amiket mások bűntetlenül elfogyasztanak, csak mértéket kell tartani. Azok a mások akikről beszélsz sem esznek mindennap sütit, csak te amikor látod, hogy eszik, rögtön úgy érzed, hogy ő aztán büntetlenül megteheti. A frászt. Senki nem lesz csak úgy kövér. Persze vannak betegek akik ilyen-olyan okok miatt híznak el, de ma már ez ellen is lehet tenni. A többség viszont végigzabálta a gyerekkorát családi minta alapján, majd fiatl felnőttkorban folytatta és az alért állapot fenntartásához valóban nem kellett már annyit ennie és rögtön úgy érzi, hogy bezzeg a kövérek. Én is csináltam ostoba 1000 kcal-s diétát, sportoltam kényszeresen és le is fogytam 60 kg-ról 49-re és pont azt éreztem mint te, hogy nem akarok aszkéta módjára élni és mindent megvonni magamtól. De ez nem jelenti azt, hogy a másik végletet választottam. Most eszem amit megkívánok és 56 kg vagyok. Persze oda kell figyelnem a mennyiségekre és arra, hogy édességet ne minden nap egyek, hanem csak heti 1x, 2x, de nem éhezek és nem vonok meg magamtól semmit. És tudod azért is érint érzékenyen a téma mert van egy értelmes, értékes bátyám aki kb 130 kg és mindent tud a táplálkozástudományról (szakmájába vág)mégis ott tart ahol tart és ha nem változtat sajnos nem lesz hosszú élete és persze ő is tele van kifogással, amúgy meg látszólag egy boldog ember.
147. manul (válaszként erre: 146. - B47c18c942)
2010. okt. 4. 10:41

Igen biztosan így lesz!:DDDD

Ja és a napló...éhes disznó makkal álmodik!:DDDD

Mindenki másképp éli az életét.

Én elfogadom a Te nézőpontodat!

Te nem fogadod el az enyémet!

Nagyon sokat dolgoztam azon,hogy lefogyjak és megtartsam a súlyomat.Sikerült is nagyon sok munkával és rengeteg áldozat árán.Ez van akinél könyebben működik és van akinél kevésbé.Mások vagyunk.A negyven évemből a testalkatom kordában tartására szántam közel a felét.Cirka 20 évig vontam meg magamtól azokat a falatokat amiket sokan bűntetlenül elfogyaszthatnak.

De már nem akartam ezt csinálni mert nem élveztem az életemet.Igen is férjen bele néha egy-két olyan étel is ami szívesen fogyasztok el.Ennek az az ára,hogy testesebb vagyok.Elfogadtam a kompromisszumot.Attól én még ugyan az az ember vagyok aki 55 kilósan voltam csak egy kicsit boldogabb.

Ezt nem nevezném kifogásnak inkább éltfilozófiának.Nem magyarázkodom,hogy ezért meg azért nem tudok fogyni,hanem elmondom,hogy azért lettem elhízott mert nem akartam tovább úgy élni ahogy azelőtt.Sajnos ennek az lett a következménye,hogy nőtt a testsúlyom.Szeretném ha nem így lenne de így van.

Én elfogadtam - Te elfogadod az én nézeteimet?


Amit leírtam lehet,hogy szerinted áltudományos de ha ezelőtt 30-50 évvel korábban léteztek volna ezek az "áltudományok"akkor most nem lenne ennyi erősen elhízott ember a világban,mivel ismernék az egészséges táplálkozást és az egészséges fogyás módszerét!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook