Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszti!!! fórum

Hiszti!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 7. 12:40
Húúúú de rég járt erre valaki !!! Hmmm ??? Mi ma megkezdtük az ovit. Egész jól ment. Kicsit nyűgös volt mert nem vehette fel a pókemberkés pólóját. De aztán bele nyugodott.Ha tehetné akkor abba nőne fel és csak akkor venné le ha pájszerrel kéne leveszíteni róla. Az úton még virágot is szedet aztán követelte érte a puszit. Ami jár az jár. Amíg átöltöztünk egy folytában mondogatta "Anya! Ugye egy kicit játszok aztán egy kicit ajszok aztán egy kicit hamizok és máj jössz is étem ??? És úgy integetsz is netem ??? És puszit is küdesz ??? Olyan édes volt azt hittem menten megzabálom.
53. Cand Ida (válaszként erre: 44. - Anycácska,)
2009. aug. 12. 15:59
Ez tetszik! :) Kár, hogy már megnőtt a lányom, ezeket a trükköket már nem alkalmazhatom :).
52. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - Wendy87)
2009. aug. 12. 14:44

Hiszel a homeopátiában? Mi nemrég kezdtük komolyabban alkalmazni. Nekem azt mondta a doki, adjak a Manómnak heti 1x5 golyócska Camomilla vulgarist. Ugyan nem pont erre való eredendően, de nekünk nagyon beválik. Most már nem üti a fejét a földe, meg nem ordít (legalábbis nagyon ritkán), csak ülősztrájkol. És ez nekem már siker!!! :)

Persze ezzel együtt nevelni kell, de hát minden gyereket! :D

2009. aug. 12. 14:36
Na a hiszti nálunk is gond... 22 hónapos lesz a fiacskám nemsokára és brutálisan tud hisztizni. Anyukám szerint most kapom vissza azt, amit én műveltem vele kiskoromban. Ha bármire azt mondom, hogy nem szabad, földhöz csapja magát és ordít torka szakadtából. Nálam egy dolog válik be - ha még nem lovallta bele magát teljesen a hisztibe -, hogy gyorsan másra terelem a figyelmét.
50. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Anycácska,)
2009. aug. 10. 14:44
Hát, sokszor pont csak addig nevet, míg vágom a pofákat. Amint abbahagyom, szirénázik tovább... :(
49. 486341e386 (válaszként erre: 48. - Anycácska,)
2009. aug. 10. 14:37
ja,ilyenkor meglepődnek,hogy mi is az anyuci baja...:-D
48. Anycácska, (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2009. aug. 10. 12:59
Nem is kell mindig, hogy nevelő jellege legyen csak egy konfliktus kezelés, ha már semmi nem használ és az idegeimet hallom ahogy sorra pattan el, na akkor szoktam én is hisztizni ahogy ő és végre csend lesz egy kis időre. Elég annyira hogy megnyugodjak !!!
2009. aug. 9. 00:11
sziasztok!az én lányom 17 hónapos,és szinte napközben csak ordítás,hiszti van.néha elég,ha valamiért rászólok...kész őrület.olvastam itt a hideg vizes dologról..tényleg beválik általában?
46. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - Anycácska,)
2009. aug. 7. 09:13
Ez édi. Én is próbálkozom vele, hogy utázom ilyenkor, de kiröhög. Sokat nem éérek el vele, max. abbahagyja, de nálunk semmi nevelő jellege nincs. :(
45. Pocy88
2009. aug. 7. 09:13

Szomszédasszony 3 éves fia folyamatosan sikít. Sírni nem tud, csak sikít. Hiperaktív a gyerek, ha hozzászólunk meg se hallja. Ha kell neki valami, addig sikít míg meg nem kapja.

Volt olyan, hogy beraktuk a szobába, becsuktuk az ajtót hogy jöjjön ki, ha már nem sikít. 40 percig bírta.....lila volt a feje mikor kijött.

Sajnos nem hajlandó bilire se ülni......szeptemberből ovi.

Tudtok valamit tanácsolni?

44. Anycácska, (válaszként erre: 43. - Cand Ida)
2009. aug. 7. 09:10

Na az én fiam is igy néz ki csak bögyöröje van (van fönt kép róla) Ő nem a földhöz vágta magát hanem ami a közelébe volt mindenbe bele harapott. Egyszer nekem is hisztizett fogtam a kezét közben magyaráztam, megpróbáltam higgadt maradni, de a fejem már lila volt és egyszer csak belém harapott. elkapott az ideg és vissza haraptam, na nem nagyon csak, hogy érezze és megkérdeztem hogy "Neked ez jól esik" még a lélegzete is elállt úgy megdöbbent. Azóta eszébe nem jut, hogy harapjon.

Már a hisztit is megpróbáltam így kezelni, mikor hisztizett leguggoltam mellé és én is elkezdtem, mindjárt abba hagyta nem tudta mire vélni a dolgott. De ez nem mindig jött be.

43. Cand Ida (válaszként erre: 1. - Besi)
2009. aug. 6. 21:31

Ha igazi hiszti, akkor sokat nem lehet tenni. Egy ideig figyelmenkívűl hagyható, de az se mindig használ! 3 gyerekem van, nekem csak a lányom volt hisztis, de ő annyira, hogy levegőt se vett, kékült a szája, feje, ha valamit el akart érni. És bizony néhány hónapos korától! 5-6 hónapos volt, amikor felsőlégúti gondokkal bevittük a kórházba ügyeletre, mert nagyon belázasodott. A doktornő leszívta az orrát, amirre akkora hisztit csapott, hogy már tiszta kék/lila volt a feje, s a nővérke szólt rá a doktornőre, hogy hagyja abba, mert itt hal meg a kezük között...ő bizony levegőt se vett! Nálunk erre egyetlen módszer vált csak be, ha hideg vízzel fröcsköltük szembe. Azonnal "kijózanodott". Mikor nagyobb volt, már mondta is "vizes lettem". Megkérdeztük, hogy miért? "Mert hisztiztem!" Mostmár 13 éves, de bizony az akaratossága a mai napig megmaradt, de szépszóval mostmár kezelhető :).

Másik rá jellemző eset, amikor kivártuk, hogy abbahagyja. Nyilvános helyen mindig levágta magát a földre és ott hisztizett. Mi vártunk, tőle 1-2 m-re, hogy abbahagyja, de hiába. Tudni kell, hogy egy feltünően gyönyörű baba volt, szőke göndör hajjal és gyönyörű, hatalmas kék szemekkel, csak ruhát volt hajlandó felvenni, mint egy kis tündér épp olyan volt. Namost ez a kis tündér, ott fetrengett, üvőltve a földön, aki csak elment mellette, szídta a szüleit, hogy milyen szülők azok, akik hagyják, hogy itt "sírjon" ez a baba?! Próbáltak neki segíteni, hogy felálljon, megvígasztalni...na, ez a kis tündérke úgy összerugdosott mindenkit, hogy előbb-utóbb mindenki otthagyta. Mikor megunta, felállt és odajött hozzánk szipogva...mintha mi sem történt volna :)

Tehát vannak egyedi esetek...ha az ember bírja cérnával várjon, de nálunk naponta több ilyen "előadás" is volt és bizony bevált a hideg víz :)

2009. aug. 6. 20:22

Én ha lepacsálom a kicsit akkor az egyből elkezd nevetni. Meg sem lepődik,azt hiszi játszom.

Ilyenkor még valami jó ötlet esetleg?

2009. aug. 6. 16:19
én a kislányomat meglocsoltam kb 3 korty vízzel,amikor 3 éves volt.Az eredmény:1 teljes hétig csak az apjával volt hajlandó fürödni menni!!!!Hacsak poharat látott a kezemben,már bújt is az asztal alá.A hisztik egyébként ugyanúgy megmaradtak.Azt hiszen,nálunk ez a módszer nem vált be.
2009. aug. 6. 15:18
A nagymamám mindig emlegette a lavór vizet, anyukámnál használt, de nálunk nem működne szerintem, nagyon szereti a kisfiam a vizet, és azt hinné poén az egész. meg tuti nem bírnám ki nevetés nélkül!
39. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 17. - Anycácska,)
2009. aug. 6. 15:15
Ja, és bírja ki az ember röhögés nélkül! Nem könnyű!
2009. aug. 6. 14:53
Most mennem kell sziasztok !!!
2009. aug. 6. 14:51
ja és nálunk sem nem bögrényi vizekre kell gondolni csak épp egy ujnyi volt a pohárban és persze óvatosan csináltam.
36. Anycácska, (válaszként erre: 32. - Eva0304)
2009. aug. 6. 14:49

Hát azért van különbség bögre és korty víz között.

Elég csakannyi, hogy épp érezze a feje búbján, hogy valami hűvös és csorog a nyakba. De nem egyformák mint írtam az enyém utána már szívesen leöntötte volna magát.

35. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 29. - 5e48d37001)
2009. aug. 6. 14:48
Na nálunk nem egy adag volt csak egyszerre ha nem hagyta abba az első után kapott mégegyet még frissibe volt hogy 3-at egymás után és akkor már nézgelődött.Nehéz ezt egy szülőnek megtenni a gyerekével de valahogyan kordában kell őket tartani.És ha nem neveled meg időben aztán már késő lesz.az én kislányom most 6 éves és jólnevelt.
34. 78826dc958 (válaszként erre: 31. - Anycácska,)
2009. aug. 6. 14:46

Köszönöm!

Egyébként mániákusan félem és aggódok érte.És próbálom következetesen nevelni hogy jó ember legyen belőle.Nagyon nehéz.

33. 78826dc958 (válaszként erre: 32. - Eva0304)
2009. aug. 6. 14:44
Ebben igazad van.Nem mindegy mekkora mennyiség és hogy hogyan öntjük le!Én ovatosan tettem nehogy amikor levegőért kap belélegezze a vizet és a tüdejébe menjen!Ovatosan csináltam és kis adaggal.Nem dúrván.Ez is sokat számit!
32. Eva0304 (válaszként erre: 12. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 14:38

Szia!


Az én fiam még túl kicsi a hisztihez, de arra még emlekszem, hogy amikor én próbálkoztam a hisztivel, akkor az én nagymamám is kapott ilyen frankó vizes tanácsot és egy meleg nyári napon nyakonöntött egy böre vízzel. Úgy három éves lehettem, de még mindig erősen él bennem a kép a megalázottságról. Fel voltam háborodva,hogy a mamám olyan eszközt használ velem szemben, amiben nem vagyunk egyenrenguak. Ezt a vizes inzultus pont olyan mély nyomokat hagyott bennem, mint a fakanállal popsiracsapás (mert szegény nagymamám ilyen gyereknevelési tanácsot is kapott). Szóval én erőszakként éltem meg a vizzel nyakonöntést és később az ezel fenyegetést.

Persze lehet, hogy a te gyereked, nem ilyen érzékeny lélek.

Hisztinentes szép napot mindenkine.

31. Anycácska, (válaszként erre: 27. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 14:37
Az jóóó !!! Én egy 21 éves jó nevelt "kislánnyal is büszkélkedhetem !!! Csak így tovább !!!
30. Anycácska, (válaszként erre: 24. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 6. 14:32
Igen én is rájöttem, hogy víz függő a gyerek. Naponta 5 megy fogat mosni csak hogy pacsáljon. Annyit mond Aja ságájik a foga megint. És már lubickól is. Tavasszal ha ki engedem akkor rohan a kutya vizéhez hogy pacsálhasson. Nálunk inkább akkor van hiszi, ha valamit nem engedünk meg neki. Regélhetek neki mit miért nem szarik rám és hisztizik. Már ott tartunk saját maga megy a szobájába leül az ajtóba, hogy ne tudjuk kinyitni és megy a sírás. Aztán kijön mint ha misem történt volna. De egyre ritkábbak már a hisztik. Mi már ovisok vagyunk. Ez jó mert jöhet a nagyfiús duma. Hegy egy ilyen nagyfiú nem csinál mer ilyet meg olyat....
29. 5e48d37001 (válaszként erre: 26. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 6. 14:30
Mondjuk az enyém ugyanúgy folytatja tovább a hisztit,miután leöntöttem utána berakom a kiságyába,még nem bír ki jönni ,és ott egy idő után abbahgyja...de maradandó élmény a számára 1-1 ilyen eset,ha látom,hogy jön egy hisztiroham simán fenyegethetem vele,hogy jön a hidegvíz,és bele sem kezd a hisztijébe:)
28. Besi (válaszként erre: 23. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 6. 14:30
két hét múlva indulunk Horvátországba hosszú lessz az út!Remélem hiszti nélkül, de azért felkészülök egy kis locsolni való vízzel.
27. 78826dc958 (válaszként erre: 26. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 6. 14:29
Igy van!A fiam ugy meglepődött amikor leöntöttem hogy el is felejtette a hisztit!!De komolyan mondom hogy annyira sajnáltam hogy utána nem gyöztem babusgatni!Ma már 6 éves de mindenki azt mondja nagyon jól nevelt és én erre büszke vagyok!:))
26. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 17. - Anycácska,)
2009. aug. 6. 14:26
Pedig ez a leöntösdi jó taktika.Én a lányomat igy szoktattam le róla.Már mindent kipróbáltam anno semmi sem hatott.És egy gyerekorvos ismerősöm ajánlotta ezt a módszert.Nálunk bevált.Sajnáltam a gyereket a szivem szakadt meg mikor az arcába öntöttem a vizet persze nem sokat csak éppen hogy észrevegye a dolgot,de valamit muszaj volt már tennem.És utólag nem bántam meg.A gyereknek kutya baja egy kis viztől a hisztije pedig megszűnt.
25. 78826dc958 (válaszként erre: 17. - Anycácska,)
2009. aug. 6. 14:25
De édes!!!Nem lehet haragudi rájuk egy két percnél tovább!!Van amikor nekem jobbán fáj a bünti mint a fiamnak!!De ha engedek azzal visszél.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook