Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hirtelen heves szivdobogás egy pillanatra volt már valaki így? fórum

Hirtelen heves szivdobogás egy pillanatra volt már valaki így? (tudásbázis kérdés)


20. eviva
2019. szept. 10. 14:55
Kedves Pittopotti! Én is így voltam, sok éven keresztül, hogy néha másodpercekig nagyon gyorsan vert a szívem. Nem okozott gondot, csak kellemetlen volt és a háziorvos is azt mondta ,biztos a stressztől van. Aztán a múlt évben a másodpercekből több óra lett. Mire lábra tudtam állni és orvoshoz kerültem még akkor is 150-et vert percenként. EKG kimutatta, hogy PSVT-m van. Nekem mindig egy nagyobb dobbanással, gombóc érzéssel a torokban és légszomjjal indul. Amúgy ha nincs ritmuszavarom, tökéletes EKG-t produkálok. Nagyon jól javasolja Enissa a napló vezetés. A kardiológusnál minden apróság fontos lehet.
2019. szept. 7. 17:47

Nekem pár éve volt először ilyen. Kivizsgálások, ekg, holter, terheléses vizsgálat, majd írtak fel béta blokkolót. Az első tablettától allergiás rohamot kaptam. (fulladás, vörös, viszkető foltok stb)

Visszarendeltek, hogy adnak újat, mivel biztosan az egyik összetevőre vagyok allergiás. Közöltem, hogy én pedig nem vagyok kísérleti nyúl.

Azután sokat változtattam az életemen. Új munkahely, ahol nem volt annyi stresszforrás.

Megtanultam mérlegelni, hogy mi az amivel valójában foglalkoznom kell és mi az, ami csak a feszültséget hozza az életembe. (Sokszor próbáltam mások gondjain segíteni, én találni rá nekik megoldást)

Azóta a vérnyomásom és a pulzusom is teljesen rendben van.

Nem azt mondom, hogy az én döntésem a helyes!

Az biztos, hogy a stressz sokat ront a helyzeten.

Ha tudod, vizsgáltasd ki magad, járj utána a dolognak.

Mielőbbi egészséget Neked!

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - 0adc8842b1)
2019. szept. 7. 09:56
Vagyis orvoshoz is fordult a problémájával, ugye?
17. 0adc8842b1 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. szept. 7. 08:44
EKG.= "Nem volt eltérés". Akkor nem küldik tovább, mert abban a pillanatban nem volt eltérés, hiszen nem akkor volt a szapora szívdobogás.
16. Amaunet (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. szept. 7. 07:50
Kedves Sikerbox! Az életmódbeli tanácsokat természetesen nem pótolják az orvosi ellenőrzést és kezeléseket. Senki nem írta azt, hogy ne menjen orvoshoz. Mivel ekg-t említette, minden bizonnyal folyik a kivizsgálása.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 23:34

Azt javasolom, vezess egy naplót, mikor, milyen helyzetben,étkezés előtt, vagy után jelentkezik ez az érzés. Az orvosnak nagy segítségére lehet a diagnózis felállításában.

Mennyire gyors az a szívdobogás?

Egy pillanatba ugye nem fér bele gyors, még a másodpercbe se.

Viszont egy-egy kihagyás, nagyobb dobbanás az igen, és a kettő bizony nem ugyanaz.

Egy EKG nem mérvadó sajnos. Lehet éppen egy jó periódus, miközben lehet 2-3 perc/óra/nap/hét után visszatérhet.

Okozhatja a fogyás is, esetleg valami vitamin, ásvány hiányzik a szervezetedből. Súlyos következménye is lehet, ha bizonyos élelmiszert kiiktat valaki az étrendjlből.

2019. szept. 6. 21:20

Nekem is szokott lenni.

Azt mondja az orvos, hogy stressz.

Próbálj jógázni, segít.

Van valami lelki bajod?

Nagyon ijesztő tud lenni.

13. Bless the child (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. szept. 6. 20:18

sok a stressz.:/



Ez elkerülte a figyelmedet

12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 20:10
Fura "ambulancia" van itt. Ha valakinek fáj a hasa, menjen orvoshoz, ügyeletre, UH.kell, meg ne halogasd...stn. Most hogy már a 4-ik gyors szívdobogásod van, a gyógymód: "csakra", meg a "leszarom tabletta" (kérdezd meg mennyit szedj belőle?) . Tudod, csak egyszer akadjon ki a szíved a gyors szívdobogástól. Olyan, mint amikor a motor dugattyú elvéti és beragad. Rythmuszavar, ami lehet valóban a stressz, és főleg a lehült levegő után megint a hirtelen meleg. A meleg miatt hirtelen tágulnak az erek és okozhatnak szívdobogást. De ha sűrűsödik, ne várd meg míg mentőt kell hívni.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 18:40

Akkor itt az ideje, hogy felállíts egy fontossági sorrendet az életedben. Gyermek, társ, szülők, testvérek, barátok, munka

És az, ami nem fontos majd megoldódik.

Nem neked kell mindenért és mindenkiért felelősséget vállalni.

Ha rendbe jössz magaddal, rendbe jön az egészséged és rendbe jönnek a kapcsolataid.


Hajrá!

10. 53d48905ac (válaszként erre: 8. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 18:29
Okozhatja
9. grassi (válaszként erre: 6. - 53d48905ac)
2019. szept. 6. 18:27
szerintem is az lehet, nekem is szokott lenni. pár éve kaptam holtert, az a nyakba akasztós izé ami 24 órás EKG-t csinál. semmi kóros elváltozás, úgyhogy én részemről leszarom :) nekem nem kötődött stresszhez, fizikai aktivitáshoz, semmihez... egyszer akkor volt, amikor feküdtem az ágyban és olvastam, és tök nagyot ugrott a mellkasomra támasztott könyv :)
8. pittopotti (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. szept. 6. 18:23
sok a stressz.:/
7. pittopotti (válaszként erre: 3. - Grassi)
2019. szept. 6. 18:23
köröbelű amire emlékszek 3 hete volt,meg ma a többi 3 hónapon belűl
2019. szept. 6. 18:19

Valószínű az extrasystolet érzed, érdemes rá Magnerot tablettát szedni, helyrehozhatja. Teljesen egészséges szíves is előfordul, egyedül acut myocardialis infarctus esetén vészjósló jel.

Remélem tudtam segíteni.

2019. szept. 6. 17:38
Nekem is van ilyen néha, de csak 1-2 mádospercre és a torkomban, fülemben, mellkasomban is érzem de magától elmúlik. Én nem fordítottam rá nagy figyelmet, már régóta megvan.
4. andita1 (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 17:35
Nekem is szokott lenni pár havonta ilyen. Nekem a torkomban van olyankor csikiző érzés, mert annyit ver egy pillanat alatt. Nekem mondhatni nincs súlyfeleslegem, nem tudom stresszes időszakhoz sem kötni. Csak úgy van.
3. grassi (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 17:32
ez a négyszeri alkalom mennyi idő alatt volt?
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pittopotti)
2019. szept. 6. 17:28

Milyen feszültségek vannak a napi életedben? Család, munkahely, párkapcsolat?

Vedd be a lesz@rom tablettát!

Mindenki oldja meg az életét, most csak a sajátoddal foglalkozz!


Feküdj le, mély levegő és figyeld magad! Próbálj megnyugodni és nem megijedni ettől a heves szívdobogástól!


Aztán ezt a mély levegő és figyeled magad legyen napi gyakorlat, mikor nem hagyod magad zavarni és valóban csak magadra koncentrálsz, a testedet figyeled.


Keress rá a csakra meditációkra és sajátítsd el - nagyon tudom ajánlani.

2019. szept. 6. 17:15
Hirtelen fellépő erős gyors szivdobogás egy pillanatra pár másotpercre. Négyszer volt már ez nálam de most nagyon hevesen. Nyugalmi és séta közben is.Gyomor felett mellkas közepén érezve mint ha nagyon erősen verne. Párnapja volt ekg vizsgálatom nem volt eltérés. Túlsúly van, viszont diétázom egy jó ideje sikeresen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook