Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi praktikák, régi értékek..... fórum

Házi praktikák, régi értékek..... (beszélgetős fórum)


2010. szept. 25. 11:12
Ha még érdekel, akkor sima sütőben a szilva lekvárt én úgy teszem olyan nagy lábast ami belefér,olyat keresek nekem 16 literes van. teszek az aljára kb 0,5 dc ecetet és erre rakom a félbe vágott szilvákat. amikor tele van akkor berakom a sütőbe , begyújtom és a rácsot a legaljára teszem a sütőnek és erre teszem a lábast . én szoktam rá tenni fedőt addig amíg nem kezd el forrni. Utána leveszem takarékra és hagyom hagy főljön. Mikor eszembe jut megkeverem. Addig főzöm amig el nem éri a kívánt sűrűséget.Ha nem elég édes akkor szoktam beletenni cukrot, amit már nem a sütőben teszem bele hanem kint a gázon . Amikor elolvadt, akkor még keverés közben főzöm még vagy öt tíz percig. Üvegekbe töltöm , és hagyom, hogy bebőrösödjön a teteje, ez egy pár nap nap, utána celofánt teszek rá,erre szórok szalicilt és erre csavarom a tetőt.Én nem teszek a lekvárba tartósítót. Ugyan így teszem el a barack lekvárt is de abba nem teszek ecetet.
12. Fenife
2010. aug. 4. 10:54

Persze szívesen fogadnék tanácsokat arra vonatkozólag is, hogy lekváron és befőtten kívül mit érdemes még eltenni. Olvastam egy könyvben pl. szárított ételízesítőről amit sóágyon tartósítottak...


Szörpöt(télire) lehet szőlőből, szilvából, körtéből vagy almából eltenni?

11. Fenife (válaszként erre: 9. - Db78bacc4f)
2010. aug. 4. 10:50
Persze, hogy megkínállak, majd küldök virtuális kóstolót :-)
10. Fenife
2010. aug. 4. 10:46

Köszönöm, éreztem én, hogy itt találok megértő embereket!

Teljesen be is lelkesültem!


Esthajnal!

Engem is nagyon érdekelnének ezek a receptek. El nem todom pl. képzelni, hogy hogy lehet kenyérsütőben vagy sima sütőben lekvárt készíteni :-)


Leírod???

9. db78bacc4f (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. aug. 4. 09:13
Irigyek csak, ne foglalkozz velük! Főzd csak a lekvárt és a szörpöt, úgyis a házi a legjobb..és ha kész. küldj majd kóstolót! :)
2010. aug. 4. 09:03
Az a baj, hogy akiktől hallottad a negatív kritikákat, semmihez sem értenek. Nem tudják pl hogy a bolti lekvárok nagy része víz, azért is nem állnak el olyan sokáig mint a házi lekvár, amit akár 3-5 évig is el lehet tartani. (Kérdés hogy lesz e még addigra) Ráadásul a háziban nincs semmi adalékanyag, így sokkal egészségesebb a boltinál. Én is rendszeresen befőzők mindent és örülök hogy ezt teszem. Egyrészt szeretek vele foglalatoskodni, másrészt egészségesebb ételeket eszik a család, hiszen én szabályozom hogy mibe mennyi cukrot teszek, vagy teszek e egyáltalán, harmadrészt, nos egy kicsit büszkeség is szerintem amikor az ember a hazait veheti le a polcról. Nem véletlenül mondta mindig a nagymamám,: A jó háziasszonynak őszre tele a kamrája és a pincéje.
7. Burkuska (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. aug. 4. 08:50

Nem,nem vagy kattant! Hadd vegyék meg a multikból ők az agyon cukrozott,tartósítószerezett,adalékanyagos 20 százalékos gyümölcs tartalommal bíró szemetet,vagy 2000-ért a valamennyire "tisztát".

A legjobb és egészségesebb az,amit Te magad teszel el!!!

Hajrá:))))

6. aesa (válaszként erre: 5. - Esthajnal69)
2010. aug. 4. 08:37

Szilvából ha veres, érdemes ciberét is készítened az olyasmi mint a paradicsom lé sűrűségre csak épp veres szilvából. A beszterveiből a lekvárt meg sűtőbe is elkészítheted , nem lesz olyan kosz, vagy épp kenyérsütő gépben!


Ezeknek kérném a receptjét....! Köszönöm :Judit

2010. aug. 4. 08:35

Ne hallgass az ilyen ismerősőkre! Nagyon nem mindegy mit esztek mennyi E betüs dolgot! Itt tuti tudod mit eszel!Ajánlom a zselésítő 3:1 hez cuccost mert akkor még a cukor mennyiségét is szabályozni tudod!Szilvából ha veres,érdemes ciberét is készítened az olyasmi mint a paradicsom lé sűrűségre csak épp veres szilvából.A beszterveiből a lekvárt meg sűtőbe is elkészítheted ,nem lesz olyan kosz,vagy épp kenyérsütő gépben!

Sok sikert és ne hagyd a kedved elrontani!

4. aesa (válaszként erre: 1. - Fenife)
2010. aug. 4. 08:34

A negativokkal ne foglalkozz!!!!

Amit elteszel,lefagyasztasz-leglább tudod mi van benne,ez a lényeg.

Isteni lett a bodzaszörpöm meg az eper lekvárom:-)

..és nőknek ajánlom a levendula illóolajat,Cansten és társai helyett!!!!

2010. aug. 4. 08:31
Dehogy, marha jó vagy, szerintem ne hallgass senkire és tanítsd ezeket a dolgokat és a hagyományokat is meg a gyermekeidnek, nagy érték, és az egészségetekért is teszel mert nem azt a sok sz§r tartósítószert eszitek, már bocsánat! Nincs is jobb a házi lekvárnál, sokan akik nem főznek be, a piacon veszik meg a néniktől és nem a hipermarketekben, az ilyen hozzáállások a normálisak szerintem...
2010. aug. 4. 08:27
Hát persze hogy nem! Pl. a házi készítésű lekvároknál nincs jobb!
2010. aug. 4. 08:25

Sziasztok!


Úgy alakult az idei évem, hogy rengetg sok gyümölcshöz jutottam. Barck, alma, szilva...

Én naív olyan boldogan kezdtem a gyerekekkel feldolgozni télire. Főztünk lekvárt, tettünk el befőttet, most még szörpöt szeretnék... Boldogan újságolom az ismerőseimnek, hogy milyen tuti kis "parasztasszony" vált belőlem, de mindenki csak lehurrog. Halál komolyan egy elismerő szót nem kaptam :-((( Mindenki hülyének néz, hogy mit pepecselek ilyenekkel mikor bagóért meg lehet venni a multiban, meg amúgy is szólni akartak már, hogy mekkora marhaság ez a természet, meg hamományszeretetem....


Tényleg én vagyok kattant? Tényleg többet ér a multiban vett lekvárt, mint a kamra polcán várakozó házi? Tényleg jobb gyógyszereket kapdosni mindenre, mint ismerni és használni a gyógynövényeket? Tényleg minden féle agyonreklámozott tisztítókkal lehet csak tisztán tartani az otthonod, és marhaság a szódabikarbóna vagy a szalmiákszesz jótékony hatása????


Ugye nem...???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook