Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi praktikák fórum

Házi praktikák (beszélgetős fórum)


2017. máj. 1. 00:17

Házi fogkrém:


- 1 evőkanál kókuszolaj


- 1 teáskanál szódabikarbóna


- 15-20 csepp illóolaj (A borsmenta az egyik legjobb, de elhagyható!)


A kókuszolaj hidegben dermed, melegben folyik. Úgy viselkedik, mint a hagyományos zsír. Ha kell, egy kicsit felmelegítjük, hogy folyékony legyen. A szódabikarbónát a folyékony olajba keverjük. Az illóolaj kellemes ízt ad neki és jó leheletet biztosít. Egy kis tégelybe öntsük bele a kész fogkrémet, innen tudjuk majd a fogkefét mártogatni egy-egy fogmosásnál. Nem kell sok, mert kenődik. Olyan az egész, mintha egy sós zsiradékot kennénk a fogunkra, de nagyon kellemes lesz utána. Szép, fehér, sikamlós lesz tőle a fogunk, bár lehet hogy az ínyünket kicsit kikezdni. Összességében komfortosságot ad a szájnak, ha jól kiöblítjük. Lepucol mindent, amit kell!


(Az adagot lehet növelni, a megfelelő arányok kikeverése szerint.)

2014. máj. 28. 07:30
koszos,telejsen zsírfoltos konyharuhát teljesen felesleges bármibe áztatni ,mivel a tistítószer többe kerül:) dobd ki a francba :) mert 100 ft-ért veszel újat:)Ugyanez érvényes az olcsó zoknikra is.Ezek már nem olyanok mint régen,hogy megérné stoppolni sajnos.A cérna sokszor drágább mint a zokni.
25. d41005143d (válaszként erre: 24. - Judit6006)
2014. máj. 28. 07:23
en is igy csinalom.
24. judit6006 (válaszként erre: 22. - Mmanoka)
2009. nov. 3. 15:11
Én a turmixba öntök mindent és azzal kavarom össze a palacsintához valókat. Gyors és csomómentes!
2009. júl. 18. 21:23
A petrezselyem zöldjét csokorba rakom, egy üveg vízbe állítom és úgy a hűtőbe.Hetekig friss marad, csak a vizet idönként cserélem.
2008. dec. 9. 14:23
Palacsintatésztához előszőr a tojást kevés tejjel szódával összekeverem és lassan apránként adagolom a lisztet egy kézi habverő segítségével így nem lesz csomós.
2008. szept. 3. 12:04
ha van tejszinhab szifonod akkor abba könnyeb a tojásfehérjéből kemény habot csinálni.belerakod a fehérjét és beletekersz egy patront,felrázod és már kész is!
2008. aug. 29. 06:57
Szia!Gyümölcsfolt eltávolitáshoz nekem a egyik folteltávolito vált be de nem tudom hogy be lehet e irni reklámozzák a tvbe leirom ugy ahogy kiejtjük venis (tudom hogy másképp kell irni)valamikor még áztatni se kell hanem teszek a foltra és berakom a többi mosnivalo közé és kimegy a folt.Nekem ez vált be.
2008. aug. 29. 06:41
a lámpa izzóra egy kis parfümöt fujsz és amikor felkapcsolod már árasztja is az illatot.
18. arwenn
2008. jún. 3. 08:38
Sziasztok. Gyümölcsfoltok (cseresznye) ruhából eltávolítására van tippetek?
17. angyal63 (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 31. 23:02
Ha a parfümre gondolsz, akkor vizes hajat dörzsölj át vele, 2 napig benne marad, aztán szárazon is rádörzsölök 1 fújásnyit 1x naponta.
16. angyal63 (válaszként erre: 15. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 31. 22:59
A szaga elpárolog, de tartás meg a fény megmarad.
15. 1eb84e4bad (válaszként erre: 14. - Angyal63)
2008. máj. 31. 15:18
és megszárítod? nem párolog el hamar a melegtől?
14. angyal63 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 28. 18:08
Szószerint nem is lehet dúsabb, de vaporózus lesz, levegősebb, légiesebb. A szag meg elszáll, ki kell öblíteni. Én minden hajmosásután egy adag parfümöt szoktam a vizes hajamba dörzsölni jól benne marad az illat.
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - Angyal63)
2008. máj. 28. 17:36
Dusabb nem lesz, de konnyebben fesulheto igen. Az egyetlen gond vele, hogy utana olyan szaga lesz az ember fejenek, mint az ecetes uborka. Erdemes belerakni par csepp illoolajat.
2008. máj. 28. 17:30

Ez talán nem is házi, hanem szépség praktika:

1 rész almaecet + 1 rész víz. Ezzel kell a hajat leöblíteni hajmosás után. Végül ezt is leöblíteni. A haj fényesebb és dúsabb lesz:))

11. angyal63 (válaszként erre: 10. - Gevi1931)
2008. máj. 15. 14:41
Ezek tök jó tippek!! :DD
2008. máj. 14. 21:11

A fésü és a hajkefe tisztitására nagyon ajánlom

borotvahabot nyomd rá és másik kefével surold át ragyogó tiszta lesz.


Hütő szekrénybe szoidabikarbónát tegyél egy kis müanyag pohárkát valami kis szalaggal át föződ és olyan helyre rakd ahol nem tud felborulni szagtalanitó .


Nylon harisnyát mielött használnád öblisd ki és nylon zacsoka tedd a mélyhűtőbe 24 órara nem szalad a szem olyan gyorsan.


Minden féle magot, vagy füszerpaprikát, grizt, mazsolát, babot, szárazfeles borsót,lencsét, zsemlemorzsát,mákot, stb. amikor meg veszed 24 órára tedd a mélyhűtőbe és ez csirátlanitja zsizsik meg moly ellen nagyon jó tovább elállnak


Ha szappan maradékod van a darabokat tedd 5-6 órára egy tejfőlős pohárba öntsél rá meleg vizet és utánna formárhatod összegyurhatod egybe.


Forró rántáshoz hideg vizet, hidegrántáshoz forró vizet használj.


Habaráshoz mindig előbb egy pici vizzel oldfel a lisztet és villával kavargasd hamarább lesz csomó mentes.


Ha valamilyen folt esik a ruhádra egy pici mosógató szert csöpögtess rá és a két ujjad között dörzsöld át majd tiszta vizzel öblitsd át.


Petrezselymet, kaport, leustyánt, apritó géppen összevágod összel és a fagyasztóba teszed egész télen van mihez hozzá nyulnod.

2008. máj. 14. 17:59
Kavart, piskóta jellegű tészták sütéséhez, a tepsit alufóliával bélelem,az oldalait is, és így egyszerübb a tisztítás .Nagyon egyszerű le húzni a fóliát a sütiről.Én jobban szeretem használni ilyen célra, mint a sütő papírt, bár van amikor azt használom, amikor a tepsinek csak az aljára kell, az oldalára nem./pl.kiflik, teasütemények, stb./
2008. máj. 13. 14:20
Nekem sajnos nem jut eszembe most egy jó praktika sem, de szívesen olvasnám más okos tippjét :DD
2008. ápr. 29. 22:21
Durvább szemű só és szódabikarbóna összekeverésével hasznos házi súrolószer készíthető,ragyogó lesz tőle mosdó és kád,sőt a lábasok is !
2008. márc. 10. 18:05
Ha a húst ki akarod klopfolni,tégy rá folpack fóliát,akkor nem fröcsög rá mindenre a hús leve.
2008. márc. 5. 20:09
MIkro: 2kanál víz,két kanál citromlé, 10percig rakd be a mikroba. Majd önts a szivacsra mosogató szert és citromlevet,azzal töröld át ,percek alatt új lesz a mikrod.
2008. márc. 5. 20:07
Ha kibolyhosodott a ruhád,eldobható borotvával borotváld át. Teljesen leszedi a bolyhokat!:)
2008. márc. 5. 15:00
Megmaradt rántotthúst másnap tedd tepsibe,és 200 fokos sütőben 10 perc sütés után olyan,mintha frissen sütötted volna. Fasírozottra is érvényes.
2008. febr. 22. 08:55
Eldugult lefolyó "szabaddá tétele": szórj a lefolyóba szóda-bikarbónát, és önts rá ecetet! Kicsit hagyd pezsegni, majd öblítsd le! Dugulás elhárítva! :-)
2008. febr. 22. 08:50
Ha van egy jó trükköd,bevált módszered írd meg. Vagy ha valamivel nem boldogulsz kérdezz!! Foltok eltávolítása stb..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook