Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyűjtsük össze a házi praktikákat! fórum

Gyűjtsük össze a házi praktikákat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. okt. 21. 01:55

Az én nyilvános naplómba bemásoltam egy csomó érdekes praktikát, amit a facebook zöldház klubjából gyűjtöttem össze... De ott is rá lehet keresni, nagyon hasznos újra hasznosítási, pénz, és természetkímélő tanácsokkal lát el minden érdeklődőt...


Az 1872. bejegyzéstől az 1916.-ig vannak ezek a bemásolt hasznos tudnivalók..

2012. aug. 15. 20:15
Enyhe ecetes víz, igaz a lábgombára jó. De én nem fújogatnám semmivel, kis időre venné el a szagot csak még így is.
107. davider
2012. aug. 15. 15:03
Csoki fagyi fű volt van rá valami hogy ki lehessen szedni a ruhából???
106. 298b15dfdd (válaszként erre: 105. - Gevi1931)
2012. júl. 22. 12:54
Izzadás ellen nem használ,legfeljebb egy ideig illatosítja a lábat,viszont akinek büdös,annak még büdösebb lesz.
2012. júl. 22. 12:49
Ha izzad a lábad fürdés után bármilyen dezodorral fujd be.
104. hamyka
2012. márc. 23. 21:44
Ill még az jutot eszembe hogy az oliva olajat össze lehet keverni masszázsolaj bőrsimítóval?? használhato a masszázsolaj bőrsimító hajsamponnak? szerintem használhato mert elég sok mindent tartalmaz, hajsamponnak szerintem kiválo szerintetek??
103. hamyka
2012. márc. 23. 18:35
ugy akartam mondani hogy az olajakat összekeverni és pár kis kanálnyi illo olajat hozzáadni pl: teafaolaj, vagy nem oldodik olajban??
102. hamyka
2012. márc. 23. 18:33
vagy még van az a lehetöség is hogy különféle növény olaját összekeverni egymással... vagy az olajokat nem lehet összekeverni?
101. hamyka
2012. márc. 23. 18:32

Sziasztok!!


Lassan meglesz a recept a bio-gyogynövényes samponomhoz!!!


szoval.....


Hozzávalok: etraszüz oliva olaj, az oliva olajnak mennyi a szavatossági ideje? vagy esetleg ha tudtok jobbat ajánlani szoljatok!!


szerintetek hogy lenne jobb a sampon? Mondok 2 féle variáciot amit ki gondoltam és kérem a véleményeiteket!! Ime a variáciok:


1 variácio: különféle olajokat össze keverni jol össze rázzni és igy felvinni a hajra vagy pedig


2. varácio: extraszüz oliva olajban különféle növényeknek a virága/részei benne....


vagy lehetséges egy harmadik variácio is még pedig az hogy a hajra felvenni 2-3 növény tea utánna pedig 2-3 növényi olajat felvenni a hajra....


szerintetek??


Ha van jobb ötletetek szivesen várom és tudjátok hamyka boszorkánykonyhája éjjel-nappal nyitva van!!


irjatok és üdv: hamyka


ui: ez a bio-gyogynövényes sampon sokkal többet ér bármilyen samponnál!!

100. hamyka
2012. márc. 21. 12:43

Sziasztok!!


Ismét én!!


Gondoltam legyen egy ilyen forum is, ahol ötleteket tanácsokat ill véleményeket is irhattok a Házi praktikákbol!!


Milyen házi praktikára gondolok??


Nos, mielött megkérdeznétek nem nem teárol és viztisztitorol lesz itt szo hanem olyan házi praktikákrol amit mi otthon is megcsinálhatunk, gondolok itt a saját házi készitésü fogkrémre,arc pakolásra, ilyesmikre gondoltam!!


Ha nem bánjátok le irom a házi készitésü fogkrém receptet, mielött megkérdeznétek még nem probáltam ki de elég érdekesnek tünik hogy házilag fog krémet csinálni, ime a recept:


Borsmentás fogkrém porbol:


hozzávalok:


2-3 evökanál dentomin natur fogpor


2-3 evökanál xilit


10 csepp borsmenta olaj


annyi glicerin amenyit felvesz


Elkészités:


Elöször a porokat kell összekeverni utánna jöjjön az olaj és utánna a glicerin annyi hogy nem folyik de mégsem olyan kemény massza. Ebben az a macera hogy minden alkalommal kicsit felkell keverni mert a folyadék lemegy az aljára és kell hozzá valami kis adagolo amivel rá lehet tenni a fog kefére. (hogy ne nyulkáljunk a fog kefével bele az nem egészséges)


Nem tudom milyen lehet méég nem probáltam,ezt a receptet a neten láttam...


a xilittel annyi a kérdésem hogy bármilyen xilit jo?? láttam a gyogynövény boltban xilitet az is jo fogkrém készitéséhez??


Mondtam a gyogynövény boltban az eladonak hogy házilag fogkrémet csinálni és hogy kell hozzá xilit zt mondta ö még nem halott rola.... Gondolom csodálkozott hogy honan vettem ezt a hülyeséget hogy xilitet fogkrémhez :D:D


ha nem bánjátok még egyet leirok: ime:


Mézes kalács pattanásokra:


hozzávalok:


1 tk kakaovaj


1 tk kokusz olaj


1/2 tk méhviasz


1 tk méz


1/4 tk örölt szegfüszeg


1/4 tk örölt fahéj


7 csepp propolisztinktura


Göz felett felolvasztjuk a kakaovajat,kókusz olajat,méhviaszt,majd beletesszük a mézet, a fehéjat, és a szegfüszeget.


Vegyükle a tüzröl és még kevergessük tovább amíg hül. Rakjuk bele a tinktúrát. Öntsük kis tégelybe és be a hütöbe.


Ez a két recept nagyon tetszik nekem!! Még nem probáltam egyiket sem, aki szeretné probálja ki nyugodtan hisz azért irtam le nektek!!


Irjatok és üdv: hamyka

99. Ncilány (válaszként erre: 93. - 4f8ae69d1b)
2012. jan. 12. 08:21
Az volt a szerencsém, mikor belélegeztem, éreztem szúr, azonnal ki tudtam menni a levegőre! Külömben lehet hogy ott halok meg 19 évesen..
98. Ncilány (válaszként erre: 83. - Grand mal)
2012. jan. 12. 08:18

NEM SZABAD a 2 őt együtt, Jól írtad!!!

2 külön történetem nekem is van. Egyik a lányom iskolatársa anyukája járt így.

Jó pár éve, amikor a munkaügyim keresztül takarító tanfolyamon vettem rész, ott is mesélt valaki dettó ilyen esetet.

A kettőt együtt nem szabad.

Ja és velem is kibabráltak így, kb 1985 ben!

Nem tudtam hogy a HÜLYE kolléganőm mit öntött be a wc - be. Lehúztam, és sikerült beleslukkolni.

Utána percekig fuldokoltam.

Szinte 100 % hogy ő is ezt a kettőt öntötte be a klotyóba!

Nem tudom milyen szándékkal csinálta ezt, és hogy nekem szánta - e? Akkor újnak számítottam azon a melóhelyen. ( iroda épületben takarítottunk bocs eltértem kicsit )

2012. jan. 12. 08:06
A sál be szokott jönni a férjemnél is ha fáj a torka. Meleg teát citromosat szokott inni.
2011. dec. 20. 02:08
torok es mandulagyulladasra.Kossuk be a nyakat,meleg sa'llal. 1 tojassargajat,1 evo"kanal me'zzel,1 dl forralt tejjel keverjuk ossze,es meg melegen kortyolgassuk.Biztos siker
2011. dec. 20. 02:02
Az uborka magok gyorsabban csiraznak,ha 1 napra tejbe aztatjuk.
2011. dec. 20. 01:57
Az otthon fo"zott kremek,teteje,nem bo"rosodik meg,ha a talat azonnal foliaval letakarjuk.Amikor kihu'lt a kre'm,csak akkor vesszuk le a foliat.
93. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 10. - Garmy)
2011. dec. 20. 00:20

Igen nagyon kell vigyázni,hogy ez a két vegyszer nehogy összekeveredjen!!!

Hallottál már klórgázról?


Klórgáz mérgezés

Gyakori háztartási baleset a klórgáz mérgezés, mely például hypo és vízkőoldó összeöntésekor képződik, és belélegezve életveszélyes tüdővizenyőt okozhat. A súlyosság a belélegzett gáz mennyiségétől függ, mely nagy koncentráció esetén perceken belül fulladásos halált okoz. Ezért minden tisztítószer használati utasítását alaposan olvassuk el, és ha van rá mód, takarítás közben csináljunk kereszthuzatot. Ha minden elővigyázatosságunk ellenére furcsa, szúrós szagot érzünk, vagy szédülés, hányinger jelentkezik, nehezen kapunk levegőt, azonnal menjünk friss levegőre.

92. Arianne113 (válaszként erre: 83. - Grand mal)
2011. dec. 19. 23:53
Jézusom ilyet írni.. ( elolvastam ) soha semmilyen szert nem keverek nemhogy hipót akármivel... isten őrizzen tőle...
2011. dec. 19. 22:33
Bár bevallom sok mindent nem tanultam a nagyimtól. :DDD
2011. dec. 19. 22:30
Ha ecetet teszek a vízbe és azzal pucolom az ablakot, nem lesz csíkos.
2011. dec. 19. 22:24
Az ezust,vagy arany nyaklancon levo" csomot konnyen ki lehet bontani,ha a lancot keves olajba vagy folyekony szappanba martjuk.
2011. dec. 19. 22:21
Nem fog csuszni,az uj cipo,ha a talpat bedorzsoljuk,nyers burgonyaszelettel.
2011. dec. 19. 22:19
Ha a mosovizbe,1 teaskanalnyi olivaolajat keverunk,ismet megpuhulnak,a megkemenyedett bo"rkesztyu"k
86. icuri (válaszként erre: 84. - 2f8d4f38f0)
2011. dec. 19. 22:17
?????????
2011. dec. 19. 22:17
Osszuk meg egymaskozt,a jol bevalt hazi praktikakat,amit meg a nagyanyainktol tanultunk.
2011. dec. 19. 22:16
Hazi praktikak, fortelyok
83. grand mal (válaszként erre: 10. - Garmy)
2011. dec. 6. 03:14

KÉRLEK OLVASSÁTOK EL! EZT SOHA NE PRÓBÁLJÁTOK KI! EGYIK ISMERŐSÖM BELEHALT! TILOS NYITOTT ABLAKNÁL IS!


Bocs, de muszáj volt beleszólnom.

82. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 71. - Sztolyka)
2011. máj. 13. 18:49

A vízkőre azt hiszem a citromsav jó,de legjobb az ecet.A mosópor vagy az öblítő helyére kell önteni és egy üres mosást végezni...

de ha kitartóan keresgélsz,azt hiszem ezt pontosan megtalálod ebben a fórumban

:)

2011. máj. 13. 18:46
Az egerek gyűlölik az őrölt fekete borsot
2011. máj. 13. 18:46
Állítólag kijön a tintafolt a ruhából ha mosás előtt fogkrémmel kenjük be a foltot és állni hagyjuk kicsit
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook