Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi praktikák influenza esetére fórum

Házi praktikák influenza esetére (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házi praktikák influenza esetére

1 2
33. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 32. - 2c5f60da64)
2016. febr. 18. 17:23
Tapasztalati úton rájön az ember milyen étel ital milyen hatással van ránk.
32. 2c5f60da64 (válaszként erre: 28. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 18. 14:06
Én ritkán iszok kólát, de nem melegen persze, amikor fáj a gyomrom. Azt szépen elmulasztja.
31. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - 2c5f60da64)
2016. febr. 17. 20:07
Ha szerencsés vagy túl is éled...
30. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 29. - 2c5f60da64)
2016. febr. 17. 18:00
Nem bánod meg!
29. 2c5f60da64 (válaszként erre: 28. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 14. 18:41
Egyszer biztos kipróbálom :)
28. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2016. febr. 14. 17:29
Nem vagyunk egyformák. Én sem iszom amúgy, kizárólag gyógykezelés céljából.
27. spatifillum (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2016. febr. 14. 17:05
Kizárólag influenzás esetben van lázam, de ugyanúgy zajlik le, mint a meghűlés...legtöbbször hosszadalmas. Idén indultam szimpla náthával, aztán "ráfáztam"...mire kitavaszodik, elmúlik, de az influenzát nem szeretném összeszedni.
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2016. febr. 14. 16:45
Igazából megfázás mint olyan, nem létezik. Csak vírusok és baktériumok vannak, amik tüneteket okoznak.
2016. febr. 14. 14:30
gondolom hogy a nagyon erős megfázást ugyanúgy kell kezelni, mint az influenzát
2016. febr. 14. 13:08
Echinacea csepp. Úgy, ahogy rá van írva. Ha nem is mulasztja el, de legalább nem terjed tovább és nincs szövődmény. És nyálkahártya lohasztó tabletta.
23. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Spatifillum)
2016. febr. 14. 12:50
Biztos, hogy mindig influenzád volt? Szerintem is sokan összekeverik a náthát, megfázást az influenzával!
22. moonlight13 (válaszként erre: 15. - 74eb6f8385)
2016. febr. 14. 12:48
Így igaz!
21. moonlight13 (válaszként erre: 6. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 14. 12:47
Két liter cola? Belehalnék!
2016. febr. 14. 12:29

Szerintem itt mindenki egy laza nátháról/megfázásról beszél, ami nem egyenlő az influenzával. Amikor jön a torokfájás/nátha/köhögés/tüdőgyulladás,stb., ezek már mind csak szövődmények.


Az influenza lázzal és izomfájdalommal járó betegség, ami kiegészül száraz köhögéssel.

Erre jó megelőzésként az oltás, immunerősítés. Egyébként meg lázcsillapítás, ágynyugalom.


Ha már szövődménye van (nátha, hurutos köhögés, stb.), akkor jöhet a gyógyszer. Orrcsepp, köhögéscsillapító, köptető.


Én 1993-ban voltam utoljára influenzás, akkor 3 napig nem is tudtam magamról. Csak lázam volt és végtag fájdalmam. Mivel ágyhoz voltam kötve, így cirka 3 nap alatt túl estem rajta. Szerencsére már hőemelkedéstől nem bírok kikelni az ágyból, így szövődmények nem lettek. Néhány napig még gyenge voltam.


Sokan a megfázásokat, amit más nem influenza vírusok vagy a baktériumok okoznak összekeverik az influenzával....

19. eandi78 (válaszként erre: 8. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 14. 11:50

Nekem se volt még influenzám. Erősnek biztos nem erős az immunrendszerem, illetve az elmúlt 2-3 évben náthás se voltam, szóval nem tudom. Vasam elég alacsony, még az is az immnunrendszer gyengesége mellett szólna.

Megelőzés, nagyjából semmi nálam. Talán nem is az számít, amit megeszünk, mert akkor én állandóan beteg lennék.

Nálam talán az segíthet, hogy télen is futok, ha lehet kerékpárral vagy gyalog közlekedek, tömegközlekedést kerülöm, úszni és szaunába járok (igaz ritkán), nem kímélem a torkom, télen is hűtőből iszom a vizet és fagyit eszek. Öltözködéssel viszont túlzásba esek. Nagyon be vagyok öltözve, nem szeretem a hideget. Sapka, kesztyű már akkor, mikor más még nem hord és vastag kabát. Fűtés is eléggé fel van tekerve. Ha úgy érzem nagyon átfagytam forró fürdő.

Azt nem tudom, hogy ez megelőzés vagy nem.

Nátha esetén semmit nem szedek, illetve próbálok többet pihenni. Ha nagyon fáj a torkom veszek be fájdalomcsillapítót. Pár nap alatt gyógyul.

Ha komolyabb akkor orvos, az meg többnyire nurofen-ambroxol-antibiotkum trio:(

18. túrógombócka (válaszként erre: 15. - 74eb6f8385)
2016. febr. 14. 08:57

egy időben rendszeresen ettem fokhagymát (minden nap, nyersen, vacsorára), és ugyanúgy elkaptam a betegséget.

most vitaminokat szedek (C, D, multi) és elég jól elkerült eddig a nyavalya, lekopogom.

2016. febr. 14. 08:54
a fokhagyma és a citrom nemcsak magas vérnyomásra és magas cukorra jó ?
16. globus (válaszként erre: 8. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 14. 07:29
Igazi influenza nem túl gyakori vendég egy-egy ember életében. Az, hogy náthásak vagyunk, köhögünk, torkunk fáj, hőemelkedés, rossz közérzet, nem influenza. Ha valaki azért oltatja be magát, mert tart ilyen tünetektől, nagyot csalódik.
15. 74eb6f8385 (válaszként erre: 8. - 6b3a35c3e8)
2016. febr. 14. 07:08

"A modern orvostudomány igazolta a fokhagyma vérnyomáscsökkentő, baktérium- vírus- és gombaellenes, emésztést elősegítő, bélfertőtlenítő, bélféregűző, epe- és májműködést elősegítő hatását"


[link]


A leírás is igazolja, hogy nem csak baktérium, de vírusellenes hatása is van.

14. Bigu77
2016. febr. 14. 06:53

Nagyon tetszik a cikked, hsznosnak tartom.

Megosztanám a módszereimet veletek.


Én is a megelőzésre fektetem a hangsúlyt: elmaradhatatlan pl a homoktövis mézzel, amit szeptembertől késő tavaszig rendszeresen fogyasztunk, olykor egy-két hét szünetet tartva, ezt ősszel szoktam elrakni, hosszú ideig eláll. Mindig van itthon hagyma, fokhagyma, torma, ezeket is frissen rendszeresen beiktatjuk az étrendünkbe. Nyári kirándulásaink alatt gyógynövényeket gyűjtök és egész évben gyógyteákat iszunk, amibe mindig teszek egy kis gyömbért.

A gyermekek könnyebben összeszedik a bacikat suliból, oviból, ilyenkor ezüstkolloiddal, propoliszos mézzel kezelem. Köhögésre nagyon jól bevált a fekete reteklé, kifúrok egy megtisztított retket és mézet csurgatok bele, 24 óra múlva kiöntöm a levet, üvegben hosszú ideig eláll.

A méz, citrom, gyömbér keveréke is nagyon hatásos megelőzésre és megfázások, léguti fertőzések kezelésére is. Én így készítem: két citrom, 3-4 nagy kanál méz, kb 10-15 cm-es gyömbért lereszelek apróra, összekeverem egy befőttes üvegben, nem fém kanállal, lezárom. Megelőzésre két kiskanállal naponta, betegség alatt öt-hat kanállal naponta.

Lázcsillapításra gyógynövényes boltból vásárolom az aszpirint.

Ezek a módszerek váltak be nálunk, évek óta nem vettünk be gyógyszert, de nyilván mindenkinek másképp reagál a szervezete és saját magán kell kitapasztalja, hogy mi a jó.

Szép napot és jó egészséget mindenkinek!!!

2016. febr. 14. 05:12

Bevált módszer:gyömbértea,kávéskanál fahéj,méz. Citrom nélkül szabad inni.

Mindenkinek jó egészséget kívánok.

12. Dodi44
2016. febr. 14. 01:19

Hal' Istenunknek, a haziorvoshoz ahova nagyritkan mentunk, O" sem volt nagyon a pirulak hive, meg a gyogyszer ipari lobbiistak elott jart iskolaba, igy ha a gyerekeim betegek lettek, mi hozza mentunk segitsegert, ha aprokaimnak hasmarsh, megfazas, gyomor, bel okozta problemaink voltak, mindig a ha'zmeleg ketlitetres Coca Colat javasolt es mire a Cola elfogyott, a sracok rendbe jottek. Igen a "phosphoric acid" gyilkosa a rossz akaroinknak is a belsonkben. Utanna egy par bogre aludtej, helyettesiti a Probiotic tablettakat...

Ha nekem hasmarsh jelentkezett, akkor meg egy felnott meretu kedvenc nagy cacao tartalmu tabla csoki eltunteti a bajt (kellemest a hasznossal! ;)

Ha netan va'ga'si sebek "keletkeznek", daralt edes pirospaprikat szorok ra, amitol el all a verzes, ugy kotom be, es forradasi sebhely nelkul gyogyul meg.

Mindenkinek mas a mar bevalt "hazi patikaja", nekem a fent megemlitettek mukodnek jol...

2016. febr. 14. 00:19

Nalunk a megelozes a nyero(bb) fokhagyma hegyeket-tisztitva-bele egy fel uveg mezbe es 2 het eres utan naponta egy kanal reggelire.

Es sok folyadek es gyakori kezmosas...normalisan!

10. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Panna.33)
2016. febr. 14. 00:17
Kb :D
2016. febr. 13. 19:34

Bármit tettem, legtöbbször megkaptam az influt.

Úgy vélem, talán a gyakori kézmosás és az immunrendszer erősítés némileg csökkentheti a lefolyást....

Nos, nekem a Kalmoryrin "eben guba":)

Ha már megfáztam: acc+orrspray, gőzölés, Zepter-lámpa

Tea: vöröshagyma+kamilla+gyömbér+méz; zöld; kurkuma+gyömbér+méz és citromlé

Supradynt szedek.

Lányom totál náthás (ő távozott itthonról), a férjem és apám hasmarssal küszködik egész héten.

8. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 7. - 74eb6f8385)
2016. febr. 13. 19:20
Ha nem kapál egész biztosan nem ezért.... A fokhagymának a hiedelemmel ellentétben nincs se féregűző se antivirális hatása... Esetleg a baktériumokra hat valamennyire. A Cseppfertőzéssel terjedő vírusok ellen sem hinném hogy sokat érnek a kéztörlő kendőcskék... Egyébként gratulálok erős inmunrendszered van ha nem kapsz influenzát.
2016. febr. 13. 19:00

Megelőzésre ajánlom: 5-6 gerezd fokhagyma összenyomva, összekeverve fél csészényi mézzel (önmagában a fokhagymát elég nehéz megrágni, lenyelni). Ezt a a hűtőben tartom és esténként ahányszor nyitom a hűtőt, mindig kanalazok egyet.

Emellett kerülöm a nyilvánvalóan beteg embereket, és minden lehetőséget megragadok a kézmosásra.

Kézfertőtlenítő mindig van a táskámban.

Az elmúlt években még nem kaptam influenzát.

2016. febr. 13. 17:46

Az én módszerem, bár már így is elég fura vélemények íródtak rólam, ezzel szerintem tovább rontom a megítélésem, a határon járok a nemnormális és a komplett idióta között... :)


Nos az én módszerem, úgy húsz éve alkalmazom és nekem kösz bevált...


Valami gyógyszer, a kalmopyrin megfelel.


Olyan meleg Cola amilyet még éppen meg bírok inni. Fogok egy kétliteres, berakom a mikróba, és felmelegítem úgy ahogy van a flakonban. Előtte célszerű kinyitni mert ha meleg nyitáskor cola szökőkút jöhet létre... Persze kupak vissza és úgy melegíteni..


Felveszek négy-öt vastag pulcsit, két-három melegítőalsót. erre felülre egy hosszú esőkabátot... A teljesen vízálló esőkabát fontos, minél hosszabb legyen erre még ráveszek egy pulcsit vagy melegítőfelsőt hogy tuti jól dunsztoljon. :)

Fűtés, 27 - 28 fokra...


Próbáltam szaunázni, nincs ilyen jó...


Sapka, hogy el ne feledjem. :)


Úgy öt - hat óráig érdemes ebben a cuccban maradni, a Cola kortyolgatása közben figyelni kell a hőfokra, ha hül ujra melegíteni.


A cola tele van foszforsavval, melegen gyakorlatilag minden élő szervezetet elpusztít, a garatban élő bacikat, vírusokat is. A szénsav is segít, sokkal jobb a mézes, citromo teától.


A test túlmelegszik, egy óra múlva veszettül kalapál az ember szíve, de tartsunk ki legalább öt órán át. Utána meleg zuhany, alvás. Reggelre sokkal jobban leszünk, makacs meghűlés esetén másnap este megismételendő. :)

2016. febr. 13. 17:33

Most látom, hogy cikket irtál, azt hittem, tanácsot kérsz.

mégegyszer bocs, nem akartam beleokoskodni.

4. l.luiselotte (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2016. febr. 13. 17:28

Én lázas is voltam, azt köztudottam leviszi a kalmopyrin, nekem is bevált.

( köszi R. Gedeon )

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook