Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kössek házassági szerződést, vagy ne? fórum

Kössek házassági szerződést, vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. Törpilla (válaszként erre: 70. - Epresturmix)
2019. okt. 25. 14:26
Jó persze. Van aki nem menne vidékre lakni . Ijesztően csendes. Panelban nekem még mindig olyan érzésem lenne mint akit le hallgatnak. Laknom kellett egy ideig. Bőven elég is volt. Mindent hallottam amit nem szerettem volna hallani és ezt értsd ahogyan szeretnéd.🤣😉
70. Epresturmix (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2019. okt. 25. 14:22
Az a 100 az 10 akart lenni.
69. Epresturmix (válaszként erre: 68. - Törpilla)
2019. okt. 25. 14:22
Mi társashâzban élünk. 7 lakásos. Szuper. Központon. Szemben a rendőrség, mellettünk a tűzoltósâg, a mentő 7 perc alatt kint van (sajnos tesztelve :D) iskolák, óvoda posta, minden a közelben. Ja DM 100 méter. :D Ha nagyon akarnék tudnék kertêszkedni is, de eme perverziónkat máshol éljük ki. :D
2019. okt. 25. 14:18
Minden elismerésem azoknak akik panelban tudnak élni.
2019. okt. 25. 14:16
Én úgy tudom ami a tiéd az a tiéd is marad nem lesz közös és papíron tudod igazolni a vagyonod. Én ha ez neked ekkora lelki bizeria íratni kell olyat, ha meghalsz amíg urad él haszonélvezői a házadnak aztán örökös a gyermekeid.
66. birebora (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2019. okt. 25. 14:10
Akinek még olyan sincs, dehogynem. A panel egyre jobban felértékelődik. Egy jó helyen lévő társasház, panel programon átesett, jó elosztású, kényelmes, tiszta, tehermentes bizony nagy érték a mai világban. És képzeld ha még csak nem is laza:)
2019. okt. 25. 12:27

Akinek semmi vagyona nincs az még 80 milliónál kevesebbre is utazhat, persze nem mindenki!

Nem a panel a lényeg, hanem az abból származó pénz, később, gondold tovább Andi ..

64. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2019. okt. 25. 12:25

Neked lehet nem. 🙂

Én gondolnám!

63. andi6020 (válaszként erre: 62. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 25. 12:03

Azért 80 millió Ft kizárólag ingatlanban nem olyan hűde nagy vagyon.

Egy laza panel is 30 milla, mégsem gondolnám, hogy a hozományvadászok a paneltulajdonosokra utaznának.

62. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 25. 08:18

Egyébként mivel ő nem olyan gazdag, mint te megfordult a fejedben, hogy csak a pénzed akarja?


Kiforgatni a vagyonodból? Nyilván neki is elmondtad, hogy 80 millát érő vagyonod van ingatlanban, gondolom mivel még nem adtad el van a bankszámládon is bőven pénz, úgy képzelem jól fizető állásod lehet, jó autód stb.. Van akinek ez csábító!


Lehet írtad de nem láttam, hány éves vagy és hány éves a pasid?


Mondjuk attól, ha te lennél fiatalabb akkor is előfordulhat ez.


Én ismerek olyan srácot aki direkt gazdag és 40+ - os nőkre vadászik, mert neki semmi vagyona nincs és pénzt akar, jobb életet. Nem ő mondta, csak látom.


Azt hiszik, hogy csak a nők között van ilyen, pedig nem.


Érdemes figyelni ezekre. Például, ha megsértődne a szerződésen az már egy jel is lehet, hogy nem téged akar, hanem a pénzt.


Persze nem így fejezné ki magát, hanem " szerelmem, nem bízol bennem?Csalódott és megbántott vagyok, bla, bla " Mintha hallanám 😂


Én lehet mindig számításba veszem a negatív részt is, meg a legrosszabbat, de szerintem te se tennéd rosszul.


Mert itt csak attól félsz, ha elmúlik a szerelem és majd váltok mi lesz..


De mi van, ha nincs is szerelem, más szándék van? Nem ismerem az életed és a közös életed sem ezzel a sráccal, de mivel kiemelted, hogy ő nem gazdag, így megfordult a fejemben ez a lehetőség is.



Plusz érdekes hogy tavasz óta már el is akár venni, pénzéhes lányai vannak, akik biztos adnak tanácsot apucinak 😉


Már te is kezded észrevenni a dolgot.


Hisz nem tetted volna fel a kérdést. Bár te a lányaira adod az utat,de ne feledd,hogy veled a nagy szerelmed tolhat ki, és nem a lányai közvetlenül.

61. meer
2019. okt. 24. 20:07

Egy ismerősöm kb hasonló cipőben jár... és ott eleve a leendő férj tett erről említést, hogy szerződés....


Ha házasság köttetik.. bizony-bizony nem árt előtte elgondolkodni és jogászt megkérdezni. Viszont azt se tanácsolom, hogy gyerekekre bármit ráírtatni.. végrendelet azt igen.. bármikor visszavonható. Ekkora összegnél nagyon kell ügyelni annak alakiságára és tartalmára. Ha közjegyző készíti vagyonokba kerül, ha csak letétben őrzi jóval olcsóbb.


A házasság után külön kassza.. hm attól fogva a közösen szerzett javak közössé válnak...


Lehet talán egyszerűbb lenne csak élettársi viszony, akkor fel sem merül az öröklés a partner ill. azok leszármazottai részéről! De mindenképp jogász segítségét venném igénybe, ha ilyen partnerrel mégis házasságot kötnék, és szerződés és végrendelet.

60. Mezei Virág (válaszként erre: 33. - Kittl)
2019. okt. 24. 19:40

A boldogsághoz nem papír kell, hanem 2 összeillő ember.


Nem kell bíbelődni a válással alkalmasint...

Nem mennék hozzá.

59. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - MTami01)
2019. okt. 24. 19:23

Aztán mi sértő van benne?

Nem kevés pénzről van szó, manapság mindenkinek kéne házassági szerződést kötni, hogy ne lehessen senkit kisemmizni.

Nagyon tájékozatlan vagy! :(

58. sanyinak (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 24. 18:55

Az nem zavar, hogy ő nem tud semmit felmutatni, amit eddigi élete során elért?

Vagy lenyúlták a lányai? 🤔

57. birebora (válaszként erre: 56. - Aileron44)
2019. okt. 24. 18:42
Csak akkor adhatja el ha a haszonélvező beleegyezik.
56. aileron44 (válaszként erre: 54. - 0adc8842b1)
2019. okt. 24. 18:12
Ha rajta van a haszonélvezete, nem adhatják el a gyerekei a tudta nélkül! A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál!
2019. okt. 24. 17:25

Igen,köss,és látom,hogy már más is írta,hogy egy végrendelet sem rossz ötlet.


Néhány ember kifordul magából,ha pénzszagot érez.


Természetesen,tisztelet a kivételnek.

54. 0adc8842b1 (válaszként erre: 39. - Kittl)
2019. okt. 24. 16:17
A legjobbnak tartanám a házassági szerződést. Ha bármikor valami gond van, pénzt kell előteremteni, akkor az ingatlan sem lesz azonnal pénz. A gyermekeid felnőttként ki tudja mit akarnak és amit rájuk iratsz vagy hasznosítják, de akár el is adhatják a tudtod nélkül, ha a nevükön van.(felnőtt fejjel 18 éves kor után). Ne írasd a nevükre addig! Továbbá, mi a helyzet ha a párod lányai valami fojtán "levesznek a lábadról és szükségük lesz pénzre? Vagy mi van a lányok anyjával? Ő nem kerülhet elő valahonnan? Bármennyire is szereted, tudod a felhők is ott vannak azért. Köss okvetlenül szerződést és ha uri ember, akkor neki kellett volna felajánlani!!!
53. levarosbukta (válaszként erre: 51. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 24. 12:40
Ja, én még leragadtam annál amikor ha eladtad a kiskorú nevén lévő ingatlant csak ingatlant vehettél rajta szintén a kiskorú nevére. 22-es csapdája volt.
52. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Kittl)
2019. okt. 24. 08:33

Ezt már nem is mertem javasolni.

De az élettársinál is óvatosnak kell lenni.

51. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
2019. okt. 24. 07:41

Eladhatod, csak a gyámügy egy bizonyos százalékát lerakatja, amit a gyerek 18 éves korában felvehet.(ha nem vesznek másikat, mert akkor beleforgatja)


Én felvettem.

50. levarosbukta (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2019. okt. 24. 07:29
Pontosan! Én sem íratnám a kiskorú gyerekeimre az ingatlanokat. Bármikor jöhet egy olyan élethelyzet hogy el kell adni egyiket.
49. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 45. - MTami01)
2019. okt. 24. 05:50
Annyi baj legyen, hogy megsértődik,nem szabad ilyen butának lenni!!!!
2019. okt. 24. 03:02

Olvasva a többi fórumjaidat valami azt súgja nekem hogy rosszul választasz.

Szerintem kulturált ember tudja mi az övé,ebben a kapcsolatban van más probléma mint a vagyont "lepapírozni"

47. timycat (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 22:06
Oh ez esetben egy végrendelet sem árt.
2019. okt. 23. 22:03

Én abszolút házassági szerződés párti vagyok, nekünk is van. Ez nem bizalom, vagy sértődés kérdése, hanem 2 előrelátó, egymást tisztelő fél megállapodása múltra, jelenre, jövőre nézve. A későbbi legnagyobb konfliktusforrás még abban az időben történő rendezése amikor még teljes az egyetértés, még nem a düh, sértettség, csalódás homályosítja el a józan észt.

Ügyvéddel kapcsolatban viszont legyél körültekintő, mert némelyik olyan szerződést ír, hogy mikor baj van és elő kell venni akkor az a papír papírminőségénél fogva még fenéktörlésre sem alkalmas.

2019. okt. 23. 21:48
Amennyiben nem bízol meg benne, akkor meglehet kötni, de ez szerintem sértő mindkét fél számára.
44. andi6020 (válaszként erre: 40. - Birebora)
2019. okt. 23. 20:01

Felesleges bonyodalom, macerás hozzányúlni amíg a gyerekek nem töltik be a 18 -at. Aztán meg a gyerekek be is inthetnek anyukának, ha akarnak. :D


Maradjon csak a nevén. Nem tartozik elszámolással a pasi felé.

43. df1e1c376c (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2019. okt. 23. 19:49
Vagy akar csak ha koltozne barmi miatt az anyuka, csalad, amig 18 ev alatt van akar csak az egyik gyerek, szinte lehetetlen.
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Birebora)
2019. okt. 23. 19:23
Ez sem az igazi. Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, de a gyerekek nagyon gyorsan felnőnek és nem biztos, hogy az anyuka jól kijön a gyerekei választottjaival, vagy a gyerek keveredhet olyan üzleti helyzetbe, hogy ő szeretné eladni a lakást. Lehet, játékfüggő, szenvedélybeteg stb. Az ember nem arra gondol, hogy majd egyszer valami gond lesz a szeretett gyerekkel, de annyi rosszat is láttam már, hogy mindenki kezelje a saját vagyonát, amikor majd nagykorúak lesznek ráér akkor a gyerekeknek adni a lakást, persze őgy, hogy a szülőnek maradjon sajátja, ami felett ő rendelkezik szabadon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook