Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mi a tapasztalata a házassági szerzödésröl?Érdemes megkötni? fórum

Kinek mi a tapasztalata a házassági szerzödésröl?Érdemes megkötni? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 26b2f3a1f8 (válaszként erre: 27. - 19feb52842)
2008. okt. 22. 11:25

Nem rontja el, aki házassági vagyonjogi szerződést köt , feltéve, ha van mire megkötni... nem árt,ha az ember a jövőre nézve gondolkodik...

Nyilván nem a válásra kell gondolni a házasságkötéskor, de a szerelem bármikor elmúlhat...bár ne így lenne...

33. 26b2f3a1f8 (válaszként erre: 21. - Drnéni)
2008. okt. 22. 11:19
Mindenki így látja az elején, de sajnos az élet produkál olyan helyzeteket, amire nem is gondolunk, hogy velünk ilyen megtörténhet.." Mindig az jön ,ami még nem volt..." az élet minden területére igaz...tapasztalatból mondom.
32. Veronika27 (válaszként erre: 31. - Csókica)
2008. okt. 22. 10:51
Teljesen igazad van.
2008. okt. 21. 03:02
Érdemes szerződést csináltatni,mert a nagy szerelemből egy idő után lehet utálat,és akkor indul a harc a vagyonért,és akkor azt is elveszitheted ami csak a tiéd volt.Az ismerőseim között volt ilyenre példa.Valóban rosszul hangzik,hogy házassági szerződés,de a rossz helyzetben egy mentőöv.
2008. okt. 21. 01:58
Bizalom kérdése-szerintem
2008. okt. 9. 21:31
Gyógteára mondani szokták : Ártani nem használ. Élethelyzettől függ. beleolvastam és jó ha van ilyen. Úgy látom..
2008. szept. 3. 10:56

Minden nezopont kerdese.

En mindenkeppen fogok kotni szerzodest, mi mar megbeszeltuk. Nem azert, mert nem bizom a paromban, hanem mert a 2 noverem is megjarta mar e teren. En mar okosabb leszek :) Nem mellesleg itt kulfoldon nem szeretnek egy valas miatt penz nelkul maradni...

2008. máj. 26. 14:25
Én nem rontanám el a házasságomat szerződéssel.
26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 25. - Szilvana)
2008. máj. 26. 14:24
Akkor figyelj arra, hogy veled mindenkeppen irasson :))
2008. máj. 26. 14:23

Meg kell kötni!!

A barátom amikor az ex-ével összeházasodott, nem csinálta meg a szerződést, kisemmizte a csaj.

Teljesen tönkretette.Nulláról indult szegény.

2008. máj. 26. 14:10
Meg kell kötni mert nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, nálunk a páromnak az előző házasságából van 2 lánya a ház amiben most lakunk az én nevemen van, nincs apai örökség én adtam a házba a 80%-ot. Nekem nem lesz az életbe újabb esélyem, hogy házat vegyek. Volt vita, veszekedés de én nem engedtem mivel a szüleim öröksége adta a 80%-ot. Akinek nem tetszik tovább állhat.Ha én halok meg előbb akkor a párom örökli a házat. Kényes dolgok de erről MUSZÁLY beszélni.
2008. máj. 26. 11:54

a jelenlegi párom járt úgy, hogy nagymamájától örökölt egy lakást még 1985ben. 90től 2003ig együtt volt egy csajjal, aki szült is egy gyereket. Közben eladták a lakást, PÁROM LAKÁSÁT, és a lány szüleinél megcsinálták a pénzből a tetőteret maguknak. Majd a nő unatkozott és félre k....t. Lényeg, a csaj kirakta a páromat. Se lakása, se semmije.


Ezektől függetlenül, én vele nem kötnék szerződést. Most együtt csináljuk a konyha felújítást. Nagyon sokat dolgozott már a lakásomon, holott még nem is lakunk együtt. Anyagilag segítjük egymást, főleg Ő engem. Szóval, az ember nem tudja és sose tudhatja.

22. 8da8a563b7 (válaszként erre: 20. - Mamoca1234)
2008. máj. 26. 11:49
Bizony, ez így van, de sajna a mai világba... 8 éve voltak együtt, összeházasodtak, a srác artista, kijárkált külföldre dolgozni, a csaj nem csinált semmit. A srác küldta haza a lóvét, nem keveset. Lakásra és, hogy a csaj tudja fizetni a kiadásokat. Aztán a csaj vett egy lakást a küldött pénzből, és most elválik. Na ezt add össsze.
2008. máj. 10. 23:47
Én nem akarok senkit lebeszélni róla, de személy szerint én soha nem kötöttem volna össze az életemet olyannal, akivel kapcsolatban eszembe jut, hogy egyszer majd meg kell védenem tőle a vagyonomat. Meg a fordítottját is kikérném.
2008. máj. 10. 23:28
A FENE MEGETTE AZ EGÉSZET, HA ÍGY KELL NEKIINDULNI EGY HÁZASSÁGNAK!
2008. márc. 27. 15:57
Szóval jó ha van,nem árt felkészülni a legrosszabbakra.Nagyon remélem nem lesz probléma a késöbbiekben sem,de azért köszi mindenkinek a tapasztalatokat,remélem irtok még!
2008. márc. 27. 07:56

jó ha van !

Mi építkeztünk ,és csináltunk egy szerz.arró,hogy a páromé volt a telek ,és mielőtt mi megismerkedtünk már meg vette a nagyrészét a téglának,de innentől kezdve a többi az közös,mivel a hitelt is eggyütt fizessük,de egyszer az anyósom a fejemhez vágta,hogy csak akkor lessz közöm a házhoz ha már ki van fizetve,ja hozzáteszem,neki 1 ft -ja sincs benne,tehát sok jót én se várhatok anyóséktól!!!

2008. márc. 27. 07:35
Nekünk van. Ha a férjemmel történt volna valami, az anyósék elszedtek volna mindent tőlem.
2008. márc. 26. 22:05

MINDENKÉPPEN!

Ha netalán még 1x férjhez mennék,csakis így csinálnám.Na de ki venne el egy elvált nőt...Hanna

2008. márc. 21. 13:31
Fontos lehet.na nem az esküvő után (fontos),hanem amikor elszállnak a rózsaszín felhők,és kiderűl,:"Én nem akarom ezzel az emberrel leélni az életem!"persze senki nem így vág neki,de sajna ez is előfordul.és akkor bizony jól jön 1 ilyen papír!
2008. márc. 21. 13:12
Elég szomorú.
2008. márc. 21. 12:44
Engem például a lakásvételi szerződés mentett meg, ahol le volt írva, hogy a lakás fele az enyém, különben a volt férjem még abból is kiforgatott volna. Sajnos nem volt házassági szerződésünk.
2008. márc. 21. 12:42
Nem hülyeség. Váláskor amúgyis elszabadulnak az indulatok, ilyenkor elég ha csak az egyik fél ki akarja forgatni a másikat mindenéből, akkor nem árt ha egy ilyen szerződéssel tisztázva van a felállás.
2008. márc. 21. 12:13
Én hülyeségnek tartom.Ilyen alapon azt is szerződésbe kellene foglani, hogy egy héten hányszor szexelhetünk.
10. Zkelah (válaszként erre: 7. - Fb3d790ac9)
2008. márc. 21. 12:11

Ha gyerek lesz akkor sem mindegy, hogy van-e. A házassági szerződés nem a gyerek öröklésével foglalkozik. Két különböző dolog.

A házassági szerződés mondjuk arra jó, hogy tegyük fel, összeházasodtok, te örökölsz egy lakást, amit eladtok és vesztek egy másikat magatoknak. Aztán bumm válás és alapból nem túl egyértelmű milyen tulajdonhányad illett meg benneteket. Meg bele lehet tenni esetleg nő illetve gyerektartásos részeket. Ilyesmi.

2008. márc. 20. 21:46
Szerintem is érdemes. Maximum sose lesz rá szükség. Ha meg mégis, akkor sok szenvedéstől megkímél. Nekem természetesnek tűnik.
2008. márc. 20. 18:35
Igen érdemes. Nagyon sok a válás.
7. fb3d790ac9 (válaszként erre: 5. - Sylvee12)
2008. márc. 8. 18:34
A párom szeretné,igaz nem ellenkezek,legyen ha ezt akarja,bár azt mondják,ha gyerek lesz,mindegy van e,mert az ö vagyonák a fele a gyereké lesz,és mi juliusra várjuk.Csak szeretnék tisztában lenni,mi az elönye és mi a hátránya.
6. Sylvee12 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. márc. 8. 17:23

Mi is azonos szinten állunk, ha ezek után szerződni akarna, ám legyen. De szerencsére ilyenről szó nincs.

Többet segít, mint amit elvárnék.

5. Sylvee12 (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. márc. 8. 17:19

Ja, ezt nem írtad. Nem akartam megkérdezni, hogy álltok?

És ezt ő akarja, vagy a családja?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook