Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság - házassági szerződéssel vagy anélkül? fórum

Házasság - házassági szerződéssel vagy anélkül? (beszélgetős fórum)


30. manul (válaszként erre: 1. - Moncsa1985)
2010. jan. 15. 10:48

Na ezt a kérdést én is feltettem a leendő férjemnek!Nem szólt hozzám napokig.

Nem csináltunk szerződést.Kilenc éve vagyunk házasok úgy néz ki,hogy működik.

Nincs tanulság,csak leírtam a történetet!

2010. jan. 15. 10:29
Soha nem írnék alá ilyet.Vagyok olyan tisztességes, ha menni akarok, csak azt viszem amit hoztam.
28. petka
2009. jún. 17. 17:41
Szerintem akkor van ertelme, ha a ket fel kozott nagysagrendbeli vagyoni elteres van. Nekem egyebkent soha nem jutott volna eszembe keszittetni.
2009. jún. 17. 17:38
9 éve vagyunk együtt, 4 éve házasok. Soha meg sem fordult a fejünkben a házassági szerződés, bár igaz, együtt építettük fel a jelenlegi életünket, közös érdem, amink van, együtt értük el.
2009. jún. 17. 13:12
én mennék az ügyvédhez.
2009. jún. 17. 13:07

Örülök, hogy sokan így gondolkodtok. felvetődött a napokban ez a kérdés, és kíváncsi voltam, kinek, mi a véleménye erről.

Szerintem is sok mindent leegyszerűsít. (bár az is tény, hogy a házasság előtti vagyon azé marad az esetleges válás után is, akié a házasság előtt volt. és szerintem ezzel sokan nincsenek is tisztában.)

24. Ada12 (válaszként erre: 20. - Aville)
2009. jún. 17. 12:17

Így van, nekem tökéletes a kapcsolatom a Szüleimmel és Anyósomékkal is. De én is úgy gondolom, h a Szülők nem azért dolgoztak éveket, h teszem azt a fiúk vagy a lányuk egy rossz házasság után mindent felezzen.

Tény, h nem ebből kell kiindulni, de erre is fel kell készülni.

Szerintem semmi megalázó nincsen ebben.

23. Ada12
2009. jún. 17. 12:15
A házassági szerződésben felsorolják a saját vagyontárgyakat pont azért, hogy később ne legyen ebből vita. Plusz még beleírhatják azt is, h a közösen szerzett dolgok kié lesznek, (nem feltétlenül feleznek)
22. Ada12
2009. jún. 17. 12:14

Szerintem hülyeség (bocsánat) azt gondolni, hogy akkor nem szeret, őszintén szeret-e. És nem is divatkövetés, de gondoljatok bele, persze szép az, hogy holtomiglan-holtodiglan, de mi van, ha mégsem. Ha felbukkan valaki, és egy perc alatt szétesik minden...Láttam már ilyet a környezetemben. Nem számít gyerek, feleség stb, csak Ő számít...

Ilyenkor a sárdobálás helyett jól jön, ha le van írva, kinek mi jár...

21. 32c21ed252 (válaszként erre: 20. - Aville)
2009. jún. 17. 12:13

"Egy csomó gusztustalan sárdobáló válást lehet megelőzni egy jó házassági szerződéssel. . . szerintem"


pontosan.

20. Aville
2009. jún. 17. 12:09

Én is azoknak a táborához tartozok, akik nem ellenzik ezt, hanem sőt!!! Nálunk nekem van több papíron, mégis a párom jobban ragaszkodik a házassági szerződéshez, mint én.

És jár a pont Ada12-nek (3), aki szerint ha nem a vagyona miatt mész hozzá, akkor ez miért lenne gond? Lehet, hogy a párod szülei ragaszkodnak hozzá, hogy védve legyen az, amit a fiúknak teremtettek elő.

Egy csomó gusztustalan sárdobáló válást lehet megelőzni egy jó házassági szerződéssel... szerintem.

19. 32c21ed252 (válaszként erre: 18. - Moncsa1985)
2009. jún. 17. 12:02
?
18. moncsa1985 (válaszként erre: 2. - 32c21ed252)
2009. jún. 17. 11:58
egy nő a sok közül: nem csodálkozom, témafelvetés volt. még nem állok oltár előtt, és ezzel még várnék is pár évet
2009. jún. 17. 11:58
bocs, jav.15 év után
16. Pitypang (válaszként erre: 14. - Vvicus)
2009. jún. 17. 11:58
Szerződéssel és nélküle sem lesz közös. :) Max. ha közösen vesztek valamit, de akkor arról meg nincs mit szerződni, feleződik. Illetve ha vesztek pl. 10 millióért egy lakást és te adsz 4 milliót, ő meg 6-ot, akkor arról lehet papír, hogy 40:60%-ban legyetek tulajdonosok. Ennyi. Nem?
15. 32c21ed252 (válaszként erre: 12. - 8fbc6fca58)
2009. jún. 17. 11:52
nem lesz közös 165 év után sem semmi ami a szerződésben benne foglaltatik:)
14. vvicus (válaszként erre: 9. - 32c21ed252)
2009. jún. 17. 11:52
De szerződés nélkül közös lesz, én erre értettem.
2009. jún. 17. 11:51
Mi több: ha a pár egyik tagjának saját vállalkozása van-és annak a jővőbeni bevételét-még a házasság alattit is- is belefoglalják a vagyonjogi szerződésben, akkor az sem feleződik válás esetén.
12. 8fbc6fca58 (válaszként erre: 1. - Moncsa1985)
2009. jún. 17. 11:51

Én nem értem, miért van erre szükség. Mert ha válásra kerül a sor, akkor a házasság előti külön vagyon, az a válás után is azé marad, akié eredetileg volt. Ez tuti, mert 4 éve váltam és akkor így számolták, kinek, mi jut. A volt férjemnek volt egy lakása a házasságunk előtt, azt eladta és abból, plussz közös pénzből vettünk közös házat. Na ezt úgy számolták a bíróságon, hogy levonták a közös házunkból az ő lakásának az értékét (persze beleszámolva, hogy annak azóta mennyit változott az értéke) és ami maradt, szóval a közös részt, azt feleztük. És szerintem ez így is van rendjén. Szóval nem értem, minek a szerződés, amikor válás után mindenki visszakapja azt, ami az övé volt. Illetve 15 év után lesz közös minden, hacsak erre nem jó a szerződés, hogy 15 év után is visszakaphassa mindenki, ami az övé volt.

Hát szerintem essetek túl a szerződésen, attól még imádhatjátok egymást, de sosem tudni, mi lesz mondjuk 20 év múlva. Ez még nem jelent bizalmatlanságot. Így legalább a párod is láthatja, tényleg őt imádod és nem a pénzére hajtasz.

11. Judita79 (válaszként erre: 4. - Pitypang)
2009. jún. 17. 11:48
én is így tudom ,hogy ami a házasság előtt a neveden volt, az nem lesz az övé a házasság után sem.... szóval én sem értem mire jó ez....
2009. jún. 17. 11:48
Ezzel csak a későbbi kellemetlenségeket lehet elkerülni. Igaz senki nem úgy megy férjhez ,hogy 5 év múlva elválok. Szerintem ez sokkal jobb , mert ha válásra kerül a sor azt szépen, csendesen ,veszekedés nélkül el lehet intézni és nem kell évekig egymásra ujjal mutogatni, hogy ki mit visz. Így meg nem ér majd meglepetés senkit és mindenki folytathatja az életét ,igaz már külön.
9. 32c21ed252 (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2009. jún. 17. 11:48
Ha meg van a vagyonjogi szerződés-akkor nem válik közössé 15 év után sem.
8. vvicus (válaszként erre: 1. - Moncsa1985)
2009. jún. 17. 11:46
Látom, kortársak vagyunk. :-) Nekem egy hónap múlva lesz az esküvőm. Nálunk ez nem jött szóba, mivel egyikőnknek sincsen semmilye. Így nem túl bonyi a helyzet. Viszont, ha lenne pl. már saját lakásom/házam, ami a saját szerzeményem, akkor tuti én is kötnék. De a házasság előtti vagyon úgyis csak 15 év után lesz maradéktalanul közös, ha jól emlékszem tanulányaimra...:-)
2009. jún. 17. 11:44

Én eléggé kiábrándulnék belőle... :S


Nálunk nem lesz szerződés, mindkettőnk ellenzi; de ezek csak mi vagyunk, nem követjük a divatot : /

2009. jún. 17. 11:43

Én alapvetően konzervatív gondolkodású vagyok, de sajnos ebben a mai világban sosem lehet tudni, hogy mi lesz tíz év múlva, milyenné változik a párod, a kapcsolatotok, és szerintem ez csak afféle "biztosíték" mindkettőtök részére.

Bár, nem épp a legjobb érzés gondolom, ha ezt a kérést felteszik az embernek... egyfajta bizonytalanságot is sugallhat a másik fél felé, hogy bizalmatlan....

5. pf01
2009. jún. 17. 11:42

Engem nagyon "arcul csapna" ezzel.

Mindenképpen gondolkodóba esnék,szeret-e őszintén,miért gondol ilyenre,szeretnék-e egyáltalán a felesége lenni.

De,ez én vagyok,biztosan sokan helyeslik majd,de nálam ez nem "férne" bele.

4. Pitypang (válaszként erre: 1. - Moncsa1985)
2009. jún. 17. 11:42

Semmit sem tennék, mennék az ügyvédhez és kész. Nekünk mondjuk nincs, de lehetett volna miattam.

1. házasságkötéskor nem arra készülök, hogy válunk, tehát az a papír csak akkor lép életbe, ha valamit elrontunk, de nagyon.

2. amennyiben mégis válásra kerülne sor, tudom, hogy nem vagyok olyan, aki jogtalanul ki akar forgatni valakit a vagyonból, ami amúgy az övé.

3. amit közösen szerezünk a házasság után, az meg úgyis feleződik.

4. nekem is van valamim végülis, én is félthetném a seggem. :D


A lényeg viszont, hogy én nem értem a lényegét teljesen, mert úgy tudom, a házasság előtti dolgok nem osztódnak, amit utána szerzünk, arról a házasság előtt hogy is lehetne papír?

3. Ada12 (válaszként erre: 1. - Moncsa1985)
2009. jún. 17. 11:42

Keresnék egy megfelelő időpontot. Szerintem ez ma már természetes. Gyönyörű a szerelem, magam is ebben élek, de semmi kivetnivalót nem találok abban, ha valaki szerződést köt. Sosem tudhatod...

És nem szabad azt mondani, h akkor nem is szeret, ha szeretne nem gondolkodna így....manapság mindenre fel kell készülni.

Ha úgy gondolod nem a vagyona miatt mész hozzá, akkor emiatt sem kell felhábodonod.

2009. jún. 17. 11:38
A mai világban abszolút jogos. Nem tudom min csodálkozol.
2009. jún. 17. 11:36

Harmonikus párkapcsolat, alig várod, hogy kimondd ama bizonyos "igen"-t, már próbálod a ruhát, már megvan a tökéletes hely, a zenekar, a felszolgáló személyzet. Minden idilli, amikor párod felteszi a kérdést: mikor vonulunk ügyvéd, jegyző, tanúk elé?

Mármint nem egybekelés szándékával, hanem a nagy eseményt megelőző óvintézkedések letétele gyanánt.

Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook