Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kössek házassági szerződést, vagy ne? fórum

Kössek házassági szerződést, vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
11. kittl
2019. okt. 23. 17:34
Valahogy szegyenlek egy ilyent az orra alä dugni. Most kepzeljetek el ott lakik a hazamban es csinalja a kertet stb besegit mindenbe aztan a vegen csövesz nem kapsz semmit belöle. az is mekkora bunkosag !
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 17:32

"nem uszna el az egyebkent is penzehes länyai fele. Allandoan az apjukat hivogatjak penzert, pedig felnött koruak"


Ebben a helyzetben azt javaslom, hogy külön kasszán éljetek.

Legyen egy havi alap a háztartási kiadásokra (szolgáltatói számlák, élelmiszer, stb.), de a többi jövedelem maradjon csak mindenkinek a saját rendelkezése alatt.

Így elkerülheted, hogy "gonosz mostohává" válj, aki az apjuknak tiltja, hogy őket pénzelje és a párod sem szólhat abba bele, hogy a gyermekeidnek éppen mit veszel meg.

Próbálj meg anyagilag független maradni ebben a kapcsolatban.

9. semleges (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2019. okt. 23. 16:56
A végrendelet okos gondolat.
2019. okt. 23. 16:53
Naná, hogy köss. A külön vagyon és a házasság előtti tulajdon nem lesz közös jogilag. Amit a házasság után vesztek és szereztek közösen csak az, ha jól tudom.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 16:53

Ha a vagyonod jól körülírható azt még a házasságod előtt a gyermekeidre írathatod. pl. ingatlanok, betét számla.


A közös vagyonba (házasságkötés, élettársi szerződés) a közösen szerzett értékek tartoznak bele - és szerintem egy esetleges (ne legyen) válás esetén is így veszik figyelembe.

Azzal, hogy házasságot kötsz és a párod hozzád költözik a lakás, ház tulajdonában még nem szerez részt.


Hogy ezeken ne kelljen külön gondolkodni, gondoskodni a legegyszerűbb egy házassági szerződés.

Ahhoz ne ragaszkodj, hogy a gyermekeidet is örökbe fogadja (ha még kiskorúak), mert ez külön bonyodalom lenne, ha veled történik valami.


Ha már a házassági szerződés miatt egy közjegyzőt felkeresel, akkor egy végrendelet megfogalmazásán is elgondolkodhatsz és egyben lerendezed.


80 milla az azért már vagyon és felelősség.

2019. okt. 23. 16:49

A külön vagyon jogilag soha nem lesz közös, de előfordulhat, hogy elúszik, szóval mindenképp én is a házassági szerződést ajánlom.


[link]

2019. okt. 23. 16:48
szerintem kössél,
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 16:43

Természetesen legyen házassági szerződés!

És ne a félretett pénzedből éljetek, meg adjatok a gyerekeinek, hanem abból, amit kerestek.

Ha ezzel oda az idill és a szerelem, akkor csak jól jártál!

Ennyi pénznél már legyen helyén az eszed!!:)))

3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 16:42

Szia.

Leginkább te tudod, hogy a pasi mennyire megbízható és mennyire nem.

Természetesen szerintem inkább az eszedre hallgass, mint sem a szívedre.

Ha a pasinak problémája akad a házassági szerződéssel, akkor természetesen megkérdőjelezném, hogy ha nem érdekli a vagyonom, csak a szín tiszta érzelem, akkor ez miért is gond számára.

Szerintem tedd fel a kérdést a házassági szerződéssel és a válaszából, reakciójából meg is kapod a választ a kérdésedre.

Sok sikert!

2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Kittl)
2019. okt. 23. 16:40
Szólnod kell hogy szeretnél házassági szerződést kötni, az indokokat nem kell az orrára kötni. Ha tényleg akkora a szerelem akkor aláírja, ha nem akkor meg nem kár érte.
2019. okt. 23. 16:32

Sziasztok !


Tavasszal megismertem egy nagyon helyes ferfit akivel tenyleg jol kijövünk. Nagy a szerelem köztünk. Minden jo is lenne, de nekem van ket kicsi fiam es kb 80 mill ft vagyonom. A szeretett ferfinak sajnos semmi vagyona nincs, es az elözö hazassagäbol van viszont ket länya. Most nyaron megkerte a kezem es en igent mondtam, de öszinten szolva azert feltem a vagyonomat. Szeretnem ha azt az en fiaim örökölnek, es nem uszna el az egyebkent is penzehes länyai fele. Allandoan az apjukat hivogatjak penzert, pedig felnött koruak !

Ha most felvetem hogy hazassagi szerzödest szeretnek akkor felek , hogy összetöröm a közöttünk levö idillt, de hülye sem akarok lenni, mert ugy tudom egy bizonyos idö elteltevel a vagyon közös lesz. Mit tegyek ?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook