Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi költségek fórum

Havi költségek (beszélgetős fórum)


1 2
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Cilabogyó)
2023. febr. 15. 15:14
Szokták is mondani, hogy az idő pénz.
34. Babi11
2023. febr. 15. 15:11

Mindig akciós termékeket veszek,és elteszem.

Letöltöttem a telefon aplikációkat,Lidl,Spár,Penny. Nagyon sokat lehet vele spórolni.Pl. egy termék 100 Ft-tal olcsóbb,veszek többet. Annyiszor 100 Ft spórolás.

Nem eszünk étteremben. 2 hete vendégek voltunk,olyan rosszat életemben nem ettem mint akkor. Ráadásul 5-6 ezer Ft volt 1 adag.

Kevesebbet autózunk, kell a mozgás,a levegő!

Hát ennyit a spórolásról.

33. cilabogyó (válaszként erre: 32. - Bellabi)
2023. febr. 15. 14:02
Egyetértek. Lemondunk az új ruháról, mert még használható a régi. Az viszont, hogy tésztát gyúrsz, lekvárt főzöl, kenyeret sütsz stb. az annyi idődet elvesz, amit mondjuk másra, esetleg kikapcsolódásra tudnál fordítani. Az akciók figyelése és több üzlet felkeresése a spórolás jegyében szintén idő.
32. bellabi (válaszként erre: 1. - Panka77777)
2023. febr. 8. 23:37
Spórolni kétféleképpen lehet: lemondani dolgokról vagy akciókat lesni, minél több mindent magad csinálni. Igazából mindkettő életszínvonal esés, az elsőben javakról, a másodkban szabadidőről mondasz le. :(
31. globus
2023. febr. 8. 20:57
Takarékoskodunk, de megbolondulni nem vagyunk hajlandóak.
30. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Icuska538)
2023. febr. 8. 19:04
igen.
29. Icuska538 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2023. febr. 8. 18:13
2 havi?
28. Icuska538 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2023. febr. 8. 18:13
Ok köszi! Akkor igaz!
27. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Icuska538)
2023. febr. 8. 17:55
bizony,reggel kiabált a postás,mondom mit hozott,hát a nyugdíjat.
26. Icuska538 (válaszként erre: 25. - Icuska538)
2023. febr. 8. 17:25
Bocs nem ide akartam ezt irni. 🤔
2023. febr. 8. 17:24
Csak tájékozás végett kérdem:a posta tényleg elkezdte a nyugdíjak kifizetését? Én dolgoztam, és mindig a számlás jött hamarabb. Szomszédnéni szerint ez most másképp van.
24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2023. febr. 8. 16:30
Amíg vállalkozóként nagyobb pénzeket mozgattam, több oszlopos nyilvántartást vezettem naponta. Nyugdíjasként abbahagytam. Most kb. egy éve kezdtem el ismét írni. De nincs már szükség sok oszlopos silabuszra. Könnyen kiigazodok a kiadásaim tételeiben. :))
2023. febr. 8. 15:59

Én 18 éves korom óta naponta vezetem a bevételeket és a kidásokat, párszáz forintos egyetemi ösztöndijakkal kezdődött.

Szerintem hasznos, sok minden pl tartós fogy cikkek , egyes ruhák vásárlása, számla befizetés, visszakereshető. Éppen tegnap dühöngtem, hogy ugyannyi cuccért a spárban novemberben kb 60-65 %-t fizettem és hogy milyen drasztikusan emelkedtek a péksütik, macskakaják energiaitalok.

( a nagyobb kiadáűsok blokkjait meg is őrzöm )

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2023. febr. 8. 12:41
Igen, igaz, hogy te is ezt írtad. Az én véleményem annyiban tér el, hogy szerintem igenis megéri energiát fektetni tételes listába, ha valaki tényleg spórolni akar.
21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. febr. 8. 12:32

Ugyanezt írtam én is.

Hogy csak akkor van értelme, ha tételesen felírod, hogy az adott összeg mit tartalmaz.

Mert úgy beírni, hogy pl. Lild kaja 25 ezer forint, semmi értelme.

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2023. febr. 8. 12:28
Amikor mi nagyon spóroltunk, akkor bizony tételesen vezettük, hogy mikor, mit, mennyiért vettünk. Cáfolnám, hogy semmi értelme. Az ember könnyen abba a hibába esik, hogy rosszul tippeli meg, mire mennyi megy el. Aztán meg csak pislog, hogy hova lett ennyi pénz. Valamennyire visszatartó erő is, hogy nem "ó, csak bedobom ezt a kosárba, mert nincs is rossz áron", hanem "ennek az árát beírni a táblázatba nem esett olyan jól, ráadásul a hónapban már harmadjára". De mindenkinek más taktika jön be, mindenki máshogy csinálja.
19. tumbo2
2023. febr. 8. 12:07
itt van három bolt,egyik drágább,mint a másik.
18. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2023. febr. 8. 12:05
hogyne lenne,az a neve,hogy szatócsbolt,csak éppen gatyába való gumit nem lehet kapni.belefűzöm,ha hosszabb ,akkor nem jó,ha rövidebb,akkor a csípőmön nem tudom fölhúzni.egyszer még elhagyom útközben a gatyát.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Tumbo2)
2023. febr. 8. 11:49

Sok féle üzlet van, meghatározott árukészletekre szakosodva. Azok az u.n. régi szatócsboltok már nincsenek, ill. a "mindentárulmulti" sincs elérhető áron és távolságban.


Vagyis az a pár zöldséges egymáshoz igazítja az árait, a 2-3 tőkehúst áruló is hasonlón cselekszik, a coop-ok egy nagyker. különböző utcasarkon levő kisker. boltjai.


Inkább azt nézem, mielőtt indulok, hogy merre van pl. coop + 100-as, vagy coop. + zöldséges... Mert a coop-ban pl. a tőkehús drágább, mint a másik irányban levő tőkehúst is áruló élelmiszerboltban, de az u.n. sajátmárkás konzervek a coop-ban olcsóbb, de a zöldség ott drágább, mint a maszek zöldségesnél.

Egyszer találkoztam egy ismerős hölggyel az utcán, a reklámújság a kezében, és azt olvasva ment egyik boltból a másikba. Sokszor a lábunkat lejárjuk pár ft kedvezményért. És itt a másodikon nincs kiskert, hogy majd a hagymát, salátát, gyümölcsöt termelek magamnak.

16. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 8. 11:04
bár a lányom már nem olyan fiatal,meg a férje sem,43,48 évesek.megtehetné,hogy egy menő butikban vásárol,de minek,a férje sem,pedig egyetemi tanár.a kaviárt nemigen szeretik,inkább a töltött paprikát,palacsintát,meg ilyesmit.hány pókhasú utazott azon a gépen,ahol ennyi pénzt költöttek kajára.
15. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2023. febr. 8. 10:51
jó dolgod van.itt az egyik kisboltban drágább minden,mint a másikban.vettem egy doboz gombát,olajon lepirítottam,aztán betettem a hűtőbe.mert,ha jönnek a gyerekek,akkor biztos nem lesz.mert búbos húst akarok csinálni.csak hús kéne hozzá,lehet,hogy holnap elmegyek az autóshoz.
2023. febr. 8. 10:26
Köszönöm szépen az értékes hozzászólást, lehet abbahagyom az írkálást, mert tényleg stressz!!!!!!!!!!!
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Cilabogyó)
2023. febr. 8. 09:05

"Vettünk hurkához, kolbászhoz való alapanyagot,..."

Mindig tanul az ember. Még ha nem is töltöm bélbe, csak gombócot formázok belőle, akkor is olcsóbb lesz, mint készen venni. Köszi!

2023. febr. 8. 08:01
Nem irok semmit, nem stresszelem magam. Felesleges dolgokat nem veszek, amit meg kell azt megveszem.
11. cilabogyó (válaszként erre: 10. - 068c3c8b2e)
2023. febr. 8. 07:44
Én ugyanígy vagyok. Sok mindenen tudok spórolni, de a kiadások írását már abbahagytam, mert csak stresszeltem tőle. Összeírtam magamnak, mi az amin még tudok változtatni, spórolni. Többek között nem veszünk ásványvizet, üdítőt is csak ünnepekkor. A régi szódagépet elővettem, ha szénsavasra vágyunk. Készítettem szörpöket, ha ízesre vágyunk. Savanyúság, lekvár, tészta, befőtt otthon készül. Kevesebb felvágottat veszek, inkább csinálok ilyen-olyan kencéket. Körözött, kolbászkrém, tonhalkrém stb. Mosószerből is az olcsóbb, saját márkás termékeket veszem, ugyanígy a mosogatógépbe való dolgokat is. A DM marhaepe szappanja nagyon jó folttisztító és olcsó,kiegészíti az olcsóbb mosószereket. Művelem a kertet, amit lehet megtermelek. Ruhát akkor veszek, amikor akciós, azt is netről rendelem. A nyáron 420 ft-ért tudtam pólókat rendelni. Mindig átgondolom, ha venni akarok valamit, hogy tényleg szükségem van-e rá. Túrót én is mindig otthon készítem, sajttal még nem próbálkoztam. Vettünk hurkához, kolbászhoz való alapanyagot, decemberben töltöttünk, lefagyasztottam. Lényegesen olcsóbb, mint megvenni. Az akciókat nagyon kell figyelni, mert sokat lehet spórolni.
10. 068c3c8b2e (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. febr. 7. 16:48

Én pont úgy vettem észre, hogy főleg a mai fiatalok nagyon tudatosan legtöbbször másodkézből vesznek ruhát. Amikor én voltam kamasz, akkor ragadt rám ez a szokás és manapság a legtöbb holmim másodkézből van (ruhacserélgetős események, turkálók, ingyenes felajánlások), nagyon ritkán van, hogy újonnan veszek ruhaneműt, természetesen az alsónemű, fehérnemű, zokni mindig új, de kabát, szoknya, cipő lehet használt.


Ahol most élek, ezek a babaholmik nagyrészt ingyen cirkulálódnak egy kisebb szomszédságon belül ("ingyen adom" jellegű csoportok városrészenként), és minden baba pár hétig-hónapig viseli ezeket, tehát nincsenek elrongyolódva.


Anyám saját kezűleg készít tésztát, én is sokszor készítek friss sajtot. Az akciós termékekből szoktam lefagyasztani, ha engedi a fagyasztást. Mi is mindent megvarrunk, megjavítunk.


De írogatni nem szoktam, mire mennyit költök, mert az önmagában akkora stresszfaktor, hogy nem éri meg, mert nem ettől spórolok meg több pénzt. Fejben minden vennivalóra van egy lélektani határ.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2023. febr. 7. 13:22
Én a listába, amit vezetek, az összeg mellé írom, melyik üzletben: zöldség, coop, 100-as, hentes, kínai... erről tudom, hogy mire költöttem.
8. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Fülemüledal)
2023. febr. 7. 10:49

Hasonlót akartam írni én is.

Nagyon rég én is írtam a kiadásokat, de rájöttem, semmi értelme.

Kajánál úgy lenne valami értelme, ha tételesen leírnád, hogy az adott összeg mit tartalmaz, akkor talán ki tudnád szűrni, mi az, ami felesleges.

2023. febr. 7. 10:38

Természetesen legolcsóbb kaja, amit magam főzök. Most már a sajtot, túrót magam készítem. Nem kell tőle félni, összedobni max. fél óra, a többit elvégzi az idő.

TK. kenyeret évek óta magam sütöm serpenyőben. (Cikk az adatlapomon)

2023. febr. 7. 10:34

Amikor megjön a havi nyugdíj, rögtön félreteszem belőle a havi csekkekre, gyógyszerre, és egyéb fix célra való összeget. A maradék kaja-keretet osztom annyival, ahány hét lesz a következő havi bevételig.

Így csak a kaja-keret-felhasználást vezetem csak azért, mert jobban látni, hol is tartok a heti keretem belül!

A heti keretet igyekszek tartani. Szigorúan csak listával megyek vásárolni, és csak annyi plusz pénzt viszek magammal, ha valami akciósat látok, (hús, zöldség) akkor abból 1-2 evésre-főzésre valót veszek.

Ami csomagolt élelmiszer és akciós, célszerű megnézni a lejáratát, meglehet, hogy azért van leárazva!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook