Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? fórum

Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 70. - 080e136033)
2012. nov. 18. 13:56

Komoly munkahelyet fenntartani még 1 bölcsis gyerek mellett is szinte lehetetlen, esetleg komoly nagyszülői támogatás mellett lehet, vagy ha lehet otthonról is dolgozni. Egyszerűen állandóan betegek, vagy van valami rendkívüli helyzet.. Több gyereknél meg ezek az első évek hatványozottan nehezebbek az egymástól való elkapások miatt.. Én 9 éve csinálom, tudom, meg látom a többieken is.


Nekem most a 3. ment bölcsibe, és már egyébként jól bírja. Ehhez képest két hete egy napot se voltam dolgozni mert suliszünet volt (két nagyobb otthon), múlt héten voltam két napot, aztán este leesett a kicsi az ágyról, mentő-kórház. A héten bent voltunk. Aztán hétfőtől apám vigyázott rá, én mentem melózni, de csütörtökön nem ért rá apám, így gyerekkel mentem be.. Pénteken már se eleven se holt nem voltam, alig láttam a monitort...


És még isteni szerencsém van, hogy van egy ember, aki ennek ellenére értékeli képességeimet, és inkább előbb elkezd egy projectet, hogy velem dolgozhasson.. én meg dolgozok majd ingyen, hogy ne épüljek le, és legalább legyen hova visszatérni..


Azért így mérnökként 6-8 milla biztos kiesett már a három gyereknél..


De mondjuk azt is tudom, hogy úgy 4-5 éves koruktól viszont nagyon stabilak tudnak lenni, ha szeretik az intézményt, ahova járnak. Akkor lehet megint újra építkezni. De nagy kiesés ez sajna-nem sajna..

88. 55875e9863 (válaszként erre: 87. - Kukacc)
2012. nov. 17. 19:08

Igen, és az a durva, hogy nincs benne olyan húúú de drága cucc. 2 nagy zacsi cucc, és ott vagyunk, hogy 15.000 ft. Olyan árak vannak...


Vaterán fent vagyok és vásároltam is már onnan, most eszembe sem jutott ott szét nézni. :D Köszi az ötletet! :)

87. Kukacc (válaszként erre: 83. - 55875e9863)
2012. nov. 17. 18:17

Nálunk is elmegy minimum ennyi. Nem gondolom, hogy azért ez sok lenne :)

Főleg a változatos, vitamindús étrendnél :)

86. Kukacc (válaszként erre: 85. - 55875e9863)
2012. nov. 17. 18:16

Így van, ez a lényeg, nem a baba neme :)


Vaterán és apródon rengeteg újszerű újszülött ruhacsomagot láttam az utóbbi hetekben, fiú-lány csomagot egyaránt :)

85. 55875e9863 (válaszként erre: 84. - Zebra25)
2012. nov. 17. 17:18

Jaja...:D Majd kiderül, egyenlőre még nem tartunk ott, de jó ha tudom mire számíthatok. :)

26.-án megyek a következő uh-ra. Már nagyon várom, mert most már hátha biztosabbra látszik, hogy lány vagy fiú. :)

A 12. hetes uh-n úgy tűnt mintha lány lenne... De a lényeg, hogy egészséges legyen. :)

84. Zebra25 (válaszként erre: 82. - 55875e9863)
2012. nov. 17. 13:42
Szerintem majd meglátod, hogy hogyan alakul a dolog, hogy mennyi kell a pelusból.
83. 55875e9863 (válaszként erre: 73. - Benvik)
2012. nov. 17. 12:34

Úúúú... na az igen. Az óvoda az külön fejezet, na meg a sulis idők majd... Amikor én jártam suliba alig voltak ilyen költségek. Na meg nem voltak ilyen árak... Nagyon durva költségeket vernek a szülők nyakába az tény.

Az első 3 év lényegesen másabbnak tűnik mint ami utána következik, változik az ovi kezdetével az egész "bevásárló lista" és a "kötelező költségek" is. Főleg első gyereknél sok a kezdeti költség ahogy látom, mert a következőknél, azért már sok minden megmarad amit a tesó is tud majd használni. :)


Nekünk hetente elmegy 15 ezer ft a kajára...

Pedig nem vagyunk zabagépek, de viszont változatosan és vitamin dúsan étkezünk. Mindennap zöldség-gyümölcs megvan, a hús pedig nem fogyhat ki a mélyhűtőből. Főleg ha jönnek vendégek, egy kettőre megcsappan az otthoni készlet...:D

82. 55875e9863 (válaszként erre: 75. - Kukacc)
2012. nov. 17. 12:26

Na akkor nem olyan vészes a pelenka-ügy. :D

Ha van ilyen címed, megadhatod, hátha találok valami jó cuccokat, amit ki vehetek majd bérbe. :)

Előre is köszönöm! :)

81. Kukacc (válaszként erre: 77. - F758a7200f)
2012. nov. 17. 12:01

:)

Nyilván, ha kakil, azonnal cserélek, ha többet, akkor többet. De ő átlag 1-szer kakil reggel.

Nem pisil annyit, hogy 3óránként kelljen cserélni és nekünk a pelus, amit használunk, nagyon bevált. Nem szokott nehéz sem lenni a pisitől a pelus, ehát meg sem telik annyira :)De persze,mindenkinek más a gyereke, van akinek meg rengeteget pisil :)


Küldöm priviben a popsitörlő recijét :)

80. Mirandas (válaszként erre: 78. - Mirandas)
2012. nov. 17. 09:47
*kevesebbet
2012. nov. 17. 09:47
Hogy keszited a popsitorlot egyebkent, Kukacc? Hatha hasznos, tudod, gyujtom a mindenfele sporolos trukkoket:)
2012. nov. 17. 09:47
Azt tudom, hogy mikor született a fiam (most 8 éves) mindenből minőségit vettem és a kelengyére nem volt elég 500000.- ft. Jócskán túlléptük mire hazakerültünk a kórházból a babával. (kiságy, babakocsi, fürdető állvány... kisruhák.. babútor) persze van aki ennél többet költ, és van aki lényegesen kevesebet költhet. A határ a csillagos ég. A pelenka igen drága, nemrégiben vittem ajándékba babaruhával együtt. Horror árak vannak. De ha azt nézem, hogy minden évben csak a beiskolázása a gyereknek 60-80e forint.. Ezen felül egész évben a ruházkodás, étkezés.., különóra, osztálypénz... (óvoda is nagyon költséges, mert ott meg kell benti ruha, váltócipő, különórák, csoportpénz.... ) Csodálom, hogy egyáltalán van még aki mer vállalni gyereket.
77. f758a7200f (válaszként erre: 75. - Kukacc)
2012. nov. 17. 09:45

3pelust, ez komoly?? En 6x cserelem a papirt is de mondjuk az enyemek a lanyok picinek napi 10x kakiltak, minden szoptatas kozben es utan, de meg most is garantalt a napi 2 kaki, ettol fuggetlenul az eldobhatos sem tartana ki 8 orat, meg csak pisi eseten is, max 3 ora de akkor csere. Nemcsak a bore miatt, hanem megtelik es kesz. Ejjel is mindig ugy megtelt nekik (most textil, de a papir majd szetrepedt)


Ezt a 3 pelust napi adagnak en ritkasagnak tartom, ha a forumindito konkret pelus szuksegletekre kivancsi, inkabb a 6-8 lenne realis. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy most te koteles vagy ha a tied nem pisil, csak napi 3x, inkabb, hogy ne 3-mal szamoljon mert kell tobb is altalaban

2012. nov. 17. 09:36
Akármerről közelítjük meg, mindenki az anyagi lehetőségeihez mérten a legtöbbet szeretné megadni a gyermekének. Nagyon sokba kerül egy gyermek nevelése, még akkor is ha nem az anyagiakra szeretnénk helyezni a hangsúlyt. Komoly áldozathozatalt kíván. Hiszen a szükségleteit folyamatosan ki kell elégíteni, és egy kisgyerek esetében nem lehet elnapolni dolgokat. Nem csak hároméves korig, hanem amikortól egy gyerek megszületik nincs korhatár tól-ig. Minél nagyobb annál többe. Minden elismerésem annak aki a mai világban gyermeket mer vállalni.
75. Kukacc
2012. nov. 17. 09:25

Én eldobható pelust használok, de egy csomag majd 2 hétig elég. Naponta kb: 3pelust szoktam cserélni, kivéve, ha kakil :D

Nagyon jó bőre van a kisfiamnak, sosem volt még piros, gyulladt :)

Szerintem a pelenka dolog is relatív.

Ha érdekel, majd tudok mail-címeket adni, ahol tudsz kendőt, mei tai-t kölcsönözni, babamérleget kölcsönkérheted a védőnőtől (én sosem használtam).


Nekünk mondjuk a "legdrágább" hónap eddig 25000ft volt, de akkor 10000-ért vettem a Kisfiamnak ruhákat.

Popsitörlőt készítek itthon, az nekem nagyon bejött és egy nagy tekercs egész hónapra elég :)

Gabi édesálom fürdetőt használok, az elég 1 hónapra 1flakonnal.

Pelus kb: 2zsacskó, de persze azért mindig van itthon bőven belőle.

74. f758a7200f (válaszként erre: 70. - 080e136033)
2012. nov. 17. 08:58

Igen, pl pont annyiba kerul a gyerekek kulonoraja havonta mint amennyibe egyhavi pelus kerul (eldobhatos) :))))


Viszont a menza az oviba es suliban tobbe kerul mint amennyibol hazilag megfoztem, tehat ha azt nezem akkor mar itt pluszkoltsegben vagyunk.


En a kozepsonek es a kicsinek nem veszek jatekokat mert a nagy regi jatekaival jatszanak, 1-2 aprosag csuszik csak karacsonykor, a kicsinek ruhakat sem veszek, a kozepso orokol a nagytol plusz nehany csajos ruhat veszek neki, megiscsak lany, de o jobban szereti a fius cuccokat. A kicsi orokol a masik ketto utan tehat vegyesen lany es fiu ruha, jatek van.


Ami meg pluszkoltseg, az az ovi mert az allamiba nem vettek fel a kozepsot es maganba kell jarnia.


A kocsiba szerelheto uleseket csak a nagynak vettuk meg es ezt hasznalja a masik ketto, annyi, hogy most vettem egyet a kozepsonek pluszban mert kinotte a "kozepes ulest".


Babakocsit, mozest, hordozot csak az elsonel vettunk

73. benvik (válaszként erre: 70. - 080e136033)
2012. nov. 17. 08:55
Na ja. Jelenleg mind a két gyerekem ovis. Most kezdett őrjöngeni pont Apa. Csoportpénz 500Ft/gyerek, gyümölcsnap 3000Ft/gyerek, ebédbefizetés 7000Ft/gyerek, fényképezés 500Ft/kép + 2 csoportkép is ugye, bábszínház 900Ft/gyerek, és menjen anyuka is persze. És még nincs vége a hónapnak... És akkor még vegyek 2-2 overállt, mert ugye 1 éjszaka alatt nem szárad meg, téli cipő, ami 10ezer darabja (mind a két gyerek bokasüllyedédes, gyógycipő kell). Visszasírom még azt az első 3 évet... Ja és a különórák. Angol 1200/hét a nagynak, lovaglás 2000/hét a nagynak, úszás 5000/hét a kettőnek. És akkor még nem ettek...
72. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Zebra25)
2012. nov. 17. 08:48
Igen, az elso 16-ra ertettem a 40 ezret. Amiket utana vettem, azok nem voltak mar akciosak, meg vettem kulsokat is, de csak, hogy legyen mindig pluszban mert elkezdtuk ejjelre. Es mar irtam a pelusos forumon de ez 300euro volt osszesen (vagyis 160-ert vettem a masik 10 pelust es kulsoket), szoval igy sem volt 100 ezer forintban az egesz, de aki odzkodik, en azt ajanlom, hogy vegyen akar csak 8 vagy 16 darabot kezdesnek es a tobbit utana. 16 az mar olyan kezdes, hogy azzal elvan vegig, ha pl ejjelre papirt hasznal:)
2012. nov. 17. 05:46
amikor még pici baba kb.15 ezer ft vagy lehet több is..amikor fiam pici baba volt,9 ezret hagytam ott pelusra,popsitörlőre 1000 ftot,testápolóra 1000ftot,samponra vagy fürdetőre,800ftot,popsikenőcsre 1200ftot..most hogy már nagyobb(2 és fél éves múlt,így kb.5 ezer megy el havonta..sampon 450ft,popsitörlő 360ft,testápoló(nem kell havonta)1000ft,vitamin(nem kell havonta)1350ft,tej kb.1600ft
2012. nov. 16. 23:50

Mondjuk anyuka jövedelemkiesése elég relatív, első félévben elég jó a tgyás, utána meg már van bölcsőde.. Én pl. azzal kalkulálok, az első félév jobb lesz bevételileg, mert mivel itthon leszek, több időm lesz "feketézni", és az a tgyás-sal együtt több, mint a fizu. Oké, nekem szerencsém van, hogy értek olyasmihez, amivel ez működik, de szerintem a legtöbb ember talál valamit, amiben ügyes, és tudja otthon csinálgatni.


Textil pelus, az utolsó, amin spórolni akarok. Persze, ha valamiért nehezebb a anyagi helyzet, az is egy lehetőség.


A legtöbb gyerekholni teszvesz-en beszerezhető, és továbbadható. Ismerősök is sokat segítehetnek, ahol van picit nagyobb gyerek.


Szerintem amúgy nem az első évek a leghúzósabbak, hanem a későbbiek, amikor már fontosak a különórák, a sportkörök, a barátokkal való kirándulások, és ha ezeket nem tudja fizetni a szülő, a gyerek a kortársaitól elmaradt.

69. Bcicus
2012. nov. 16. 23:03
1. évben 50-60 ezer havonta, utána 70-80 ezer körül.
2012. nov. 16. 21:37

akkor azokból veszel

bocsi

67. Zebra25 (válaszként erre: 65. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 21:36

Nekem elég sokféle pelusom van. Őszintn szólva kicsit néha elkur.ulok.hihihihihi

tehát több félét is kipróbálok és 1 fajtából nincs túl sok pelusom

de ha Nálad úgy fog alakulni, hogy van 1-2 féle ami annyira bejön, hogy mást ki sem akarsz próbálni akkor persze, akkor azokból veszek:)

igen, van külső és külön belső

de van olyan amibe bele van varrva a belsőűÉn az ilyet akkor használom ha elmegyünk, hogy akkor csak kikapom egybe és mehet is a másik egybe alá


ja és van olyan ami egyméretes és van többméretes is

van ami újszülött kortól használható szobatisztaságig és van ami csak eggyi kg-tól ennyi kg-ig

66. 55875e9863 (válaszként erre: 60. - Zebra25)
2012. nov. 16. 21:33
:D
65. 55875e9863 (válaszként erre: 57. - Zebra25)
2012. nov. 16. 21:31

Áááá, na így már értem. Szóval 2 darabból 1 pelus. :D Meg van a trükk... :D

Tehát a belső a nedvszívó, a külső pedig a megtartó réteg.


Horribilis összegekért vannak az eldobhatósak, és ha még a kiütéses problémát is vesszük...

Olcsóbb és kíméletesebbnek tűnik a tapasztalataitokból a mosható, hiszen sokszor használható és akár örökölheti a következő gyermek is. :)


Tehát, akkor ha megvan melyik a megfelelő, akkor abból a típusból érdemes venni 2-3 napra elegendőt, a 20-25 db-ot... De még így is olcsóbb, a megmaradó pénz pedig jó lesz későbbre is, vagy váratlan kiadásokra. :)

64. 55875e9863 (válaszként erre: 56. - F758a7200f)
2012. nov. 16. 21:27

Pont azért indítottam, hogy kiderüljenek a rejtett dolgok, és okosodjak mi az ami jobban megéri. :)

Első babám lesz, így nekem még nincs olyan tapasztalatom ezekben a részletekben. :)


Én is így gondoltam, hogy veszek eldobhatóst is, mert ha elmennénk később valahová, akkor elég szagos lenne hurcolni magammal a moshatóst ami éppen tele van... :D :D

2012. nov. 16. 21:08

csak szerintem sosem szabad egyféléből egyszerre sokat rendelni, hogyha kipróbálod és nem jó akkor nem maradjon rajtad

egyébként Nálunk a klubban még pelust is lehet bérelni

62. Zebra25 (válaszként erre: 61. - F758a7200f)
2012. nov. 16. 21:07

igen, lehet venni ennyiért is

de tegyük fel, hogy az ember vesz pár plancos(pop-in és társai)és dizájnosat is mellé

de még akkor sincs 100 ezer

2012. nov. 16. 21:05
Nekem 26 pelusom van, es kulsok, osszesen. Nem egyutt vettem, elsore vettem 16-ot kiprobalni. Cakkunpakk kulsokkel es kakifogokendokkel volt ha jol emlekszem 130 euro (max 40 ezer ft?)
2012. nov. 16. 21:02
úgy érzem magam mint valami jehovás:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook