Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem? fórum

Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 30. 11:14

Köszi mindenkinek, látom nálunk durvább történetek is vannak...

Amúgy ma telefonáltam a rendörségenk, de csak ügyelet volt, és mikor rákérdeztem, hogy mi ez a 3000 ft-os illetékbélyeg meg miért kell, akkor azt mondták, hogy pontos választ ők nem tudnak adni, de a magánlak sértési szabálysértésnél szoktak ilyet kérni...

Remek, mert nekem is vannak olyan ismerőseim akik hobbi szinten jelengteik fel az ártatlan szomszédokat, havi szinten, erre őnekik nem kell fizetni, nekem meg igen...Szép világ.

56. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. márc. 29. 21:58
Úgy gondolom semmilyen költség nem terhel ebben az ügyben. Amennyiben a rongálási kár ami ért benneteket nem több mint 50.000 Ft, úgy szabálysértési eljárás lesz ebből az ügyből. Ha ez így van már azt is furcsállom, miért kell ismételten bemenned a rendőrségre. Feltehetőleg ugyanazt tudod csak elmondani, mint amit a feljelentésedkor mondtál.
55. kszb (válaszként erre: 54. - Hamyka)
2013. márc. 29. 20:05

pletykára nem építek :) Pláne nem iylen dologban... pletyka amúgy sok van róla, de én mindet fenntartásokkal kezelem, és nem veszem készpénznek, mert xy anyukája gyerekkora óta ismeri.... na... szóval, érted. Vhogy azt érzem, h ez a figura az évek alatt sok ellenséget szerzett, ezért nme egészen reális, nme biztos, h úgy igaz, ahogy mondják róla....

Bolond, az tény. De pont. A pletyik nem érdekelnek.

54. hamyka (válaszként erre: 53. - Kszb)
2013. márc. 29. 19:49

értem csak kérdeztem hogy hát ha halotatok valamit, tudod pletyka: pletyi pletyi :D


remélem nem tart már sokáig

53. kszb (válaszként erre: 52. - Hamyka)
2013. márc. 29. 19:46
nme, hát nekünk nem adnak ki infót... a beteg/ személyiségi jogok a pszichiátrián sokkal erősebbek, mint bhol a világban.... (vhol érthető is)
52. hamyka (válaszként erre: 51. - Kszb)
2013. márc. 29. 19:43

áh reménytelen esett no comment ......


ui: szihiátrián mit mondtak nem tudod ?

51. kszb
2013. márc. 29. 19:14

na, most azt hiszem, ismét az fog jönni, h rendőr lesz rá hívva.... Bakker, már megint pofázik... és tv-t nme hallom tőle rendesen....

Most erre mit mondjak? Ez kell neki? Hát megkapja...

1 hétig bírta a p..áját tartani.

Az előbb már toporzékoltam direkt, és én is kiabáltam, h kell- e még egy éjszaka a pszichiátrián??? Mert akkor bevihetik, ha gondolja...

Hihetetlen. X ideig kussol, ha erélyesebben kommunikálnak vele, aztán kezdődik minden elölről.

Most épen sztem az tett be nála, h a mi közvetlen szomszédunk ma költözött a lakásból. Ez zajjal járt... hát, bocs. Ez egy társasház.

50. kszb (válaszként erre: 49. - Hamyka)
2013. márc. 29. 18:18

igen, sajnos hagyná.... sztem még azt is lexarná nagy ívben....

Hidd el, nekem is unszimpatikus ez....állítólag kijelentette, h ő nem fog segget törölgetni... azért megkérdezném, h az övét ki törölgette??????

Mikor idehozták a rendőrök, megkérdezte, h ki hívta a rendőröket. A rend őrei meg közölték vele, h a szomszédok. Erre csak pofákat vágott....

Vágja! Most már a hatóság fogja birizgálni! De meg is érdemli!

49. hamyka (válaszként erre: 48. - Kszb)
2013. márc. 29. 18:13

Istenem :(


nekem anyu ér annyit hogy ha látom hogy baj van hívjam a mentőket ahogy már mondtam is, ezek szerint ,,ő ,, hagyná meghalni az apukáját vagy anyukáját istenem :(

48. kszb (válaszként erre: 47. - Hamyka)
2013. márc. 29. 18:10

dehogy érek... ha eddig lexarta, pedig tudta, h baj van a tesójával, akkor ettől majd észhez tér? Dehogy is!

2 nap után akkor is visszab@szta az anyját de, miután éjjel a rendőrök hozták ide, h gondoskodjon az anyjáról, mert viszik a tesóját a pszichiátriára....

Ez a nő tojik az anyjára is! :(

47. hamyka (válaszként erre: 46. - Kszb)
2013. márc. 29. 17:53
rá kell szólni hogy figyeljen rá odajobban, vágd a képébe ezt : ha elesik és elvérzik és meg hal bánni fogod hogy nem voltál ott , a saját szavaiddal mond, hátha ezzel elérsz valamit !!
46. kszb (válaszként erre: 44. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:39
értem, pont ezért vagyok kiakadva a lánytestvérre!
45. kszb (válaszként erre: 43. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:38

dehogy vesztünk! :) én ilyesmin nem szoktam veszekedni :)

(olyanon sem, mint amit az öreg csinál :) azzal se veszekszek, hanem lépek :) )

44. hamyka (válaszként erre: 42. - Kszb)
2013. márc. 29. 17:26

értem én hogy mit akarsz mondani, senkinek se jó az ha a szomszéd kárt csinál meg veszélyezteti a közösséget, amit irtam azt úgy értettem elöbbi hozzászolásomba hogy ha neadj isten elesik az öreg ( gondolom ídős) és nem figyel rá senki akkor ott hal meg :(


anyumra mindig figyelek, persze nem lehetek örökké a nyakán, mikor elesett szegény szóltam a mentősöknek, remélem értesz

43. hamyka (válaszként erre: 42. - Kszb)
2013. márc. 29. 17:24

értem , értem elég érdekes szituáció :(


ez pont olyan hogy tegyük fel elesik az öreg, ott vérzik el a helyszínen :( na ez csak 1 pl


rendőrség bevitete szihiátriára ? nagyon helyes !!! valami majd csak lesz belőle !!


sok sikert, remélem nem vesztünk össze :)

42. kszb (válaszként erre: 41. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:21

nézd! Engem nem az zavar, h beteg! Engem az zavar, h nincs betegség tudata, és h emiatt a kutya se figyel rá (ahogy már írtam a saját családja sem), így aztán szó szerint terrorizálja a szomszédait!

Nekem jó lesz? Neki az nem? Akkor éppen egálban vagyunk.... már bocs.... amúgy meg nem tudom elképzelni, h vkinek ne legyen jó az, ha gyogyókkal segítenek neki, és megszűnik számára a "sugárzás"......

Gyámügyön már jártunk, elmondták, h mi a teendő. Mivel a rendőrség vitette be pszichiátriára az öreget, már megvan az első alapkritérium. Innen kezdve léphet a gyámügy is.

41. hamyka (válaszként erre: 40. - Kszb)
2013. márc. 29. 17:14

érdekes...... én a drágalátos család segítő szolgálattól jutotam be a gyámügyre, jelentsétek a család segítőnél, csak azt tudnod kell hogy jol ki szúrtok vele mert semmit sem érnek a család segítősök sajnos


nem kapunk össze ne félj, nekem úgy volt hogy család segítő szolgálat álltal ( miútán nem tudtunk megbeszélni semmit ) jutottam be a gyámügyre, gyámügyen elmondták hogy menjünk el szihiátriára hogy kell-e bíróság, és sajnos kellett, pedig azért mentünk el hogy ne legyen belőle bíróság, nem hiszem el hogy mindenki tojik mindenkire mikor ekkora a baj, annak a szerencsétlen embernek sem akarok rosszat, tudom zsákutcába jutottál...


neked jó lesz neki nem......

40. kszb (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:10

Hidd már el, h a gyámügyek nem feladata a bújdokló pszichés betegek felderítése!

Tudnak lépni, ha valaha az életben 1x már adott ember járt a pszichiátrián (vagy ha a hozzátartozó kéri a gyámosítást, vagy hivatali szerv. pont). Ha nem, akkor nem tudnak mit csinálni!

39. kszb (válaszként erre: 34. - Esther78)
2013. márc. 29. 17:08

én nme vagyok benne biztos, h a háziorvos nem változtatná meg a véleményét, ha elmondanátok neki, h miket mond!

Nálunk is akkor bukott ki a dolog, amikor a rendőrök szembesítették a szomszédot a saját állításaival. Akkor dőlt el, h irány a pszichiátria!

38. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 37. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:07

Könyörgöm:


PSZICHIÁTRIA!!!!! NEM szihiátria....

37. hamyka (válaszként erre: 33. - Kszb)
2013. márc. 29. 17:07
Be kell menni dede a gyámügyre behívják elküldik szihiátriára ha nem megy el akkor bíróság lesz belőle!! mondjuk akkor is bíróság lesz belőle ha elmegy a szihiátriára és az lesz a döntés, ezt tudom mert én is voltam gyámügyen de nem ilyen ok miatt
36. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 35. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:06
Semmi.Csak furcsán írsz.Nem tudom,hogy komolyan írod úgy azokat,vagy viccelni próbálsz.
35. hamyka (válaszként erre: 29. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 29. 17:05
amiket írok nem vicc, mi bajod velem ?? :O:O:O:O
2013. márc. 29. 17:04
Az a baj, hogy miután a rendőrség már megkérte az orvost hogy írjon róla véleményt, és az orvos szerint normális, nem hiszem hogy megfogja változtatni a véleményét. Van az öregnek egy fia is, vele is beszéltünk már nem is egyszer, de ő se akar semmit csinálni az apjával.
33. kszb (válaszként erre: 28. - Hamyka)
2013. márc. 29. 17:04
gyámügy addig nem tud lépni, amíg nincs az illetőnek pszichiátriai megjelenése! Most jártuk végig, tudom :) sajnos :(
32. kszb (válaszként erre: 21. - Esther78)
2013. márc. 29. 17:03

nekünk azt tanácsolták, h ahányszor csak indokolt, annyiszor rendőrt hívni! Azt mondták, h előbb-utóbb megunják, és lépnek. (a fene se tudja, h mennyi igaz belőle)

Szerencsére nem jutottunk idáig, mert kifogtunk egy olyan járőrt, aki eltemette 2 gyerekét is, és eléggé bepöccent azon, h az alsó szomszéd a közvetlen szomszédja 3 éves, és 3 hónapos gyerekeit is azzal fenyegeti, h keresztbe lövi őket. Így azonnal ügyeletet hívott, akik mentőt....

Ti nem tudjátok megkeresni a bácsi háziorvosát? Beszélni vele esetleg, és elmondani neki, h miket csinál az öreg? Hátha csináltat vele egy tesztet, ami alapján megváltozik a véleménye a mentális egészségéről...

2013. márc. 29. 17:01
Mi nem panelben, hanem családi házban lakunk és itt se sokkal jobb a helyzet. Én sokáig laktam panelben, de soha semmi gondunk nem volt a szomszédokkal.
2013. márc. 29. 17:00
Nem egészen a szomszédunk, mert vagy 5-6 házzal feljebb lakik, és nem mászik át a kertünkbe, hanem kis virágos kertünk van, ami az utca felé néz. Próbáltuk már éjszaka elkapni, de miután vagy 11-ig kint voltunk vagy 3-4 alkalommal és nem jött feladtuk. Nem nyakon akartuk vágni, hanem egy nagy vödör hideg vizet készítettünk ki a kertbe.
29. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 25. - Hamyka)
2013. márc. 29. 16:59

Ezeket a hsz-eket te ugye viccből írod?Mert kizárt,hogy vki szihiátriának írja a pszichiátriát.... :S



Én laktam sokáig panelben,szerettem nagyon.De most amiket itt olvasok,már nem vágyom vissza.Nagyon durva :((

28. hamyka (válaszként erre: 21. - Esther78)
2013. márc. 29. 16:58

megvan :


gyámügyre bemenni panaszt tenni hogy van-e gondnoka és elvitetni, vagy beszélni a rendőrrel, orvossal hogy ez azért mégse állapot !!! tudom drasztikus lépés de ez már nem állapot :( és sajnálom őt is hogy ilyeneket csinál :( :( :( :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook