Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adószám kiváltásánál milyen havi költségekre számítsak az adón kívül? fórum

Adószám kiváltásánál milyen havi költségekre számítsak az adón kívül? (tudásbázis kérdés)

16. molly74 (válaszként erre: 15. - Kristo_f)
2013. jan. 5. 23:21
Már régen csinálom,csak egy időre abbahagytam,.Most szeretném újra felépíteni,de az egyből nem termel annyit hogy vállalkozóit váltsak.A kutyaterápiát alapítványon keresztül csinálom,így ők adóznak ,de jobb lenne ha én tudnék róla számlát adni.Ez sem egy tetemes összeg.Szeretném hivatalosan csinálni,de elég nehéz.
15. kristo_f (válaszként erre: 13. - Molly74)
2013. jan. 5. 22:52

És azt mondom,erre nem váltanám ki

Közeli ismerősöm, tényleg részmunkaidőben csinálta

és csak ráfizetés volt

Igaz, bérelt egy helyiséget az önkormitol, ami ugye költség, de ki kell gazdálkodni

Gondolod hogy házhoz járva megszalad? Telephely akkor is kell és ip.űzéasi adó akkor is van

14. kristo_f (válaszként erre: 13. - Molly74)
2013. jan. 5. 22:49

Ha nincs munkahelyed és kiváltod a vállakozóit, nics olyan hogy részmunkaidő

/legjobb tudomásom szerint/

Senkit nem érdekel hogy hány órát dolgozol , nem a-szerint adózol

2013. jan. 5. 17:49
A kutyakozmetika is csak háznál és nem teljes munkaidőben.
2013. jan. 5. 17:48
Kutyakozmetika és kutya aszisztált terápia.
11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Molly74)
2013. jan. 5. 14:15

Mire akarsz vállakozni, illetve mi az ami nem fér bele az alkalmi munkavállalásba?

Bár ez utóbbi elég körülményes lett pár éve

10. molly74 (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2013. jan. 5. 13:32

Ezt az adószám dolgot az APEH-os nő mondta,magamtól nem jutott eszembe.Lehet sikerült kifognom egy nem túl hozzáértő embert.:(

Köszi a segítséget ,megnézem ezeket az oldalakat.

9. Regin_a (válaszként erre: 6. - Molly74)
2013. jan. 5. 12:51

Ha nincs főállásod és alkalmiban sem megy, bizony ki kell váltanod a vállalkozóit

Te látsz más utat? Én nem.

A KATA, ami most jött be, a Kisadózók Tételes Adója

vayg a KIVA Kisvállakozói Ado


Olvasgass

[link]


[link]

8. molly74 (válaszként erre: 7. - 2dfcd669cb)
2013. jan. 5. 11:08
A tb-t fizetem magamnak most is.
7. 2dfcd669cb (válaszként erre: 6. - Molly74)
2013. jan. 5. 09:37
Ha nincs főállásod? Hmm...sajnos azt nem tudom. Szerintem tb-t is kell fizetned, amennyiben a Munkaügyi már nem fizeti utánad...
6. molly74 (válaszként erre: 5. - 2dfcd669cb)
2013. jan. 4. 22:51
Nem,nincs jelenleg főállásom,de csak alkalmi,heti egy két nap dolgozom,erre nem tudom kiváltani a vállalkozóit.Eddig alkalmi mukavállalói könyvel dolgoztam,de a szakmám állítólag már nem tartozik bele ebbe a körbe már.Az apehba mondták az adószámot,amúgy is van olyan hely ahol kellene számlát is adnom.Ha nincs főállásom akkor hogy működik?
5. 2dfcd669cb (válaszként erre: 1. - Molly74)
2013. jan. 4. 22:25

Eddigi tapasztalatokról tudok beszélni. Egyelőre nem hallottam, hogy valami változott volna. Feltételezem, hogy főállás mellett végzel adószám kiváltásával tevékenységet.

A munkáltatód fizeti utánad a TB-t, és a nyugdíjat, neked csak adóznod kell. Egy egyszerű könyvelést készítesz, bevétel-kiadás, ennek alapján fizetsz negyedévenként adóelőleget. Pl. jan-márc. időszakra április 16-ig kell csekken befizetned. Következő évben adóbevallásban összeadódik a kereseted + másodállás utáni jövedelem, értelemszerűen kitöltve, s az összevont adóalap szerint fizetsz, vagy visszaigényelsz adót! :)

4. molly74 (válaszként erre: 3. - Regin_a)
2013. jan. 4. 19:05
Köszi!Már voltam apehba is de ott sem tudtak egyenesen válaszolni,ő is a netről olvasta.A könyvelő ismerőseim pedig azt mondják minden évben változik,nem tudják.
3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Molly74)
2013. jan. 4. 14:52

Semilyenre!

Az hogy mennyit és mit fizetsz havonta, az a céged működési fajtájátol függ és milyen adóbevallást válaszatsz

Most jelent meg pár új, mint pl. a KATA


Könyvelődhöz fordulj, többet tud erröl mondani

2013. jan. 4. 00:10
Tudom,hogy negyedévente adóelőleget kell fizetni.Kell számítanom másra is?(nyugdíj,stb)
2013. jan. 4. 00:08
Adószám kiváltásánál milyen havi költségekre számítsak az adón kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook