Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Határozatlan munkaszerződés felmondás fórum

Határozatlan munkaszerződés felmondás (beszélgetős fórum)

29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Linella7)
2014. jan. 10. 10:28
Mennyi szabadság járt Neked erre az időszakra? A részarányos szabit kifizettetheted.
28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Linella7)
2014. jan. 10. 10:27

Kérem, hogy munkaviszonyomat előzetes megbeszélésünk szerint, közös megegyezéssel ....-tól szíveskedjen megszüntetni. Dátum (amikor odaadod neki a papírod, ettől a naptól számít a felmondásod). Tisztelettel: , aláírásod.


Átveteted a főnököddel, aláírást és dátumot kérj rá! A saját pld-t megtartod, amin átvette.

2014. jan. 10. 10:11
Értem. Köszönöm a választ. Miket kell beleírnom a felmondó levelembe? Ebben még segítenél? Illetve gondolom alá kell iratni a főnökkel hogy érvényes legyen. Le kell írni mennyi felmondási időben egyeztünk meg illetve hogy mikortól szűnik meg a szerződés?
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Linella7)
2014. jan. 10. 09:47
Nem tudom egy maszek cégnél hogy van ez, akár postán, akár személyesen.
2014. jan. 10. 08:52
Fizetnek utánnam TB-t és van szerződésem is. A papírjaimat postán kell kiküldeniük? pld. bevalláshoz szükséges papirok, munkaügyibe szükséges papirok.
24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 08:35

Bár gyanítom, hogy nincs is szerződésed...

A NAN területi kirendeltségén pedig nézesd meg, hogy fizették-e utánad a TB-t, mert ha nem, visszamenőleg adótartozásod lesz, és behajtják Rajtad, ami egy évre visszamenőleg már nem kis összeg! Személyivel és lakcímkártyával besétálsz a NAV-hoz, és a számítógépből megmondják, hogy állsz.

23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Linella7)
2014. jan. 10. 08:33
Igen, normál esetben mindenképp írásban kell felmondanod, és 2 pldt csinálj belőle, az egyiket pedig vetesd át a főnököddel, dátummal és aláírással. Az ő általa átvett példányt mindenképp tedd el jól magadnak!
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Linella7)
2014. jan. 10. 08:31

Mi a bajod a közös megegyezéssel? Ha mindenben meg tudtok egyezni, és ki is fizet, akkor nincs ezzel gond! Biztos, hogy mindent kifizet Neked?

Mondom, a közös megegyezés lényege, hogy utána senkinek semmilyen követelése nincs a másikkal szemben.

2014. jan. 10. 08:29
Igérgették hogy megkapom a példányom.. mégsem adták oda. Nem csak az új állás miatt szerettem volna felmondani, amúgy is elakartam jönni. Szóval mindenképpen írásban kell foglalnom, hogy felmondok. Valahogy keresztbetud nekem tenni a munkáltatóm, pld. közös megegyezéssel szeretné, hogy elmenjek? Ilyenkor mi a teendő?
20. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Linella7)
2014. jan. 10. 07:59
Akkor Te meg legközelebb figyelj arra, hogy a saját példányodat jól tedd el!
19. mmacus
2014. jan. 10. 07:57
Ha még csak most mész állásinterjúra, nem is biztos az új állás. Addig minek mondtál fel?
18. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2014. jan. 10. 07:54
Azt nem értem, hogy az új munkáltatódnak nem mondtad, hogy jelenleg dolgozol? Akkor pedig mindenki tisztában van azzal, hogy van felmondási idő. Ezt meg is szokták kérdezni, hogy kb. mikor tudsz munkába állni.
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2014. jan. 10. 07:53

Azért, ha jól belegondolsz, a munkáltatót váratlanul éri a hír, hogy elmegy egy embere, tehát idő kell neki is ahhoz, hogy gondoskodni tudjon az utánpótlásról és a folyamatos munkavégzésről. Különösen érvényes ez azokra a helyekre, ahol nagyon kevesen vannak.

Én még mindenhol azt tapasztaltam, hogy meg lehetett egyezni a régi és az új munkáltatóval is a felmondási idővel kapcsolatban. Egyébként a munkáltatók (mint már más is írta valahol) szívesebben vesznek fel olyan embert, aki állásból állásba megy, tehát meg szokták várni.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2014. jan. 10. 05:57

Akkor 5 napos felmondási időt kaptál, ami nem rossz.


Nem rég lépett ki egy kolléganőm, akinek 30 nap a felmondási ideje. A cég ragaszkodott a letöltéséhez és a másik cég megvárta.


Én azt gondolom, hogy sok esetben az a legnagyobb baj, hogy a felmondáskor sokan eljátszák, hogy ők mennyire menők és olyan feltételeket akarnak szabni a munkáltatóknak, amit azok már csak azért sem akarnak teljesíteni, ami által megromlik a kapcsolat is és minden.

15. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:55
Csak ha mindenben megegyeztek, akkor van közös megegyezés!
14. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:53
Írásban kell felmondanod, mert attól a naptól ketyeg az órád. Normál esetben bemész, megbeszélitek, hogy miben tudtok megegyezni, és már azt írod bele a felmondásodba. A közös megegyezés lényege az, hogy utólag senkinek semmi követelése nincs a másikkal szemben, ezt bele is szokták írni a közös megegyezés végére.
13. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:44
Ne haragudj, de a munkáltatók azért figyelembe szokták venni, hogy nem mindenki tud azonnal munkába állni, általában aki egyik állásból megy egy másikba, annak van felmondási ideje. Közös megegyezés esetén ez módosulhat rövidebbre is.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:40

A

felmondási idő harminc nap, amely a munkáltató felmondása esetén a munkáltatónál

munkaviszonyban töltött

három év után öt nappal,

öt év után tizenöt nappal,

nyolc év után húsz nappal,

tíz év után huszonöt nappal,

tizenöt év után harminc nappal,

tizennyolc év után negyven nappal,

húsz év után hatvan nappal

meghosszabbodik.

Lényeges változás, hogy a munkáltatónál munkaviszonyban töltött időnek csak a munkáltatói

felmondás esetén van jelentősége, ha a munkavállaló mond fel, harminc nap marad a

felmondási idő.

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:38

Nálunk írni kell felmondást, a többit a titkárság intézi.

Kérheted, hogy tekintsenek el a felmondási idő letöltésétől...

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Linella7)
2014. jan. 9. 21:36

Ha betegszabira mennél, akkor nem dolgozhatnál.


Nem várnak meg a másik helyen?

2014. jan. 9. 21:27
Illetve formailag mi az eljárás? Írásba kell nekem foglalni illetve a közös megegyezés papírt aláírjam e ha én mondtam fel? Vagy a főnököm intézi ezeket, illetve akönyvelő.
2014. jan. 9. 21:27
Igen 15 napot mondott a főnököm. de azt mondta egyezzünk meg 10 napban. Én meg 4órásba átszámolva bemegyek neki még 5 napot dolgozni 8 órában. Milyen következményekkel jár ha valaki nem teljesíti a felmondási idő alatt előírtakat? Pld. betegszabira megy. Ütközne az új állásom ezzel és nem szeretném elrontani..
2014. jan. 9. 21:20

Ha van szerződés, akkor van felmondási idő. A teljes munkaidőben dolgozóknak ez általában 30 nap, de x időnként emelkedik 5-10 nappal.

Ha ebből indulok ki, akkor neked 15 nap felmondási időd van.

2014. jan. 9. 21:14
Figyeltek arra hogy én véletlenül se kapjam meg a saját példányomat. Nem tudom pontosan mi áll benne csak hogy 4 órában vagyok foglalkoztatva.
2014. jan. 9. 20:22
Általában szokott lenni felmondási idő, de a szerződésnek tartalmaznia kell akkor.
2014. jan. 9. 19:55

Mi van a munkaszerződésben?

Ha nem vagy bejelentve és nem volt szerződés,akkor ennyi,nem kell bemenni többet.

2014. jan. 9. 18:21
Kérem valaki válaszoljon! Nagyon fontos lenne most tudnom!
2014. jan. 9. 17:58
Aki járatos ebben, tudna segítséget adni akkor írjon! fontos lenne! vagy kiirathatom magam táppénzre? állásinterjúra megyek már emiatt nem akarom, hogy elússzon az új állásom.
2014. jan. 9. 17:46
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. 1éve dolgozom 4órásban. Ma mondtam fel. Kényszeríteni akar a főnököm, hogy még 10 napot dolgoznom kell neki. Megfenyegetett ha nem megyek be akkor pénzbírság várható. Ilyenkor mi a hivatalos eljárás? Kell e még dolgoznom neki, illetve mennyit? Nem főállásban vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook